نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: مقایسه . مقایسه

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد

مقایسه . مقایسه

با سلام
    بنده مدتی است که vb6 کار میکنم جدیدا vb.net رو شروع کردم ...
    اشتباه نکنید نمیخواهم vb رو با vb.net مقایسه کنم
    بحث من اینه که با vb میشه از طریق ado راحت به هر بانک متصل شد و query ها مختلف رو
    اجرا کرد و در recordset براحتی پیمایش کرد یا رکوردی را حدف یا اضافه کرد ... خلاصه خیلی
    راحت میشه همه کار کرد
    ولی در vb.net باید سه شی مختلف تعریف کنیم تا بتونیم به بانکمون وصل بشیم
    و برای پیمایش در dataset و حذف یا اضافه و یا جستجوی یک رکورد باید کلی کد بنویسیم
    میخواستم دلایل بهتر بودن ado.net از ado رو بدونم ویا اینکه برای پیمایش و حذف یا اضافه کردن
    درون یک مجموعه رکورد راه ساده تری نیست لطفا نظرات خودتون رو بگین... خجالت نکشین :oops:

salam

سلام دوست عزیز

من مزایائی رو که شخصا تا به حال دیده ام میگم ( در ADO.NET )

اولا امنیت بانک خیلی بهتر شده چون شما غالبا با یک کپی از بانک که در حافظه است کار میکنید و بعد پس از تمامی تغییرات می توانید ذخیره یا انصراف بدهید که خیلی بدرد بخور است
    مثلا می توانید در حافظه Dataset را ویرایش کنید و رکوردهائی را کم و زیاد کنید بدون اینکه به بانک آسیبی برسد

رابطه XMl با ADO.NET برای انتقال داده ها در اینترنت هم مزیت خوبی است

البته در ADO.NET مزایای دیگری هم هست مثل جستجوهای پارامتری

commandbulder که با دادن دستور SELEC T دستور UPDATE , INSERT, DELETE را خودش میسازد

یک مورد دیگر اینکه در ADO شما هروقت میخوای به رکورد بعد بری یا رکوردی رو حذف کنی یا به اول برگردی دائما باید چک کنی که در EOF یا BOF نباشی ولی اینجا دیگه لازم نیست و خود ADO.NET کنترل میکنه

Datarelation هم کمک بزرگی هست برای داشتن جستجوهای بر اساس روابط فیلدهای دو یا چند جدول

وDataView که یک نمای مرتب و فیلتر شده از DataTable میباشد که خود این دیتا تابل نیز می توان از ادغام چند جدول دیگر باشد

و یک دنیا مزایای دیگر
    شاید الان به نظر خیلی مشکل و پیچیده بیاد ولی بعد از کمی کار کردن و البته درک رابطه صحیحی اجزای ADO.NET می بینی بسیار راحتر و سازمان یافته تر از ADO هست

با تشکر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •