نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: لطفاً کمک کنید (ارتباط 3 کامپیوتر توسط LAN)

Question ارتباط محدود یک شبکه LAN با اینترنت (فقط در حد ایمیل)

با سلام
    لطفا مرا در حل این مسئله کمک کنید :

من 3 کامپیوتر دارم . فرض کنید کامپیوتر A . کامپیوتر B و کامپیوتر C

کامپیوتر A و B را توسط کابل و کارت شبکه با هم شبکه کرده ام و به آنها 2 آی پی اختصاص دادم.
    کامپیوتر B و C را توسط کابل و کارت شبکه با هم شبکه کرده ام و به آنها 2 آی پی اختصاص دادم.
    (کامپیوتر B دارای 2 کارت شبکه است یکی برای اتصال به کامپیوتر A و یکی هم برای اتصال به کامپیوتر C)

اگه متوجه توضیح بالا نشدین شکل این شبکه رو هم پیوست کردم . میتونین از روی شکل ببینید

حالا سؤال ما : چطوری میشه از کامپیوتر A اطلاعات رو برای کامپیوتر C به اشتراک گذاشت ؟
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg Q.jpg‏ (25.7 کیلوبایت, 19 دیدار)
    آخرین ویرایش به وسیله giahchin : چهارشنبه 23 آذر 1384 در 16:04 عصر دلیل: سنخیت نداشتن با موضوع بحث

کاربر تازه وارد آواتار barbod_ahmadi
    محل زندگی
    زیر گنبد کبود
    سلام
    ip هایی رو که دادی همه تو یک رنج هستن?
    اگه این جوری باشه و همه توی یک ورک گروپ باشن مشکلی نداری

نقل قول نوشته شده توسط barbod_ahmadi
    سلام
    ip هایی رو که دادی همه تو یک رنج هستن?
    اگه این جوری باشه و همه توی یک ورک گروپ باشن مشکلی نداری
    آی پی ها همه توی یک رنج هستند (... .192.168.0) ولی کامپیوتر A کامپیوتر C را در لیست کامپیوترها نمیبینه ؟

البته منظور من این بود که بین دو کانکشن که روی کامپیوتر B ایجاد کردم یک پل ارتباطی بزنم که قابل کنترل باشته ؟

سلام

این دوست عزیز می خواسته هاب نداشته باشه. کارت شبکه ها را مستقیم وصل کرده. چون ابن روش مال بدون هاب است.

کاربر تازه وارد آواتار barbod_ahmadi
    محل زندگی
    زیر گنبد کبود
    نقل قول نوشته شده توسط giahchin
    آی پی ها همه توی یک رنج هستند (... .192.168.0) ولی کامپیوتر A کامپیوتر C را در لیست کامپیوترها نمیبینه ؟

البته منظور من این بود که بین دو کانکشن که روی کامپیوتر B ایجاد کردم یک پل ارتباطی بزنم که قابل کنترل باشته ؟
    سلام
    این مشکل شما به خاطر اینه که اونا رو به هم بریدج نکردی این کارو بکنید مشکل حل میشه
    ضمنا به اون سیستمی که دوتا کارت شبکه داره خیلی فشار میاد
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    salam oon systemi ke 2ta kart shabake dare dar haghighat dare kare ye router ro anjam mide
    (age ip haaye 3taa computeret too ye reng nistan)
    bayad beri too control panel -> administrative tools -> servises -> RRAS ro faaal koni
    va badesh beri too tanzimaate my network places baraye kart shabakeye aval defualt gateway ro kart shabakeye dovom bezari va baraye dovomi ham avli ro bezari
    ishalla moshkelet harl mishe:)
    movafagh bashi

از راهنمایی هایی که کردید ممنون . به یک جاهایی رسیدم .

راستش من همه مسئله رو مطرح نکرده بودم . حالا اگه اجازه بدید بقیه مسئله رو عرض کنم :

در حقیقت من یک شبکه با هاب دارم (سیستمهای A0 تا A6) و یک کامپیوتر مجزا از شبکه داخلی که به اینترنت متصله .
    حالا می خوام یک رابطه غیر مستقیم بین شبکه داخلی ام و سیستم اینترنت برقرار کنم به شکلی که سیستمهای شبکه داخلی فقط بتوانند از طریق سیستم اینترنت ایمیل ارسال و دریافت کنند. ( بعبارتی فقط پورت 25 و 110 باز باشه و مابقی پورتها بسته باشه).

نمای شبکه من این شکلیه :
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg Q1.jpg‏ (27.8 کیلوبایت, 45 دیدار)

ضمناً من عنوان تاپیک رو عوض کردم .

سلام

خب اینو زودتر بگو. ببینید باید شما ICS را باید عنوان می کردید که مشکلی نیست.

خب من در اینجا برای شما توضیح خواهم داد. خیلی ساده است. روی کارت شبکه ای که به اینترنت وطل است کلیک کنید و در تب advenced ( البته فکر کنم عنوانش این باشه چون من لینوکس کار می کنم و الان توی لینوکسم. ) یه قسمت داره که برای share کردن است. وقتی داری تیک میزنی بهت می گه که باید سرور شما با آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ ست بشه اگه قبول کردی و بعد ببندی روی کارت شبکه شما دست ظاهر میشه که علامت شبکه share است.

آدرس زیر با عکس گفته:

http://www.pcurtis.com/network-ics.htm

http://www.microsoft.com/technet/pro.../32_xpfir.mspx

http://au.playstation.com/ng/ics_win_xp.jhtml

http://support.microsoft.com/default...307311&sd=tech

http://www.homenethelp.com/ics/index.asp

http://compnetworking.about.com/gi/d...%20one%20modem

البته ممکنه برای مودم گفته باشه که فرقی نداره مودم هم به نوعی کارت شبکه است.

بچه ها خیلی ممنون ...
    بالاخره موفق شدم اینترنت را Share کنم . البته هنوز یک مشکل دارم .

راستش مسئله من یکم پیچیده به نظر میرسه . من فکر می کنم برای این کاری که میخوام بکنم باید 2 بار اینترنت را Share کنم .
    1- Share کردن اینترنت از سیستمی که به اینترنت وصله برای یکی از سیستمهای شبکه داخلی .
    2- Share کردن اینترنت از اون سیستم شبکه داخلی برای مابقی کاربران شبکه .
    مرحله 1 را انجام دادم ولی مرحله 2 را هنوز نتونستم انجام بدم

فکر کنم اگه عکس زیر را درست نگاه کنید متوجه حرف من میشید :

http://www.barnamenevis.org/at...achmentid=1662

سلام

خب شما اگر تعداد کانکشنهاتون زیاد نباشه فکر کنم کاری نداره و باید دستی به هر کانکشن IP ,GateWay بدی. اما در غیر این صورت خب باید شما DNS و DHCP را نصب کنید.

سلام

تعداد کانکشن های من زیاد نیست . راستش من از GateWay استفاده کردم ولی جواب نگرفتم . البته مطمئن نیستم که درست عمل کرده باشم .
    من روی اون سیستمی که اینترنت براش Share شده این کار رو انجام دادم :
    در GateWay کانکشن شبکه داخلی آی پی سیستم اینترنت یعنی 192.168.0.1 را وارد کردم ولی جواب نداد. ضمنا من کلاینت ها کانکشن *** تعریف می کنم .

آیا نحوه GateWay کردنم درسته ؟
    آیا استفاده از کانکشن *** مشکلی نداره ؟

سلام

چون شبکه ای که من کار می کنم لینوکسه خب شاید درست نتونم کمکی بکنم. چون ویندوز یکسری کارها می کنه که با لینوکس تفاوت داره.

ببینید شما اول یک کارت شبکه یا مودم یا... را Share کرده اید. خب با این کار ویندوز آدرس سرور شما را به 192.168.0.1 تغییر میده. بنابراین شما دیگه نمی تونید از این IP برای بقیه استفاده کنید. یعنی طبق شکل کامپیوتر B به اینترنت وصله چطوری؟؟؟؟ خب قاعدتا توی شکل شما باید ارتباط با کامپیوتر B هم نمایش داده بشه. مثلا با مودم که خودش نوعی کارت شبکه است. حالا اگر شما بخواهید کامپیوتر A0 سرور شبکه باشه قاعدتا نمیشه. ولی راستش را بخواهید میشه. خب کارت شبکه بین B و A0 را Share کنید. پیغام که میاد Ok را بزنید. و بعد Ip را دستی عوض کنید که باعث تداخل نشه. بعد GateWay تمام کامپیوترهای دیگه شبکه A را شماره IP کارت شبکه A0 بدید که خودتون تنظیم کردید. و DNS را 4.2.2.4 بدید.

آقا رضا سلام
    اولا از راهنمایی های کاملی که میکنی متشکرم

دوماً وقتی که کارت شبکه بین B و A0 را میخوام Share کنم پیغام آی پی میاد وقتی که Ok میکنم خودش میخواد آی پی کانکشن رو به 192.168.0.1 تغییر بده ولی خوب مسلماً نمیتونه در نتیجه یک پیغام خطا میده و عملیات Share کردن کانکشن رو متوقف میکنه .
    به عبارت ساده تر اصلاً اجازه Share کانکشن رو نمیده که بعد بتونم آی پیش رو دستی عوض کنم !

سلام

اول کانکشن A0 را Share کردید بعدش اجازه B را نمی ده؟

بله ... دقیقاً

کاربر دائمی آواتار Lus
    محل زندگی
    شهسوار
    salam vaght nakardam ke javab dostan ro bekhoonam faghat rahe soal ro khondam va javab ham ine ke
    1- tamam system haro be shabake (switch ) vasl kon.
    2- ro system internet ye OS server2003 nasb kon va IP ro in bede 192.168.**.1
    3- roy in server RRAs ya Kerio nasb kon va tanzimat ro tori anjam bede ke fahgat teraafic pot 25,110 Allow bashan
    4- to client ha faghat DNS va gatway ro 192.168.**.1 bede
    5- man moshkel DNS ro tozih nadadam ba in farz ke khodetun baladin

age in kara baratun sakhte be ye motekhases shabake zang bezanin ta in karo baratun anjam bede
    ;)

سلام
    من دنبال راهی میگردم که سیستم اینترنت را نخوام به سوئیچ وصل کنم. چونکه نمی خوام سیستم های شبکه داخلی ام بطور مستقیم به سیستم اینترنت وصل بشوند و اطلاعات ترانسفر کنند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •