نمایش نتایج 1 تا 1 از 1

نام تاپیک: سایت برنامه نویس و پرسش های دانشجویی

سایت برنامه نویس و پرسش های دانشجویی

سلام.

• برنامه ای بنویسید که تا زمانیکه Enter را نزده ایم اعداد را از ورودی در یافت کند و مجموع این اعداد را در ثبات AX قرار دهد
    • برنامه ای بنویسید که : مشتق سیونس را بدست آورد ؟ (اینم فرمول هاش)
    • برنامه ای بنویسید که 20 عدد از ورودی خوانده و هر کدام را که تکراری نباشد به آرایه اضافه نماید
    • من یک درس دارم که اسمش مباحث ویژه است و استاد ما این سئوال را داده که برنامه ای بنویسید که در 3 textbox مقدار حقوق خالص یک کارمند را حساب کند؟
    • من سورس برنامه زیر را به زبان جاوا می خوام
    • سورسی می خواستم که یک فایل متنی از ورودی بگیره و بگوید هر حرف چند در صد فایل را تشکیل داده !!!!
    • من دانشجوی رشته کامپیوتر هستم و استاد من برای پروژه پایان ترم به کل بچه ها گفته که باید برنامه پینت ویندوز رو طراحی کنید !!!!!

اینها نمونه هایی واقعی از مطالبی هستش که به این سایت ارسال میشه و شاید بشه گفت تعداد اونها در حال حاضر به چندین هزار تاپیک برسه (که توسط مدیران سایت حذف نشده). چند وقت اخیر، من تعداد زیادی از این دست تاپیک رو حذف کردم که البته در ازای این کار، برخوردهای ناشایستی از سوی دانشجویان با من شد. بنابراین تصمیم گرفتم تا قدری در این مورد بنویسم که البته برخی از اونها، تجربیات Jeff Atwood و تیمش در Stackoverflow است.

بطور کلی دو رویکرد در مقابله با چنین تاپیک هایی وجود داره: یا به تاپیک پاسخ داده بشه فارغ از اینکه تاپیک درخواست حل تمرین دانشجویی باشه یا خیر، یا تاپیک بلافاصله به محض مشاهده حذف بشه. ما با توجه به دو اصل زیر عمل می کنیم:

• پرسش، برای فهم و درک سوالات دانشجویی مانعی ندارد. به هر حال این سایت برای رفع مشکلات برنامه نویسی درست شده دیگه، مگه نه؟
    • پاسخ، پاسخی که ارائه اون درک و توانایی دانشجو رو افزایش نده، برای دانشجو سودی نداره. بنابراین اگر قصد دارید به چنین سوالاتی پاسخ بدید، باید پاسختون نسبت به دیگر پاسخ ها اندکی متفاوت باشه و مواردی رو در پاسخ در نظر بگیرید که ممکنه در دیگر پاسخ ها اونها رو نادیده بگیرید.

مطرح نمودن پرسش های دانشجویی

1. شرافتمندانه سعی کنید مشکل رو خودتون حل کنید. اگر ما حدس بزنیم که از جانب شما تلاشی برای حل مساله صورت نگرفته، پرسشتون رو حذف خواهیم کرد. این موضوع رو نیز در نظر داشته باشید که Scan نمودن صورت سوال و ضمیمه نمودنش به تاپیک، توهین آمیز تلقی میشه و کسی علاقه ای به (حتی مشاهده و) پاسخگویی به چنین تاپیک هایی نداره.
    2. در مورد پیاده سازی خاصی که خودتون برای مساله ارائه کرده اید، بپرسید. اگر هنوز به این مرحله نرسیده اید، استادتون میتونه بهترین فرد برای کمک به شما باشه، پس به وی رجوع کنید تا حداقل بتونید دست و پا شکسته مطلبی رو که در جستجوی اون هستید پیاده سازی کنید. سپس در مورد مشکلات موجود در اون پیاده سازی خاص سوالات خودتون رو مطرح کنید.
    3. بپذیرید و بیان کنید که پرسش شما، پرسشی دانشجویی است. وقتی سعی در پنهان نمودن این مساله داشته باشید، تاپیک شما رو سریعتر حذف خواهیم کرد.
    4. کدی رو که ازش سر در نمیارید، استفاده نکنید چرا که بعدا اگر استاد شما ازتون در مورد بخشی از کد سوال کنه، این شما هستید که شرمنده خواهید شد (و البته، چنین کمک هایی بعدا نیز به دردتون نمیخوره، چه هنگام آزمون، چه برای پروژه بعدی و ...)
    5. از فردیکه پاسخگوی سوال شما بوده، تشکر کنید. هیچ چیزی آزاردهنده تر از پاسخگویی به سوالات دانشجویی برای یک حرفه ای نیست، پس این حس رو با فشار کلید تشکر کمرنگ تر کنید.
    6. سوال رو برای دقیقه 90 نذارید! اگر شما فرصت مطرح کردن سوال رو تا دقیقه 90 نداشته اید، ما هم فرصت پاسخگویی به اون رو نداریم. بنابراین، مطمئن بشید که سوال رو پیش از اینکه فرصتی به پاسخگویی به اون نباشه مطرح کنید.

پاسخ به پرسش های دانشجویی

1. سعی کنید اصل مساله رو برای دانشجو توضیح بدید تا در جهت درستی قرار بگیره و بتونه مساله رو خودش حل کنه، اما از تکرار این موضوع برای هر تاپیک نیز خودداری کنید.
    2. اگر فکر می کنید که ارائه کد، کمکی "حقیقی" به دانشجو نمیکنه، کد ارسال نکنید بلکه Pseudo Code بنویسید و پس از چند روز برگردید پاسختون رو ویرایش کنید و کد مورد نظر رو در صورت تمایل بنویسید. بدین ترتیب، فرصت ارائه پاسخ از سوی دانشجو (به استادش) نیز سپری شده و دیگه اون پاسخ رو نمیتونه "فقط برای رفع تکلیف" استفاده کنه.
    3. محترمانه به سوال پاسخ بدید و دانشجو رو برای اینکه تا امروز، فلان مطلب رو فرا نگرفته به سخره نگیرید. شما حرفه ای هستید، کارتون اینه و از این راه گذران زندگی می کنید، بنابراین از شما غیر از این هم انتظار نمیره.
    4. پرسش های دانشجویی که با نیت یادگیری ارسال میشن رو حذف نکنید (روی سخنم مدیران سایت است). قضاوت در مورد اینکه پرسشی دانشجویی است یا خیر با خودتونه.

لطفا قوانین سایت رو برای یک بار هم که شده، مطالعه کنید. این سایت، بواسطه قوانینی که داره، از بسیاری از سایت های دیگر ایرانی متمایز هستش. مطالعه این قوانین باعث میشه تا بعدا، شگفت زده نشید. :)

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله mehdi.mousavi : جمعه 19 خرداد 1391 در 01:02 صبح دلیل: رفع اشتباهات تایپی

تاپیک های مشابه

1. Email های رسیده از سایت برنامه نویس
    نوشته شده توسط Developer Programmer در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 03 دی 1387, 13:42 عصر
  2. سوال: ایمیل های ارسالی از جانب سایت برنامه نویس
    نوشته شده توسط smile17 در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 21 آذر 1387, 17:43 عصر
  3. ایجاد بخشی برای پروژه های عملیاتی شده سایت برنامه نویس
    نوشته شده توسط shahab_ksh در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 12 آبان 1387, 09:20 صبح
  4. پارازیت های سایت برنامه نویس!
    نوشته شده توسط Michael Ropy در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد