نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: 10 راهکار توسعه وب که طراحان باید بدانند

کاربر دائمی آواتار eyes_shut_number1
    محل زندگی
    http://blueco.ir

10 راهکار توسعه وب که طراحان باید بدانند

10 راهکار توسعه وب که طراحان باید بدانند

توسعه دهندگان وب باید یک معدن اطلاعات مفید درباره سرورها ، ایمنی و برنامه نویسی سایت شما باشند. در این مقاله من به یک سری از اطلاعات محرمانه خودم ، مرور می کنم.بیشتر از 10 سال من به عنوان توسعه دهنده وب و طراحی سایت کار کردم،برای بیشتر اوقات شرکت من به صورت گسترش تیم مقطعی کار، در کنار طراحان وب در وب سایت ها و برنامه های کاربردی، کار کرده است . بعلاوه ما تولیدات کوچک CMS خودمان را گسترش دادیم، جای امنی(Perch) که به وسیله بسیاری از طراحان وب برای فراهم دیدن مدیریت اطلاعات ساده در وب سایت هایشان استفاده می شود. در این دوره پشتیبانی perch من دیدم که چگونه افراد کار می کنند و با چه راهکارهایی سروکار دارند.
    یک طراح که مستقل است یا نمایندگی خودشان را مدیریت می کند ممکن است که دریابدکه باید راهکارهای تکنیکی را بدون شبهه به مشتریانش توضیح بدهد.مشتری دائمی، اغلب از علوم مختلف پشت سر راه اندازی یک سایت جدید، ناآگاه است.و به طراح وبسایت خوشان برای انکه در این مراحل آنها را راهنمایی کنند اعتماد می کنند. بنابر این حتی اگر شما به توسعه کار با به کار گیری شرکت دیگر برای مدیرت وتامین شبکه برای شرکت شیء ، متمایل باشید با داشتن درکی از توسعه ، می توانید با اجازه دادن به خودتان برای ارائه توضیحات تکنیکی به مشتریانتان، به طور فردی دستمزد بگیرید. بعلاوه وقتی با توسعه دهندگان کار می کنید دانش شما به سرعت ارتباطات و جلوگیری از سوء تفاهم کمک می کند.
    مقاله شامل اطلاعات محرمانه کوچک است و به خواندن بیشتر در موضوعاتی که من خودم فهمیدم نوضیح اینکه وقتی با یک طراح وب بر روی یک پروژه کار می کنید یا یک Perch را پشتیبانی می کنید، اشاره می کند.

مشخصات عملکردی کاربر محور بنویسید
    مشخصات عملکردی یا مختصر، برای کار توسعه بخشی از زندگی نمایندگی است. آنها جزئی از یک مطبوعات بد را میگیرند و آن را مورد استفاده قرار می دهند تا با آن به مشتری ضربه بزنند.واز تغییراتی که در حال انجام است و سایت را به پیشرفت هدایت می کند، جلوگیری میکنند. هرچند اگر شما به نقل زمان و هزینه نیاز دارید ، به چیزی احتیاج دارید تا تخمین را بر اساس آن بزنید. واگر شما توسعه گر مقاطعه کار هستید ، باید مطمئن شوید که توسعه دهندگان در چیزی که کی خواهند ساخته شوند شفاف هستند.
    مشخصات توسعه باید به وضوح ،درخواست خود را با تمرکز بر آنچه که کاربر می تواند انجام دهد، توصیف کند. بر وظایفی که کاربران –هم بازدیدکنندگان هم مدیران- نیازمندند که به دست بیاورند تمرکز کنید. و شما راه طولانی خواهید رفت تا یک مشخصه خلق کنید که به طور قابل اعتماد مظنه را بیان کند و به جلوگیری از وارفتگی خزش کمک کند.

هنگام تصمیم گیری طرح برنامه نویسی را در نظر بگیرید
    وقتی گسترش دهندگان درباره یک سری لوازم لازم فکر می کنند، ما مایلیم به ضوابط برنامه نویسی طرح ها فکر کنیم. درکی ازین طرح ها واقعاً می توانند هنگام بسط مشخصات وطراحی وجه مشترکات کمک کند.

استدلال شرطی- اگر... سپس... جز این...
    یک مثال منطق شرطی ممکن است نیاز زیر باشد. اگر یک کاربر به سیستم وارد شود،سپس یک لینک به "حساب من" به آنها نشان دهید، جز این لینک هایی برای وارد شدن و ایجاد حساب نشان دهید. وقتی یک جریان را طراحی سایت می کنید، "جز این" به راحتی فراموش می شود ، همیشه در نظر بگیرید اگر شرط شما لحاظ نشود چه اتفاقی می افتد.

حلقه ها
    بخش زیادی از توسعه شامل تکرار قسمتی از اطلاعات می شود.شاید شما محصولاتی دارید که در پایگاه داده ها ذخیره شده اند و بخواهید آنها رابه صورت یک لیست نمایش دهید ، همان ستون از افزایش نرخ اجناس را بارها و بارها تا به انتها رسیدن تکرار کنید.
    اگر شما تعداد بسیار زیادی از اقلام برای نمایش خوب در یک صفحه داشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ شما به نوعی از صفحه بندی – قبل و بعد- یا راه دیگربرای نمایش تنها قسمتی ازداده ها، نیاز خواهید داشت. آیا افراد می توانند که این داده ها را به نحوی دسته بندی کنند؟ آیا مورد ویژه ای وجود دارد که نیاز به نمایش از طریق دیگری باشد؟ این قوانین نیازمند توضیح با ذکر جزئیات ، به صورت هر از صافی گذراندنی است. مانند این است که به اطلاعات جانبی ذخیره شده در مقابل محصولات ،درپایگاه داده ها احتیاج دارند.

هنگام طراحی- توضیحات خطا را فراموش نکنید
    وقتی درباره توسعه یک چیز مختصربرای بسط، یا خلق طراح های اولیه فکر می کنید، توضیحات خطا و اعتبار فرم ها را فراموش نکنید. اگر شما این چیزها را به برنامه نویسان بسپارید، با پیغام خطا که توسط برنامه نویسان طراحی شده است به پایان خواهید رسید.
    طراحی خود را در برابر برنامه نویسان حفاظت کنید! مخصوصاً اگر در شرایط واگذاری یک طرح به یک برنامه نویس برای ساخت یک وب سایت هستید و ممکن است بعد از آن نقطه، ورودی نداشته باشید. درباره مکان های متنوعی که کاربران برای پر کردن فرم نیاز دارند یا راه های دیگری که با سایت شما تعامل می کنند، فکر کنید. از طراحی خودتان با فراهم کردن راهنمایی های شفاف برای برنامه نویسان محافظت کنید ، مثل اینکه چگونه پیغام ها نمایش داده شوند یا تجربه کاربران چه باید باشد .

اصول طراحی پایگاه داده و چگونگی ذخیره داده ها را یاد بگیرید
    بجز در مواردی که یک سایت کاملاً استاتیک دارید – که در این صورت اطلاعات شمابه صورت HTML ذخیره شده است – شما به نحوی در حال ذخیره سازی داده ها هستید. به عنوان یک طراح وب داشتن درک درستی از چگونگی ذخیره داده ها، زندگی شما را آسانتر می کند. این شما را به درک تصمیم هایی که یک برنامه نویس برای دخیره خوب داده ها برای ما در سایت نیاز دارد ، و اینکه چرا تغییرات به ظاهر کوچک در طراحی باعث کار زیادی می شود، کمک خواهد کرد.

کنترل سیستم نسخه لاو را یاد بگیرید
    منبع یا نسخه سیستم کنترل ممکن است مخصوصاً برای یک طراح به تنهایی ،ضروری به نظر بیاید . اما سیستم کنترل نسخه می تواند با ارائه یک نسخه پشتیبان از کار شما، به جلوگیری از از دست دادن داده ها کمک کند. با استفا ده از یک نسخه سیستم کنترل از راه دور میزبان ، کار در نقاط مختلف را آسانتر می سازد. من کار خودم را هر عصر از سیستم خودمان بررسی می کنم وسپس اگر به هر دلیلی روز بعد نیاز داسته باشم از خانه کارکنم ، می توانم پیشرفت خودم را بررسی کنم و کارم را دقیقاً از همانجایی که رها کرده بودم ادامه بدهم.
    این روزها تعداد زیادی از سیستم کنترل نسخه میزبان آماده شده است. برای مثال GitHub و Beanstalk. Beanstalk همچنین یک راهنمای درخشان کنترل نسخه برای کسانی که اولین بار از آن استفاده می کنند دارد.

یک محیط توسعه حرفه ای ایجاد کنید
    پشتیبانی Perch به ما یک بینش فوق العاده به راه هایی که مردم کار می کنند، داده است بعضی از چیزهای ترسناک می بینیم مردم انجام می دهند شامل موارد زیر است:

توسعه مستقیم بر سایت زنده
    من همیشه از تعداد افرادی که میبینم روی سایت زنده تغییر ایجاد می کنند متعجب میشوم. این یک روش وحشتناک برای کار می باشد و احتمالاً فقط برای شکستن چیزی در سایت زنده نیست. اگر شما در حال توسعه دادن به طور مستقیم بر روی فایل ها بر روی یک سرور، آ کاملا ممکن است که این نسخه تنها یک کپی از فایل های به روز در دسترس می باشد. اگردر سرور مشکلی وجود دارد، ممکن است شما کل سایت را از دست بدهید.
    توسعه در زیرپوشه در یک وب سایت زنده
    چیز دیگری که می بینیم مردم انجام میدهند ، توسعه در سایت زنده ولی انجام آن در زیر پوشه است. ولی معنی آن این است که شما یه طور مستقیم در وبسایت تغییری به وجود نمی آورید. شما هنوز با تنها یک کپی از سایت که در زیرپوشه سرور زنده است مشکل دارید.
    مسئله دومی هم در توسعه در زیرپوشه ها وجود دارد- بودن آن در سایت زنده یا سرور محلی خودتان- که با انجام این کار همه مسیر شما از ریشه نادرست خواهد بود زمانی که سایت را تا یک حدی حرکت می دهید. برخی از اسکریپت ها نیاز به دانستن مسیر از ریشه دارند. بنابراین ممکن است شما ببینید که آن تغییر در محیط باعث شود که وقتی شما زنده کار می کتید مشکل پیدا کنید. Drew McLellan به شما توضیح می دهد که چرا باید ساختن سایت در زیر پوشه را متوقف کنید.
    ارتقاء به نرم افزار ثالث باید بخشی از تنظیمات باشد.
    خارج شدن مشتری با نرم افزار سومی که نصب شده بر روی سرور بدون هیچ راهی برای ارتقا یک عمل غیر مسئولانه است.اگر شما یک سایت در اختیار کسی قرار دهید و وی از یک کد نرم افزار ثالث – که می تواند شامل نرم افزارهای بلاگ ، یک نرم افزار مدیریت محتوا ، یا یک انجمن یا هرچیز دیگر باشد – شما یا باید یک توافق نامه الزامی با مشتری داشته باشید که این نرم افزار را در زمان مورد نیاز به روز رسانی کنید ، یا انتقال اطلاعات به گونه ای باشد که آنها خود می توانند آنرا انجام دهند.

در مورد پلاگین ها بسیار مشکوک باشید.
    با فرض اینکه شما یک نرم افزار اصلی داید که شما از آن استفاده می کنید – مانند ورد پرس- که به روز است ، احتمال دسترسی یک هکر به سرور از طریق یک پلاگین به مراتب بیشتر است که هر دو از امنیت ضعیف برخوردارند یا حتی این که میزبان در نوع خود ضعیف باشد. تحقیقات خود را قبل از اضافه کردن هر کدی در سایتتان انجام دهید ، و چک کنید که مردم گزارشی از مشکلات پس از استفاده از آن نداده اند. اگر سایتتان به خطر بیفتد ، چک کنید که آیا باقی مردم نیز که از میزبانی شما استفاده میکنند دارای چنین مشکلات مشابهی هستند.

این ممکن نیست که هرچیزی که شما نصب کرده اید موجب نقض در امنیت شوند. اگر سایتتان هک شده است ، چک کنید و ببینید که مردم دیگر که از همین میزبانی استفاده می کنند نیز همین مشکل را دارند. این مسئله ممکن است از ضعف امنیت در شرکت میزبانی وب ، و یا سازش بر اساس نرم افزار کنترل پنلش سرچشمه گرفته باشد. اگر آنها اقدام موثری انجام ندادند ، زمان آن رسیده است که میزبان خود را تغییر دهید.
    این که شما در وب نقش خود را به عنوان یک طراح ، یک توسعه دهنده ، یک کپی رایتر ، مدیر پروژه و یا هر نقشی دیگری دارید، من احساس میکنم که بهتر است شما بیشتر یاد بگیرید در مورد کل پشته کردن. ما باهم به طور موثرتری کار میکنیم وقتی که ما قدر یک چیزی را می دانیم و میتوانیم نقش های دیگری را یاد بگیریم- و اینجا اغلب راهنمایی وجود دارد که میتواند به ما در کارمان وقتی که ما نگاه میکنیم کمک کند به انچه که مردم دارند انجام می دهند. شما می توانید پیشنهادهای خودتان را برای راهنمایی در نظرات اضافه کنید.

حق کپی رایت این مقاله برای شرکت طراحی سایت و بهنیه سازی سایت آبی محفوض می باشد.استفاده از این مقاله با ذکر منبع و سایت بلامانع است.

نقل قول: 10 راهکار توسعه وب که طراحان باید بدانند

با سپاس از پست شما
    -----
    کپی رایتر

تاپیک های مشابه

1. ده ابزار به درد بخور که هر توسعه گری باید داشته باشه
    نوشته شده توسط delphi developer در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 05 خرداد 1385, 23:18 عصر
  2. یک سوال مهم در مورد توسعه وب سایت!
    نوشته شده توسط مهدی فهمیده غلامی در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 16 مرداد 1384, 23:14 عصر
  3. پسوند یه صفحه پی اچ پی حتما باید php. باشه؟
    نوشته شده توسط bahrami در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 آذر 1382, 18:08 عصر
  4. خودمم نمی دونم این سوالو باید از کی بپرسم!!!!
    نوشته شده توسط yaas در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 01 آذر 1382, 15:42 عصر
  5. یک برنامه دفتر تلفن چه امکاناتی باید داشته باشد؟
    نوشته شده توسط مهدی کرامتی در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 26 تیر 1382, 08:57 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •