نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: درست کردن setup برای برنامه

Cool درست کردن setup برای برنامه

سلام . خوشحالم که به جمع سبزتون اومدم . :لبخندساده
    یه برنامه نوشتم با دلفی . databasam اکسس هست. برنامه شبکه ای نیست یعنی قراره فقط روی یه کامپیوتر اجرا بشه. 2 تا database داره که برنامه با دو تا adoconnectionبه اونا متصله . connectionstringها رو از رو درایو E ساختم.از کامپوننت اضافی هم استفاده نکردم.
    حالا پیشنهاد می کنید با چه نرم افزاری intallshield بسازم. مشکل خاصی که نداره ؟
    در ضمن چه جوری می تونم تغییرات ایجاد کنم که لازم نباشه کاربر حتما برنامه رو رو درایو E بزنه.
    در ضمن من برنامه رو با win xp نوشتم . اگه بخوان تو win98 نصب کنن مشکلی پیش میاد؟
    از فونت فارسی هم استفاده کردم . اگه سیسم کاربر رو فارسی set نشده باشه فونتها به هم می ریزن؟

کاربر دائمی آواتار ماریا وکیلی
    محل زندگی
    ایران

خیلی راجبش بحث شده

خیلی راجبش بحث شده

در تالار جستجو کنید تا به جوابتان برسید

خانم وکیلی جستجو کردم . ولی به جوابم نرسیدم . راستش اون مطالبی رو که درست متوجه نشدم دوباره مطرح کردم .

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    بهترین انتخاب شما InstallShield هستش اما می تونی از Wise Installer یا Inno setup هم استفاده کنی.برای حل مشکل دیتابیست هم زمانی که Adoconnection رو به دیتابیست وصل میکنی و آدرس دهی می کنی دنباله آدرست رو پاک کن و فقط اسم دیتابیست رو نگه دار مثلا اگه آدرست این باشه :

d:\Your Folder\Your Project\Database.mdb

همه رو پاک کن و فقط Database.mdb رو نگه دار با این کار برنامه رو توی هر درایو و هر پوشه ای بریزی مشکلی پیش نخواهد آمد
    موفق باشید

خیلی ممنون . دو تا سوال دیگه : 1- اگه بخوام تعدادی عکس هم تو همون پوشه ذخیره بشن با installshield ممکنه ؟
    2- image هایی که تو فرم استفاده کردم هم باید دوباره رو cd بزنم یا لازم نیست ؟

کسی چیزی برا گفتن نداره ؟

1-آره ممکنه
    2-نه لازم نیست، InstallShield خودش برمی داره
    You never know what you can do until you try

آقا هر کی اطلاعات بیشتری داره لطف کنه نظر بده .

- image هایی که تو فرم استفاده کردم هم باید دوباره رو cd بزنم یا لازم نیست ؟
    2-نه لازم نیست، InstallShield خودش برمی داره
    اون Image ها بصورت Resource در فایل Exe ایجاد شده توسط دلفی ذخیره میشند و لازم نیست شما اونها رو هم در سیستم کاربر کپی کنید (غیر از اینکه اون Image ها را در Runtime از یک فایل دیگه، داخل فرم بارگزاری کرده باشید).

با تشکر - میشه دقیقا بگید چه فایلهایی به صورت resource ایجاد میشن؟ برنامه رو تو ویندوز xp نوشتم + Access xp
    پوشه برنامه من اینجوریه 1- پوشه icon که ایکون برنامه توشه . 2- یه پوشه pic و 3 - فایل exe برنامه 4- 10تا unit با مخلفاتشون . 5 - دوتا Database که هر دو access هستند . کدومارو باید بردارم ؟آقا خدا اجرتون بده .هر کدوم از موارد زیر رو که ممکنه جواب بدید:

installshield 3.5 رو از سی دی دلفی برداشتم و می خوام setup بسازم.
    1- توقسمت specify application data -> files چه فایلهایی رو انتخاب کنم ؟
    2- توقسمت specify application data -> files and features چه فایلهایی رو انتخاب کنم ؟
    3- توقسمت specify application data -> objects/merge modulesچه مواردی رو انتخاب کنم ؟
    4- توقسمت configure the target system-> ODBC resourcesچه مواردی رو انتخاب کنم ؟
    5- توقسمت enable automatic updates-> update services چیکار باید بکنم ؟
    6- توقسمت define setup requirments -> os version رو چی انتخاب کنم ؟

نرم افزار من رو هر ویندوزی کار می کنه یا باید ویندوز طرف هم xp باشه؟

خواهشا منو از راهنمائی هاتون بی نصیب نکنید .منتظر یاری سبزتان هستم .
    آخرین ویرایش به وسیله newdesign : دوشنبه 23 آبان 1384 در 01:44 صبح

ایکن برنامه و تصایری که در داخل IDE دلفی برای دکمه ها، منوها، شی از نوع TImage و.. انتخاب می کنید، بصورت Resource در داخل فایل Exe ذخیره میشند و شما نیازی به کپی کردن آنها ندارید، اما اگر این تصاویر در حین اجرای برنامه از فایلی خوانده می شوند (مثلا تصویر یک TImage را با متد LoadFromFile تغییر میدید، در این صورت باید فایل مورد نظر هم در سیستم مقصد کپی بشه).
    برنامه شما در شرایط عادی باید فایل Exe و فایل بانک اطلاعاتی Access را بر روی سیستم کاربر کپی کند، اگر در برنامه از ActiveX یا DLL استفاده کردید، آنها هم باید کپی شوند. اگر قصد اجرای برنامه بر روی ویندوزهای قدیمی را دارید، باید MDAC هم بر روی سیستم کاربر نصب شود (معمولا نیاز نیست).

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    دوست عزیز سلام
    من فردا مقاله کامل رو آپلود میکنم و جواب همه سوالات شما در اون هست.اگه بازم سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید

ممنونم آقای احدی . منتظر مقالتون هستم .

نقل قول: درست کردن setup برای برنامه

نقل قول نوشته شده توسط babak869 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز سلام
    من فردا مقاله کامل رو آپلود میکنم و جواب همه سوالات شما در اون هست.اگه بازم سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید
    سلام.ببخشید این مقاله ای که گفتید کجا قرار داره تا دریافت کنم.

تاپیک های مشابه

1. مشکل در ساختن Setup
    نوشته شده توسط iman_s52 در بخش Setup و Deployment
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 21 دی 1388, 09:57 صبح
  2. setup ساختن پروژه در vb6
    نوشته شده توسط roohi_shokooh در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 24
    آخرین پست: شنبه 27 آبان 1385, 10:58 صبح
  3. در خواست نرم افزاری برای ساخت setup
    نوشته شده توسط Mahmood_M در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 0