نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: نحوه تشخیص اتصال فلش مموری به کامپیوتر و تشخیص برنامه از داخل فلش مموری؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

نحوه تشخیص اتصال فلش مموری به کامپیوتر و تشخیص برنامه از داخل فلش مموری؟

من میخوام یه برنامه بنویسم که تا فلش مموری به کامپیوتر وصل د تشخیص بده که وصله و کاریو انجام بده. اما این برنامه قراره داخل فلش مموری باشه و به کامپیوتر من وصل نمیشه به کامپیوتر شخص دیگری وصل میشه که روی اون کامپیوتر هیچ برنامه ای نصب نیست.
    یعنی اینکه نمیخوام برنامه ای داخل کامپیوتر نصب کنم که متصل شدن فلش مموریو بفهمم میخوام برنامه ای داخل فلش مموری بریزم که به محض اتصال به هر کامپیوتری اجرا بشه و یک سری عملیات انجام بده.
    تشخیص اتصال فلش مموری به کامپیوتر نه کامپیوتر به فلش مموری.
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

نقل قول: نحوه تشخیص اتصال فلش مموری به کامپیوتر و تشخیص برنامه از داخل فلش مموری؟

تو این تاپیک اون چیزی کی میخوای هست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

نقل قول: نحوه تشخیص اتصال فلش مموری به کامپیوتر و تشخیص برنامه از داخل فلش مموری؟

البته عذر میخوام عکس چیزی که شما میخوای تو اون تاپیک هست!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

عزیزم اینو خودم نوشتم. من دقیقا عکس این کارو میخوام بکنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

ببخشید من حواسم نبود!! خب 1 پیشنهاد اکثر ویروس ها هم از همین روش استفاده میکنن وقتی فلش رو میزنی به کامپیوتر هدف برنامه تو با فایل اتوران اجرا کنه!!! فکر کنم قبلا 1 باز تو csharpcorner همچین چیزی دیده بودم که برنامه با اتوران اجرا میشد!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

من میخوام بدون زدن حتی یک کلیک این اتفاق بیوفته. از برقی که وارد فلش میشه شاید بشه این کارو کرد اما چجوری نمیدونم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

رو ویندوز 7 کار نمیده این روش

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

با اتوران مطمئنن میشه ولی با برق پورت usb فکر نمیکنم یعنی هیچ ایده ای به ذهن من نمیاد شاید اگه برنامه نویس C بودیم زودتر به نتیجه میرسیدیم چون C با سخت افزار رابطه بیشتری داره!
    بذار csharpcorner ی سرچ بزنم قبلا دیده بودم دانلودم کرده بودم ولی انقد فایل ها زیاده از سایت پیدا کردن راحت تره !

کاربر دائمی آواتار debugger
    محل زندگی
    Turkey

نمیشه عمرا

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

نقل قول نوشته شده توسط debugger مشاهده تاپیک
    نمیشه عمرا

منم باهات موافقم ولی خب شاید بشه شاید !!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

اگه یه فلش مموری خودمون بسازیم میتونیم یه برنامه داخل یه ای سی بنویسیم که تا برق وصل شد برنامرو اجرا کنه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

منم همونو میگم با c میشه چون با سخت افزار مستقیم کار میکنه ولی سی شارپ اینجور نیست!

بانرم افزارهایی که اتوران می سازند خیال خودتو راحت کن سریع و آسان.C لازم نیست.نظر من اینه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

با نرم افزار که نمیشه که. اونم باید اجرا بشه . من میخوام خود به خود اجرا بشه. چیزایی میگیا

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

آقای asgharjoon من خیلی گشتم برات ولی متاسفانه چیزی که شما میخواید با سی شارپ امکان پذیر نیست مگه اینکه از فایل اتوران استفاده کنید!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

اگه با avr یه ای سی اضافه کنیم به یه فلش اونوقت فکر میکنین بشه؟ یعنی خودمون بریم یه فلش مموری بسازیم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    زنجان

ببینید مشکل ما سی شارپی ها اینه که زیاد با سخت افزار درگیر نمیتونیم بشیم تا الانم که الانه برنامه های میکروکنترولر ها و ربات هارو با C مینویسن !! من ایده یا طرحی به ذهنم نمیرسه ولی همچنان در کند و کاوم به نتیجه ای رسیدم حتما کمک میکنم!!! چرا با اتوران کار نمیکنید اتوران ساده ترین راهه!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

ممنون از محبتتون. اولا اتوران داخل ویندوز 7 کار نمیده دوما اتوران حتما باید کاربر کلیک کنه تا اجرا بشه خود به خود اجرا نمیشه. من میخوام برنامه خود به خود اجرا بشه بدون یه کلیک یا حتی اجازه کاربر . کسی سخت افزار کار نکرده اینجا؟

کاربر دائمی آواتار Esmail Solhkhah
    محل زندگی
    بورکینافاسو

وقتی شما یه فلش دیسک رو به پورت وصل کردید سیستم عامل اونو شناسایی کرده و سعی میکنه با استفاده از اطلاعاتی که

از طریق Descriptor ها گرفته منجمله سازنده - ورژن محصول - شماره سریال، درایور مربوطه رو از طریق فایلهای inf موجود

خودش پیدا کرده و لود کنه اگه درایور مربوطه شناسایی شد کنترل رو به درایور داده و درایور دوباره اطلاعات توضیح دهنده ها رو

از دیوایس درخواست میکنه و معمولا اینجا کار تمومه و از این به بعد برنامه های کاربردی از طریق API های سطح USER با درایور

ارتباط برقرار کرده و درایور ارتباط رو با سخت افزار انجام میده،اگه درایور شناسایی نشد اینجا معمولا اون صفحه ای رو میبینید که

سیستم عامل درخواست درایور برای این دیوایس رو میکنه و اگه دقت کنید مارک فلش رو هم نشون میده چون قبلا با استفاده

از اطلاعاتی که از Descriptor گرفته، سازنده رو شناسایی کرده.

کاری که شما میخواهید انجام بدید دو فاز داره

1:سخت افزار

2:نرم افزار

فاز 1: سخت افزار شامل یه کنترل کننده USB و یه میکروکنترلر و حافظه (پیکربندیهای دیگه ای هم میتونه باشه ولی کنترل کننده

USB اجباریه)

فاز 2: نرم افزار شامل درایور کنترل کننده USB (به غیر از برنامه ای که میخاید ضمیمه کنید)

بر اساس مطالبی که شما گفتید میخاید یه فلش دیسک رو خودتون طراحی کنید، اگه از کنترل کننده های موجود استفاده کنید

که استانداردهای USB رو مو به مو پیاده سازی کردن دستتون بستس چون کنترل کننده قبلا پروگرم شده و درایور مربوطه بر این

اساس نوشته شده (اگه باگی تو درایور مربوطه پیدا کردید شاید (شاید) بتونید کاری بکنید مثلا از بایت 12 Device Descriptors

که فیلد bcdDevice هست استفاده کنید ، یه چیزی تو مایه های تغییر آدرس برگشت روتینها در پشته که ویروسها برای اجرای

کد خودشون انجام میدن)

تو فاز نرم افزار اگه دیوایس درایور برا این سخت افزار رو خودتون نوشتید با توجه به اینکه نمیخواهید هیچ چیزی قبل از وصل کردن

فلش به سیستم رو سیستم عامل نصب کنید پس باید یه قرارداد با عمو گیتس ببندید تازه اون موقع شما رو معرفی میکنه به

بروبچه های WHQL و شما طبق قرارداد یه نمونه از سخت افزار و درایورتون رو باید بهشون بدید تا تو سیستم عامل قرار بدن اگه

قرارداد عقد شد فلش شما از اون به بعد تو هر سیستمی وصل شد درایورش نصب میشه (این به فرض ایرانی نبودن شماست،

بدلیل تحریم همون اول محترمانه میگن ساری)

همین درایورنویسی رو خودتون میخاید انجام بدید ؟ یه سر به این تاپیک بزنید یه چیزایی درموردش نوشتم ببینید چه خبره

(البته جسارت نباشه شاید شما درایور نویسی بلد باشید بنده با فرض عدم آشنایی شما با درایور نویسی این لینک رو دادم)

در مورد سخت افزار چی میدونید که هزینش چقدر میشه به ازای هر فلش ؟ دست کم 10 برابر قیمت فلشهای موجود تازه اینجا

با توجه به اختصاصی بودن کار شما نمیتونید از کنترل کننده های موجود استفاده کنید و باید کنترل کننده رو خودتون از اول

طراحی کنید مثلا با FPGA های Xilinx و با زبان VHDL

این کار شما یه پروژه بزرگه تو یه تاپیک نمیشه حلش کرد.

درکل:

حداقل مواد لازم جهت تهیه یه فلش دیسک اختصاصی با شرایط شما

1:آشنایی با USB و استانداردهای اون

2:آشنایی با درایورنویسی

3:آشنایی با زبان VHDL و صدالبته FPGA و الکترونیک

4:کمک از یه غیر ایرانی جهت عقد قرارداد با مایکروسافت

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Esmail Solhkhah : چهارشنبه 24 اسفند 1390 در 01:57 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Esfahan

قسمت عمو گیتسو نمیشه دور زد تا قرار داد نبست. چون اونها هم به نرم افزار های خاصی اکی میدن. در ضمن من میخوام نه این نرم افزار هر نرم افزاری که من بخوام داخلش قرار بدم. اون جای دور زدن نداره؟

کاربر دائمی آواتار Esmail Solhkhah
    محل زندگی
    بورکینافاسو

قسمت عمو گیتسو نمیشه دور زد تا قرار داد نبست
    اگه شما بخاید که درایورتون جزو درایورهای داخلی سیستم عامل های مایکروسافت باشه راه اصولیش اینه

مثل درایورهای شرکتهای HP ، سونی و ... که دیدید عمدتا با نصب دیوایسهای این شرکتها اتوماتیک درایورش شناخته میشه، کلک مرغابی هم میشه سوار کرد ولی با توجه به

مطالبی که شما گفتید این کلک مرغابی به کار شما نمیاد.

چون اونها هم به نرم افزار های خاصی اکی میدن.
    نمونه ؟

در ضمن من میخوام نه این نرم افزار هر نرم افزاری که من بخوام داخلش قرار بدم. اون جای دور زدن نداره؟
    اگه خودتون کنترلر USB رو طراحی کردید و درایورش رو نوشتید دستتون بازه و میتونید هر برنامه ای رو خاستید تو این فلش قرار بدید (البته بصورت کد زبان ماشین و به شرط ساپرت

شدن اجرا توسط سیستم عامل مربوطه)

موفق باشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •