صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 100

نام تاپیک: vb6 منسوخ شده ؟

کاربر دائمی آواتار pcdownload.bloghaa.com
    محل زندگی
    زیر گِل

نقل قول: vb6 منسوخ شده ؟

ای بابا
    چرا جرو بحث الکی میکنین
    همش درصد درصد
    اوی که میگی 99%
    این حرفو روی چه حسابی میزنی ؟
    و اونی که میگی 40%
    شما روی چه حسابی اینو میگی
    حساب ازین بهتر میخوای :
    برنامه های سرعتی مثل وین رار :
    vb6 مثل زبان های c و .. از توابع سیستم عامل یا api استفاده مستقیم نمیکنه از طرف دیگه یه زبان تقربا تفسیریه و از زبان ماشین بسیار فاصله داره و همه اینا باعث میشه
    سرعت برنامه ها در اجرای یک حلقه یا کارهای دیگه به طور محسوس از زبان های دیگه کمتر باشه و به هیچ عنوان نوشتن برنامه ای مثل وین رار به روش مستقیم در وی بی ممکن نیست مگر اینکه با روش ... به سرعت اسمبلی در وی بی 6 دست پیدا کنید.(حالا نپرسید روش ... چی هست چون مفصله ولی کاملا عملیه)

برنامه های سیستمی مثل پارتیشن مجیک :
    وی بی مثل خیلی از زبان ها حتی زبا های دات نت قابلیت اجرای وقفه های سیسم را نداره و بی چون و چرا هیچ برنامه ای که بتونه دسترسی مستقیم به سخت افزار را داشته باشه قابل نوشتن با ویبی نیست پس برنامه های سیستمی پر.

برنامه های گرافیکی مثل فتو شاپ :
    تو بحث گرافیک دسترسی مستقیم به سخت افزار یعنی بیشترین سرعت ممکن و حالت ایده ال.
    دسترسی مستقیم
    دسترسی به درایور ->گرافیک
    دسترسی به سیستم عامل ->درایور->گرافیک
    دسترسی بهAPI -> سیستم عامل ->درایور->گرافیک
    دسترسی به واسط -> api -> سیستم عامل -> درایور ->گرافیک

در لیست بالا به ترتیب از بالا به پایین سرعت کاهش پیدا میکنه. و ویبی 6 در آخرین سطح و پایین ترین سرعت پردازش گرافیک قرار داره پس برنامه های گرافیک حرفه ای هم پر.

برنامه های بزرگ و وسیع مثل مرورگر :
    مدیریت حافظه وی بی چندان قوی نیست و اگه تجربه نوشتن برنامه های بزرگ را با اون داشته باشین میبینین که کندی - کراش و مواردی ازین قبیل پدر برنامه ساز را در میاره.

از طرف دیگه وی بی 6 دستورات شما را میگیره و خارج محیطی که شما ازش اطلاع دارید انجام میده.مثلا اصول باز کردن و خواندن فیل به این شکله:

1.دستور باز کردن فایل را به سیستم عامل ارسال میکنیم.
    2.سیستم عامل فایل را باز میکنه(توسط سیستم فایل) و یک شماره (هندل ) به اون اختصاص میده.
    3.ارسال دستور خواندن به سیستم عامل از طریق هندل و تحویل گرفتن محتوا.
    4.ارسال دستور بستن به سیتم عامل.
    5.سیستم عامل فایل را میبنده و هندل را آزاد میکنه.

اما در ویبی از هندل خبری نیست و یک شماره جعلی با پیشوند # بهش میدن.

این که زبان Stand Alone باشه برای من هم خیلی مهمّه، به خاطر همین هنوز هم زیاد با net. حال نکردم.
    تقریبا میشه گفت با از بین رفتن xp مشکلی تو دات نت نداریم چون خیلی از برنامه های داخلی ویندوز هفت هم از دات نت استفاده میکنن و دات نت به طور پیش فرض روی وین 7 نصب هست.

کاربر دائمی آواتار SlowCode
    محل زندگی
    اردبیل

برنامه های گرافیکی مثل فتو شاپ :
    تو بحث گرافیک دسترسی مستقیم به سخت افزار یعنی بیشترین سرعت ممکن و حالت ایده ال.
    شما بفرمایید که Photoshop 8 رو با چی نوشتن؟ تا جایی که من می دونم با vb6 نوشتن، اگه اشتباه میکنم بفرمایید.

نقل قول نوشته شده توسط محسن 15 مشاهده تاپیک
    شما بفرمایید که Photoshop 8 رو با چی نوشتن؟ تا جایی که من می دونم با vb6 نوشتن، اگه اشتباه میکنم بفرمایید.
    فتوشاپ 8 رو با وی بی نوشتن؟ فکر نکنم همچین چیزی باشه

محل زندگی
    زیر گِل

ای بابا از محالات حرف میزنینا. چاره ای نیست یه تست عملی انجام میدیم.

یه کد ساده گرافیک را مثال میزنیم:

یه پیکچر باکس بزارین و یک دکمه و داخل پیکچر باکس یک عکس در اندازه متوسط لود کنید.و حالا کد زیر را در دکمه قرار بدید:

for i=1 to Picture1.width

for j=1 to Picture1.height
    RGB=Picture1.point(i,j)
    B = RGB mod 256
    G = (RGB/256) mod 256
    R = RGB/65536
    B=255-B:G=255-G:R=255-R
    Picture1,Pset(i,j),RGB(R,G,B)
    next j
    next i

برنامه را اجرا کن و روی دکمه کلیک کن.و ببین چقدر طول میکشه تا کد اجرا بشه.
    حالا فتوشاپ را باز کنید همون عکس را تو فتوشاپ لود کنید کلید کنترل و A را همزمان فشار بدید تاکل عکس انتخاب بشه.
    حالا از منوی image به mode رفته و روی grayscale کلیک کنید.تا عملیات مشابه کدی که نوشتیم تو فتوشاپ اجرا بشه.

حالا زمان اجرای این عمل گرافیکی را تو دوتا برنامه مقایسه کنید.

نقل قول نوشته شده توسط pcdownload.bloghaa.com مشاهده تاپیک

یه پیکچر باکس بزارین و یک دکمه و داخل پیکچر باکس یک عکس در اندازه متوسط لود کنید.و حالا کد زیر را در دکمه قرار بدید:

RGB=Picture1.point(i,j)
    B = RGB mod 256
    G = (RGB/256) mod 256
    R = RGB/65536
    next j
    next i

حالا فتوشاپ را باز کنید همون عکس را تو فتوشاپ لود کنید کلید کنترل و A را همزمان فشار بدید تاکل عکس انتخاب بشه.
    حالا از منوی image به mode رفته و روی grayscale کلیک کنید.تا عملیات مشابه کدی که نوشتیم تو فتوشاپ اجرا بشه.

سلام

دوست عزيز

اين مقايسه هاي شما هم خيلي درست نيست، مثلا در همين كد بالا شما اومدين عمليات محاسبه رو با استفاده از چيزي كه روي صفحه مي‌بينيد يعني پيكسلها انجام داديد كه از لحاظ پردازشي جزء كم سرعت ترين روشها است، در صورتيكه در يك نرم افزار حرفه اي ابتدا اطلاعات تصوير در حافظه بارگذاري ميشه و بعد به سرعت پردازش ميشه يا حتي ممكنه از پردازشگر كارت گرافيك هم استفاده كنه

در مورد سرعت بالاتر وي بي 6 نسبت به دات نت هم كه فكر نمي‌كنم شكي وجود داشته باشه، مخصوصا در اينترفيس نرم افزار
    كافيه چند تا برنامه vb6 و دات نت رو در اجرا تست كنيد

اتفاقا در دات نت مسير طي شده از سورس نرم افزار تا پردازش كدهاي 0 و 1 توسط سي پي يو بيشتر از زباني مثل وي بي 6 هست، وي بي 6 در حالت طراحي به صورت مفسري عمل مي‌كنه ولي برنامه نهايي فايل كامپايل شده هست، حتي در همين حالت مفسر سريعتر از دات نت هستش ولي در دات نت كلا برنامه نهايي هم با تفسير اجرا ميشه، به خاطر همينه كه روي همه پلت فرمها مي‌تونه اجرا بشه و در حقيقت اين سورس نرم افزار شماست كه اجرا ميشه و به همين دليل امنيت سورس نرم افزار در vb6 در مقايسه با دات نت هم كه ديگه جاي بحث نداره و اين براي برنامه نويس خيلي مهمه

اينكه ميگيد vb6 از api استفاده نمي‌كنه هم جاي تعجب داره، در زباني مثل زبان قدرتمند C فكر مي‌كنيد چند تا كلمه كليدي اصلي در خود زبان وجود داره ؟
    بقيه توابع به نوعي در فايلهاي هدر تعريف مي‌شن كه مثلا ميشه از API استفاده كرد و vb6 هم به راحتي مي‌تونه از API استفاده كنه

همچنين در مورد استفاده از DirectX, OpenGL و ...

در مورد يك سري قسمتهاي خاص هم ميشه از DLL ها و كامپوننتهاي مختلف استفاده كرد

البته بحث اينكه كدام زبان بهتره مثل بحث كدام آنتي ويروس بهتره مي‌مونه يا كدام تيم فوتبال، هر كدوم طرفداران پر و پا قرص و سينه چاك خودش رو داره كه همشون اون چيزي كه خودشون دارند رو بهتر مي‌دونند، ولي به نظر من اصلا اينها مهم نيست، مهم اينه كه برنامه نويس بتونه كاري كه ازش انتظار ميره رو به بهترين نحو انجام بده
    وقتي اتومبيل خوبي داشته باشيد و مشكلي باهاش از لحاظ امكانات و راحتي و .... نداريد ديگه چه فرقي مي‌كنه كه چطوري توليد شده و فلان قطعه رو دستگاه CNC ايجاد كرده يا ليزر يا با دست تراشيدن ؟؟؟

در حقيقت اكثر زبانهاي برنامه نويسي يك نوع بستر كار رو براي شما فراهم مي‌كنند و اينطوري نيست كه بگيد فلان كار در اين زبان تحت ويندوز انجام ميشه ولي در زبان ديگه تحت ويندوز نمي‌تونه انجام بشه، هواپيماي بوئينگ هم كه ساخته ميشه هر قسمتيش تو يك كشور ساخته ميشه و در نهايت يك جا مونتاژ ميشه

البته همه مي‌دونيم كه زبانهاي جديد امكانات بيشتري يا حداقل دسترسي راحت تري به امكانات دلخواه رو دارند و قابليت هاي برنامه نويسي بهتر و راحت تر و يا بعضي از زبانها مثل C++‎ سرعت پردازش بالاتري دارند و در اينكه آدم بايد به روز هم باشه شكي نيست، مخصوصا در دات نت برنامه نويسي از خيلي جهات راحت تر از vb6 است و خيلي از مواردي كه قبلا نياز به كدنويسي داشتن الان آمادش هست، ولي يك نكته مهمه اونم اينكه زبان ماشين 0 و 1 هست هر چقدر از اين حالت دور بشيم برنامه نويسي راحت تر ميشه و سرعت كمتر كافيه سرعت و راحتي اسمبلي رو با سرعت و راحتي ويژوال بيسيك مقايسه كنيد بنابراين بهتره بين سرعت و راحتي يك حالت ميانه رو در نظر گرفت و اگر قسمت خاصي از نرم افزار نياز به سرعت پردازش خيلي بالايي داشت ميشه اون قسمت رو مثلا با اسمبلي يا C توليد و استفاده كرد ولي فكر كنيد قراره كل يك برنامه ويندوزي رو با اسمبلي نوشت !!!!!

در نهايت مهمترين چيز، نرم افزار نهايي هست كه دست كاربر ميرسه نه اينكه با چه زباني نوشته شده و تعصب هاي بيجا روي يك زبان آدم رو از داشتن و فهميدن امكانات خوب زبانهاي ديگه محروم مي‌كنه
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

نقل قول نوشته شده توسط shahabbasic مشاهده تاپیک
    فتوشاپ 8 رو با وی بی نوشتن؟ فکر نکنم همچین چیزی باشه
    www.daniweb.com/software-development/cpp/threads/446

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

RGB=Picture1.point(i,j)
    B = RGB mod 256
    G = (RGB/256) mod 256
    R = RGB/65536
    next j
    next i

شما تو زبان C هم عین همین کارو کن ببین چه قدر طول می کشه!

محل زندگی
    اردبیل

حالا این آقاهه که میگه با ++C نوشتن مگه کیه؟ یه بار با برنامه هایی که نوع زبان برنامه نویسی رو تشخیص میدن امتحان کردن، vb رو تشخیص داد.
    آقای pcdownload.bloghaa.com مسلما توی این قسمت فتوشاپ از حلقه استفاده نشده و توی هر زبانی حتی اسمبلی هم این حلقه 10 سال طول میکشه تا تموم بشه.

کاربر دائمی آواتار Mr'Jamshidy
    محل زندگی
    Network

نقل قول نوشته شده توسط محسن 15 مشاهده تاپیک
    حالا این آقاهه که میگه با ++C نوشتن مگه کیه؟ یه بار با برنامه هایی که نوع زبان برنامه نویسی رو تشخیص میدن امتحان کردن، vb رو تشخیص داد.
    آقای pcdownload.bloghaa.com مسلما توی این قسمت فتوشاپ از حلقه استفاده نشده و توی هر زبانی حتی اسمبلی هم این حلقه 10 سال طول میکشه تا تموم بشه.
    حالا 10 سال که ... ولی

برنامه Photoshop با وی بی هم میشه ساختش و دور از عقل نیست

من خودم یک برنامه داشتم مینوشتم که اولش با حلقه بود و یک عکس 512 در 512 که طبق محاسبه من نزدیک به 3 ساعت طور میکشید که که پیکسل ها رو چک کنه و رنگ کنه با چند تا API ساده به سیم ثانیه تموم میشد (3 ساعت کجا و سیم ثانیه کجا؟)

پس آی وی بی فلانه آی وی بی بهمانه همش چرته اینا همه دلایلی هستن که شما داری خودتو گول میزنی

من نمیگم ویبی عالیه اما اینقدر هم که شما ها دارید میزنید تو سرش بد نیست بخدا

من باهاش مشکل دارم اما مشکل من دلیل نمیشه که بابتش بیام خوبی هاش هم زیر پا بزارم

هر زبان برنامه نویسی یک معایبی داره و یک مزایایی

مثلا نمیشه با ویبی Driver یا Service نوشت (البته کار نشد نداره اما دردسر داره) ولی میشه که بصورت مکمل بهش اضافه کرد؟ نمیشه؟

آی شماهایی که میگید نمیشه با ویبی برنامه های Stand Alone نوشت
    برو یکم تو گوگل در موردش تحقیق کن بعد بیا بگو نمیشه

من خودم تا حالا نشده برنامه ای بخوام بنویسم با ویبی نتونم (البته برنامه های وابسته به سیستم عامل)

به هر حال دیگه

موفق باشید

محل زندگی
    زیر گِل

اين مقايسه هاي شما هم خيلي درست نيست، مثلا در همين كد بالا شما اومدين عمليات محاسبه رو با استفاده از چيزي كه روي صفحه مي‌بينيد يعني پيكسلها انجام داديد كه از لحاظ پردازشي جزء كم سرعت ترين روشها است، در صورتيكه در يك نرم افزار حرفه اي ابتدا اطلاعات تصوير در حافظه بارگذاري ميشه و بعد به سرعت پردازش ميشه يا حتي ممكنه از پردازشگر كارت گرافيك هم استفاده كنه
    برنامه Photoshop با وی بی هم میشه ساختش و دور از عقل نیست
    خوشبختانه دلایل دوستان اینقدر محکم بود که جذب کرد منو.
    خب آقا میشه اینطور هم که میگید خیلی هم راحته و این حرفا پس لطفا یک سورس یا برنامه که با وی بی نوشته شده معرفی کنید که ازین روشا استفاده کرده.(نه API چون API ربطی به وی بی نداره و با زبان دیگه ای نوشته شده)
    و اگه نمونه ندارید منم میگم با وی بی میشه سیستم عامل نوشت.

در مورد سرعت بالاتر وي بي 6 نسبت به دات نت هم كه فكر نمي‌كنم شكي وجود داشته باشه، مخصوصا در اينترفيس نرم افزار
    كافيه چند تا برنامه vb6 و دات نت رو در اجرا تست كنيد
    اگه از کامپیوتر دهه های قبل استفاده میکنید حق کاملا جانب شماست.از طرف دیگه اصلا اینترفیس ربطی به خود زبان نداره از نظر سرعت اجرا و ..

اتفاقا در دات نت مسير طي شده از سورس نرم افزار تا پردازش كدهاي 0 و 1 توسط سي پي يو بيشتر از زباني مثل وي بي 6 هست، وي بي 6 در حالت طراحي به صورت مفسري عمل مي‌كنه ولي برنامه نهايي فايل كامپايل شده هست، حتي در همين حالت مفسر سريعتر از دات نت هستش ولي در دات نت كلا برنامه نهايي هم با تفسير اجرا ميشه، به خاطر همينه كه روي همه پلت فرمها مي‌تونه اجرا بشه و در حقيقت اين سورس نرم افزار شماست كه اجرا ميشه و به همين دليل امنيت سورس نرم افزار در vb6 در مقايسه با دات نت هم كه ديگه جاي بحث نداره و اين براي برنامه نويس خيلي مهمه
    کاری ندارم کدوم سریعتره مهم اینه که هر دوشون در مقایسه با C++‎‎‎ یا assembly در کار های گرافیکی کند هستن.اما دات نت امکانات بسیار زیادی را نسبت به vb6 برای گرافیک قرار داده خواهشا قبول کنید اینو.زمانی که vb6 ساخته شد گرافیک به اندازه الان حیاتی نبود.

اينكه ميگيد vb6 از api استفاده نمي‌كنه هم جاي تعجب داره، در زباني مثل زبان قدرتمند C فكر مي‌كنيد چند تا كلمه كليدي اصلي در خود زبان وجود داره ؟
    بقيه توابع به نوعي در فايلهاي هدر تعريف مي‌شن كه مثلا ميشه از API استفاده كرد و vb6 هم به راحتي مي‌تونه از API استفاده كنه
    من که نگفتم api را اجرا نمیکنه.گفتم مستقیما اجرا نمیکنه به وسیله یه فایل کتابخانه ای واسطه.که باعث کاهش سرعت فراخوانی میشه و دریافت پاسخ میشه.
    و اینکه C زبان کوچکی هست - همین هم دلیل قدرت بالای اون در محیطهای مختلف هست.

همچنين در مورد استفاده از DirectX, OpenGL و ...
    و ... چی؟

البته بحث اينكه كدام زبان بهتره مثل بحث كدام آنتي ويروس بهتره مي‌مونه يا كدام تيم فوتبال، هر كدوم طرفداران پر و پا قرص و سينه چاك خودش رو داره كه همشون اون چيزي كه خودشون دارند رو بهتر مي‌دونند، ولي به نظر من اصلا اينها مهم نيست، مهم اينه كه برنامه نويس بتونه كاري كه ازش انتظار ميره رو به بهترين نحو انجام بده
    درست ولی دیگه همه میدونیم که منچستر از تیم شهرداری آستارا قویتره .
    درسته انتخاب با برنامه نویسه اما خیلی بهتره که این همه وقتی را که صرف یادگیری میکنه رو صرف یه زبان درست و حسابی بکنه.

وقتي اتومبيل خوبي داشته باشيد و مشكلي باهاش از لحاظ امكانات و راحتي و .... نداريد ديگه چه فرقي مي‌كنه كه چطوري توليد شده و فلان قطعه رو دستگاه CNC ايجاد كرده يا ليزر يا با دست تراشيدن ؟؟؟
    درسته هیچ فرقی نمیکنه توپولوف سوار شین یا ایرباس 330 فقط باید مواظب باشین با این انتخاب ضمیمه دیار باقی نشین.

در حقيقت اكثر زبانهاي برنامه نويسي يك نوع بستر كار رو براي شما فراهم مي‌كنند و اينطوري نيست كه بگيد فلان كار در اين زبان تحت ويندوز انجام ميشه ولي در زبان ديگه تحت ويندوز نمي‌تونه انجام بشه، هواپيماي بوئينگ هم كه ساخته ميشه هر قسمتيش تو يك كشور ساخته ميشه و در نهايت يك جا مونتاژ ميشه
    خدایی دیگه این اغراق هست.همه میدونیم که وی بی برنامه های سیستمی نمیتونه بسازه و خیلی محدودیت های دیگه هم داره.

در نهايت مهمترين چيز، نرم افزار نهايي هست كه دست كاربر ميرسه نه اينكه با چه زباني نوشته شده و تعصب هاي بيجا روي يك زبان آدم رو از داشتن و فهميدن امكانات خوب زبانهاي ديگه محروم مي‌كنه
    قابل توجه عزیزان.

خیلی دور از ذهنه (حالا یه برنمه ای که شبیه فتوشاپ باشه را شاید بشه تحمل کرد اما اینکه adobe از زبان vb6 برای ساخت برنامه هاش استفاده کنه تقریبا غیر ممکنه در ضمن فراموش هم نکنید که vb به چه هدفی تولید شده)

من خودم یک برنامه داشتم مینوشتم که اولش با حلقه بود و یک عکس 512 در 512 که طبق محاسبه من نزدیک به 3 ساعت طور میکشید که که پیکسل ها رو چک کنه و رنگ کنه با چند تا API ساده به سیم ثانیه تموم میشد (3 ساعت کجا و سیم ثانیه کجا؟
    )
    چون توابع api هم با c و در بعضی توابع با assembly نوشته شدن.و سرعت اجرای بالایی دارن.
    پس آی وی بی فلانه آی وی بی بهمانه همش چرته اینا همه دلایلی هستن که شما داری خودتو گول میزنی

من نمیگم ویبی عالیه اما اینقدر هم که شما ها دارید میزنید تو سرش بد نیست بخدا
    معلومه که بد نیست فقط داریم مقایسه انجام میدیم.

و البته در مورد دات نت هم اینکه سورس اجرا میشه و ... خوشبختانه صحت نداره ولی اینجا هم محل مناسبی برای بحث در موردش نیست.

عزیزان وی بی کار سعی کنن خودشون را برنامه نویس بدونن و همه زبان ها را ابزاری زیر دست خودشون بدونن نه این که خودشون را زیر دست وی بی ببینن.
    چون برنامه نویسی خیلی فراتر از دیوارهای وی بی 6 هست.حتی تو دات نت هم این وی بی پنهان کاری خودشو حفظ کرده البته معلومه که هدف راحتی برنامه نویسه.
    آدم چیزایی را که دوست داره میخواد همیشه ازش دفاع کنه اما دوست داشتن بیش از حد مانع پیشرفت ناشی از زمان میشه.

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار kitcat_m18
    محل زندگی
    اداره - پشت میز کامپیوتر

سلام دوستان،
    واستادم کنار و دارم به حرف های شما عزیزان گوش می دم.
    باید قبول کرد که VB6 برای دهه 90 هست و الان تو زبان های برنامه نویسی امکانات بیشتری گنجونده شده اما نباید فراموش کنیم که flexibility ویژوال بیسیک 6 باعث شده که تا الان سرپا مونده و خیلی ها دارن باهاش برنامه می نویسن. بله با VB6 هم برنامه های قدرتمندی مثل NetCad رو نوشتن(معروف بود به چاقوی همه کاره).
    VB و سایر زبان ها حتی C#‎‎‎‎ و #J و هر چی که الان ماکروسافت تو بسته های ویژوال استودیو ارائه میدن با سیاست های جدید ماکروسافت هماهنگی داره.
    همه می دونن که .Net FrameWork چیه و برای چی ماکروسافت اونو ساخته. یکپارچه سازی و اشتراک منابع در بین زبان های ماکروسافت به نظر من اصلی ترین دلیل این موضوعه. در حال حاضر امکانات بسیار زیادی به زبان های برنامه نویسی مثل VB.NET و C#‎‎‎‎.NET اضافه شده اما نباید فراموش کنیم که شما با هر کدوم از این زبان ها کد بزنین در بستر CLR کد هاتون قرار می گیرن. در رابطه به مفسر و کامپایلر و فرق بین اونها هم که حتما اطلاعات خوبی دارین.
    پس مشخصه که از لحاظ سرعت Vb6 که تقریبا به صورتNative هست (نه کاملا) سرعت بیشتری داره.
    خلاصه بگم در حال حاضر شما هر زبان ماکرو سافتی ای که .net آخرش داره رو یاد بگیری می تونی از منابع کامل همه ی زبان های برنامه نویسی استفاده کنی.
    و این رو مدیون .Net FrameWork هستیم.
    Vb6 از خیلی لحاظ قدرتمنده اما باید معایب اون رو هم ببینیم.
    مثلا عدم پشتیبانی از مبحث بسیار حیاتی یونیکد و یا Multi Trading (نگین میشه پیاده سازی کرد منم می دونم اما...)
    اما شما با .NET می تونی یه ویروس بنویسی؟؟؟ بله اما تا حالا به حجمش دقت کردی؟؟؟ می دونی اگه رو سیستمی .NET نصب نباشه برنامه اجرا نمیشه؟؟؟
    من VB6 رو دوست دارم اما هیچوقت فراموش نمی کنم که با تمام قدرت و ظرافتی که داره در مقابل زبان های امروزی نباید زیاد بهش امیدوار بود.
    اگه می خواین موفق باشین و برنامه نویسی رو ادامه بدین باید پا به عرصه .Net بذارین (اگه زرنگ باشین که کلا ماکروسافت رو می ذارین کنار و میرین سراغ جاوا)

به هر حال منم نظرم رو گفتم امیدوارم اگه اشکالی تو مطالب هست گوش زد بفرمائید.
    همگی موفق باشید

خوشبختانه دلایل دوستان اینقدر محکم بود که جذب کرد منو.
    خب آقا میشه اینطور هم که میگید خیلی هم راحته و این حرفا پس لطفا یک سورس یا برنامه که با وی بی نوشته شده معرفی کنید که ازین روشا استفاده کرده.(نه API چون API ربطی به وی بی نداره و با زبان دیگه ای نوشته شده)
    NET Framework هم كه وي بي دات نت اكثر امكاناتش رو مديون اون هست با وي بي دات نت نوشته نشده، اگر هم شده پس خود وي بي هم با VC نوشته شده و VC با C و C با اسمبلي و ...، پس طبق استدلال شما هيچكدوم از زبانها از خودشون چيزي ندارن !!!!!!

اگه از کامپیوتر دهه های قبل استفاده میکنید حق کاملا جانب شماست.از طرف دیگه اصلا اینترفیس ربطی به خود زبان نداره از نظر سرعت اجرا و ..
    اولا كه وقتي 2 نرم افزاري روي كامپيوتر ضعيف اجرا بشن و اولي سريعتر باشه، روي كامپيوتر قوي، در 99% موارد باز هم اولي بهتر اجرا ميشه
    دوما اينكه سرعت اينترفيس ربطي به سرعت زبان نداره هم جاي تفكر داره، دوستان قضاوت كنند !!!

من که نگفتم api را اجرا نمیکنه.گفتم مستقیما اجرا نمیکنه به وسیله یه فایل کتابخانه ای واسطه.که باعث کاهش سرعت فراخوانی میشه و دریافت پاسخ میشه
    و اینکه C زبان کوچکی هست - همین هم دلیل قدرت بالای اون در محیطهای مختلف هست
    .
    درست ولی دیگه همه میدونیم که منچستر از تیم شهرداری آستارا قویتره .
    آره ولي اون زمانيه كه بخواهيم GWBasic رو كه احتمالا شما نديده باشيد با ويژوال سي ++ مقايسه كنيد
    كلا دلايلتون خيلي جالب و منطقيه !!!

درسته هیچ فرقی نمیکنه توپولوف سوار شین یا ایرباس 330 فقط باید مواظب باشین با این انتخاب ضمیمه دیار باقی نشین.
    براي كاربر نهايي و در اين مورد مسافر، توپولوف با ايرباس 330 فرق داره از لحاظ امكانات، سرعت، امنيت و ...، ولي ما گفتيم وقتي 2 نرم‌افزار به خوبي هم و با همه امكانات با دو زبان مختلف نوشته بشن مهم نيست زبانشون چي باشه

و البته در مورد دات نت هم اینکه سورس اجرا میشه و ... خوشبختانه صحت نداره ولی اینجا هم محل مناسبی برای بحث در موردش نیست.
    فايل باينري (EXE) براي ويندوز با لينوكس و جاوا و ... فرق داره و دليل اينكه برنامه دات نت روي پلتفرمهاي مختلف مي‌تونه اجرا بشه اينه كه متناسب با سيستم عامل كامپايل ميشه يعني سورس موجوده
    بهتره بيشتر تحقيق كنيد و ضمنا سري هم به نرم افزارهايي مثل .NET Reflector و 9Rays Spice و... و... و... بزنيد

عزیزان وی بی کار سعی کنن خودشون را برنامه نویس بدونن و همه زبان ها را ابزاری زیر دست خودشون بدونن نه این که خودشون را زیر دست وی بی ببینن، چون برنامه نویسی خیلی فراتر از دیوارهای وی بی 6 هست.حتی تو دات نت هم این وی بی پنهان کاری خودشو حفظ کرده البته معلومه که هدف راحتی برنامه نویسه، آدم چیزایی را که دوست داره میخواد همیشه ازش دفاع کنه اما دوست داشتن بیش از حد مانع پیشرفت ناشی از زمان میشه.
    يك ضرب المثل هست كه ميگه حرف خودمونو دوزار گرونتر به خودمون فروختيد
    من نظر شخصي خودم رو مي‌گم : من اصلا تعصبي روي هيچ زباني ندارم، نه وي بي 6 نه دات نت و ...
    هدف از برنامه نويسي نوشتن نرم افزار براي راحتي كار كاربر نهايي هستش، پس مهمترين چيز پياده سازي نياز مشتري در كمترين زمان و با بهترين كيفيت هست، يك نفر اين كار رو مي‌تونه با دلفي انجام بده، يك نفر با وي بي، يكي با VC و جاوا و ...
    خيلي اوقات هم بايد تركيبي كار كرد، مثلا مشتري مي‌خواد برنامش هم روي ويندوز اجرا بشه هم روي يك سايت اينترنتي

در نهايت اينكه بحث بيشتر روي اين موضوع منطقي به نظر نمياد، بهتره واقع بين باشيد و فقط از سمت خودتون به قضيه نگاه نكنيد
    به قول دوستمون وي بي 6 اگر حرفي براي گفتن نداشت تا الان ازش استفاده نميشد
    البته برنامه نويساني كه كمي تنبل باشند مطمئنا دات نت رو ترجيح مي‌دن، اما دو دليل سرعت پايين دات نت و امنيت پايين سورس برنامه براي برنامه نويساني كه نرم افزارهاي واقعي كاربردي و قابل فروش در بازار توليد مي‌كنند خيلي مهمه، راستي شما خودتون برنامه بزرگي كه تو بازار داده باشيد داريد ؟

ضمنا يك نكته هم مهمه، شما نمي‌تونيد به يك شركت بزرگ بگيد برو همه كامپيوترهات رو عوض كن تا برنامه من رو سيستمت خوب اجرا بشه !!!
    بانك ملي با اون عظمتش داره ويندوز 3.1 كار مي‌كنه، آموزش پرورش هم داس كار مي‌كنه البته جديدا يك كارهايي داره انجام مي‌ده

اينها هيچكدوم دليل اينكه سراغ سيستمهاي جديد نريم نيست ولي در هر كاري بايد تعادل برقرار باشه و همه جوانب سنجيده بشه نه فقط اينكه تا ورژن برنامه عوض شد سريع بريم سراغش، بله اگر الان كسي بخواد شروع به كار كنه منم دات نت رو پيشنهاد مي‌كنم، تا اون بره ياد بگيره و 4 تا برنامه درست حسابي بنويسه مطمئنا شرايط سخت افزاري كاربران و امنيتي كامپايلرها هم خوب ميشه
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

Thumbs up نقل قول: vb6 منسوخ شده ؟

همه ی برنامه ها در Windows از API استفاده می کنند، حتی اگه با C یا Assembly هم بنویسی، باز هم از API استفاده می کنی، حتی VB6 هم پشت پرده ی دستوراتش API قرار داره.

کاری ندارم کدوم سریعتره مهم اینه که هر دوشون در مقایسه با C++‎‎‎‎‎ یا assembly در کار های گرافیکی کند هستن.اما دات نت امکانات بسیار زیادی را نسبت به vb6 برای گرافیک قرار داده خواهشا قبول کنید اینو.زمانی که vb6 ساخته شد گرافیک به اندازه الان حیاتی نبود.
    ممکنه شما با ++C چنان برنامه ی گرافیکی ات رو بنویسی که از فلان برنامه ی گرافیکی که با Assembly نوشته شده سریع تر باشه. شما در هر زبانی که از سخت افزار برای محاسبات گرافیکی ات کمک بگیری سرعتت بالاتر می ره. فقط می مونه مسئله ی کدهای زائد که تقریبا همه ی زبان های بالا در مقایسه با زبان های سطح پایین، کد های زائد تولید می کنند.

من که نگفتم api را اجرا نمیکنه.گفتم مستقیما اجرا نمیکنه به وسیله یه فایل کتابخانه ای واسطه.که باعث کاهش سرعت فراخوانی میشه و دریافت پاسخ میشه.
    توابع API رو کتابخانه ی خاصی اجرا نمی کنه و در هر زبان برنامه نویسی Win32 ای به طور مستقیم اجرا می شن، چه MASM باشه، چه VB6.

این که کاری نداره، برید PE Explorer رو دانلود کنید، چک کنید که Photoshop با VB6 نوشته نشده؛ برنامه های VB6 از MSVBVM60.DLL استفاده می کنند.

من خودم یک برنامه داشتم مینوشتم که اولش با حلقه بود و یک عکس 512 در 512 که طبق محاسبه من نزدیک به 3 ساعت طور میکشید که که پیکسل ها رو چک کنه و رنگ کنه با چند تا API ساده به سیم ثانیه تموم میشد (3 ساعت کجا و سیم ثانیه کجا؟
    )
    توابع API معجزه نمی کنند، و مطمئن باشید که VB6 اونا رو اجرا می کنه، چه تعریف بکنید چه نکنید، فقط فرقش اینه که وقتی شما خودتون به طور مستقیم کارتون رو با توابع API انجام می دید، به VB6 می گید برای من کد زائد تولید نکن. و سرعت کار شما به صرفا به خاطر کار با توابع API نبوده بلکه به خاطر عدم تولید کد زائد بوده.

محل زندگی
    زیر گِل

آقا باشه با وی بی 6 هم میشه سیستم عامل ساخت.متاسفانه دوستان بجای دلایل درست و حسابی دارن تفره میرن.

همه ی برنامه ها در Windows از API استفاده می کنند، حتی اگه با C یا Assembly هم بنویسی، باز هم از API استفاده می کنی، حتی VB6 هم پشت پرده ی دستوراتش API قرار داره.
    متاسفانه اشتباه میکنید.برنامه ای مثل پارتیشن مجیک و برنامه های ریکاوری از آسمون که نیومدن با همین زبان ها نوشته شدن و برای کارای سیستمیشون از API استفاده نمیکنن.
    در ضمن با c یا اسمبلی برنامه ای میشه نوشت که از api استفاده کنه.

توابع API رو کتابخانه ی خاصی اجرا نمی کنه و در هر زبان برنامه نویسی Win32 ای به طور مستقیم اجرا می شن، چه MASM باشه، چه VB6.
    اولا که همه توابع API داخل فایلهای کتابخانه ای (dll) در درایو ویندوز قرار میگیرن.
    دوما در masm یا c زمانی api اجرا میشه که فراخوانیش کنی یا از تابعی استفاده کنی که توش api فراخوانی شده.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

سلام دوست عزیز.

آقا باشه با وی بی 6 هم میشه سیستم عامل ساخت.متاسفانه دوستان بجای دلایل درست و حسابی دارن تفره میرن.
    بلکه هم بشه ساخت ما این قدر چیزای عجیب-غریب دیدم که...!

متاسفانه اشتباه میکنید.برنامه ای مثل پارتیشن مجیک و برنامه های ریکاوری از آسمون که نیومدن با همین زبان ها نوشته شدن و برای کارای سیستمیشون از API استفاده نمیکنن.
    برنامه های Partition Magic و Recovery هم از API استفاده می کنند. می تونم براتون اثبات کنم...
    اصلا در هر سیستم عاملی باید یه سری توابع API یا Interrupt تعریف شده باشه برای برنامه های کاربردی تا بتونن یه کاری بکنن تو سیستم عامل.

من که با این مخالفتی نداشتم.

اولا که همه توابع API داخل فایلهای کتابخانه ای (dll) در درایو ویندوز قرار میگیرن.
    می دونم، قبول دارم...

دوما در masm یا c زمانی api اجرا میشه که فراخوانیش کنی یا از تابعی استفاده کنی که توش api فراخوانی شده.
    دقیقا مثل VB6 و زبان های دیگه ...

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

دو دليل سرعت پايين دات نت و امنيت پايين سورس برنامه براي برنامه نويساني كه نرم افزارهاي واقعي كاربردي و قابل فروش در بازار توليد مي‌كنند خيلي مهمه
    جناب vbhamed من یکی از دلایلم برای استفاده نکردن از دات.نت همین امنیت کدهاست ، آیا راهی وجود داره که ما بتونیم امنیت کدهامون رو تضمین کنیم؟

سلام

يك سري برنامه هستن كه كدها رو بهم مي‌ريزن مثلا تغيير اسم متغيرها به چيزهايي مثل A1 تا An و كارهايي از اين دست
    ولي چون من خودم هم خيلي دات نت كار نمي‌كنم راه كاملي براش سراغ ندارم، ممكنه راهي براي كامپايل كردن مخصوص سيستم عامل خاصي به صورت Native باشه

کاربر دائمی آواتار butterfly8528
    محل زندگی
    CLR

سلام دوستان عزیز .
    VB6 منسوخ نشده و تا زمانی که پلت فرم Win32 توسط Microsoft پشتیبانی بشه، این اتفاق نخواهد افتاد !
    اما زمانی که بیشتر به عمق برنامه نویسی با زبان VB6 میریم ، مشکلات بسیاری که داره نمایان میشه،مثل مشکلات ذاتی VB6 با Multi Threading ، Unicode ، تصاویر و آیکون های با کیفیت و....
    این در حالی هست که وقتی با .Net برنامه نویسی می کنید قبل از هر چیزی باید یه فکری واسه لو نرفتن سورس برنامتون کنید و امنیت شدیدا ضعیف برنامه تولید شده نگرانتون خواهد کرد (جریان MSIL و CLR که همتون واقف هستید انشاالله) . و مشکلات دیگه ای مانند سرعت اجرا و پردازش پایین ، وابسته بودن به پلت فرم .Net (که نمیشه اسمشو مشکل گذاشت) و ...
    اما با همه این موارد VB6 و بقیه زبان های برنامه نویسی ، تنها ابزاری هستند واسه رسیدن به هدف ، حالا این ما هستیم که باید با توجه به نیازمون از اونها استفاده کنیم .
    موفق و پیروز باشید .

محل زندگی
    زیر گِل

بلکه هم بشه ساخت ما این قدر چیزای عجیب-غریب دیدم که...!
    برنامه های Partition Magic و Recovery هم از API استفاده می کنند. می تونم براتون اثبات کنم...
    اصلا در هر سیستم عاملی باید یه سری توابع API یا Interrupt تعریف شده باشه برای برنامه های کاربردی تا بتونن یه کاری بکنن تو سیستم عامل.
    پس معلومه تو باغ اینجور مسایل تشریف ندارید.
    در پایین ترین سطح وقفه های سخت افزاری و بایوس را داریم.که برای برنامه های Bootable استفاده میشه.
    سیستم عامل های قدیمی مثل داس هم وقفه هایی داشتن. اما با اومدن ویندوز دیگه وقفه از سیستم عامل جمع شد و توابع api جاشو گرفت.
    اما با این حال هنوز وقفه های بایوس و درایور های سخت افزاری سر جاشونن.
    برای دسترسی مستقیم به هارد و خواندن همه سکتور های هارد دیسک ویندوز تابع api ای را قرار نداده.با این حال وقفه هایی هست که این کار را انجام میده.
    معلومه که تو پارتیشن مجیک و ... از api هم استفاده شده اما برای کارهای سیستمی و سطح پایین apiای وجود نداره که بخواد ازش استفاده هم بکنه.
    در ضمن نسخه bootable برنامه پارتیشن مجیک هم وجود داره که اصلا از api استفاده نمیکنه.

و اینکه ویژوال بیسیک هم خودش نمیتونه مولتی تردینک را استفاده کنه حالا بیاد یه سیستم عامل بسازه.

پس این چیه :
    همه ی برنامه ها در Windows از API استفاده می کنند

می دونم، قبول دارم...
    خدا رو شکر میترسیدم الان بچسبین که آقا توابع api داخل ریجستری هست.

دقیقا مثل VB6 و زبان های دیگه ...
    با یه تفاوت . اگه تو c یک تابع api را فراخوانی نکنی اجرا نمیشه.اما تو وی بی برنامه ای را نمیشه نوشت که از api استفاده کنه.

جناب vbhamed من یکی از دلایلم برای استفاده نکردن از دات.نت همین امنیت کدهاست ، آیا راهی وجود داره که ما بتونیم امنیت کدهامون رو تضمین کنیم؟
    حالا چی میخوای بسازی همه مخترع بودن و ما خبر نداشتیم.

مطمعن باشید برنامه ای که برای فروش میسازید را کسی نمیاد بشینه هک کنه و کد در بیاره و ازین حرفا.(مردم بیکار نیستن بیان مثلا فلان برنامه حسابداری را هک کنن ببینن از چه کدی برای حساب کردن فاکتور استفاده میکنه)
    مگه این که برنامتون تحقیقاتی باشه و با کد های سری.

و اگه از نظر امنیتی برای ریجستر و کراک و این حرفا رو میگی هر جوری هم بسازی بازم crack میشه نمونش خود مایکروسافت.

سلام دوستان عزیز .
    VB6 منسوخ نشده و تا زمانی که پلت فرم Win32 توسط Microsoft پشتیبانی بشه، این اتفاق نخواهد افتاد !
    اما زمانی که بیشتر به عمق برنامه نویسی با زبان VB6 میریم ، مشکلات بسیاری که داره نمایان میشه،مثل مشکلات ذاتی VB6 با Multi Threading ، Unicode ، تصاویر و آیکون های با کیفیت و....
    این در حالی هست که وقتی با .Net برنامه نویسی می کنید قبل از هر چیزی باید یه فکری واسه لو نرفتن سورس برنامتون کنید و امنیت شدیدا ضعیف برنامه تولید شده نگرانتون خواهد کرد (جریان MSIL و CLR که همتون واقف هستید انشاالله) . و مشکلات دیگه ای مانند سرعت اجرا و پردازش پایین ، وابسته بودن به پلت فرم .Net (که نمیشه اسمشو مشکل گذاشت) و ...
    اما با همه این موارد VB6 و بقیه زبان های برنامه نویسی ، تنها ابزاری هستند واسه رسیدن به هدف ، حالا این ما هستیم که باید با توجه به نیازمون از اونها استفاده کنیم .
    موفق و پیروز باشید .
    به غیر از جمله دومتون با بقیه موافقم.
    منسوخ شدن به چی میگن:
    سازنده از پشتیبانی نکنه : که نمیکنه.
    برای نیاز های روز کارا نباشه : که نیست.
    برنامه نوشتن با اون در سیستم عامل های جدید دردسر نداشته باشه که کلا دردسره.
    و هزار تا چیز دیگه.

از یونیکد پشتیبانی نمیکنه.این بدترین حالت ممکنه.مثلا یه متن فارسی را داخل فایل ذخیره میکنی تو کامپیوتر دیگه یا حتی خودت میبینی شده : ؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
    از مولتی تردینگ استفاده نمیکنه.توی بسیاری از الگوریتم ها این خاصیت خیلی مهمه.یه تابع api هست با هزار تا دنگ و فنگ میای آدرس تابع را میدی بهش برنامه را اجرا میکنی کل برنامه همراه خود اینترفیس و ... کراش میکنه و کل زحمتا میره هوا.اصلا وی بی بعضی وقتا همینطوری هم کراش میکنه و میره رو اعصاب.
    از شی گرایی هم پشتیبانی نمیکنه.
    8 بیت آخر هر رنگ 32 بیتی را هم نادیده میگیره.
    نوشتن سرویس باهاش امکان پذیر نیست.
    و ...

با همه این حرفا با اینکه ازش استفاده نمیکنم ولی دوستش دارم.زبان زبیایی هست.اما دیگه سنش زده بالا چیکار میشه کرد.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    بابا لااقل یه نفر بیاد اینطرف یه تنه افتادم جلوی 10 نفر .جواب یکیو میدی 10 نفر میان ازش دفاع میکنن.
    البته میدونم تو تاپیکی که همه وی بی کارن بد گفتن از وی بی آخرش همینه.

باسلام
    من خیلی وقت بود که با VB6 برنامه نویسی میکردم
    خیلی هم دوستش دارم ، چون زبان ساده ای هست و درک کردنش آسون ، ولی با تمام این تفاسیر در مقابل VB.net (کلاً خانواده net.) به شدت کم میاره
    خودم این تجربه رو در خصوص تریدینگ داشتم
    یکی دیگه از برتری های VB.net به VB6 کنترلها و اکتیوایکس هایی است که در VB.net وجود داره
    در حوزه دیتابیس این قدر گشتم آخر نتونستم یه کمبو باکس تو vb6 پیدا کنم که خاصیت AutoComplete داشته باشه
    یا مثلاً شما زمانیکه از گرید شرکت Janus در vb.net استفاده میکنید ، وقتی امکانات خیره کننده اش رو میبینید (اگر دیتابیس کار هستید) کلاً قید VB6 رو میزنید
    کلاً کنترل ها در VB.net به شدت قدرتمند شده اند ، تنوع هم زیاده شده
    و...
    اصلاً قدرت و انعطاف زبان VB.net قابل مقایسه با VB6 نیست
    یاعلی

محل زندگی
    اردبیل

از شی گرایی هم پشتیبانی نمیکنه.
    اینیکه میگید یعنی چه؟ شما در مورد GW Basic صحبت می کنین یا vb6 ؟ پس این IDE وی بی چیه؟ شاید هم منظورتون چیز دیگه است!

کاربر دائمی آواتار mbf5923
    محل زندگی
    vb.NET-قسمت کد ویو-لاین هفتم

دوستان عزیز تعصب بی مورد نشون ندین
    شما دقت کنید توی vb6 اگه بخواین ظاهر برنامتون کاربر پسند بشه چه مصیبت ها که نداره اما .NET با چند خط کد XAML جادوی تصویری خلق میکنید
    از امکاناتش هم که اصلا با هم قابل قیاس نیستن عزیزان
    در ضمن اینترفیس .net از ویندوز 8 به مرور و از ویندوز 9 به صورت کامل حذف و به جای اون اینترفیس مترو وارد میشه
    میدونم که همه در موردش شنیدین اما یه مختصر در بارش میگم:
    در این اینترفیس به نقل از مایکروسافت شما میتونید برنامه های خودتون رو با تلفیقی از چند زبان در یک محیط و در کنار هم بنویسید!!!
    این چند زبان عبارتند از:
    یکی از زبان های موجود در .NET کنونی یا VB.NET و یا C#‎‎.NET
    کدهای طراحی محیط یا XAML
    کدهای جاوا اسکریپت
    کدهای HTML5
    میدونید یعنی چی؟
    یعنی یک برنامه میتونه از تمامی این کدها در خودش بهره ببره و این یعنی هر کاری که میخواید انجام بدین و هرجور میخواید کد بنویسید.اون وقت به نظرتون میشه از vb6 به صورت تجاری استفاده کرد؟
    اصلا هیمن الانش میشه؟با وجود WPF؟
    در هر صورت صلاح مملکت خویش خسروان دانند

محل زندگی
    زیر گِل

اینیکه میگید یعنی چه؟ شما در مورد GW Basic صحبت می کنین یا vb6 ؟ پس این IDE وی بی چیه؟ شاید هم منظورتون چیز دیگه است!
    نمیدونم چرا وقتی میگم IDE ربطی به زبان نداره دوستان متوجه نمیشن.
    از طرف دیگه شی گرایی داشتن چندتا کامپوننت گرافیکی نیست.
    شی گرایی یعنی ارث بری یعنی سازنده و مخرب و ... که وی بی هیچ کدوم را نداره.

شما تا زمانی که از VB6 استفاده می کنید از فناوریهای روز دنیا در عرصه تولید و توسعه نرم افزار محروم هستید
    برخی از فناوریهای روز دنیا در عرصه تولید نرم افزار تحت دات نت :

Web Application ASP.Net (Multi Platform & Device)
    Service Oriented Architecture (SOA)
    Windows Phone
    Silverlight
    ORM (NHibarnate - Entity Framework)
    SQL CLR

and ...

همجنین برخی از الگوهای طراحی نرم افزار :

MVC
    MVVM

حالا اگر برنامه نویسی رو به این میبینید که یه برنامه حسابداری بنویسید همین وی بی 6 زیادم هست

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

و اینکه ویژوال بیسیک هم خودش نمیتونه مولتی تردینک را استفاده کنه حالا بیاد یه سیستم عامل بسازه.
    شما مثل این که جمله ی اوّل رو جدی گرفتی!

در پایین ترین سطح وقفه های سخت افزاری و بایوس را داریم.که برای برنامه های Bootable استفاده میشه.
    ممکنه یه برنامه ای از وقفه استفاده کنه و Bootable هم نباشه.
    ممکنه یه برنامه ای Bootable باشه و از وقفه هم استفاده نکنه.

سیستم عامل های قدیمی مثل داس هم وقفه هایی داشتن. اما با اومدن ویندوز دیگه وقفه از سیستم عامل جمع شد و توابع api جاشو گرفت.
    وقفه مخصوص محیط های قدیمی نیست و حتی سیستم عامل های گرافیکی و کاملا جدید که در حالت Proteced Mode اجرا می شن هم می تونن از وقفه ها استفاده کنن. مثال هم تا دلتون بخواد هست.

در ضمن نسخه bootable برنامه پارتیشن مجیک هم وجود داره که اصلا از api استفاده نمیکنه.
    شما فایل exe اش رو بذار من بررسی کنم!

پس این چیه :
    همه ی برنامه ها در Windows از API استفاده می کنند

با یه تفاوت . اگه تو c یک تابع api را فراخوانی نکنی اجرا نمیشه.اما تو وی بی برنامه ای را نمیشه نوشت که از api استفاده کنه.
    چرا نمی شه نوشت؟! این همه برنامه!

منسوخ شدن به چی میگن:
    سازنده از پشتیبانی نکنه : که نمیکنه.
    برای نیاز های روز کارا نباشه : که نیست.
    برنامه نوشتن با اون در سیستم عامل های جدید دردسر نداشته باشه که کلا دردسره.
    و هزار تا چیز دیگه.
    به این که دیگه نشه باهاش برنامه نوشت...!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

یه تاپیک هم در مورد همین مسئله ی امنیتی net. ایجاد کرده بودم، شاید بد نباشه بذارم:

سوال: ضعف net. ؟

محل زندگی
    زیر گِل

شما مثل این که جمله ی اوّل رو جدی گرفتی!
    نه میدونستم شوخی کردی ولی خواستم تاکیدشو بیشتر کنم.
    ممکنه یه برنامه ای از وقفه استفاده کنه و Bootable هم نباشه.
    ممکنه یه برنامه ای Bootable باشه و از وقفه هم استفاده نکنه.
    مگه میشه همچین چیزی.هر برنامه ای که بنویسی آخرش میرسه به وقفه ها.
    وقفه مخصوص محیط های قدیمی نیست و حتی سیستم عامل های گرافیکی و کاملا جدید که در حالت Proteced Mode اجرا می شن هم می تونن از وقفه ها استفاده کنن. مثال هم تا دلتون بخواد هست.
    متوجه نشدی.نمیگم ویندوز نمیتونه از وقفه ها استفاده کنه.میگم وقفه های ویندوز وجود نداره چیزی که مثل وقفه های داس باشه.بجاش تو ویندوز api هست.
    شما فایل exe اش رو بذار من بررسی کنم!
    برنامه Bootable و exe ؟؟؟؟
    منظورم نکنه بود.
    چرا نمی شه نوشت؟! این همه برنامه!
    منظور این بود :
    با یه تفاوت . اگه تو c یک تابع api را فراخوانی نکنی اجرا نمیشه.اما تو وی بی برنامه ای را نمیشه نوشت که از api استفاده نکنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

مگه میشه همچین چیزی.هر برنامه ای که بنویسی آخرش میرسه به وقفه ها.
    وقفه ها خودشون به چی می رسن؟! IN و OUT، شما می تونی با این 2 تا برنامه ات رو بنویسی؛ اصلا وقتی Switch می کنی به Protected Mode، قبلش وقفه ها رو از کار می اندازی. در حالی که همچنان می شه بدون وقفه ها با سخت افزار ارتباط برقرار کرد.

برنامه Bootable و exe ؟؟؟؟
    فکر کردم گفتی Portable!!!

منظورم نکنه بود.
    اگه استفاده از وقفه ها در Assembly رو می گید، که اون برنامه های 16 بیتی در محیط Windows واقعا به طور عادی و واقعی اجرا نمی شن و شبیه سازی می شن. ولی آره قبول دارم یه کم قضیه شون با Win32 Application ها فرق داره.

حالا چی میخوای بسازی همه مخترع بودن و ما خبر نداشتیم.
    مطمعن باشید برنامه ای که برای فروش میسازید را کسی نمیاد بشینه هک کنه و کد در بیاره و ازین حرفا.(مردم بیکار نیستن بیان مثلا فلان برنامه حسابداری را هک کنن ببینن از چه کدی برای حساب کردن فاکتور استفاده میکنه)
    مگه این که برنامتون تحقیقاتی باشه و با کد های سری.
    و اگه از نظر امنیتی برای ریجستر و کراک و این حرفا رو میگی هر جوری هم بسازی بازم crack میشه نمونش خود مایکروسافت.
    سلام
    كسي نميشينه برنامه رو هك كنه ببينه چطوري فاكتور رو حساب كردين، بلكه هك مي‌كنه تا قفلشو بشكنه و بتونه خودش حاصل زحمت شما رو بفروشه و به بيان بهتر جهت دزدي استفاده مي‌كنه

از یونیکد پشتیبانی نمیکنه.این بدترین حالت ممکنه.مثلا یه متن فارسی را داخل فایل ذخیره میکنی تو کامپیوتر دیگه یا حتی خودت میبینی شده : ؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟
    سلام
    اينقدر راه براي حل اين مشكلات هست كه ديگه به اين نميشه گفت مشكل، بريد مشكل اصلي رو حل كنيد

فرض كنيد قراره يك خونه بسازيد، ميرين بهترين امكانات رو براي خونتون مي‌زاريد و مصالح عالي و ...، ولي مي‌دونيد قراره شهرداري بياد خونتون رو به راحتي ازتون بگيره، مشكل اينجاست نه رنگ خونه و طراحيش و ...

محل زندگی
    زیر گِل

كسي نميشينه برنامه رو هك كنه ببينه چطوري فاكتور رو حساب كردين، بلكه هك مي‌كنه تا قفلشو بشكنه و بتونه خودش حاصل زحمت شما رو بفروشه و به بيان بهتر جهت دزدي استفاده مي‌كنه
    دیگه مغز کامپیوترم که باشی آخرش میرسی به مایکروسافت و اپل دیگه با این همه ادعا بازم قفل برنامه هاشون شکسته میشه.ربطی به زبان نداره به راحتی میشه ثابت کرد که هیچ قفلی برای نرم افزار وجود نداره که قابل شکستن نباشه حالا با c نوشته شده باشه یا با دات نت.
    اينقدر راه براي حل اين مشكلات هست كه ديگه به اين نميشه گفت مشكل، بريد مشكل اصلي رو حل كنيد
    ما در داریم در مورد توانایی های زبان حرف میزنیم نه این که با گذشتن هفت خان بیاییم فلان امکان درش بهره بگیریم که آخرش هم معمولا میبینیم از زبان های دیگه کمک گرفته.
    در ضمن من بجای اینکه این همه وقت برای حل این مشکل حل شده بزارم . ذهنمو درگیر مسایل مهمتری میکنم. وقتی تو زبان جدیدتر با همین اسم vb.net با همون قواعد و سینتکس و امکانات فراوان وجود داره لزومی نمیبینم بیام بچسبم به قدیمی و با هزار تا ترفند و .. اون چیزی که تو نسخه جدید هست را پیاده سازی کنم.

فرض كنيد قراره يك خونه بسازيد، ميرين بهترين امكانات رو براي خونتون مي‌زاريد و مصالح عالي و ...، ولي مي‌دونيد قراره شهرداري بياد خونتون رو به راحتي ازتون بگيره، مشكل اينجاست نه رنگ خونه و طراحيش و ...
    وقتی بهترین مصالح را داری میتونی قبل از ساخت خونه تحقیق کنی تا خونت تو طرح نیفته.
    ولی اگه مصالحت سنگ و چوب باشه خونت را تو اروپا هم بسازی همون کلبه ای میشه که تو جنگل ساختی.

دیگه مغز کامپیوترم که باشی آخرش میرسی به مایکروسافت و اپل دیگه با این همه ادعا بازم قفل برنامه هاشون شکسته میشه.ربطی به زبان نداره به راحتی میشه ثابت کرد که هیچ قفلی برای نرم افزار وجود نداره که قابل شکستن نباشه حالا با c نوشته شده باشه یا با دات نت.
    آب دريا را اگر نتوان كشيد، هم به قدر تشنگي بايد چشيد
    اين كه هيچ راه 100 درصد وجود نداره درسته ولي آدم عاقل براي جلوگيري از آتش سوزي يك دونه كپسول آتش نشاني هم كه شده تو خونه ميزاره، بيمه هم مي‌كنه، نه اينكه بگه حالا ممكنه از كپسول هم كاري بر نياد پس كلا بي خيال همه چي

ما در داریم در مورد توانایی های زبان حرف میزنیم نه این که با گذشتن هفت خان بیاییم فلان امکان درش بهره بگیریم که آخرش هم معمولا میبینیم از زبان های دیگه کمک گرفته.
    در ضمن من بجای اینکه این همه وقت برای حل این مشکل حل شده بزارم . ذهنمو درگیر مسایل مهمتری میکنم. وقتی تو زبان جدیدتر با همین اسم vb.net با همون قواعد و سینتکس و امکانات فراوان وجود داره لزومی نمیبینم بیام بچسبم به قدیمی و با هزار تا ترفند و .. اون چیزی که تو نسخه جدید هست را پیاده سازی کنم.
    خب شايد شما ندوني كه اينگونه مسائل چقدر راحت حل ميشه كه فكر مي‌كني براي حل هر كدوم از اين مسائل بايد كوه قاف جابجا بشه

وقتی بهترین مصالح را داری میتونی قبل از ساخت خونه تحقیق کنی تا خونت تو طرح نیفته.
    ولی اگه مصالحت سنگ و چوب باشه خونت را تو اروپا هم بسازی همون کلبه ای میشه که تو جنگل ساختی.
    مسئله اينه كه وقتي جايي بري كه اصلا همه جاش تو طرحه نمي‌توني ديگه كاري كني
    ضمنا من ترجيح مي‌دم تو كلبه متعلق به خودم تو جنگل زندگي كنم تا اينكه تو خيابونهاي اروپا بي خانمان رها شده باشم

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

جناب pcdownload.bloghaa.com شاید شما نرم افزاری ننوشتید که تکمیل کردنش ماه ها به طول بیانجامه ، وقت بگذارید ، هزینه کنید و برای فروش در اختیار عموم بگذارید وگرنه اینطور vb6 رو زیر سوال نمی بردید!

کسی بدش از .net نمیاد و اکثر برنامه نویس ها از منابع غنی Framework و سهولت برنامه نویسی با آن مطلعند. چیزی که هست امنیت کدهایی است که شب و روز براش وقت گذاشتید و می خواهید خیلی راحت در اختیار عموم قرار بدهید.

محل زندگی
    زیر گِل

آب دريا را اگر نتوان كشيد، هم به قدر تشنگي بايد چشيد
    اين كه هيچ راه 100 درصد وجود نداره درسته ولي آدم عاقل براي جلوگيري از آتش سوزي يك دونه كپسول آتش نشاني هم كه شده تو خونه ميزاره، بيمه هم مي‌كنه، نه اينكه بگه حالا ممكنه از كپسول هم كاري بر نياد پس كلا بي خيال همه چي
    اگه برنامه با ارزش باشه ارزش وقت گذاشتن برای امنیتش را هم داره.زیاد فرق نداره از کدوم زبان استفاده کنی.
    خب شايد شما ندوني كه اينگونه مسائل چقدر راحت حل ميشه كه فكر مي‌كني براي حل هر كدوم از اين مسائل بايد كوه قاف جابجا بشه
    ای بابا ما خودمون این کاره ایم دیگه استفاده از کامپوننت و dll و... که با زبان های دیگه نوشته شده.جالب اینجاست وقتی زبان های دیگه اینقدر قدرت دارن که خودشون هیچ به وی بی هم امکانات میدن خوب چرا وقت خودمونو صرف اون زبان ها نکنیم.به جای پرداختن به زبانی ساده برای تازه واردها.
    مسئله اينه كه وقتي جايي بري كه اصلا همه جاش تو طرحه نمي‌توني ديگه كاري كني
    ضمنا من ترجيح مي‌دم تو كلبه متعلق به خودم تو جنگل زندگي كنم تا اينكه تو خيابونهاي اروپا بي خانمان رها شده باشم
    این دیگه خیلی اغراقه لطفا احساسی جواب ندین.
    جناب pcdownload.bloghaa.com شاید شما نرم افزاری ننوشتید که تکمیل کردنش ماه ها به طول بیانجامه ، وقت بگذارید ، هزینه کنید و برای فروش در اختیار عموم بگذارید وگرنه اینطور vb6 رو زیر سوال نمی بردید!
    چشم بسته غیب میفرمایید؟مگه سوابق کاری منو مطالعه کردید.
    کسی بدش از .net نمیاد و اکثر برنامه نویس ها از منابع غنی Framework و سهولت برنامه نویسی با آن مطلعند. چیزی که هست امنیت کدهایی است که شب و روز براش وقت گذاشتید و می خواهید خیلی راحت در اختیار عموم قرار بدهید.
    خب عزیز من حقیقت را باید پذیرفت اگه زیبایی برام مهم باشه میرم سمت دات نت و اگه امنیت برام مهم باشه میرم سمت دلفی , C++‎ من که جایی برای vb6 که صرفا برای آموزش هست نمیبینم.
    در ضمن دوستان طوری دارن از امنیت وی بی حرف میزنن که هر کی ندونه فکر میکنه جایزه ای چیزی در این مورد برنده شده.چندی بار پیش اومده وقتی کامپیوترو ویروس میزنه برنامه های وی بی اولین فایل هایی هستن که آلوده میشن.

سلام

اگه برنامه با ارزش باشه ارزش وقت گذاشتن برای امنیتش را هم داره.زیاد فرق نداره از کدوم زبان استفاده کنی.
    ولي آدمي كه مي‌خواد از سيل در امان باشه نميره وسط دريا خونه بسازه

ای بابا ما خودمون این کاره ایم دیگه استفاده از کامپوننت و dll و... که با زبان های دیگه نوشته شده.جالب اینجاست وقتی زبان های دیگه اینقدر قدرت دارن که خودشون هیچ به وی بی هم امکانات میدن خوب چرا وقت خودمونو صرف اون زبان ها نکنیم.به جای پرداختن به زبانی ساده برای تازه واردها.
    زبان ماشين به اسمبلي، اسمبلي به C، C به ويژوال سي، ويژوال سي به وي بي و .... قدرت و امكانات مي‌دن پس نتيجه مي‌گيريم كه شما بريد زبان ماشين كار كنيد !!!!!!!!

خب عزیز من حقیقت را باید پذیرفت اگه زیبایی برام مهم باشه میرم سمت دات نت و اگه امنیت برام مهم باشه میرم سمت دلفی , C++‎‎ من که جایی برای vb6 که صرفا برای آموزش هست نمیبینم.
    تو اكثر برنامه هاي كاربردي سرعت، كارايي و امكانات و از طرفي امنيت برنامه با هم مهمه پس نميتونيد اينها رو از هم جدا كنيد كه بگيد اگر امنيتي بود ميرم سراغ سي و زيبا بود ميرم سراغ دات نت

در ضمن دوستان طوری دارن از امنیت وی بی حرف میزنن که هر کی ندونه فکر میکنه جایزه ای چیزی در این مورد برنده شده.چندی بار پیش اومده وقتی کامپیوترو ویروس میزنه برنامه های وی بی اولین فایل هایی هستن که آلوده میشن.
    حتما اون برنامتون در حال اجرا بوده يا خلاصه دسترسي خاصي بهش انجام شده وگرنه ويروس نمياد چك كنه اگر برنامه وي بي 6 هست اون رو آلوده كنه !!!، ضمنا منظور از امنيت بيشتر امنيت سورس كد برنامه بود هر چند وقتي سورس امنيت بيشتري داشته باشه، براي خودش هم ميشه امنيت بهتري ايجاد كرد

محل زندگی
    زیر گِل

ولي آدمي كه مي‌خواد از سيل در امان باشه نميره وسط دريا خونه بسازه
    فکر کنم دیگه تمثیل هاتون از کوره در رفتن چون دیگه متوجه نمیشم.
    ببینید دوستان به هیچ عنوان تو دنیای مدرن امروز نمیان زیبایی را فدای امنیت کنن.بلکه میان در کنار زیبایی محض امنیت را افزایش میدن.
    نمونش ویندوز 7 مایکروسافت.کروم گوگل . برنامه نرو . برنامه مدیا پلیر . حتی برنامه های جزیی ویندوز مثل ماشین حساب و ... همگی به سمت محیط کاری کاربر پسند و گرافیکی رو آوردن.
    اگه زبان شما نتونه زیبایی برنامه را به نحوه احسنت تامین کنه جایی تو برنامه نویسی امروز نداره.حالا برنامه شما آخر امنیت باشه ولی گرافیکش مال ویندوز 95 باشه رسما از رده خارج به حساب میاد.
    و دات نت طوری نیست که نتونه امنیت برنامه شما را تامین کنه بلکه کمی زحمت میبره که این زحمت به زیبایی محیط برنامه می ارزه.
    وی بی کارای عزیز لطفا کمی چشم هاتون را باز کنید و برنامه های جدید را هم نگاه کنید.ویندوز 95 دیگه وجود نداره و این vb6 شما حتی تصاویر png را هم پشتیبانی نمیکنه و اگه هم با ابزار خاصی این کارو انجام بده ترانسپارت تصویر را بخوبی تو محیط برنامه بکار نمیبره.در ضمن همیشه دل بستن به ابزار های جانبی پردردسر هست در حالی که همین ابزارهای جانبی جزو امکانات داخلی زبان های جدید هست.
    زبان ماشين به اسمبلي، اسمبلي به C، C به ويژوال سي، ويژوال سي به وي بي و .... قدرت و امكانات مي‌دن پس نتيجه مي‌گيريم كه شما بريد زبان ماشين كار كنيد !!!!!!!!
    منظور منو متوجه نشدی.عزیز من لود کردن یک تصویر png در پیکچرباکس در :
    دات نت 3 ثانیه زمان میبره.بدون درد سر و مشکلات احتمالی.
    در وی بی برای پیکچرباکس امکان پذیر نیست.با ابزارهای جانبی امکان پذیره.و با مشکلاتی چون نداشتن hdc و مشکل در شفافیت و ...
    در خود C هم امکان پذیر نیست.مگر با خواندن و پردازش فایل یا امکانات جانبی.
    در دلفی هم نیست.

در حالی که در نسخه های جدید همه این زبان ها این امکان وجود داره.و اصولا نسخه جدید زبان را میسازن که برنامه نویسای زبان قدیم از امکانات جدیدتر بهره ببرن.نه این که برن هیزم جمع کن آتیش درست کنن بعد غذا بپزن در حالی که تو خونه اجاق گاز دارن.اونم به این دلیل که ممکنه موقع روشن کردن اجاق گاز به دلیل بی احتیاطی خونه را به باد بدن.

تو اكثر برنامه هاي كاربردي سرعت، كارايي و امكانات و از طرفي امنيت برنامه با هم مهمه پس نميتونيد اينها رو از هم جدا كنيد كه بگيد اگر امنيتي بود ميرم سراغ سي و زيبا بود ميرم سراغ دات نت
    ولی متاسفانه همه این مواردی که گفتی با هم تو vb6 وجود ندارن.

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

چشم بسته غیب میفرمایید؟مگه سوابق کاری منو مطالعه کردید.
    مطالعه نه اما از عرایضتون متوجه این امر مهم شدم ، اولش شک داشتم اما الان یقین پیدا کردم. ( از اضافه کردن عکس png که نوشتید )

تشابه:
    از نظر من یک وسیله نقلیه رو باید اول از ایمنیش گفت بعد تزئینات و امکانات رفاهیش.

من به شخصه تنها به این منظور از vb6 استفاده می کنم ، چون به زبان ماشین کامپایل میشه ، همین.

توصیه میکنم همین الان این خط کد رو از پستتون حذف کنید:
    ببینید دوستان به هیچ عنوان تو دنیای مدرن امروز نمیان زیبایی را فدای امنیت کنن.بلکه میان در کنار زیبایی محض امنیت را افزایش میدن.

محل زندگی
    زیر گِل

مطالعه نه اما از عرایضتون متوجه این امر مهم شدم ، اولش شک داشتم اما الان یقین پیدا کردم. ( از اضافه کردن عکس png که نوشتید )
    بنابر این سخت در اشباهید.
    تشابه:
    از نظر من یک وسیله نقلیه رو باید اول از ایمنیش گفت بعد تزئینات و امکانات رفاهیش.
    اما میدونید که نرم افزار یک وسیله نقلیه نیست.نرم افزارتون باید اون قدر چشم کاربر را بگیره که بعد به فکر کرک و این حرفا بیفته.وگرنه الان اگه بیایین مدیا پلیر را با گرافیک وی بی 6 بسازید کسی نگاه هم بهش نمیکنه چه برسه بیفته دنبال کرک کردنش.
    در ضمن جمله ام را دوباره تکرار میکنم : چشمهاتون را باز کنید و برنامه های جدید را نظاره کنید.زبانی که گرافیک برنامه را مطابق استانداردهای روز تامین نکنه از رده خارج هست.

من به شخصه تنها به این منظور از vb6 استفاده می کنم ، چون به زبان ماشین کامپایل میشه ، همین.
    دلفی و c هم به زبان ماشین کامپایل میشن امکانات بیشتری هم دارن.

توصیه میکنم همین الان این خط کد رو از پستتون حذف کنید:
    واقعیت تلخه.چی کار میشه کرد.

یک برنامه جدید(یا نسبتا جدید) از یه شرکت معروف معرفی بفرمایید که از vb6 برای برنامه نویسی استفاده کرده باشه.
    دوستان توجه فرمایند بنده به هیچ عنوان مخالف ویژوال بیسیک نیستم.بلکه مخالف استفاده از نسخه قدیمی اون یعنی vb6 در سیستم هامل های جدید هستم.
    آخرین ویرایش به وسیله pcdownload.bloghaa.com : دوشنبه 03 بهمن 1390 در 14:45 عصر

کاربر دائمی آواتار mbf5923
    محل زندگی
    vb.NET-قسمت کد ویو-لاین هفتم

دوستان بحث الکی نکنید در مواردی که در آخر به درد هیچکس هم نمیخوره.
    یادم هست یکبار از یکی از استادانم پرسیدم بهترین زبان برنامه نویسی دنیا کدومه؟ جواب داد ((اونی که تو بهتر از همه بلدی)) و الان میفهمم واقعیت همینه.
    هرکس از هر زبانی خوشش میاد و میدونه میتونه باهاش کار کنه تعریف میکنه و حقم داره.

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

بنابر این سخت در اشباهید.

اما میدونید که نرم افزار یک وسیله نقلیه نیست.نرم افزارتون باید اون قدر چشم کاربر را بگیره که بعد به فکر کرک و این حرفا بیفته.وگرنه الان اگه بیایین مدیا پلیر را با گرافیک وی بی 6 بسازید کسی نگاه هم بهش نمیکنه چه برسه بیفته دنبال کرک کردنش.
    در ضمن جمله ام را دوباره تکرار میکنم : چشمهاتون را باز کنید و برنامه های جدید را نظاره کنید.زبانی که گرافیک برنامه را مطابق استانداردهای روز تامین نکنه از رده خارج هست.

دلفی و c هم به زبان ماشین کامپایل میشن امکانات بیشتری هم دارن.

واقعیت تلخه.چی کار میشه کرد.

یک برنامه جدید(یا نسبتا جدید) از یه شرکت معروف معرفی بفرمایید که از vb6 برای برنامه نویسی استفاده کرده باشه.
    دوستان توجه فرمایند بنده به هیچ عنوان مخالف ویژوال بیسیک نیستم.بلکه مخالف استفاده از نسخه قدیمی اون یعنی vb6 در سیستم هامل های جدید هستم.
    ببین دوست من ، برنامه نویسی که به خاطر عکس Png زبان برنامه نویسیش رو عوض کنه باید کلا برنامه نویسی رو ببوسه بگذاره کنار.

شما که مدام از رابط گرافیکی حرف میزنید ، دات.نت از لحاظ رابط گرافیکی غیر از همین کنترل های vb6 + اضافه کردن عکس اونم Png چیز دیگه ای نداره ، تو دات.نت هم اگه بخواید ظاهر درست و حسابی به برنامه تون بدید باید کلی وقت بگذارید و با خلاقیت با تصاویر و عناصر گرافیکی برنامه رو زیبا کنید ، و یا اینکه از کامپوننت های شرکت های مختلف استفاده کنید.

شما و من مگه بخوایم یک برنامه سفارشی برای یک مشتری درست کنیم که از دات.نت استفاده کنیم چون تمام کمال دستمزد رو دریافت می کنیم وگرنه اگه بخوایم برنامه ای باهاش برای فروش عموم بنویسیم و در سطح وب معرفی کنیم ، نسخه اول که فروختیم فردای اون روز باید همراه با کرکش دانلودش کنیم.

نمیگم با vb6 امکان کرک کردنش نیست اما احتمالات به حداقل میرسه ! در برخی موارد کراکر بدون درک صحیح کد برای حذف قفل برنامه اقدام به حذف بعضی از کدهای اصلی برنامه میکنه و برنامه در بعضی جاها دچار خطای runtime میشه ، این برای نویسنده یک برگ برنده محسوب میشه و یک برنامه نویس مجرب با پیاده کردن یک الگوریتم دقیق می تونه کراکر رو از کرک کردن مایوس و در برخی موارد کرک کردن رو عملا ناممکن کنه.

محل زندگی
    زیر گِل

یادم هست یکبار از یکی از استادانم پرسیدم بهترین زبان برنامه نویسی دنیا کدومه؟ جواب داد ((اونی که تو بهتر از همه بلدی)) و الان میفهمم واقعیت همینه.
    هرکس از هر زبانی خوشش میاد و میدونه میتونه باهاش کار کنه تعریف میکنه و حقم داره.
    بحث ما کلیه و مخاطب کسایی هستن که تازه میخوان برنامه نویسی یاد بگیرن.دوستان می فرمایند این تازه کار باید vb6 کار کنه میگم نه این همه زبان با امکانات و قدرت و امنیت بیشتر هست چرا vb6 یا اگه دوست داره خب نسخه جدیدش vb.net هست.چرا باید زبانی را یاد بگیره که هیچ برنامه معروفی باهاش نوشته نشده هیچ -هیچ برنامه جدیدی هم با این زبان وجود نداره.

ببین دوست من ، برنامه نویسی که به خاطر عکس Png زبان برنامه نویسیش رو عوض کنه باید کلا برنامه نویسی رو ببوسه بگذاره کنار.
    همون طور که نوشته های ساده اندیشانتون برمیاد خیلی زود قضاوت میفرمایید. پروفسور جان این یه مثال بود.هر چند که تصاویر png به نظر من قویترین و باحالترین فرمت تصویری برای کارای نرم افزاری هست.

شما که مدام از رابط گرافیکی حرف میزنید ، دات.نت از لحاظ رابط گرافیکی غیر از همین کنترل های vb6 + اضافه کردن عکس اونم Png چیز دیگه ای نداره ، تو دات.نت هم اگه بخواید ظاهر درست و حسابی به برنامه تون بدید باید کلی وقت بگذارید و با خلاقیت با تصاویر و عناصر گرافیکی برنامه رو زیبا کنید ، و یا اینکه از کامپوننت های شرکت های مختلف استفاده کنید.
    بهتره بیشتر در مورد رابط گرافیکی در دات نت مطالعه بفرمایید.

__________________________________________________ ________________________________
    ای بابا اینقدر بحث فنی را احساسیش کردید عضاب وجدان گرفتم.
    چون اولین زبانی که یاد گرفتم vb6 بود و 4 سال باهاش کار کردم.خیلی خاطره ها باهاش دارم.
    ویژوال بیسیک 6 زبانی زیبا و عالی هست و بیشتر کارای تحقیقاتی برنامه نویسا با این زبان انجام میشه
    اما به هر حال در زمینه امکانات داخلی یکم پیر شده.ولی بازم وقتی IDE وی بی 6 را می بینم حس خلاقیت میکنم.یادش بخیر.من جمله ای داشتم که خیلی روش پافشاری میکردم : "با وی بی 6 ساخت هیچ برنامه ای غیر ممکن نیست"
    هنوزم رو حرفم هستم.
    این بحث هایی هم که انجام میدیم نظر من رو برنامه های تجاری هست.
    آخرین ویرایش به وسیله pcdownload.bloghaa.com : سه شنبه 04 بهمن 1390 در 00:04 صبح

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •