نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: نقاط ضعف و قوت در مهندسی نرم افزار شیء گرا

نقاط ضعف و قوت در مهندسی نرم افزار شیء گرا

سلام
    در مورد نقاط ضعف و قوت در مهندسی نرم افزار شیء گرا کسی می تواند بنده را راهنمایی کند، یک تحقیق در این زمینه می خواهم انجام بدهم.

مثلا: تاثیر بر کار تیمی؟ تاثیر بر مديريت خطا؟ تاثیر بر سيستم های نرم افزاری کوچک و بزرگ؟ تاثیر بر بهره وری؟ تاثیر بر استفاده مجدد؟تاثير بر روند مديريت پروژه ها؟ تاثیر قابليت اطمينان؟ کيفيت تحليل و طراحی يک سيستم؟ و ...

هر منبع، مرجع، مقاله و یا هر کمک دیگری.

متشکرم

نقل قول: نقاط ضعف و قوت در مهندسی نرم افزار شیء گرا

کتاب Software Engineering: A Practitioner's Approach پرسمن، منبع خوبیه.
    آخرین ویرایش به وسیله regbyte : جمعه 09 دی 1390 در 22:04 عصر

نقل قول: نقاط ضعف و قوت در مهندسی نرم افزار شیء گرا

درود بر شما

یکی از نقاط قوت مدل پایگاه داده های رابطه ای در این است که از ابتدا (اواسط دهه 1960) برروی مباحث تئوریک تمرکز شده. به طور کلی مدل پایگاه داده رابطه ای برمبنای همین نظریه های ریاضی و منطقی معرفی شده. یعنی این ساختار تحت هیچ شرایطی تغییر نمیکنه چون یک پایه های اون بر اثبات های ریاضی استوار هست و هیچ وقت هم تغییر نخواهد کرد. یک قانون و استاندارد یکسان، صحیح و مبتنی بر مبانی علمی در مباحث پایگاه داده رابطه ای وجود داره. این مطالعات تا اواخر دهه 1970 طول کشید تا به یک مرحله ثبات رسید.
    پس از این ثبات بود که شرکت های مختلف با استفاده از این استانداردهای غیرقابل تغییر شروع به ساخت DBMS ها کردند. کما اینکه می بینید در سال 2012 هستیم و این DBMS ها هیچ تغییری در استخوان بندی اونها ایجاد نشده و دلیل اون تکیه کردن بر نظریه های ریاضی هست.

من از همین توضیحاتی که عرض کردم می خوام استفاده کنم و نقطه ضعف مدل شی گرایی رو همین عدم تکیه کردن بر نظریه های ریاضی عنوان کنم. یعنی یک نظریه مبتنی بر منطق و ریاضی در مدل شی گرا به اون صورت وجود نداره و بیشتر مباحث برروی مدل تمرکز داره نه قوانین تئوریک (مدل شی گرا بر پایه الگو از طبیعت هست نه قوانین اثبات شده ریاضی). به شخصه زیاد پیگیر نبودم تا ببینم که مدل شی گرا بر پایه ریاضیات بنا شده است یا خیر. بنابراین می تونید این گفته رو نقص کنید. شاید بشه یکی از نقاط ضعف مدل شی گرا رو همین مورد عنوان کرد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •