مشاهده دست آورد نظرسنجی: بدون در نظر گرفتن هزینه و قیمت کدوم IDE رو برای جاوا می پس

رای دهنده
26. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • netbeans

12 46.15%
  • eclipse

9 34.62%
  • myeclipse

1 3.85%
  • intellij

3 11.54%
  • jdeveloper

1 3.85%
نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: انتخاب ide مناسب برای برنامه نویسی جاوا

انتخاب ide مناسب برای برنامه نویسی جاوا

سلام دوستان
    به نظر شما کاملترین و بهترین و البته خوش دست ترین ide جاوا بخصوص برای برنامه نویسی وب البته برای محیط های اینترپرایز کدومه
    لطف میکنید نظرتون رو راجع به ide های مختلف جاوا بگید.
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله emad2012 : جمعه 12 خرداد 1391 در 18:45 عصر

نقل قول: انتخاب ide مناسب برای برنامه نویسی جاوا

کسی نیست کمک کنه
    حقیقتش من یک برنامه نویس دات نت (دسکتاپ و وب) با سابقه 8 ساله هستم که بدلایلی باید برم سراغ لینوکس
    اغلب کارهام هم برنامه نویسی اینترپرایز رو وبه بعد از کلی تحقیق و پرس و جو زبان جاوا رو انتخاب کردیم و احتمالا از jsp/servlet و فریمورک jsf استفاده کنیم.
    مطالعات اولیه زبان جاوا با توجه به تسلطمون به زبانهای شیگرا C++‎,csharp خیلی سریع انجام شد ولی برای انتخاب IDE گیج شدیم به چیزی نیاز داریم که تو کار لنگمون نذاره ، علاوه بر پشتیبانی از تکنولوژیهای مختلف و فریم ورکهای جدید سرعت توسع برنامه ها هم سریع باشه.

سلام! این را یک نگاهی بیاندازید:
    https://barnamenevis.org/showthread.p...C%D9%87-%D8%9F

به انگلیسی منابع زیادی هست. Eclipse از لحاظ قدرت مشهورترین است، ولی مطمئن نیستم که سریع‌ترین از لحاظ راحت کردن کار برنامه‌نویس باشد. در کل Netbeans هم بسیار قوی است و نسبتاً هم آسان است، ولی اگر دقیق می‌خواهید جواب بگیرید، یا باید کمی صبر کنید دیگران هم جواب بدهند، یا مقالات هرکدام را در ویکی‌پدیا به انگلیسی بخوانید تا ببینید آن چیزی که می‌خواهید در آنها ذکر شده است یا نه.

حقیقتش منم اول با کمی جستجو netbeans رو انتخاب کرده بودم در مقایسه با بقیه IDE ها محیط خوب و خوش دست تری داره
    ولی یه مشکل واسم پیش اومده
    یه ابزاری به نام vwp (visual web pack) تو نسخه های تا قبل از 6.5 اون بود که خیلی برای توسعه برنامه های وب کاربردی بود
    تو نسخه 6.5 با jsf designer اش خیلی حال کردم ولی تو نسخه جدیدش نداره اونو
    حالا نمیدونم چی کار کنم
    کمک کنید

کسی نیست جواب این سوال ما رو بده
    جاوا کارا بالاخص نت بینز کارای محترم :
    چشم امیدمون اول به خدا بعد به شماست!!

کاربر دائمی آواتار persianshadow
    محل زندگی
    تهران

این بحث انتخاب IDE کلیشه‌ای داره میشه :). توی همین فروم هم جستجو کنید بارها دربارش بحث شده. هر برنامه‌نویسی با یه IDE خو میگیره و براش Productive میشه. در کل Netbeans انتخاب خوبی هست و نسخه‌های جدیدترش هم داره روز به روز بهتر میشه.Intellij Idea هم میشه گفت از لحاظ ادیتور و Hint هایی که به برنامه‌نویس میده عالی هست و خب نسخه community اون هم ارائه شده. در کل انتخاب یک چنین محیطی که هر روز باهاش درگیر هستید و مهم‌ترین ابزار کار برنامه‌نویس محسوب میشه یه چیز شخصی محسوب میشه.توی محیط کاری من ، از هر سه IDE بهره برده میشه و به خاطر استفاده از Maven مشکلی برای کار کردن با هم نداریم :).

سلام سایه ایرانی عزیز
    راستش من نت بینز رو انتخاب کرده بودم بنا به دلایلی که یکیش خوش دست بودنش بود باقیش هم بماند...
    ولی همینطور که گفتم الان یه مشکل اساسی باهاش پیدا کردم من اغلب کارام وب اپلیکیشن برای محیط اینترپرایزه و یکی از دیلیلی که از انتخاب نتبینز راضی بودم ابزارهایی قدرتمند برای توسعه وب از قبیل visual web pack, visual jsf designer بود اما تو نسخه جدید 7.1 انگار دیگه وجود ندارن و حالا موندم چیکار کنم.
    میشه راهنماییم کنید
    آخه این دیگه چه اوضاعیه بدون در نظر گرفتن ابزار جایگزین حذفشون کردن
    چطور میشه به این IDE ها اعتماد کرد ؟
    شما ابزار جایگزینی نمیشناسید در نت بینز با همان کارایی که vwp داشت؟
    لطفا هر کی میشناسه راهنمایی کنه - ممنون

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

دوست من شک نکن eclipse بهترینه

ممنونم از اینکه نظر دادید با 105 مشاهده فقط 3 نفر نظر دادن البته بجز خودم
    یعنی بنظر شما این مشکل تا این حد جدیه !!!
    و راهکاری تو نت بینز واسش ندیدن یعنی با حذف ابزار قبلی ابزار جایگزینی توش نذاشتن !! که باید سراغ یه IDE دیگه برم؟
    وب کارای نت بینز کسی جوابی نداره برای این مشکل؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

در مورد پیشنهاد IDE
    من eclipse رو باهاش راحتم. تجربه خیلی خاصی با محیط های دیگه ندارم.
    در مورد Net Beans vs. eclipse حقیقتش با نت بینز خیلی کم کار کردم و ازش خوشم نیومد. می دونم بازم از این بحثای طرفداری صد تا یه غاز پیش میاد اما چیزی که به نظرم اومد اون موقع رو می گم.
    اینطوری بگم Net Beans به نظرم مثل اینترنت اکسپلورر IDE ها اومد و eclipse مثل Firefox در IDE ها که هر کاری بخوای کنی براش یه Plugin هست!!!
    eclipse پلاگین های زیادی داره و خیلی وقتا شرکت ها پلاگین های مخصوص خودشون رو لا اقل اول برای eclipse ارائه میدن. مثل محیط توسعه آندروید. یا Google Web Toolkit یا Vaadin Framework که علاقه خاصی بهش دارم.
    ابزارهای مدل سازی هم عموما به نظرم میومد با eclipse بیشتر قابلیت تجمیع دارن.
    به هر حال از هر IDE دیگه ای هم استفاده کنید فکر کنم باز هم توی جستجو های وب ، راهنما ها و ... به eclipse برخورد خواهید کرد.
    eclipse معماری خیلی جالبی هم داره که اولین بار توسط IBM ساخته شد. و همین الآن هم IBM خیلی به پروژه هاش کمک می کنه.
    برای توسعه وب هم توی پروژه Web Toolkit ابزارهای خوبی به نظرم پیدا می شه. این بحث در eclipsezone و این بحث در stackoverflow فکر کنم مفید باشه.

پ.ن. اینترنت اکسپلورر که نه. انصافا هیچ چیزی مثل Internet Explorer نیست. این قسمت رو زیاده روی کردم. ولی در همون تجربه خیلی کوتاه از نت بینز خوشم نیومد.
    اگرچه تو یه فروم می خوندم که یه نفر می گفت IDE ها رو باید همونطوری یاد گرفت که یه نقاش کار با قلم مو رو یاد می گیره. جمله جالبی بود. و از این نظر روش persianshadow جالبه.

کاربر دائمی آواتار همایون افشاری
    محل زندگی
    تهران

بسته به نوع برنامه ای که نوشته میشه جواب ممکنه متفاوت باشه
    مثلا به نظر من netbeans توی J2ME قویتره و JDeveloper برای برنامه سازی توی J2EE به خصوص بر اساس متودولوژی RAD خیلی خوبه اما در کل فکر می کنم Eclipse واقعا کاربردی تر و قدرتمند تر باشه.

از نظر بازار کار جهانی eclipse در رده اول و jdeveloper دوم و netbeans سوم هست اما به نظر می یاد با توجه به اینکه شرکت اوراکل شرکت سان را خریده مثل ماکروسافت که شرکت بورلند رو خرید و دلفی رو نابود کرد احتمالا نت بینز هم از رده خارج می شه من که خودم نت بینز کار می کنم ولی دارم می رم سمت jdeveloper
    تا ببینم خدا چه می خواد

[younes]
    مهمان

به نظر میاد انتخاب IDE مناسب برای جاوانویسی یه سلیقه و نظر شخصی باشه و هر کسی با یه IDE حال کنه ، از نظر من شما باید هر سه IDE معروف رو برای یه مدتی تست کنید و ببنید کدوم بیشتر بهتون حال میده

تاپیک های مشابه

1. سوال: پیشفرض زبان مناسب برای برنامه نویسی تحت وب
    نوشته شده توسط mirnejati در بخش Classic ASP
    پاسخ: 9
    آخرین پست: پنج شنبه 10 تیر 1389, 03:16 صبح
  2. سوال: کتاب مناسب برای برنامه نویسی C++‎ در لینوکس
    نوشته شده توسط pckho0r در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 04 آبان 1388, 10:50 صبح
  3. سوال: انتخاب Framework مناسب برای برنامه حساب داری تحت شبکه با PHP
    نوشته شده توسط rostamiani در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 28 بهمن 1387, 08:54 صبح
  4. سوال: انتخاب Framework مناسب برای برنامه حساب داری تحت شبکه با PHP
    نوشته شده توسط rostamiani در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 19 بهمن 1387, 00:11 صبح
  5. بهترین ادیتور برای برنامه نویسی جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط HOSSEINGHOLI در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 26 تیر 1386, 12:43 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •