نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: مشکل در طراحی جدول

کاربر تازه وارد آواتار YkA1363
    محل زندگی
    خراسان رضوي

Question مشکل در طراحی جدول

می خواهم از داخل برنامه نوشته شده با دلفی چند جدول در پایگاه داده اکسس ایجاد کنم تعداد جدول ها در طول استفاده از برنامه افزایش پیدا می کند لطفا راه حل ارائه فرمایید.
    ممنون از لطفتون

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول: مشکل در طراحی جدول

محل زندگی
    خراسان رضوي

Question نقل قول: مشکل در طراحی جدول

دوستان اصل مشکل من اینه می خوام یک برنامه بنویسم اسامی و نام پدر و شماره شناسنامه کارکنان یک شرکت رو وارد کنم این نفرات در آینده احتمال داره افزایش پیدا کنه یا جایگزین بشه یا حذف. این افراد در طول خدمت کلاسهای آموزشی مختلفی رو شرکت می کنن که تعداد این کلاسها و نام کلاسها مشخص نیست و به مرور زمان وارد میشه.
    اصل قضیه اینه که 1- کاربر با انتخاب نام هر کدام از کارکنان بتونه کلیه کلاسهایی رو که تا اون تاریخ شرکت کرده رو ببینه.
    2- کاربر با انتخاب نام یک کلاس باید بتونه تمام نفراتی که در اون کلاس شرکت می کنند رو ببینه.
    کمکم کنین دوستان بدجوری گیر کردم.

کاربر دائمی آواتار AmirSky
    محل زندگی
    تهران

برای این کارها نیاز نداره برای هر فرد یک جدول ایجاد کنی
    با چند تا کوئری قابل حله

نقل قول نوشته شده توسط YkA1363 مشاهده تاپیک
    اسامی و نام پدر و شماره شناسنامه کارکنان یک شرکت رو وارد کنم این نفرات در آینده احتمال داره افزایش پیدا کنه یا جایگزین بشه یا حذف. این افراد در طول خدمت کلاسهای آموزشی مختلفی رو شرکت می کنن که تعداد این کلاسها و نام کلاسها مشخص نیست و به مرور زمان وارد میشه.
    اصل قضیه اینه که 1- کاربر با انتخاب نام هر کدام از کارکنان بتونه کلیه کلاسهایی رو که تا اون تاریخ شرکت کرده رو ببینه.
    2- کاربر با انتخاب نام یک کلاس باید بتونه تمام نفراتی که در اون کلاس شرکت می کنند رو ببینه.
    شما نیاز به چند جدول داری :
    1 - جدول کارکنان برای نگه داری مشخصات فردی
    2 - جدول برای نگه داری کلاس ها
    3 - جدول نگه داری شناسه کارمند و کلاس شرکت کرده
    یا یه همچین طراحی ...

محل زندگی
    خراسان رضوي

دوست عزیز مشکل اصلی من توی جستجوست به اینصورت که 1- وقتی کاربر نام یک کلاس رو انتخاب کرد باید با زدن یک دکمه تمام کارکنانی که اون کلاس رو رفتن نمایش بده
    2ـ وقتی کاربر نام یکی از کارکنان رو انتخاب کرد باید کل کلاسهایی که اون فرد رفته رو نمایش بده.

محل زندگی
    برازجان

شما باید یک فیلد ID مشترک در نظر بگیرید برای جدول هاتون .پس در این صورت هر شخص
    دارای یک شماره خواهد بود و نمرات دروس را با همون Id ثبت کنید انوقت وقتی خواستید نمرات یک شخص ببینید

برای جستجو کار سختی ندارید(البته پارامترهای دیگر برای جستجو بستگی به نوع پروژه(نیاز) دارند)

ADOQuery1.SQL.Add('select *from Dars');
    ADOQuery1.SQL.Add('where Id = 8');

محل زندگی
    خراسان رضوي

ببخشید ولی اصلاً نمره ای توی این برنامه ثبت نمیشه فقط کار این برنامه اینه که با وارد کردن نام یک نفر و زدن دکمه جستجو تمام کلاسهایی که اون نفر شرکت کرده رو نشون بده و با وارد کردن نام کلاس و زدن دکمه جستجو تمام افرادی که اون کلاس رو گذروندن رو نشون بده.
    آقا من این برنامه رو خیلی وقت پیش باید تحویل می دادم ولی فکر نمی کردم اینجوری توش گیر کنم دیگه داره داد مسوولینم در می یاد.
    من فکر می کنم
    1ـ باید برا هر کلاس جداگانه یک Table ایجاد کنم و پرسنلی که اون کلاس رو شرکت کردن وارد Table همون کلاس کنم. ولی چون مشخص نیست در آینده چه کلاس هایی برای کارکنان برگزار می شه باید بتونم از داخل برنامه برای کلاس های جدید در دیتابیس Table جدید ایجاد کنم.
    2ـ همه پرسنل رو هم در یک Table قرار بدم.
    و حالا هنگام وارد کردن نامی یکی از پرسنل و زدن دکمه جستجو باید نام فرد وارد شده در تمام Table هایی که تا به حال ایجاد شده جستجو بشه و نام کلاس هایی که این فرد در آنها شرکت کرده نمایش داده بشه.
    دوستان فکر می کنید این روش خوبی باشه و می شه راحت عملیش کرد یا نه خواهش می کنم راهنماییم کنید.

محل زندگی
    برازجان

نقل قول نوشته شده توسط YkA1363 مشاهده تاپیک
    ببخشید ولی اصلاً نمره ای توی این برنامه ثبت نمیشه فقط کار این برنامه اینه که با وارد کردن نام یک نفر و زدن دکمه جستجو تمام کلاسهایی که اون نفر شرکت کرده رو نشون بده و با وارد کردن نام کلاس و زدن دکمه جستجو تمام افرادی که اون کلاس رو گذروندن رو نشون بده.
    فرقی نمیکنه نمره باشه یا نباشه درس باشه یا نباشه هر چیزی باشه. همون طراحی که دوستمون در پست 5 گفتند خوبه. شما با استفاده از
    کوئری راحت میتونید جستجو مورد نظرتون انجام بدین.
    اون روشی که شما میگین مدیریتش کار حضرت فیله. در نظر بگیر 1000 نفر بیان میشه 1000 تا جدول و... . فکر کن روشت غیر علمی و غیر عملیه!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •