نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مرجع آموزش ExtJS

کاربر دائمی آواتار aminghaderi
    محل زندگی
    مشهد

مرجع آموزش ExtJS

سلام دوستان.
    با توجه به کمی مطلب فارسی و اینکه این فریم ورگ برای کار زیاد راحت نیست ، نیاز به راهنمایی افرادی داره که قبلا استفاده کردند و با چم و خم کار اشنا هستند ، لطفا مطالب آموزشی خودتون رو اینجا به اشتراک قرار بدید تا نشر علم بشه و دوستان تازه کار در این مقوله مثل خود من هم راه بیفتند و مطمئن باشیم که از هر دست بدیم و از همون دست می گیریم.

ممنون.

دوستان یه لطفی بکنند ، اگر حرفی ،سوالی ، صحبتی بود ، به صورت پیام خصوصی با هم مکاتبه کنیم تا تاپیک سالم بمونه ، برای یه بار هم شده همکاری بشه لطفا .
    مجدد ممنون.
    آخرین ویرایش به وسیله aminghaderi : شنبه 27 خرداد 1391 در 09:32 صبح دلیل: افزودن قسمت قرمز رنگ

محل زندگی
    مشهد

نقل قول: مرجع آموزش ExtJS

یه مطلب جالب برای آشنایی با ExtJS :
    به تازگی با یک Framework جدید آشنا شدم. به نام ExtJs محصول شرکت Sencha که به علت جوونیش کمتر شناخته شده. اما قدرت و امکانات باور نکردنی به برنامه نویس میده. برنامه هایی که با ExtJs خلق میشن شبیه نرم افزارهای Desktop هستن و کاربر در Browser خودش یک محیط متفاوت با وب سایت هایی که قبلا دیده رو تجربه می کنه. نکته منفی چنین کتابخانه ای اینه که کاربر اولین باری که وارد وب سایتی که با ExtJs ساخته شده میشه باید صبر کنه که حدود ۱ مگا بایت جاوا اسکریپت بارگذاری بشه. اما با استفاده از Caching، کاربر بعد از اون سرعت بالایی رو تجربه می کنه.
    ضمنا ExtJs برای ارتباط با Server از دو روش استفاده می کنه . Json و Xml که هر دو زبان های نشانه گذاری با استاندارد هایی کاملا باز هستند و توسط هر زبانی قابل فهم هستند. این موضوع باعث میشه که ExtJs با هر زبان سمت سروری قابل استفاده باشه. ضمنا استفاده از این دو استاندارد باعث به وجود آمدن کمترین حجم جابجایی اطلاعات بین کاربر و سرور میشه. سرعت صفحات نتیجه نهایی این خصوصیت ExtJs خواهد بود.
    با این خصوصیات، ExtJs و هر Framework شبیه ExtJs انتخاب خوبی برای نوشتن CRM های تحت وب هست.
    اگر سرعت اینترنتتون اجازه میده مطمئنا دوست دارید نمونه هایی از صفحات ساخته شده با ExtJs رو ببینید. پس اینجا کلیک کنید تا در سایت سازنده این کتابخانه جاوا اسکریپت تعداد زیادی نمونه روبرو شوید. همچنین پیشنهاد می کنم این نمونه رو حتما ببینید.
    منبع : http://www.dadashi.biz/?p=149

محل زندگی
    مشهد

یک کتابخانه بزرگ و تقریبا کامل از جاوا اسکریپت برای ساختن فرم های تحت وبی مخصوصا بر پایه MVC است.
    Ext Designer یک نرم افزار تحت سیستم عامل است که می توانید به وسیله آن، UI فرم هایتان را بر اساس کد های Ext Js طراحی کنید.
    این نرم افزار به تازگی منتشر شده است و سابقا طراحی فرم ها به صورت دستی انجام می شد.
    اکست دیزاینر
    درگ دراپ کنترل ها
    مانند کنترل های Visual Studio، لیست کامل کامپوننت ها در سمت چپ آماده هستند که شما با یک کشیدن و رها کردن، آن را در فرم خود قرار دهید و هر تنظیماتی که می خواهید روی آن انجام دهید و سپس از حالت Design به Code بروید و کد هایی تمیز و بی عیب نقص خودتان را ملاحظه کنید.
    اما Ext Designer، فراتر از یک نرم فزار برای طراحی GUI Ext Js است.

ادیتور
    Ext Designer مجهز به یک ادیتور فوق العاده است که با یک بار کار کردن با آنT، شیفته اش می شوید.
    یک ادیتور فو ق العاده که مانند Visual Studio .Net دارای یک IntelSence یا کادر تکمیل کننده کامل از کتابخانه کلاس ها و.. است.
    نکته خیلی جالب در مورد IntelSence Ext Designer این است که حتی سازگاری آن کلاس، با مروگر فایرفایکس یا IE به صورت آیکون مشخص شده است!
    این ویژگی می تواند خیلی از مشکلات برنامه نویسان جاوا اسکریپت مخصوصا با فایرفاکس را حل کند.

اتصال به دیتا استور
    یک دیتا سورس بسازید. فیلد ها را ایجاد کنید و با یک کلیک راست آن را به کنترل خود بایند کنید.
    فکر نکنم از این ساده تر بشود یک دیتا استور را به گرید و.. متصل کرد.

استفاده از برنامه
    قبل از اینکه بخواهید از این نرم افزار استفاده کنید، حتما باید در انجمن Ext Js ثبت نام کنید.
    سپس برنامه را باز کنید نام کاربری و پسورد انجمن را وارد کنید، تا بتوانید از Ext Designer استفاده کنید.
    البته این برنامه به صورت تریال است و شما می توانید ۵۵۰ روز از آن استفاده کنید!
    قیمت خرید نرم افزار اکست دیزاینر ۲۱۹ دلار است.

فیلم آموزشی
    یک فیلم بسیار ساده و بدون کلام برای شروع به کار شما با Ext Designer در سایتش هست.
    دانلود Ext Designer
    * برای دانلود نسخه های تحت لینکوس یا مکینتاش از صفحه اصلی دانلود Ext Designer استفاده کنید
    منبع :http://forum.joomina.ir/thread-52.html

محل زندگی
    مشهد

یه PDF نصفه که مطلبی رو ترجمه کرده در باره EXTJS که البته خودم هنوز نخوندمش :100874095980.zip

آموزش مدل Sencha MVC در ExtJs را از اینجا دانلود کنید.

لینک زیر هم درباره ExtJs هست
    http://omidshariati.com/blog/?tag=%D...B2%D8%B4-extjs

محل زندگی
    مشهد

مرسی عزیزم ، ولی چیزی که باعث شده من و خیلی های دیگه سمتش نریم حجم بالای کدهایی هست که به صفحه هندل می کنه .
    با این انترنت ایران واقعا قابل چشم پوشی نیست ، همین الان یه جی کوئری یوآی روی سایت می زاری کاربرها صداشون در می یاد .
    ولی خدایی حسودیم می شه به کشور هایی صنعتی که متخصص هاش به راحتی و بدون دردسر لود شدن دارن از این امکانات حرفه ای استفاده می کنند.

مرسی ازت.

به نظر من این framework بدرد طراحی وب سایت نمی خوره و بهتره بیشتر برای برنامه های روی شبکه داخلی از اون استفاده بشه.
    من 3-4 ساله که دارم extjs می نویسم و هیچ مشکل خاصی با اون ندارم.

هر یک از دوستان که نیاز به کمک یا آموزش خیلی جدی داشت می تونه با mrlayeghi@gmail.com یا همینجا با من مکاتبه بکنه...

از مطالب این کانال تلگرام هم می توانید استفاده کنید
    آخرین ویرایش به وسیله mrlayeghi : سه شنبه 17 فروردین 1395 در 05:18 صبح

تاپیک های مشابه

1. کتاب یا مرجع آموزش سی و سی پلاس پلاس
    نوشته شده توسط aros.kabir در بخش بحث و گفتگوی فنی - خانواده C
    پاسخ: 128
    آخرین پست: چهارشنبه 06 فروردین 1399, 09:44 صبح
  2. آموزش EXTJS
    نوشته شده توسط reza_62 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 28 مهر 1392, 16:40 عصر
  3. پاسخ: 1