نمایش نتایج 1 تا 30 از 30

نام تاپیک: ساخت cms با جوملا و وردپرس یا دستی؟

ساخت cms با جوملا و وردپرس یا دستی؟

سلام دوستان
    یه سوال تو ذهنم ایجاد شده که وقتی ما برای کسی یا شرکتی یه cms درست کنیم چرا نریم از جوملا یا وردپرس استفاده کنیم تا اینکه بشینیم و خودمونو به زحمت بندازیم که یه cms درست کنیم
    ایا دلیلی برای این کار است یا نه این 1؟
    و اینکه ایا میشود جوملا یا وردپرس را در منوی اصلی انها تغییراتی ایجاد کرد که کسی که سفارش برای یه cms داده اونهمه گزینه ها و منوها نبینه به نوعی یعنی میشه سلیقه ای کرد ؟

نقل قول: ساخت cms با جوملا و وردپرس یا دستی؟

سلام

اتفاقا الان همین هم سوال هست برای بنده توی تاپیک یکی از دوستان هم در موردش کمی صحبت کردیم. اینجا

واقعا چه لزومی به نوشتن یک cms هست وقتی که هرچقدر هم تلاش کنیم نمی توان باز به قدر مثلا ورد پرس یا جوملا در آوردشون.

در مورد تغییرات هم چون سورس باز هستند هر تغییری امکان پذیر هست.

نقل قول نوشته شده توسط weblox مشاهده تاپیک
    سلام

اتفاقا الان همین هم سوال هست برای بنده توی تاپیک یکی از دوستان هم در موردش کمی صحبت کردیم. اینجا

واقعا چه لزومی به نوشتن یک cms هست وقتی که هرچقدر هم تلاش کنیم نمی توان باز به قدر مثلا ورد پرس یا جوملا در آوردشون.

در مورد تغییرات هم چون سورس باز هستند هر تغییری امکان پذیر هست.
    یعنی میشه محیط را ساده تر کرد که اونهمه گزینه دیگه نباشه و دلخواه کرد اگه میشه یه منبعی لطف کنید معرفی کنید که اموزش بده در ضمن سوال اولی را هم کسی نیست که جواب بده؟

کاربر دائمی آواتار narsic
    محل زندگی
    دهکده جهانی

نقل قول نوشته شده توسط mosi2007 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    یه سوال تو ذهنم ایجاد شده که وقتی ما برای کسی یا شرکتی یه cms درست کنیم چرا نریم از جوملا یا وردپرس استفاده کنیم تا اینکه بشینیم و خودمونو به زحمت بندازیم که یه cms درست کنیم
    و اینکه ایا میشود جوملا یا وردپرس را در منوی اصلی انها تغییراتی ایجاد کرد که کسی که سفارش برای یه cms داده اونهمه گزینه ها و منوها نبینه به نوعی یعنی میشه سلیقه ای کرد ؟
    چون خیلی از این موازد قانون هست در قوانین Open Source اومده که شما حق فروش و یا ابراز تملک نسبت به اون محصول رو نداری و تنها میتونید بابت نصب و یا آموزش CMS هزینه ایی دریافت کنید.
    و دلیل دیگرش هم اینه که این برنامه ها رو نمیشه برای مراکز حساس به کار برد چون همون طور که سورس برنامه رو شما دارید هکر ها هم دارن و میتونن با بررسی سورس نقاط ضعف بیشتر و سریعتری از برنامه رو پیدا کنن و به سیستم های شما و یا مشتری آسیب وارد کنن.
    بله شما با خوندن سورس کد این سیستم ها میتونید به روش کارشون پی ببرید و در اون تغییرات خودتون رو اعمال کنید اما این هم باز به قوانین Open Sourceای که اون محصول از روش منتشر شده بستگی داره در برخی از این قوانین شما اجازه چنین کاری رو ندارید. البته خیلی از این سیستم های مدیریت در بخش مدیریت به شما اچازه کم و زیاد کردن آیتم های مختلف رو میدن
    موفق باشید

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    روبروی مانیتور

نقل قول نوشته شده توسط mosi2007 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    مواردی که narsic عزیز اشاره کرد +
    عزیزم مگه دست بردن تو سورس اینا کار آسونیه؟؟؟مثلا اگه بخوای یه سایت خبری قوی درست کنی با اینا خودش به اندازه ساخت یه cms زمان میبره.آخرش هم اسمش cms آمادست
    به نظر من آدم به جای اینکه بشینه این سیستم ها رو مطالعه کنه و تو سورسشون دست ببره کار بیهوده ای هست!
    در ضمن نیاز نیست که شما سایت ساز درست کنی.شما پنل مدیریت رو یه بار درست کن و برای همه پروژه ها استفاده کن.و سمت کاربر رو هم مطابق با طرحی که مشتری میخواد بزن.
    موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار parselearn
    محل زندگی
    مشهد || parsa.ws

نقل قول نوشته شده توسط yones_safari مشاهده تاپیک
    مواردی که narsic عزیز اشاره کرد +
    عزیزم مگه دست بردن تو سورس اینا کار آسونیه؟؟؟مثلا اگه بخوای یه سایت خبری قوی درست کنی با اینا خودش به اندازه ساخت یه cms زمان میبره.آخرش هم اسمش cms آمادست
    به نظر من آدم به جای اینکه بشینه این سیستم ها رو مطالعه کنه و تو سورسشون دست ببره کار بیهوده ای هست!
    در ضمن نیاز نیست که شما سایت ساز درست کنی.شما پنل مدیریت رو یه بار درست کن و برای همه پروژه ها استفاده کن.و سمت کاربر رو هم مطابق با طرحی که مشتری میخواد بزن.
    موفق باشید.

به عنوان یک وردپرس کار
    دوست عزیز مثلا برای ساخت یک پرتال با وردپرس نیاز به دست بردن در کد اصلی cms نیست
    وردپرس و جوملا هر کدام هوکهایی در اختیار میگذارند که میتوانید با آنها هر قسمتی که بخواهید را تغییر دهید
    مثلا برای ساخت یک سیستم با وردپرس گروه ما حداقل 500ht قیمت میدهیم
    به نظرتون به صرفه هست بازم برویم و یک cms ایجاد کنیم که پر از مشکلات هست!

سیستمهایی هم که ایجاد میشوند به صورت افزونه هست. که با یک کلیک قابل نصب هست
    در انتها اسمش سیستم آماده نیست!

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    روبروی مانیتور

نقل قول نوشته شده توسط parselearn مشاهده تاپیک
    به عنوان یک وردپرس کار
    دوست عزیز مثلا برای ساخت یک پرتال با وردپرس نیاز به دست بردن در کد اصلی cms نیست
    وردپرس و جوملا هر کدام هوکهایی در اختیار میگذارند که میتوانید با آنها هر قسمتی که بخواهید را تغییر دهید
    مثلا برای ساخت یک سیستم با وردپرس گروه ما حداقل 500ht قیمت میدهیم
    به نظرتون به صرفه هست بازم برویم و یک cms ایجاد کنیم که پر از مشکلات هست!

سیستمهایی هم که ایجاد میشوند به صورت افزونه هست. که با یک کلیک قابل نصب هست
    در انتها اسمش سیستم آماده نیست!
    عزیزم از پشت کوه نیومدم که میدونم افزونه و ابزارک دارن.متنی که نوشتم رو قشنگ نمیخونی.کارهای حرفه ای نمیشه انجام داد.شما مثلا بیا سیستمی کپی http://khabaronline.ir بساز.اگه تونستی 500 سهله 1 میلیون بگیر.
    موفق باشید.

محل زندگی
    مشهد || parsa.ws

خبرآنلاین که چیزی نداره
    سیستمی که ما ایجاد کردیم در حد news-studio.com هست(پایین‌تر. ولی با همان امکانات).

در کل شاید داشبورد cmsها برای چنین سیستمهایی مناسب نباشند. ولی در ظاهر سایت تاثیری نداره

من خودم شخصاً نوشتن یک CMS از پایه رو ترجیح میدم چون میشه با قاطعیت ادعای مالکیت اون رو مطرح کرد و حتی به اسم خودمون به ثبت برسونیم و لایسنسش رو برای استفاده سایرین، بفروشیم. بعلاوه، دقیقاً همون چیزی میشه که میخوام. نه چیزی اضافه داره که من نیازی بهش نداشتم و نه چیزی از اون مواردی که من لازم داشتم، کم خواهد داشت. بعلاوه زحمت یادگیری قواعد کدنویسی برای یک CMS خاص دست کمی از نوشتن یک CMS از پایه نداره.
    موفق باشید.

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    روبروی مانیتور

نقل قول نوشته شده توسط parselearn مشاهده تاپیک
    خبرآنلاین که چیزی نداره
    سیستمی که ما ایجاد کردیم در حد news-studio.com هست(پایین‌تر. ولی با همان امکانات).
    در کل شاید داشبورد cmsها برای چنین سیستمهایی مناسب نباشند. ولی در ظاهر سایت تاثیری نداره
    عزیزم لطفا آدرس هر چی رو که با cms آماده ساختی بذار ببینیم چه جوریاست.اگه کار شاخی باشه باید cms آماده رو یاد گرفت.

کاربر دائمی آواتار alonemm
    محل زندگی
    تهرانپارس

یک نکته:

اگر نیاز کار سایت شما رو CMS های آماده رفع میکنند بهتره از همین ها استفاده کنید اما اگر نیاز به ماژول و الگوریتم های خاصی دارید بهتره برای یک پارچه گی سیستم خودتون کد نویسی رو شروع کنید.

پ.و:
    چرخ اختراء و ساخته شده و نیازی به ساخت مجدد اون نیست اما دانستن روند کارکرد چرخ خیلی مهمه و ایده میده.

الان من با یه شرکت کار می کنم که از ورد پرس استفاده می کنن و پولی که می گیرن تنها برای نصب و طراحی قالب هست. نهایت پولی هم که بگیرن 200 یا 300 هست که خیلی از مواقع نمی گیرن.

چون خودشون این نرم افزار رو تولید نکردن پس نباید پول بیشتری بگیرن.

ببنید وقتی شما از CMS آماده استفاده میکنید کد اون رو هزاران نفر مثل شما دارن. راحت تر نقاط ضعف اون پیدا و بر علیه خودشون استفاده میشه. ولی برای چیزی که خودت نوشتی و سورسش در دست دیگران نیست این کار کمی سخت تر است(کار های مخرب). در ضمن تا بیای یک سی ام اس رو مطالعه کنی و به نکات رویز و درشتش پی ببری کلی طول می کشه که تا اون موقع بخش پایه ای سی ام اس خوتو نوشتی. شما وقتی بیس رو بنویسی در طول چند پروژه سی ام است کامل میشه و در مدتی بعد می بینی که فقط براش ماژول می نویسی و یک سی ام اس اختصاصی برای خودت داری. از کداش هم راحت سر میاری و اگه روزی هم خواستی customize کنی براحتی این کار رو می کنی. من نوشتن یکی برای خودت رو پیشنهاد می کنم تا بیای از ابزار های آماده استفاده کنی. البته نمی گم از ابزار آماده استفاده نکن ولی تا جایی که امکان داره استفاده نکن.

کاربر دائمی آواتار milad.biroonvand
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط ayub_coder مشاهده تاپیک
    ببنید وقتی شما از CMS آماده استفاده میکنید کد اون رو هزاران نفر مثل شما دارن. راحت تر نقاط ضعف اون پیدا و بر علیه خودشون استفاده میشه. ولی برای چیزی که خودت نوشتی و سورسش در دست دیگران نیست این کار کمی سخت تر است(کار های مخرب). در ضمن تا بیای یک سی ام اس رو مطالعه کنی و به نکات رویز و درشتش پی ببری کلی طول می کشه که تا اون موقع بخش پایه ای سی ام اس خوتو نوشتی. شما وقتی بیس رو بنویسی در طول چند پروژه سی ام است کامل میشه و در مدتی بعد می بینی که فقط براش ماژول می نویسی و یک سی ام اس اختصاصی برای خودت داری. از کداش هم راحت سر میاری و اگه روزی هم خواستی customize کنی براحتی این کار رو می کنی. من نوشتن یکی برای خودت رو پیشنهاد می کنم تا بیای از ابزار های آماده استفاده کنی. البته نمی گم از ابزار آماده استفاده نکن ولی تا جایی که امکان داره استفاده نکن.

منم موافقم

محل زندگی
    مشهد || parsa.ws

هر سیستمی واسه خودش کاربردی داره
    ولی وقتی cms بعضی از دوستان برنامه‌نویس رو میبینم، بهتر بود می‌رفتن دنبال یادگیری یک ‌cms آماده
    ساخت cms برای کارهای کوچک کار اشتباهی هست. وقتی سیستمهای خبری، فروشگاه، نیازمندی و .... رو میشه با cms آماده ایجاد کرد

ساخت cms برای کارهای کوچک کار اشتباهی هست. وقتی سیستمهای خبری، فروشگاه، نیازمندی و .... رو میشه با cms آماده ایجاد کرد
    بنظرتون بهتر نیست که کار طراحی وب رو کنار بذاریم؟
    چون اکثر شرکتها یه وب سایت با امکانات مشخص می خوان و سی ام اس ها همه این ابزار رو آماده کردن.

با این وجود طراحی وب رو کنار بذاریم و از سی ام اس رایگان استفاده کنیم بهتره !

محل زندگی
    مشهد || parsa.ws

نقل قول نوشته شده توسط idocsidocs مشاهده تاپیک
    بنظرتون بهتر نیست که کار طراحی وب رو کنار بذاریم؟
    چون اکثر شرکتها یه وب سایت با امکانات مشخص می خوان و سی ام اس ها همه این ابزار رو آماده کردن.

هدف مهمه دوست عزیز
    دوست داری شما از یه راه دیگه برو!

کاربر دائمی آواتار famarini
    محل زندگی
    تهران

سلام به همه

به نظرتون بهتر نیست که کار طراحی وب رو کنار بذاریم؟

دوست من یه چیزی رو یادت باشه شما یا طراحی و یا برنامه نویس تحت وب اول باید شاخه کاریتو مشخص کنی حالا اگه طراحی که می تونی برای این همه cms رایگان یاد بگیری چطوری قالب بزنی و همه الان به این شاخه کاری نیاز دارن چون نصب cms که کاری نداره می مونه طراحی قالب و توسعه اون cms که طراح قالب رو می زنه و برنامه نویس توسعه اش می ده، حالا فقط کافیه شاخه کاریتو انتخاب کنی و با سرعت توی رشته کاریت پیشرفت کنی حالا هر روز یه مدل cms هم بیاد مهم نیست چون شما وظیفت مشخصه.

موفق و پیروز باشی

دوست من یه چیزی رو یادت باشه شما یا طراحی و یا برنامه نویس تحت وب اول باید شاخه کاریتو مشخص کنی حالا اگه طراحی که می تونی برای این همه cms رایگان یاد بگیری چطوری قالب بزنی و همه الان به این شاخه کاری نیاز دارن چون نصب cms که کاری نداره می مونه طراحی قالب و توسعه اون cms که طراح قالب رو می زنه و برنامه نویس توسعه اش می ده، حالا فقط کافیه شاخه کاریتو انتخاب کنی و با سرعت توی رشته کاریت پیشرفت کنی حالا هر روز یه مدل cms هم بیاد مهم نیست چون شما وظیفت مشخصه.
    برای سی ام اس خودم کار برنامه نویسی انجام می دم. کار طراحی قالب رو هم همکارم انجام می ده. پس از این نظر مشکلی نیست.
    هدف مهمه دوست عزیز
    دوست داری شما از یه راه دیگه برو!
    هدف شما چیه؟

ببینید دوستان، قرار نیست با هم بحث کنیم. موضوع اینه که هر کسی میتونه به هر شکلی که میخواد از بازار برنامه نویسی وب پول در بیاره. اما باید دقت کنید که وقتی میگین من برنامه نویس وب هستم، استفاده از CMSهای آماده به عقیده من یعنی توهین به سواد، دانش و شعور خودتون در درجه اول و مشتری در درجه بعد. حالا شاید بگین من ماژولهایی برای فلان CMS طراحی میکنم که از قبل وجود نداشته. خوب قبول اما مهم اینه که اگه CMS رو ازتون بگیرن، هیچ کاری نمیتونید بکنید. بعلاوه ممکنه توی نسخه بعدی، تغییرات اساسی بعلت کشف برخی باگهای احتمالی ایجاد کنن که موجب ناسازگاری کدهای شما با نسخه جدید بشه و از اونجا که خودتون CMS رو از پایه ننوشتین، نمیدونید دقیقاً کجاها تغییر کرده که بخواین برحسب اون تغییرات، ماژول خودتون رو اصلاح کنید. درنتیجه باید دوباره و از ابتدا CMS رو مورد مهندسی معکوس قرار بدین تا سر از نحوه کارش در بیارین. حالا این مواردی که گفتم شاید برای یکنفر قابل قبول باشه و شاید هم نه. من عقیده خودم رو گفتم و هیچ کس ملزم به موافقت با این نظر نیست. حتی شاید ازنظر برخی، دلایل من غیرمنطقی باشه که متقابلاً من هم ملزم به موافقت با عقاید سایرین نیستم. موفق باشید.

ببینید دوستان، قرار نیست با هم بحث کنیم. موضوع اینه که هر کسی میتونه به هر شکلی که میخواد از بازار برنامه نویسی وب پول در بیاره. اما باید دقت کنید که وقتی میگین من برنامه نویس وب هستم، استفاده از CMSهای آماده به عقیده من یعنی توهین به سواد، دانش و شعور خودتون در درجه اول و مشتری در درجه بعد. حالا شاید بگین من ماژولهایی برای فلان CMS طراحی میکنم که از قبل وجود نداشته. خوب قبول اما مهم اینه که اگه CMS رو ازتون بگیرن، هیچ کاری نمیتونید بکنید. بعلاوه ممکنه توی نسخه بعدی، تغییرات اساسی بعلت کشف برخی باگهای احتمالی ایجاد کنن که موجب ناسازگاری کدهای شما با نسخه جدید بشه و از اونجا که خودتون CMS رو از پایه ننوشتین، نمیدونید دقیقاً کجاها تغییر کرده که بخواین برحسب اون تغییرات، ماژول خودتون رو اصلاح کنید. درنتیجه باید دوباره و از ابتدا CMS رو مورد مهندسی معکوس قرار بدین تا سر از نحوه کارش در بیارین. حالا این مواردی که گفتم شاید برای یکنفر قابل قبول باشه و شاید هم نه. من عقیده خودم رو گفتم و هیچ کس ملزم به موافقت با این نظر نیست. حتی شاید ازنظر برخی، دلایل من غیرمنطقی باشه که متقابلاً من هم ملزم به موافقت با عقاید سایرین نیستم. موفق باشید.
    جانا سخن از زبان ما می گویی !
    به قول بچه های شبکه های اشتراکی بزنید لایکو !

خوب سی ام اسی مثل جوملا هم یک فریم ورک داره که شما میتونی اون رو بری کامل کنی
    به جای اینکه کامل بخوای روی خود جوملا کار کنی

اینکه میگن کد این سی ام اس رو دیگران دارن باید دید آیا این دوستان اینقدر علمش رو دارن که مثل تیم جوملا مثلا بیان 5 نفر فقط باگ های این سی ام اس رو در بیارن

چون توی ایران کسی تیمی کار نمیکنه این یک چیز مشخصه همه میگن من
    پس این سی ام اسی که یک نفر بخواد بنویسه به جرات میشه گفت هزار سال توانایی جوملا دروپال و غیره رو نداره
    حالا خیلی ها که به صورت حرفه ای با جوملا دروپال و غیره کار نکردن فکر میکنند اینا کارایی ندارن و دست آدم توی این سیستما بستست
    در حالی که اصلا این طوری نیست
    دست شما کاملا بازه و میتونی هر کاری بخوای بکنی
    نمونش کامپوننت کی تو که برای این جوملا نوشته شده و به جرات میشه گفت که از نظر کارایی آدم دستش باز تره تا یک سیستم وبلاگی قوی مثل وردپرس
    به هر حال یادگیری یک سیستم مثل جوملا آینده بهتری داره تا اینکه بری از پیاه بنویسی
    چون ایران هم راهی رو میره که دیگر کشور ها رفتن
    بدون شک آینده اینو رو ثابت میکنه
    هر چند همین الان داره مشخص میشه

خیلی راحت آدم میتونه با نوشتن اکستنشن برای جوملا یک چیز تمیز تحویل کاربر بده
    و توی یک یوزر با سطح دسترسی مشخص براش خیلی چیزا رو حذف کنه که محیط ساده باشه

با آرزوی درست فکر کردن برای همه

چون ایران هم راهی رو میره که دیگر کشور ها رفتن
    بدون شک آینده اینو رو ثابت میکنه
    توی بازار برنامه نویسی ایران که هیچ چیزی مثل سایر دنیا پیش نمی ره ! چطور این حرف رو می زنید؟ اگر هم مثل سایر دنیا بشه مطمئنن درآمد واقعی یه برنامه نویس که از راه ورد پرس بدست می یاد خیلی ناچیز می شه و مطمئنن کسی نمی تونه از راه فروش یه نرم افزار آماده و از پیش نوشته شده 500 تومن دربیاره!

جوملا و ورد پرس برای کسی خوبه که قالب طراحی می کنه.

کاربر دائمی آواتار ravand
    محل زندگی
    راوند کاشان

يه سوالي برام پيش امده. اينه كه آيا سيستم مديريت محتوايي كه با شي گرايي نوشته بشه امنيتش بيشتر هست؟ يا نه اگه من بدون شي گرايي و ساده هم بنويسيم امنيتش رو ميتونم بالا ببرم؟
    متشكرم.

خیلی ممنون از این همه جواب
    حالا یه سوال دیگه تو ذهنم اومده درهمین راستا
    اینکه در ایران و بقیه کشورها اکثرا کسانی که میخواهن یه cms داشته باشن و سفارش بدن(حالا یا شرکتی یا شخصی) برای داشتن سایت از چه روشی حاضرن استفاده کنند؟از جوملا و وردپرس یا بصورت همین کدنویسی و دستی امار چی میگه؟ دقت داشته باشین که با سوال اولی این سوال فرق میکنه

نقل قول نوشته شده توسط ravand مشاهده تاپیک
    يه سوالي برام پيش امده. اينه كه آيا سيستم مديريت محتوايي كه با شي گرايي نوشته بشه امنيتش بيشتر هست؟ يا نه اگه من بدون شي گرايي و ساده هم بنويسيم امنيتش رو ميتونم بالا ببرم؟
    متشكرم.
    امنیت ربطی به شی گرایی نداره!!!

اینکه در ایران و بقیه کشورها اکثرا کسانی که میخواهن یه cms داشته باشن و سفارش بدن(حالا یا شرکتی یا شخصی) برای داشتن سایت از چه روشی حاضرن استفاده کنند؟از جوملا و وردپرس یا بصورت همین کدنویسی و دستی امار چی میگه؟ دقت داشته باشین که با سوال اولی این سوال فرق میکنه
    دوست عزیز این جور سوالا مثل این می مونه که بپرسی کدوم زبان برنامه نویسی بهترینه. هیچ موقع به هیچ نتیجه ای نمیرسی و سردرگم میشی چون هرکی از کاری که انجام میده دفاع میکنه. ماست فروش نمیگه ماستم ترشه. پس شما هم بسته به نیازی که داری کارتو انجام بده. حالا اگه این تاپیک 1000 تا پست هم بخوره به نتیجه ای نمیرسی مگر اینکه خودت دست بکار شی و تجربه کنی که آیا CMS آماده برات بهتره یا اینکه بشینی کد بنویسی!

نقل قول نوشته شده توسط ravand مشاهده تاپیک
    متشكرم.
    شیء گرایی برای کمک به توان مدیریت انسان با کمتر و/یا ساده‌تر کردن کار برنامه نویسی براش هست. یکی از اهداف و نتایج روشن اون هم کم شدن خطاهای انسانی و مشکلات دشوار و لاینحل هست که بعدا باهاش روبرو میشن.
    طبیعتا وقتی کار برای انسان راحتتر بشه میزان خطاهای انسانی هم میتونن کمتر بشن، وقت و انرژی بیشتری در دسترس قرار میگیره که میتونه بجای سر و کله زدن با حجم و جزییات و پیچیدگی های کدنویسی (پیاده سازی) صرف بررسی و تست و کار کردن روی و بالا بردن امنیت بشه. در نتیجه شیء گرایی اثر غیرمستقیم مثبتی روی امنیت میذاره، یا میتونیم بگیم که میتونه این تاثیر رو داشته باشه، ممکنه هم این تاثیر رو نداشته باشه چون ممکنه اون وقت و انرژی آزاد شده بر اثر استفاده از شیء گرایی، بجای امنیت روی چیزهای دیگری صرف بشه و مثلا شاید صرفا برنامه بزرگتر و پیچیده تر بشه (یعنی نمیتونستی بدون شیء گرایی برنامه ای اینقدر بزرگ و پیچیده بنویسی که الان برات ممکن شده) یا بری برنامهء دیگری بنویسی و غیره.

خلاصه شیء گرایی یک منبع انرژی افزوده هست که توانایی شما رو بالا میبره. شما میتونید هر کسری از این انرژی رو در هر راهی که میخواید بکار بگیرید. ولی بنده فکر میکنم در عمل از نظر آماری افزایش امنیت بخاطر استفاده از شیء گرایی باید کم و بیش دیده بشه. چون امنیت یکی از اولویت های اصلی هست و طبیعتا احتمال زیادی داره بخش بزرگتری از هر وقت و انرژی افزوده صرف امنیت بشه (البته عمدتا در کارهای حرفه ای).

این استنباط بنده هست.
    بصورت تجربی هم میتونم بگم این قضیه رو دیدم.
    چند وقته دارم روی یک پروژه کار میکنم (البته خورده خورده و در تعطیلات اکثرا). باید بگم حجم و پیچیدگی کد که بیش از حد زیاد میشه توانایی انسان در مدیریت و بررسی و تضمین امنیت هم بحد چشمگیری کاهش پیدا میکنه و احتمال خطای انسانی خیلی بالاتر میره.
    وقتی از شیء گرایی استفاده میکنی در کل کار ساده تر، خواناتر و قابل مدیریت تر میشه.
    البته ممکنه حجم کد در ظاهرا در بعضی موارد بیشتر هم بشه، اما مسئله فقط حجم کد نیست که. ممکنه یک کدی حجمش چند برابر بیشتر باشه اما از نظر خوانایی و سادگی خیلی بهتر باشه.

البته شخصا از شیء گرایی بصورت محدودی استفاده کردم. برنامم ترکیبی هست از کدهای شیء گرا و غیرشیء گرا. مثلا یک کلاس برای دیتابیس دارم، یک کلاس برای کار با کوکی ها، ... . بقیهء برنامه رو با تقسیم و توزیع کدهای مرتبط در فایلهای جداگانه که اینکلود میشن ساده و خوانا کردم. فکر نمیکنم لزومی داشته باشه همه چیز همه جا شیء گرا باشه. بنظرم بستگی به بزرگی و پیچیدگی و خصیصه های اون چیز داره که آیا شیء گرایی براش مزیت بزرگی بده و ارزش طراحی و کار و کد بیشتر رو داشته باشه یا نه.

کاربر دائمی آواتار Hell Lord
    محل زندگی
    Hell

استفاده از CMS مثل مونتاژ ماشین میمونه(شاید همه بدونن تک تک قطعاتش چیه ولی وقت و تجهیزات و دانش سر هم کردنش رو ندارند)، ما همه چون برنامه نویس هستیم گاهی اوقات سر این مسئله گیج میشیم که چه دلیلی داره از سی ام اس استفاده شه؟ خیلی دوست داریم این کارو بکنیم ولی به دلیل پرستیژ کاری و شاید مبلغی که قراره به ما داده بشه عذاب وجدان میگیریم. البته من به شخصه حوصله ی درگیری با کد های جوملا و امثالهم رو نداشتم، ولی قبل از کار به مشتری ها میگم که این مدل سیستم هستش و قیمتش انقدر میشه ، سیستم خودم هم هست مزیت هاش اینه و زمانی که میبره انقدره و .... و تصمیم رو میگذارم پای مشتری، مثلما" وقت کمتر گذاشتن باعث میشه کارهای بیشتری رو بتونی انجام بدی، عملا" این وسط ضرری عاید نمیشه.
    ولی خب هر کس در شاخه ی خودش یک سری دانش ها داره که بقیه قاعدتا" ندارند، کسی که بدونه CMS چی هست و پلاگین و ... چی هست و مفهوم سرور و دامین و ... رو بدونه مطمئنا" خودش میره و وب سایتش رو راه اندازی میکنه و دیگه سراغ ما نمیاد! حقیقتش اینه که چه با سی ام اس چه بدون اون، هر دو زحمتی داره کشیده میشه و دیگه این وسط میمونه وجدان برنامه نویس که چقدر بکنه تو پاچه ی طرف... در ضمن به نظر من کسی که بند کنه به سی ام اس ، برنامه نویس نخواهد شد...
    چند بار مشتری ها سایتهایی به من دادند که به هیچ وجه با یک سی ام اس قابل پیاده سازی نیست و اگر هم هست تغییر خیلی زیادی باید توش داده بشه، بنابر این در این مواقع بهتره که سیستم خودت رو پهن کنی رو زمین ;)
    آخرین ویرایش به وسیله Hell Lord : دوشنبه 14 فروردین 1391 در 22:56 عصر

من با نظر Hell Lord کاملا موافقم.
    شما بهتره برای اینکه تنوع محصول رو داشته باشی اهم از سیستم آماده استفاده کنی هم از سیستمی که خودت زحمتش رو کشیدی.
    حالا این دیگه مشتری هست که انتخاب میکنه با توجه به زمان و هزینه کادم واسش بهتره.

توی سیستم های آماده هم به نظرم وردپرس از همه روان تره و خیلی سایت ها رو میشه باهاش آماده کرد.
    سیستم شخصی هم که دیگه بسته به توانایی و علمتون امکانات مختلفی خواهد داشت.

یک مورد دیگه که خیلی هم مهم هست اینه که دوستان سعی کنن به جای خراب کردن بازار کیفیت کار هاشون رو بالا ببرن. وگرنه با قیمت پاین دادن و پروژه رو از دیگری کش رفتن ممکنه پول اون پروژه رو بدست آورده باشی اما در آینده میبینی که هرچقدر هم تلاش کنی بیشتر از یک رنجی نمیتونی محصولت رو قیمت گذاری کنی و بازار کشش نداره... که این خیلی خیلی خطرناکه.

موفق باشید.

cms آماده در بعضی جاها بد نیست مثل سایت های خبری فقط خبری منظورم بود برای ساتهای دیگه کمی کم میاره یا کار باهاش به مراتب سخت تر میشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •