صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 100 از 100

نام تاپیک: vb6 منسوخ شده ؟

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

نقل قول: vb6 منسوخ شده ؟

بهتره بیشتر در مورد رابط گرافیکی در دات نت مطالعه بفرمایید.
    چشم مهندس.

کاربر جدید آواتار god_of_programming
    محل زندگی
    اصفهان

با سلام دیدگاه های شما نسبت به زبان های مختلف بخصوص vb6 جالبه اما اگه بخواهیم با یه دید دقیق و کلی به زبانهای برنامه نویس بنگریم به دسته های زیر تقسیم میشوند:

1-برنامه نویسی تجاری:
    در برنامه نویسی تجاری سادگی ، قدرت ، ابزار های آماده ، مدیریت قدرتمند ، خطا پایین در تمام مراحل وسرعت و چندتای دیگه خیلی مهم است که زبانهای سطح بالا میتونند این نیازو بر آورده کنند مثل C#‎‎‎ VB.net Java و...
    اما در مواقعی نیاز به برنامه نویسی سطح پایین نیز است مثل کد گذاری روی نرم افزار ، سی دی که نیاز به اسمبلی دارد پس زبان ما باید اسمبلی را بتواند ساپورت کند مثل دلفی اما درجایی هم مثل طراحی وب سایت اصلا نیازی به اسمبلی نیست ، پس بستگی به نوع سفارش مشتری دارد

2-برنامه نویسی تجاری برای محصولی نوین :
    مثال شما یک تیم دارید و یک کارت کپچر طراحی میکنید حالا میخواهید رابط گرافیکی و برنامه اصلی کارت کپچرو بنویسید C#‎‎‎ VB.net VB6 Java و محصولات وابسته به .Net اصلا قدرت این کارو ندارن و برای این کار باید از اسمبلی و C++‎‎‎ native , cاستفاده نمود

3-برنامه نویسی تخریبی (هک امنیت کرک):
    یکی از خصوصیات برنامه های تخریبی سرعت در اجرا، کاربردی بودن ، وابسته نبودن است .

مثال : شما میخواهید یک جاسوس بنویسید و روی یک سیستم بارگزاری کنید:

استفاده از محصولات .net = اگر روی سیستم فریمورک مربوطه نصب نباشد برنامه به طورکامل از کار می افتد

استفاده از محصولات .net = بدلیل delay با لا در لود شدن برنامه آنتی ویروس سریعا برنامه را شناسایی میکند (در حد 1 تا 2 ثانیه)

استفاده از vb6 = حتما باید vb runtime 6 روی سیستم هدف نصب باشد تا اجرا شود و این یک ضعف است

استفاده از جاوا : حتما باید پلتفورم جاوا نصب باشد و گرنه برنامه کاملا از کار می افتد و این یک ضعف است.

استفاده از C++‎‎‎ native , c , assembely = بدلیل وابسته نبودن با سرعت زیاد لود شده ، قبل از شناسایی انتشار یافته ، میتوانند به طور مستقیم ثبات
    های سی پی یو را دستکاری کرده و آنتی ویروس و فایروال را از کار بیندازند ، درحالی که محصولات فریم ورک نمیتوانند این کار را کنند چون Access is Denied برایشان صادر میشود

درضمن زبان vb6 برای ساخت برنامه های کاربردی ساخته نشد بلکه برای آموزش مبتدیان طراحی شد.

خبرگان برنامه نویسی در سراسر جهان یک پیام برای تمام برنامه نویسان دارند و آن اینست "C or C++‎‎‎ برای بچه ها نیست"
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط pcdownload.bloghaa.com مشاهده تاپیک
    فکر کنم دیگه تمثیل هاتون از کوره در رفتن چون دیگه متوجه نمیشم.
    ببینید دوستان به هیچ عنوان تو دنیای مدرن امروز نمیان زیبایی را فدای امنیت کنن.بلکه میان در کنار زیبایی محض امنیت را افزایش میدن.
    نمونش ویندوز 7 مایکروسافت.کروم گوگل . برنامه نرو . برنامه مدیا پلیر . حتی برنامه های جزیی ویندوز مثل ماشین حساب و ... همگی به سمت محیط کاری کاربر پسند و گرافیکی رو آوردن.
    اگه زبان شما نتونه زیبایی برنامه را به نحوه احسنت تامین کنه جایی تو برنامه نویسی امروز نداره.حالا برنامه شما آخر امنیت باشه ولی گرافیکش مال ویندوز 95 باشه رسما از رده خارج به حساب میاد.
    سلام
    دوست عزيز، شما مثل اينكه باورتون شده با وي بي 6 نميشه برنامه هاي زيبا نوشت، اونم به راحتي آب خوردن، كي گفته قرار برنامه با گرافيك 95 نوشته بشه
    بهتره به جاي حرف در عمل نشون بديم، لطفا چند نمونه عكس از نرم افزارهاي زيباي دات نت تون رو بزاريد تا ما هم چند نمونه برنامه زيباي VB6 بزاريم، بقيه دوستان بيان نظرشون رو بگن

دات نت طوری نیست که نتونه امنیت برنامه شما را تامین کنه بلکه کمی زحمت میبره که این زحمت به زیبایی محیط برنامه می ارزه.
    اگر ممكنه بگيد چطوري امنيت سورس برنامه تضمين ميشه، ما هم ياد بگيريم

وی بی کارای عزیز لطفا کمی چشم هاتون را باز کنید و برنامه های جدید را هم نگاه کنید.ویندوز 95 دیگه وجود نداره و این vb6 شما حتی تصاویر png را هم پشتیبانی نمیکنه و اگه هم با ابزار خاصی این کارو انجام بده ترانسپارت تصویر را بخوبی تو محیط برنامه بکار نمیبره.در ضمن همیشه دل بستن به ابزار های جانبی پردردسر هست در حالی که همین ابزارهای جانبی جزو امکانات داخلی زبان های جدید هست.

منظورتون از امكانات داخلي دات نت فريم ورك هست ديگه !!!

منظور منو متوجه نشدی.عزیز من لود کردن یک تصویر png در پیکچرباکس در :
    دات نت 3 ثانیه زمان میبره.بدون درد سر و مشکلات احتمالی.
    در وی بی برای پیکچرباکس امکان پذیر نیست.با ابزارهای جانبی امکان پذیره.و با مشکلاتی چون نداشتن hdc و مشکل در شفافیت و ...

چرا به يك پيكچر باكس گير دادين حالا، اون كارش همينه، ولي كنترلي كه براي VB6 هست جهت نمايش فايلهاي PNG و البته بقيه فايلها، اولا خيلي پر سرعته، دوما شفافيت رو هم پشتيباني مي‌كنه و سوما سورسش به خود زبان VB6 هم موجوده نه زبان ديگه
    شايد هم شما چيزي ديگه رو ديدن !!!

تو اكثر برنامه هاي كاربردي سرعت، كارايي و امكانات و از طرفي امنيت برنامه با هم مهمه پس نميتونيد اينها رو از هم جدا كنيد كه بگيد اگر امنيتي بود ميرم سراغ سي و زيبا بود ميرم سراغ دات نت

ولی متاسفانه همه این مواردی که گفتی با هم تو vb6 وجود ندارن.

اينم ديگه از اون حرفها بود، شما اصلا چقدر وي بي 6 كار كردين كه مي‌گين اينها در وي بي وجود نداره ؟؟!!

آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : سه شنبه 04 بهمن 1390 در 08:12 صبح
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

سلام

دوست عزيز، شما همش داريد سعي مي‌كنيد بگيد دات نت بهتره و جديدتره و امكانات بيشتر و ...

ما اصلا مخالف تكنولوژي هاي جديد روز نيستيم، وقتي برنامه نويس تو دات نت كار مي‌كنه احساس راحتي خاصي داره، خيلي كدها از قبل آماده هست، كنترلهاي خوب و پيشرفته اي داره و امكاناتي مثل وراثت و چند ريسماني و ... كه هر كدوم خيلي مفيد هستند و در كل محيطي دوست داشتني

يك مسئله تكنولوژي روز هست و يك مسئله نياز بازار و خواسته مشتري

شما با استفاده از دات نت كار خودتون رو به عنوان برنامه نويس راحت مي‌كنيد ولي كاربرتون بايد سرعت اجراي كمتر برنامتون رو تحمل كنه، دردسر بيشتر نصب برنامه رو هم بهش اضافه كنيد، البته اين در مورد برنامه هاي كوچك مهم نيست ولي در يك برنامه كاربردي بزرگ ممكنه آدم از خيلي چيزها استفاده كنه نه فقط دات نت فريم ورك، من خودم خيلي شركتها رو مي‌شناسم كه براي نصب برنامشون حتي نسخه آزمايشي، حتما بايد خودشون براي مشتري نصب كنند و اين يعني از دست دادن طيف وسيعي از مشتريهاي راه دور، هرچند با نرم افزارهاي ريموت كنترل ميشه كارهايي كرد ولي نه به صورت كامل

هر امكاني بايد به جاي خودش استفاده بشه، من اينقدر تماس داشتم كه طرف گفته آقا اگر بانك برنامه SQL هست من نمي‌خوام در صورتي كه كيه كه ندونه Sql خيلي قوي تر از مثلا Jet ميكروسافت هست

مسئله اينه كه تا اين تكنولوژيها مشكلاتي داشته باشن كه مهم باشه نميشه از اونها به صورت كاملا كاربردي استفاده كرد

تا حالا ديديد تو اخبارهاي علمي ميگه فلان تكنولوژي براي توليد هارد ديسك يا مثلا توليد دارو با موفقيت آزمايش شد و براي 10 سال آينده قابل استفاده است، منظور چيه، يعني اينكه راهي جديد پيدا شده ولي بايد هنوز آزمايش بشه و مشكلات پنهانش مشخص بشه
    ويندوز 7 هم كه اولش اومده بود و نسخه بتا بود قابل استفاده كاربردي نبود و بايد آزمايش مي‌شد تا الان نسخه خوبي داشته باشيم، ويندوز ويستا هم كه نمونه شكست خورده ويندوزهاي جديد بود كه يادتون هست

البته دات نت مدت زيادي هست كه اومده و مراحل آزمايشي رو پشت سر گذاشته ولي هنوز نتونسته مشكل مهم امنيت سورس رو براي برنامه نويس حل كنه، مسئله سرعتش با سخت افزارهاي جديدتر كمتر مشخص ميشه (البته براي بعضي شركتها كه نمي‌تونن دائم سيستم عوض كنن همونم مشكل بزرگي هست) ولي امنيت سورسش چي، شايد براي شما مهم نباشه اما براي كسي كه گاهي تا چند سال روي يك پروژه كار مي‌كنه اين مورد اهميت حياتي داره، بهتره اين رو درك كنيد

اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

دوستان خواهشا بحث را جنجالی نکنید و از روی احساسات و تعصب پاسخی ندهید که باعت دلخوری گردد
    هدف و نیت کل دوستان رسیدن به نتیجه مطلوب در خصوص موضوع مطرح شده است

به نظر بنده خیلی از دوستان نرم افزار را تنها به ظاهر می بینند این اصلا مهم نیست در وی بی یکسری ابزار ها موجود هست و خیلی بخشها رو می توان به صورت Template و یا Skin طراحی کرد
    در دات نت هم همان کار را می شود کرد علاوه بر آن ماکروسافت برای کسانی که خیلی زیبایی براشون اهمیت داره سلوشنی ارائه داده به نام WPF که می تونید با IE9 نمونه های آنلاین موجود در سایت ماکروسافت را مشاهده کنید

ولی دوستان این رو در نظر بگیرید قدیم می گفتند ما OOP کار می کنیم اما امروزه دنیا داره می ره به سمت SOA -Service Oriented Architecture
    یعنی هر بخش یا لایه نرم افزار شما می تونه یکجای دنیا و بروی سرور های مختلف باشه و علاوه بر آن می توانید از Web Service های خودتون در هر زبان برنامه نویسی دیگر نیز استفاده کنید
    حالا بیایم به سلوشن های جدید ماکروسافت نگاهی بیاندازیم ماکروسافت با ارائه WCF خیلی از کمبودهای Web Service را مرتفع کرده است برای مثال ما در سیلورلایت Namespace به نام Data دیگر نداریم
    و برای این کار باید از Web Service ها برای این منظور استفاده شود

و یا در بحث WebApplication ها برای استفاده از Ajax باید از طریق WebService ها و یا WebMethod ها استفاده کنیم

خلاصه مطلب به نظر بنده شما باید متناسب با پروژه های خود زبان مورد نظر را انتخاب کنید و هیچ گاه تعصبی بروی هیچ زبانی نداشته باشید
    همچنین وسعت مطالعات خودتونو در زمینه تکنولوژی های روز طراحی نرم افزار گسترش دهید تا با شناخت بیشتر سلوشن مناسب را انتخاب کنید

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

کاربر دائمی آواتار butterfly8528
    محل زندگی
    CLR

سلام دوستان .
    pcdownload.bloghaa.com عزیز شما دیگه خیلی دارید در حق VB6 کم لطفی می کنید (فکر می کنم زیاد با VB6 ور نرفته باشید).

از نظر گرافیک و اینترفیس :
    دوست عزيز، شما مثل اينكه باورتون شده با وي بي 6 نميشه برنامه هاي زيبا نوشت، اونم به راحتي آب خوردن، كي گفته قرار برنامه با گرافيك 95 نوشته بشه
    بهتره به جاي حرف در عمل نشون بديم، لطفا چند نمونه عكس از نرم افزارهاي زيباي دات نت تون رو بزاريد تا ما هم چند نمونه برنامه زيباي VB6 بزاريم، بقيه دوستان بيان نظرشون رو بگن
    اول خواستم از چندتا برنامه خودم عکس بدم،گفتم شاید واسه دوستان سو تعبیر پیش بیاد . واسه همین با اجازه حامد جان چندتا از تصاویر برنامه های ایشون رو قرار میدم :

اینها تنها چند نمونه از N برنامه زیبایی هست که با VB6 نوشته شده ! دقیق نمیدونم آقا حامد از چه ابزاری واسه اینتر فیس برنامه هاش استفاده کرده (اما به نظرم Active Skin یا فلش باید باشه) ، بازم اگه بخواید نمونه های خیلی قشنگ تر هم پیدا میشه ، پس این حرف که در VB6 نمیشه اینترفیس زیبا داشت کلا منتفیه !

دات نت طوری نیست که نتونه امنیت برنامه شما را تامین کنه بلکه کمی زحمت میبره که این زحمت به زیبایی محیط برنامه می ارزه.
    اگر ممكنه بگيد چطوري
    امنيت سورس برنامه تضمين ميشه، ما هم ياد بگيريم
    حتی برای فایل های Native هم امنیت 100% وجود نداره چه برسه به .Net که دست کمی از اوپن سورس ها نداره ، با این حال با استفاده از متد های در هم سازی و آنتی کرکینگ میشه کار کرکر های مبتدی و متوسط رو سخت کرد :
    بعضی از این متود ها :

- NameSpace Obfuscation
    - Method Obfuscation
    - Symbol Renaming Obfuscation
    - Code Control Flow Obfuscation
    - String Encryption
    - String Compression
    - Constant Literal Pruning
    - Method Name Overload Induction
    - Satellite Resource Embedding
    - Resource Encryption
    - Resource Compression

و...

مشکل PNG و Unicode و Multi Thread هم از مشکلات ذاتی VB6 هست که دوتای اولی رو میشه حل کرد ، اما Multi Thread تنها موردی هست که VB6 از پسش بر نمیاد (حد اقل من نتونستم !).
    در حالی که این مشکلات در .Net وجود نداره و بدون هیچ کار اضافه ای میشه همه این موارد رو به سادگی داشت .

Multi Thread In .Net :
    Dim MyThread As New System.Threading.Thread(AddressOf MySub)
    MyThread.Start()
    MyThread.Abort()
    MyThread.Sleep ()
    MyThread.Suspend ()
    MyThread.Abort ()
    MyThread.Join ()

System.Threading.Thread MyThread = new System.Threading.Thread(MySub)
    MyThread.Start();
    MyThread.Abort();
    MyThread.Sleep ();
    MyThread.Suspend ();
    MyThread.Abort ();
    MyThread.Join ();

.Net با توجه به توابع غنی که تو همه زمینه ها داره کار برنامه نویس رو به شدت کاهش میده اما نباید سرعت اجرا و پردازش پایین اون رو فراموش کنید .

اما با همه این موارد باز هم باید نگاه ما به زبان یک نگاه ابزاری باشه نه تعصبی ! مثلا زمانی که شما به برنامه نویسی وب فکر میکنید دیگه جایی واسه VB6 وجود نداره !
    و....

موفق و پیروز باشید .

کاربر دائمی آواتار jafar2012
    محل زندگی
    ایران *****

hi
    ببینید عزیزان دیگه خبری از vb6 نیست به جاش vb.net و زبان های دیگه ماکروسافت اومدن درکل هرچی در باره اش بحث کنید فایده ای هم نداره کارشناسان ماکروسافت به این نتیجه رسیدن که دیگه احتیاجی به این زبان ندارن همه اون هایی رشته ی ریاضی خواندن و اومدن رشته کامپیوتر یا اون هایی که از رشته فنی اومدن میدونن که با vb6 کار کردن راحت تر هست و دامنه ی بزرگی داره ولی زبان های الان ماکروسافت که کامل تر هست و حتی تو یکی از پست ها خواندم که ماکروسافت دیگه تو ویندوز مترو از vb6 پشتیبانی نمی کنه و به شما پیشنهاد می کنم برین دنبال یاد گاری زبان های برنامه نویسی تا اون جایی به اون نیاز دارید ودرباره ی چیزی که نمی دونید بحث بی جا نکنید
    دانشجویان کامپیوتر کلا باید این جوری پیش برن update چون هر روز یه چیز جدید می یاد و اگر خودت رو به روز نکنی عقب افتادی
    یه وقت دیدی فردا ماکروسافت c رو حذف کرد به جاش چیز دیگه ای اورد

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

درضمن زبان vb6 برای ساخت برنامه های کاربردی ساخته نشد بلکه برای آموزش مبتدیان طراحی شد.
    این حرف خیلی جالب بود ، شما ظاهرا Basic رو با Visual Basic اشتباه گرفتید!! (لطفا به امار توجه کنید)
    اما در کل من به عنوان کسی میخوام نظر بدم که همینطور که میدونید تا چند وقت پیش داشتم با VB6 کد میزیدم...
    من الان تا حدِ زیادی به C#‎ مسلط شدم و چیزی که تو C#‎ من ازش خوشم اومد اینکه خیلی راحت میشه یاد گرفت و C#‎ به عنوان یک نمونه زبان دات نتی این پیام رو میده که به همین سرعت میشه رو تمام زبان های تحت دات نت تسلط پیدا کرد...
    اما سرعت پایین کامپایل یکم عذاب آور هست...
    VB6 هم بنظر من بزرگترین مشکلش همین Multi Threading هست که الان که دارم با C#‎ کد میزنم تو دوتا پروژم از Multi Threading به راحتی استفاده کردم که خیلی لذت بخش هست...
    اما بزرگترین مشکل زبان های دات نتی به نظر من جذاب نبودن سینتکسشون هست ، چه C#‎ و چه VB.net...
    من همزمان با شروع C#‎ و حتی قبل تر از C#‎ ، من Visual C++‎ رو شروع کردم اما بر عکس C#‎ خیلی نتونستم روش مسلط بشم اما برای من Visual C++‎ بسیار جذاب تر از C#‎ هست و همچنان در تلاشم که روی Visual C++‎ مسلط بشم...
    و باید بگم من همچنان زبان Native مثل Visual C++‎ رو ترجیح میدم هرچند اگه کد زدن باهاش بسیار سخت باشه...

کاربر دائمی آواتار Mr'Jamshidy
    محل زندگی
    Network

ببینید دوستان به هر حال هر زبان برنامه نویسی یک قابلیت هایی داره که ممکنه یک زبان دیگه نداشته باشه یا به سختی بتونی به اون دسترسی پیدا کنی

این مساله اول
    و دوم:

که گفته تو ویندوز 8 دیگه از وی بی 6 پشتیبانی نمیشه؟
    محض اطلاع میگم جای دیگه ای نگید، اگه قرار باشه چیزی حذف بشه اون .Net هست که قراره حذف بشه
    چون دیگه مایکروسافت از پس پشتیبانیش بر نمیاد

------

من خودم با ویبی 6 مشکل دارم، مشکلم هم نه بخاطر Multi-Treading هست و نه اون چیز هایی که شما ها گفتید
    من مشکلم با ویبی 6 فقط و فقط بخاطر اینه که:
    1. برنامه های ویبی 6 نیاز به فایل msvbvm6.dll دارن و بدون اون اجرا نمیشن
    2. برنامه های ویبی برای اجرا نیاز به سیستم عامل (ویندوز) دارن و بدون اون توان اجرا ندارن

وگرنه من با ویبی هر برنامه ای که اراده کردم تونستم بسازم
    -----------
    در مورد ویندوز 8 (داره با نام مترو عرضه میشه)
    به خوبی از برنامه های داس هم پشتیبانی میکنه (مثل XP و Seven) دیگه چه برسه به برنامه های ویبی 6.

این ویندوز جدید داره بر پایه جاوا نوشته میشه (این یعنی .net پر ) پس به قول دوستان تعصبی برخورد نکنید

هر کسی با یک زبانی دوست داره برنامه نویسی کنه این دلیل نمیشه که با طرف برخورد کنید

من خودم با زبان asm و خوانواده های c خیلی حال میکنم (البته غیر از vC++‎‎‎‎) شما ها با .net یا هر چیز دیگه ای

لپ کلام: علایق خودتون رو به بقیه تحمیل نکنید

دیگه هم علکی با هم بحث نکنید

به قول دوستمون

نقل قول نوشته شده توسط mpmsoft
    دوستان خواهشا بحث را جنجالی نکنید و از روی احساسات و تعصب پاسخی ندهید که باعت دلخوری گردد
    هدف و نیت کل دوستان رسیدن به نتیجه مطلوب در خصوص موضوع مطرح شده است

کاربر دائمی آواتار mr-adler
    محل زندگی
    همدان

سلام
    مگه با باز کردن چند فرم جداگانه مشکل Multi-Treading حل نمیشه؟
    چه میدونم حتما حل نمیشه که میگید این مشکل ذاتی وی بی 6 هست!!!

کاربر دائمی آواتار pcdownload.bloghaa.com
    محل زندگی
    زیر گِل

pcdownload.bloghaa.com عزیز شما دیگه خیلی دارید در حق VB6 کم لطفی می کنید (فکر می کنم زیاد با VB6 ور نرفته باشید).
    تعریف از خود نباشه ولی من مسایلی را با وی بی حل کردم که به عقل جن هم نمیرسه پست های قدیمی منو یه مروری بفرمایید و نداسته اظهار نظر نفرمایید.

اول خواستم از چندتا برنامه خودم عکس بدم،گفتم شاید واسه دوستان سو تعبیر پیش بیاد . واسه همین با اجازه حامد جان چندتا از تصاویر برنامه های ایشون رو قرار میدم :
    به این میگید گرافیک؟ با عرض معذرت این تیپ گرافیک ها هم همراه وی بی 6 بودن و الان زمانشون تموم شده.

حوصله آپلود ندارم وگرنه گرافیک چندتا برنامه جدید را نشون میدادم میفهمیدید دنیا دست کیه.
    الان از ریبون و مترو و ... حرف میزنن شما افتادین دنبالین چندتا عکس به هم وصله شده.

این حرف خیلی جالب بود ، شما ظاهرا Basic رو با Visual Basic اشتباه گرفتید!! (لطفا به امار توجه کنید)
    نخیر کاملا درست میفرمایند.حرف خود مایروسافت را هم قبول ندارید.

که گفته تو ویندوز 8 دیگه از وی بی 6 پشتیبانی نمیشه؟
    محض اطلاع میگم جای دیگه ای نگید، اگه قرار باشه چیزی حذف بشه اون .Net هست که قراره حذف بشه
    چون دیگه مایکروسافت از پس پشتیبانیش بر نمیاد
    لطفا اینو جای دیگه ای نفرمایید که 180 درجه مخالف منطق هست.

این ویندوز جدید داره بر پایه جاوا نوشته میشه (این یعنی .net پر ) پس به قول دوستان تعصبی برخورد نکنید
    تورو خدا شوخی نفریایید.خود مایکروسافت هم ازین حرفا خبر نداره.

لپ کلام: علایق خودتون رو به بقیه تحمیل نکنید
    تحمیل نمیکنیم.واقعیت را میگیم.
    چه میدونم حتما حل نمیشه که میگید این مشکل ذاتی وی بی 6 هست!!!
    آره عزیزم حل نمیشه.
    با استفاده از چندتا تابع api میتونی پیاده سازی کنی که متاسفانه جواب نمیده و برنامه کراش میشه.

محل زندگی
    ?

نخیر کاملا درست میفرمایند.حرف خود مایروسافت را هم قبول ندارید.
    این دقیقا چیزی است که در Wikipedia آورده شده:
    در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۳٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند.
    بعید میدونم با یک زبان صرفا آموزشی بشه 53% از برنامه های تجاری رو نوشت!؟

درضمن من اصلا ضعف های VB6 رو انکار نمیکنم ، ولی بهتره یکم منطقی و بدون مغلطه کاری نظر بدیم...
    شما تو جواب دادن صرفا نظر شخصی خودتون را دخیل می کنید ، بهتر یکم منطقی تر جواب بدید...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

اگه با گرافیک VB6 مشکل دارید، کلا Assembly و C و ... هزار تا زبون دیگه رو هم بذارید کنار دیگه...!
    من با FASM برنامه می نویسم و گرافیکش عین گرافیک VB6 هست. حالا این دلیل می شه که FASM رو بذارم کنار؟!
    این مسائل گرافیکی دلایل دیگه ای دارن.

محل زندگی
    زیر گِل

این دقیقا چیزی است که در Wikipedia آورده شده:
    در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، ۵۳٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند.
    ویکیپدیا هم شد منبع.شما خودتون هم همین الان میتونید تو ویکی پدیا ثبت نام کنید و 53% را بکنید 100%
    بعید میدونم با یک زبان صرفا آموزشی بشه 53% از برنامه های تجاری رو نوشت!؟
    این جمله در حال حاضر صحت نداره. مجموعه لورد را بزارید جلوتون پر از برنامه های تجاریه (یعنی پول توشونه) و سعی کنید بین اون همه برنامه 5 مورد را پیدا کنید که vb6 نوشته شده 53% را نخواستیم.
    درضمن من اصلا ضعف های VB6 رو انکار نمیکنم ، ولی بهتره یکم منطقی و بدون مغلطه کاری نظر بدیم...
    شما تو جواب دادن صرفا نظر شخصی خودتون را دخیل می کنید ، بهتر یکم منطقی تر جواب بدید...
    بهتره مستند صحبت بفرمایید.نظر شخصی تو گفته های من جا نداره. الان من زبان C#‎ را درس میدم - با VB.net پروژه های تجاری مینویسم - با VB6 برنامه های تحقیقاتی شخصی و بقیه را هم کمتر استفاده میکنم.
    بنابراین زبان vb6 قسمت مهمی از کارای منو در بر میگیره. اما vb6 زبانی نیست که برنامه نویس بتونه باهاش زندگی کنه چون پول توش نیست و برنامه هاش برای کاربر از همه چی بی خبر جالب نیست و منسوخ شده.

VB6 Running on Windows 8?
    من که نگفتم برنامه های vb6 روی ویندوز 8 اجرا نمیشن چون اگه اینطور باشه کل برنامه های غیر دا نتی هم نباید اجرا بشن.ولی تو اجرا شدن IDE ویژوال بیسیک 6 روی win 8 تردید دارم.

اگه با گرافیک VB6 مشکل دارید، کلا Assembly و C و ... هزار تا زبون دیگه رو هم بذارید کنار دیگه...!
    چه ربطی داره C گرافیک نداره عوضش سرعت بیشتر داره و برای کارای سرعتی میتونه در کنار برنامه گرافیکی فعالیت کنه مثل winrar
    ولی vb6 گرافیک نداره سرعت هم نداره(برای کارای حرفه ای مثل فشرده سازی و ...) و محدودیتش زیاده.

من با FASM برنامه می نویسم و گرافیکش عین گرافیک VB6 هست. حالا این دلیل می شه که FASM رو بذارم کنار؟!
    در Fasm شما چیزی به نام گرافیک وجود نداره. مگه اینکه بخوای برای ویندوز برنامه بسازی باهاش که میای پروسس و پنجره و ... را با توابع api ایجاد میکنی بعد با حلقه بی نهایت پیغام های برنامه را به ویندوز می فرستی و برعکس.برای قرار دادن هر نوع شی هم api استفاده میکنی که میشه همون اشیای خود سیستم عامل و برنامت اگه تو ویندوز xp اجرا بشه میشه همون vb6 و اگه تو win7 اجرا بشه گرافیکش بهتر میشه.
    اما vb6 از کنترل های خود سیستم عامل استفاده نمیکنه و اشای داخلی خودشو داره و به همین دلیل برنامه های vb6 را روی win8 هم اجرا بکنی همون گرافیک win95 خودشو داره.
    و دات نت هم اختیار را به برنامه نویس داده و خودت میتونی تعیین کنی که گرافیک اشیات از سیستم عامل باشه یا از خود دات نت.از خود دات نت باشه روی ویندوز های قدیمی هم برنامه را اجرا کنی باز هم گرافیکش بالاست.

این مسائل گرافیکی دلایل دیگه ای دارن.
    این راز را برای ما هم توضیح بدید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

چه ربطی داره C گرافیک نداره عوضش سرعت بیشتر داره و برای کارای سرعتی میتونه در کنار برنامه گرافیکی فعالیت کنه مثل winrar
    ولی vb6 گرافیک نداره سرعت هم نداره(برای کارای حرفه ای مثل فشرده سازی و ...) و محدودیتش زیاده.
    کی گفته C گرافیک نداره؟ هر برنامه ای که با VB6 بشه نوشت با Assembly و C هم می شه نوشت.
    حق می دم که اکثر برنامه نویسا در مورد گرافیک C و Assembly تصور درستی نداشته باشند. حتی خودم هم قبلا این طوری بودم. چون توی ایران غیر از TASM چیز دیگه ای رو گیر نمی آرید واسه یادگیری!!! زبان C هم که کلا یه سری چیز کلیشه ای رو از اول تا آخر یاد می دن. در صورتی که هر Win32 Application ای که با زبان های سطح بالا می نویسید می شه با زبان Assembly یا C پیاده سازی کرد، حتی اگه گرافیکش خیلی شاخ باشه (البته زبان های Script ای و ... رو بذارید کنار دیگه اینا فازشون فرق می کنه!)
    منظورم از این جمله رو
    اگه می خواید بفهمید این تاپیک رو ببینید.

در Fasm شما چیزی به نام گرافیک وجود نداره.
    چرا نداره؟

اما vb6 از کنترل های خود سیستم عامل استفاده نمیکنه و اشای داخلی خودشو داره و به همین دلیل برنامه های vb6 را روی win8 هم اجرا بکنی همون گرافیک win95 خودشو داره.
    و دات نت هم اختیار را به برنامه نویس داده و خودت میتونی تعیین کنی که گرافیک اشیات از سیستم عامل باشه یا از خود دات نت.از خود دات نت باشه روی ویندوز های قدیمی هم برنامه را اجرا کنی باز هم گرافیکش بالاست.
    ببین من الان دارم رو Windows Seven برنامه های FASM رو اجرا می کنم و به طور عادی گرافیکشون مثل گرافیک Win95 هست که می گید. چرا؟ چون Assembly زبان ضعیفی هست؟ یا ما برنامه نویس های ضعیفی هستیم...؟ یا Assembly هم از Control های درون ساخت استفاده می کنه؟ تا جایی که من فهمیدم وقتی بدون استفاده از هیچ ابزار یا کد رنگ و وارنگی در زبان های سطح پایین مثل Assembly یا C (به علاوه ی همین زبان VB6 که می گیم) برای یه پنجره Control می سازی (یا همون Sub Classing)، گرافیک برنامت مثل Win95 هست. تا جایی که من فهمیدم اون گرفیک عادی Windows هست و بقیه روکش و زرق و برق هستند.

محل زندگی
    ?

این جمله در حال حاضر صحت نداره. مجموعه لورد را بزارید جلوتون پر از برنامه های تجاریه (یعنی پول توشونه) و سعی کنید بین اون همه برنامه 5 مورد را پیدا کنید که vb6 نوشته شده 53% را نخواستیم.
    نه اشتباه نکنید صرفا به برنامه هایی که در تیراژ بالا منتشر میشن نمیگن تجاری ، همین برنامه ای که شما برای آژانس سر کوچتون مینویسید یا مشاور املاکتون ، جز برنامه های تجاری محسوب میشن...

اگر اینطور هست که شما میگی پس استفاده از فایل های manifest هم در برنامه هایی که با VB6 نوشته میشه نباید جواب بده چون کنترل هایی که استفاده میشه اشیا داخلی خود VB6 هستند اما اگه دقت کنید با یک فایل manifest میتونید گرافیک اشیا برنامتون رو به Win7 هم تبدیل کنید اگه برنامتون در Win7 اجرا بشه...
    من نمیدونم شما دقیقا با چه استدلالی این حرف رو میزنید که اشیا VB6 صرفا مال خود VB6 هست و از اشیا سیستم عامل استفاده نمیکنه!؟

من تو این تاپیک شرکت نکردم که بیام از VB6 بصورت متعصبانه دفاع کنم ، چون من هم از VB6 کوچ کردم ولی نباید خوبی های Vb6 رو نادید گرفت و فقط مشکلاتش رو گفت و یا برعکس فقط خوبی هاش گفت و از مشکلاتش چشم پوشی کرد...
    متاسفانه تو این تاپیک صرفا نظر شخصی خودمون رو بدون هیچ استدلالی و بدون ارائه هیچ مستندی میزنیم (حتی خود من...)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

حداقل اگه انتقاد می کنیم، انتقاد درست کنیم.
    مثلا این که مفاهیم به روز شئ گرایی در VB6 تجربه نمی شه. که البته این هم خودش جای بحث داره ...

محل زندگی
    زیر گِل

کی گفته C گرافیک نداره؟ هر برنامه ای که با VB6 بشه نوشت با Assembly و C هم می شه نوشت.
    حق می دم که اکثر برنامه نویسا در مورد گرافیک C و Assembly تصور درستی نداشته باشند. حتی خودم هم قبلا این طوری بودم. چون توی ایران غیر از TASM چیز دیگه ای رو گیر نمی آرید واسه یادگیری!!! زبان C هم که کلا یه سری چیز کلیشه ای رو از اول تا آخر یاد می دن. در صورتی که هر Win32 Application ای که با زبان های سطح بالا می نویسید می شه با زبان Assembly یا C پیاده سازی کرد، حتی اگه گرافیکش خیلی شاخ باشه (البته زبان های Script ای و ... رو بذارید کنار دیگه اینا فازشون فرق می کنه!)
    بابا این برنامه هایی که الان داری با اسمبلی مینویسی را من 2 سال پیش مینوشتم.عجب بچه بازی شده ها هر کی یه چندتا pdf میخونه میاد اینجا ادعای علامگی میکنه و همه را هم کشک حساب میکنه.اتفاقا من بهتون حق میدم به علت ذوقی که از برنامه نویسی با اسمبلی کردید.بقیه را بوق حساب می فرمایید.
    اون 3 خط توضیح را هم برای شما دادم که با c و اسمبلی و پاسکال و ... هم میشه برنامه گرافیکی نوشت منتها با کد نویسی و api که مورد بحث ما نیست.بحث ما امکاناتی هست که الان زبان ارایه میده.وگرنه امکانات دات نت را هم همه میدونن که با کد نویسی میشه تو زبان های دیگه پیاده کرد.همون کاری که تو دات نت با چندتا کلیک ساده انجام میشه تو c و اسمبلی با کلی براش کد بنویسی.
    در ضمن من tasm کار نکردم تا حالا بیشتر masm و fasm بوده.

چرا نداره؟
    چون IDE گرافیکی نداره مسلما از گرافیک هم برای برنامه هاش پشتیبانی نمیکنه مگر با کد نویسی محض که مورد بحث ما نیست.

ببین من الان دارم رو Windows Seven برنامه های FASM رو اجرا می کنم و به طور عادی گرافیکشون مثل گرافیک Win95 هست که می گید. چرا؟ چون Assembly زبان ضعیفی هست؟ یا ما برنامه نویس های ضعیفی هستیم...؟ یا Assembly هم از Control های درون ساخت استفاده می کنه؟ تا جایی که من فهمیدم وقتی بدون استفاده از هیچ ابزار یا کد رنگ و وارنگی در زبان های سطح پایین مثل Assembly یا C (به علاوه ی همین زبان VB6 که می گیم) برای یه پنجره Control می سازی (یا همون Sub Classing)، گرافیک برنامت مثل Win95 هست. تا جایی که من فهمیدم اون گرفیک عادی Windows هست و بقیه روکش و زرق و برق هستند.
    شما بفرمایید هرچقدر دوست دارید برنامه با ظاهر ویندوز 95 بنویسید کیه که استفاده کنه.بین برنامه های جدید شاید 1% شون گرافیک قدیمی داشته باشن که معمولا ناشناخته هم میمونن.
    نه اشتباه نکنید صرفا به برنامه هایی که در تیراژ بالا منتشر میشن نمیگن تجاری ، همین برنامه ای که شما برای آژانس سر کوچتون مینویسید یا مشاور املاکتون ، جز برنامه های تجاری محسوب میشن...
    آهان این برنامه های کوچه بازاری را میفرمایید.خب مسلما این جور برنامه ها چون توسط افراد عادی نوشته میشن نه شرکت ها.افراد عادی هم نمیاد دوسال صرف حرفه ای شدن در دلفی بکنه برای این کار پس از همون vb6 آموزشی که آموزشش 1 ماه زمان میبره را استفاده میکنه.

اگر اینطور هست که شما میگی پس استفاده از فایل های manifest هم در برنامه هایی که با VB6 نوشته میشه نباید جواب بده چون کنترل هایی که استفاده میشه اشیا داخلی خود VB6 هستند اما اگه دقت کنید با یک فایل manifest میتونید گرافیک اشیا برنامتون رو به Win7 هم تبدیل کنید اگه برنامتون در Win7 اجرا بشه...
    من نمیدونم شما دقیقا با چه استدلالی این حرف رو میزنید که اشیا VB6 صرفا مال خود VB6 هست و از اشیا سیستم عامل استفاده نمیکنه!؟
    با مانیفست به برنامه میفهمونید که از style ویندوز جدید استفاده کنه برای دکمه ها.
    کنترل های vb6 و دات نت جدای از سیستم عامل هست.حتی از اسم کنترل ها و مقایسه اون با زبان های دیگه هم میشه اینو فهمید.
    مثلا این که مفاهیم به روز شئ گرایی در VB6 تجربه نمی شه. که البته این هم خودش جای بحث داره ...
    من نمیفهمم کجای این جای بحث داره.کلاسی که در وی بی وجود داره زمین تا آسمان از مفاهیم شی گرایی فاصله داره.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در ضمن از بحث اسمبلی و .... بیایید بیرون که تاپیک های جداگانه ای تو سایت برای بحث در این مورد هست.الان تو تالار vb6 هست و بحث مادر مورد vb6 و منسوخ شدن اون هست.
    و گرنه اگه بخوایید در مورد کدنویسی مستقیم برای پردازنده های ARM هم صحبت کنیم هستم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

ببینید من نمی گن بیایید برنامه با ظاهر Win95 بنویسیم،
    یا بیایید با Assembly برنامه بنویسیم،
    یا خود آزاری کنیم،
    یا ...
    می گم این VB6 که این قدر می کوبی تو سر ظاهرش مگه اون ظاهر منحصر به VB6 هست؟!
    یا مگه VB6 و مثلا MASM توابع API رو عین هم فراخوانی نمی کنن(در داخل فایل exe. شون)؟
    یا مگه همون طور که در زبان قدرت مندی مثل Assembly می شد با کد نویسی محض، GUI رو طراحی کرد، با VB6 نمی شه؟
    (در Assembly بدون کد نویسی محض هم می شه، همون IDE رنگ و وارمگی که توش Drag & Drop می کنیم، در اصل برای زبان کد تولید می کنه)

حالا من متوجه نمی شم، فراخوانی API در VB6 چی از بقیه کم داره؟
    یا گرافیک Control های VB6 که اون قدر پایینه، مگه اون کنترل ها واسه VB6 هستن؟
    (بلکه در نظر داشته باشید اون کنترل های رنگ و وارنگ واسه net. هستن)

من نمیفهمم کجای این جای بحث داره.کلاسی که در وی بی وجود داره زمین تا آسمان از مفاهیم شی گرایی فاصله داره.
    جای بحثش همونی بود که عرض کردید... هنوز خیلی ها ممکنه ندونن شئ گرایی به اون کنترل های جعبه ابزار نیست. یا شئ گرایی فقط اون Class Module ای نیست که طراحی می شه؛ بلکه مفاهیمیه که به برنامه نویسی راحت تر و ... کمک می کنه.

ضمنا در مورد بسته های نرم افزاری، که می گید چند درصدشون با VB6 ساخته شدن، شما به من بگید که چند درصدشون به Net Framework. نیاز دارند؟! پس این طور مقایسه کردن فکر نمی کنم درست باشه.

ببنید یه برنامه تو این پست گذاشتم که یه ProgressBar می سازه بدون استفاده از کنترل های اون بقل، که اون ProgressBar اصلا منحصر به VB6 نیست و برای Windows هست، اما همچنان گرافیکش مثل قبله.

(شما در مورد یادگیری FASM و ... راه دیگه ای غیر از خوندن 4 تا PDF و Website های انگلیسی معرفی کن. حتی منبع یا PDF فارسیش رو هم برام گیر بیاری خوش حال می شم...)

ضمنا بقیه رو هم بوق حساب نمی کنم و مجادله در علم (بدون ضرب و شتم یا فحش!) سودمنده.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله IamOverlord : پنج شنبه 06 بهمن 1390 در 13:21 عصر

صفحه 3 از 3 اولاول 123

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •