نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: بهترین محیط برای کدنویسی php چیست؟

کاربر تازه وارد آواتار comptech
    محل زندگی
    تهران

Question بهترین محیط برای کدنویسی php چیست؟

با سلام خدمت دوستان
    میخواستم بپرسم بهترین محیط برای نوشتن کد های php چیست و سوال دیگه اینکه منظور از zend و ... چیه و اینها چه تفاوتی با هم دارند؟

کاربر دائمی آواتار narsic
    محل زندگی
    دهکده جهانی

نقل قول: بهترین محیط برای کدنویسی php چیست؟

اگه هنوز به توابع و کدها تسلط کامل ندارید و از ویندوز استفاده میکنید میتونید از PHP Designer استفاده کنید
    اما نباید انتظار یک محیط برنامه نویسی مثل زبان های دیگه رو داشته باشید که خطا یابی و کارهای مختلف رو به سرعت براتون انجام بده
    *لطفا به تاپیکی که درش سوآل رو مطرح میکنید توجه کنید
    موفق باشید

چرا نباید همچین محیطیو انتظار داشته باشه , الان چندین ساله که همچین محیطی مثل ویژوال استادیو برای php وجود داره و ازش استفاده میکنم
    نام فعلیش rad php xe2 هست

net beans حرف نداره.من که باهاش خیلی راحتم

کاربر دائمی آواتار storm_saeed
    محل زندگی
    Tehran , Iran

zend studio هم بدک نیس

دوستان از اینا کدوماشون رایگان هست ؟
    میشه لینک دانلود بدین ؟

محل زندگی
    Tehran , Iran

http://www.asandownload.com/software/entry/1173/
    این Zend studio هستش
    به همراه کرک

محل زندگی
    Tehran , Iran

http://p30download.com/fa/entry/3907...8-c-plus-plus/
    اینم Rad Studio xe2 که توش محیط ویژوال php هم داره

قویترین محیط ها netbeans ، eclipse و zend studio هستن که netbeans و eclipse رایگان هست همچنین برای همه سیستم عامل ها

کاربر دائمی آواتار abbas3zaar
    محل زندگی
    گیلان

من netbeans7 رو نصب کردم. داخل برنامه چیزی از php دیده نمیشه!!! چجوری باید پروژه جدید php باز کنم؟ وقتی پروژه جدید میزنم فقط java داره

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Rasht

شما باید از سایت netbean نسخه ای که حاوی php باشه را دانلود کنید در غیر اینصورت جواب نمی گیرید

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    آمل

dreamweaver عالی برای کار و کار باهاش راحته

2012 Best PHP Editor Comparisons and Reviews

http://php-editor-review.toptenreviews.com/

هیچکس به این سوال که منظور از ZEND و... چیه جواب نداد!
    منم تازه میخوام شروع کنم ولی از محیط Cakephp و CodeIgniter و اینا چیزی نمیدونم
    اگه میشه یه توضیحی ازشون بدید که بدونیم کجا سوال بپرسیم بهتره؟
    در ضمن من java و css و html رو بلدم و حالا easy php رو نصب کردم ولی اصلا نمیتونم کدهایی که با پسوند php می نویسم رو اجرا کنم!
    از پایه واسه کدنویسی php چه چیزایی نیاز هست؟2تا pdf خوندم ولی جواب نداد

کاربر دائمی آواتار mtchabok
    محل زندگی
    مازندران - ساری

سلام
    زند برای php چندین محصول داره که میشه به زند استادیو ، زند فریم ورک ، زندسرور و... اشاره کرد .
    زند استادیو به صورت درونی به گونه ای توسعه داده میشه که با زند فریم ورک به درستی کار کنه . البته این زنداستادیو از پایه eclipse استفاده میکنه که eclipse هم یه محیط برنامه نویسی هست . زند استادیو از زبانهای php , html , css , java script و ... پشتیبانی میکنه البته در پشتیبانی از php هم یه مفسر درخودش داره که میتونه کدهارو خطایابی کنه و هم اینکه با اتصال به زندسرور میتونه مثل ویژوال استادیو دیباگ انجام بده . خوب این بود توضیح ZEND .

Cakephp ، Zend Framework , CodeIgniter و ... همشون فریم ورک هستن که بر پایه php هستن . یعنی اینکه یه سری برنامه نویس و توسعه دهنده نشستن و کدهایی رو آماده کردن بر پایه زبان php که برنامه نویسهای دیگه با رعایت یسری اصول و استفاده از فریم ورک ، راحتتر برنامه بنویسن . ( البته خیلی عمومی دیگه توضیح دادم )

اینایی که بلدی خیلی خوبه .
    php یه زبان تحت سرور هست ( یعنی اینکه کدهای شما میبایست در سرور اجرا بشه و خروجی رو به سمت کلاینت ارسال کنه )
    بنابراین برای اجرای کدهای php میبایست سرور و کلاینتی وجود داشته باشه . خوب ، easy php کار سرور رو واستون انجام میده و کلاینت هم میتونه مرورگرتون باشه . بنابراین سرور رو روشن کنید ، آدرسش رو در مرورگر وارد کنید و نتیجه رو ببینید .
    من easy php نصب نکردم نمیدونم چطوری ساختار پوشه بندیش ولی حتما یه پوشه ای در مسیر نصبش با اسم public یا htdocs باید باشه . خوب در داخل این پوشه هر فایلی با فرمت php اگه قرار بدین به سادگی میتونید در مرورگر صداش بزنید .
    مثلا اگه یه فایل با نام index.php در پوشه public سرورمون قرار بدیم میتونیم با آدرس زیر صداش بزنیم .
    http://localhost/index.php

به همین سادگی .
    پس هر کدی رو که دوس داری در فایل با فرمت php در پوشه ای که گفته شد قرار بده و در مرورگر طبق آدرس دهی که گفتم صداش بزن .

در ضمن اگه میشه سوالهای مربوط به فریم ورک زند رو در این بخش مطرح کن .
    برای یادگیری بیشتر هم به آدرسهای زیر سری بزن :
    - آموزش مرحله به مرحله PHP از پايه با مثال
    - snippet های php
    - Tip های برنامه نویسی

کاربر جدید آواتار Rastin.php
    محل زندگی
    Isfahan

بهترین محیط کد نویسی: gedit
    آخرین ویرایش به وسیله MMSHFE : سه شنبه 14 خرداد 1392 در 11:25 صبح دلیل: فارسی بنویسید. درصورت تکرار، پست شما مطابق قوانین حذف میشود

نقل قول نوشته شده توسط mtchabok مشاهده تاپیک
    سلام
    زند برای php چندین محصول داره که میشه به زند استادیو ، زند فریم ورک ، زندسرور و... اشاره کرد .
    زند استادیو به صورت درونی به گونه ای توسعه داده میشه که با زند فریم ورک به درستی کار کنه . البته این زنداستادیو از پایه eclipse استفاده میکنه که eclipse هم یه محیط برنامه نویسی هست . زند استادیو از زبانهای php , html , css , java script و ... پشتیبانی میکنه البته در پشتیبانی از php هم یه مفسر درخودش داره که میتونه کدهارو خطایابی کنه و هم اینکه با اتصال به زندسرور میتونه مثل ویژوال استادیو دیباگ انجام بده . خوب این بود توضیح ZEND .

Cakephp ، Zend Framework , CodeIgniter و ... همشون فریم ورک هستن که بر پایه php هستن . یعنی اینکه یه سری برنامه نویس و توسعه دهنده نشستن و کدهایی رو آماده کردن بر پایه زبان php که برنامه نویسهای دیگه با رعایت یسری اصول و استفاده از فریم ورک ، راحتتر برنامه بنویسن . ( البته خیلی عمومی دیگه توضیح دادم )

اینایی که بلدی خیلی خوبه .
    php یه زبان تحت سرور هست ( یعنی اینکه کدهای شما میبایست در سرور اجرا بشه و خروجی رو به سمت کلاینت ارسال کنه )
    بنابراین برای اجرای کدهای php میبایست سرور و کلاینتی وجود داشته باشه . خوب ، easy php کار سرور رو واستون انجام میده و کلاینت هم میتونه مرورگرتون باشه . بنابراین سرور رو روشن کنید ، آدرسش رو در مرورگر وارد کنید و نتیجه رو ببینید .
    من easy php نصب نکردم نمیدونم چطوری ساختار پوشه بندیش ولی حتما یه پوشه ای در مسیر نصبش با اسم public یا htdocs باید باشه . خوب در داخل این پوشه هر فایلی با فرمت php اگه قرار بدین به سادگی میتونید در مرورگر صداش بزنید .
    مثلا اگه یه فایل با نام index.php در پوشه public سرورمون قرار بدیم میتونیم با آدرس زیر صداش بزنیم .
    http://localhost/index.php

به همین سادگی .
    پس هر کدی رو که دوس داری در فایل با فرمت php در پوشه ای که گفته شد قرار بده و در مرورگر طبق آدرس دهی که گفتم صداش بزن .

در ضمن اگه میشه سوالهای مربوط به فریم ورک زند رو در این بخش مطرح کن .
    برای یادگیری بیشتر هم به آدرسهای زیر سری بزن :
    - آموزش مرحله به مرحله PHP از پايه با مثال
    - snippet های php
    - Tip های برنامه نویسی
    خیلی روشن و کامل توضیح دادید / متشکرم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    برای شروع کار می تونی از dreamviewer شروع کنی که شاید بهترین گزینه هم برای شروع همین باشه بعد وقتی که کار کردن دستت اومد یا با eclipse و یا netBeans فعالیتتو ادامه بده چون این 2تا IDE جزو پرطرفدارترین محیط های برنامه نویسی هست. در ضمن از لینک زیر هم میتونی برای دانلود فیلم های آموزش Php که یکی از اساتید شریف تدریس کرده استفاده کنی :
    http://www.farazsys.ir/articles/article/1

Sublime Text 2 سرعت بالایی داره و کلی امکانات عجیب و غریب . یکی از ایراداش اینه که نمیشه با فایل های حجیم باهاش کار کرد .
    ولی در کل عالیه. ورژن 3 هم اومده ولی رایگان نیست .

تبلیغات رایگان

کاربر دائمی آواتار darkcms
    محل زندگی
    Qom

Thumbs up Adobe Dreamweaver cs6

به نظر من بهترین نرم افزار برای طراحی سایت ، کد نویسی جاوا اسکریپت ، کد نویسی php و ... که خیلی هم جامع هست و تمام خطا های php و جاوا اسکریپت را به طور کامل نشون می ده نرم افزار زیر می باشد :
    Adobe Dreamweaver CS6

به نظر منم دریم ویور عالیه هم تو کدنویسی و هم طراحی

کاربر دائمی آواتار rezam44
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول نوشته شده توسط moji-php مشاهده تاپیک
    به نظر منم دریم ویور عالیه هم تو کدنویسی و هم طراحی
    در مورد طراحی و کد نویسی توی Dreamweaver cs6 مطالب آموزشی فارسی از کجا میشه گیر آورد..... گشتیم به سختی ولی لاتین بود.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •