سلام به همه دوستان

ممنون از نظرات سازنده شما.

ضمن تشكر از شما به خاطر درج و آغاز نشر اين مبحث مفيد ، لطفا در صورت امكان بخش زير رو تا حد امكان بازكنيد ، يك مقداري نياز به توضيح داره

جدول های سریع دارای تعداد کمی ایندکس هستند و در عوض هر رکورد می تواند دارای ستون های تکراری باشد

موفق باشيد
دوستان محترمی که سابقا با فاکس پرو یا سایر پایگاه های داده ای که رابطه را پشتیبانی نمی کردند (منظورم خیلی قدیما هستش آخه من خیلی پیرم) کار کردند خوب می دونند ایجاد ایندکس ساده م مرکب در فایل های جداگانه و به روز آوری اونها چقدر حجم برنامه نویسی رو زیاد می کرد و البته کارآیی و سرعت بانک اطلاعاتی کم می شد. خصوصا وقتی کل RAM کامپیوتر شما 64 یا حداکثر 128 کیلو بایت بود. غالبا جهت رفع این موارد پایگاه داده به صورت رکوردگرا تعریف می شد یعنی یکپارچگی کم یعنی همه اطلاعات لازم در یک رکورد باشه.
خلاصه فقط جهت یادآوری بود چون در حال حاضر با وجود نسل های جدید پایگاه داده و سخت افزاری های کارآمد برنامه نویس دیگه با اون مسائل مواجه نمیشه و من هم قصد ندارم بیشتر از این توضیحش بدم.

امکانش هست که کاربردها و معایب کلید اولیه رو توضیح بدین
کاربرد کلید اولیه برای حفظ یکپارچگی و برقراری ارتباط با سایر جداول هست که حتما توضیح داده میشه ولی معایبش!.... به نظر من هیچ عیبی بر وجود کلید اولیه مترتب نیست تا نظر دوستان چی باشه.

سلام میشه بگید کجای اکسس امنیتش ضعیفه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
اما در بحث امنیت اگه از امکانات و توابع درونی اکسس استفاده کنیم بازم باید بگم انصافا کارها خیلی راحت میشه با احداقل کد می تونید فرم های بسیار زیبا و کارآمد بسازید. ولی اگه بخواهید راه های دسترسی غیر مجاز کاربر رو به داده ها مسدود کنید باید مقدار زیادی کد تولید کنید چون توابع داخلی اکسس زیاد نیست و مجبورید مقدار زیادی تابع User Define بسازید که به نوبه خوش بازد کد بیشتری بایدتولید کنید یا از توابع طراحی شده دیگران استفاده کنید. خلاصه اینکه شخصا خودم بعد از بررسی تمام مقالات امنیتی موجود در سایت تصمیم گرفتم که با همون #C برنامه نهایی رو بسازم. چون اگه قرار باشه این همه کد بنویسم اونو به #C منتقل می کنم و از امکانات فوق العاده VS استفاده می کنم. البته شاید دلیلش عدم آشنایی کامل من با Access باشد (اولش گفتم من حرفه ای اکسس نیستم)

از دوست خوبمون آقای امیری هم بابت مطلب بسیار مفیدشون تشکر میکنم