نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: چگونگی اضافه کردن فایل هدر OpenGL یا (glut.h) به کامپایلر Borland C++‎ 5.02

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

Question چگونگی اضافه کردن فایل هدر OpenGL یا (glut.h) به کامپایلر Borland C++‎ 5.02

با عرض سلام. من برای رسم بردارهای سه بعدی نیاز به این فایل دارم اما به فایل هدرش به جز در Visual C++‎ 2010 دیگه در هیچکدوم از کامپایلرها . نه توربو و نه بورلند کار نمی کنه . لطفاً اگه می شه راهنماییم کنید که چطور می تونم فایل هدری مثل glut.h رو به کامپایلر بشناسونم؟

نقل قول: چگونگی اضافه کردن فایل هدر OpenGL یا (glut.h) به کامپایلر Borland C++‎ 5.02

یه سری به آدرس زیر بزنید:
    http://monkeyfighter.com/nehetut.html

کاربر دائمی آواتار Ananas
    محل زندگی
    طول 50 و عرض 34 درجه

نقل قول: چگونگی اضافه کردن فایل هدر OpenGL یا (glut.h) به کامپایلر Borland C++‎ 5.02

سلام.
    اگه با C++‎builder کار میکنی تو پوشه های خودش فایلهای opengl و directx رو داره میتونی از همونها استفاده کنی.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مشهد

سلام. شما درست می گید. مثلاً همین Borland C++‎ 5.02 پوشه ی GL داره . ولی مسئله سر اینه که، هر آموزشی که درمورد Open GL در C++‎ دیدم؛ فقط مربوط به VISUAL Studio C++‎ 2008 یا 2010 بوده . و مربوط به فایل glut.h بوده . در حالی که در پوشه ی GL بورلند فایل هایی مثل gl.h و glaux.h و glu.h وجود داره. که توابعش با glut.h فرق داره و من نتونستم از اونها استفاده کنم. و خود glut.h هم که اصلاً Include نمی شه. اگر می تونید رهنمایی کنید. با تشکر.

کاربر دائمی آواتار Ananas
    محل زندگی
    طول 50 و عرض 34 درجه

سلام.
    من با opengl کار نکردم ولی تو آدرس زیر pdf یک کتابی که فارسیه و آموزش opengl در دلفی هست و کدهای معادل در C++‎‎‎ رو هم برای هر دستور کنارش توضیح داده. من نمونشو تو دلفی آزمایش کردم درست کار کرد مطمئن تو C++‎‎‎builder هم درست کار میکنه :
    http://www.bookvc.com/Library/Book/22040
    برای سوال و جواب و آموزش و یا اطلاعات بیشتر برای opengl یا directx و یا موتورای بازی و گرافیک سه بعدی میتونی بیای قسمت "طراحی و ساخت بازی های کامپیوتری" تو همین سایت برنامه نویس و یا لینک زیر :
    www.forum.khoramsoft.com
    که سایت مربوط به بازی سازی هست (منم عضوم) و تو قسمت opengl آموزش هم هست.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •