نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: شناسایی سخت افزار های داخل یک شبکه از روی سرور بدون نیاز به نصب نرم افزار روی کلاینت

Question شناسایی سخت افزار های داخل یک شبکه از روی سرور بدون نیاز به نصب نرم افزار روی کلاینت

NET SCANNING.
    سلام دوستان خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه به من راهنمایی بده:
    من میخوام بتونم نرم افزاری بنویسم که از روی سرور کلیه سخت افزار های روی شبکه را اعم از سوچ، روتر، کامپیوتر، پرینتر، اسکنر و ... را شناسایی کنه. ممنون میشم بتونید در این زمینه به من راهنمایی بدید.

نقل قول: شناسایی سخت افزار های داخل یک شبکه از روی سرور بدون نیاز به نصب نرم افزار روی کلاینت

با توجه به اینکه نمیخواین برنامه ای روی کلاینت ها نصب بشه تنها راهتون استفاده از WMI به صورت Remote هست ؛ در مورد WMI بارها تو همین بخش و بخش مباحث عمومی توضیح دادم و نمونه کدهایی هم قرار دادم و در مورد استفاده از اون به صورت Remote و اطلاعات بیشتر به MSDN مراجعه کنید .

نقل قول: شناسایی سخت افزار های داخل یک شبکه از روی سرور بدون نیاز به نصب نرم افزار روی کلاینت

آیا WMI میتونه سویچ ها و روتر ها و پرینتر ها و ... را شناسایی کنه و مدل و .... را بدهد یا خیر.
    در مورد رایانه ها WMI میتونه مفید باشه ولی در مورد سخت افزار های شبکه چطور؟
    ممنون از پاسخ سریع شما!!!

آیا WMI میتونه سویچ ها و روتر ها و پرینتر ها و ... را شناسایی کنه و مدل و .... را بدهد یا خیر.
    در مورد روتر و سوئیچ خیر ، WMI یک رابط هست که ویندوز برای ارتباط با خودش در اختیار شما قرار میده ، پس تنها گزارشاتی رو میتونه به شما بده که به نوعی در ویندوز موجود باشند ، با این اوصاف دستگاه هایی که درایوری روی ویندوز ندارند پس برای ویندوز جزئی از سیستم به حساب نمیاند و نمیتونه ازشون گزارشی به شما تحویل بده ، ولی در مورد پرینتر چون درایورش روی سیستم نصب میشه ، میشه اطلاعاتش رو با WMI واکشی کرد .

راهنمایی شما هنوز نتونسته کمکی به من بکنه من یک فکری دارم اگر بتونم mac addrees را پیداکنم میتونم از آدرسش مشخصات دستگاه را در بیارم ولی برای این موضوع کتابخانه ای موجود است یا سورس آماده ای؟

توسط کلاس Win32_NetworkAdapter میتونید اطلاعات مورد نیاز در مورد کارت شبکه منجمله Mac Address رو به دست بیارید .

Arrow نقل قول: شناسایی سخت افزار های داخل یک شبکه از روی سرور بدون نیاز به نصب نرم افزار روی کلاینت

برای کار با wmi میتونید از نمونه زیر کمک بگیرید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •