نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: استفاده از الگوی سینگلتون در Entity Framework

Question استفاده از الگوی سینگلتون در Entity Framework

با سلام و تبریک سال جدید
    میخاستم بدونم آیا استفاده از الگوی سینگلتون برای لایه دسترسی به داده ها توی Entity Frameworkکاره درستیه یا نه . این رو هم بگم که میخام توی پروژه تحت وب اینکارو بکنم
    ممنون

کاربر دائمی آواتار p.yazdkhasti
    محل زندگی
    http://devnet.ir

نقل قول: استفاده از الگوی سینگلتون در Entity Framework

سلام
    خبر روش درستی نمی باشد. لطفا الگوی Repository Pattern را مطالعه نمایید. علاوه بر این شما باید و لازم است Context را با هر بار درخواست کاربر از نو ایجاد نمایید و در صورتی که این کار را نکنید با درخواست همزمان چند کاربر یا حتی یک کاربر کد شما با خطا مواجه خواهد شد. بهترین راه حل به منظور ایجاد Context و دیگر کلاس های مرتبط استفاده از کتابخانه های مربوط به Dependency Injection است.

با سلام
    دوست عزیز در NH نیاز مبرم به سینگلتون داریم ولی در EF نیازی به این مورد نیست تا اون حدی که من با این سواد اندکم دارم فکر کنم به ازای هر بار فراخوانی Context در EF یک بار باید ساخته شده و استفاده گردد و مثل NH در هر فراخوانی رفت و برگشت نداره که بخواهیم سینگلتونش کنیم یک context کلی داریم و از روی اون داریم New می زنیم و این رفت و برگشت فقط به مدل هستش نه DB یادتون نره که EF به صورت Database First عمل می کنه نه Code First که بخواهیم سینگلتونش کنیم و اما در مورد Dispose کردنش باید عرض کنم که چنانچه در طی حیات متد جاری نیازی به استفاده در Relation های بانک اطلاعاتی نداری می تونی Dispose کنی و اما در مورد اینکه بخوایی برنامتون رو از ORM مستقل کنید جدا توصیه می کنم که از Repository Pattern استفاده کنید .
    اگر نظر اینجانب مورد مشکوکی داشت اساتید عزیز تصحیح نمایند

کاربر تازه وارد آواتار sahebgharan
    محل زندگی
    کرج

حرفتون درسته. تو NHibernate هم فقط برای ایجاد SessionFactory از singleton pattern استفاده می شه و Session هست که باید به ازای هر درخواست مجزا باشه.

کاربر دائمی آواتار mdssoft
    محل زندگی
    تهران / ساری

سلام. ببخشید که این تاپیک رو بالا آوردم .
    میشه یه نمونه از نحوه استفاده از Dependency Injection رو لینک بدید.
    و اینکه مزایا و شاید معایبش چیه ؟
    ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •