نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: امکان ارتباط بین دو PC با کامپوننت های IdTCPServer و IdTCPClient با آی پی دینامیک

Question امکان ارتباط بین دو PC با کامپوننت های IdTCPServer و IdTCPClient با آی پی دینامیک

از اساتید گرانقدر خواهشمندم در مورد مسئله زیر بنده را راهنمائی بفرمایند

بنده دو نرم افزار ساده یکی سرور و دیگری کلاینت با کامپوننت های IdTCPServer و IdTCPClient نوشته ام
    می خواستم ببینم وقتی دو PC که با ADSL به اینترنت متصل هستند و آی پی هر دو دینامیک هست را میتوان
    به هم ارتباط داد یا خیر . البته نرم افزاری که بنده آماده کرده ام در حد برنامه های Hello world است.
    در حقیقت میخواستم بدانم وقتی آی پی دینامیک است چه مشکلاتی پیش خواهد آمد غیر از این مورد که در هر بار اجرا باید آی پی طرف سرور را در طرف کلاینت تنظیم کنیم.

نقل قول: امکان ارتباط بین دو PC با کامپوننت های IdTCPServer و IdTCPClient با آی پی دینامیک

در حقیقت میخواستم بدانم وقتی آی پی دینامیک است چه مشکلاتی پیش خواهد آمد غیر از این مورد که در هر بار اجرا باید آی پی طرف سرور را در طرف کلاینت تنظیم کنیم.
    دقیقا
    میتونید برای رفع این مشکل یا آی پی استاتیک بگیرید یا سیستمهاتون رو در حالت بریج قرار بدید. که با این وجود ، باز هم مجبورید برای هر اتصال یه بار آی پی جدید رو وارد کنید.

نقل قول: امکان ارتباط بین دو PC با کامپوننت های IdTCPServer و IdTCPClient با آی پی دینامیک

ممنون از پاسختان ،
    ممکن است در مورد حالت بریج کمی بیشتر توضیح بدهید؟

مودمتون در 2 حالت pppoe و Bridge قابل تنظیم هست.
    اگه در حالت Bridge وصل بشی ، آی پی که سرور adsl بهتون میده تا زمانی که قطع نشدید ، به عنوان ولید یا استاتیک ، میشه در نظرش گرفت.
    اما اینم در نظر داشته باشید ، در اتصال بعدی آی پی فعلی تغییر میکنه ، اما بازم حالت ولید رو داره.

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز از بابت پاسخ مفیدتان.

چند سوال برای حقیر پیش آمد ، خیلی خوشهال می شوم اگر جواب آنها را هم داشته باشم .

1. اگر آی پی استاتیک از ISP تهیه شود ، آیا باز باید از روش Bridge استفاده کنیم ؟

2. بنده با کمی جستجو در اینترنت متوجه شدم امنیت روش pppoe از روش Bridge بیشتر است. حالا این سوال برای من پیش آمده است که آیا روشی نیست که ما در روش pppoe یکی از پورت ها را در مودم باز کنیم تا بتوانیم از آن طریق ارتباط برقرار کنیم؟

3. و سوال دیگر ، با توجه به اینکه ارسال متن برای من کفایت میکند ، آیا ساده ترین روش همان کامپوننت های Indy است یا روش دیگری نیز وجود دارد.
    روشی که به نظر من رسد این است که هر دو کامپیوتر با چک کردن متوالی محتویات یک دیتابیس که در یک وب سرور قرار داده ایم و خواندن و ذخیره کردن مطالب در جداول آن بتوانند با هم تبادل اطلاعات داشته باشند ولی در این حالت در مواقعی که وب سرور فعال نیست به مشکل یر خواهیم خورد و بهتر است فقط به سر پا بودن اینترنت و ISP های دو طرف وایسته باشیم.

1. اگر آی پی استاتیک از ISP تهیه شود ، آیا باز باید از روش Bridge استفاده کنیم ؟
    خیر ، با هر نوع اتصال ، فقط یک آی پی به شما اختصاص داده میشود.
    2. بنده با کمی جستجو در اینترنت متوجه شدم امنیت روش pppoe از روش Bridge بیشتر است. حالا این سوال برای من پیش آمده است که آیا روشی نیست که ما در روش pppoe یکی از پورت ها را در مودم باز کنیم تا بتوانیم از آن طریق ارتباط برقرار کنیم؟
    با روش Port Forwarding در مودم ، در حالت pppoe میتونید این کار رو انجام بدید.
    3. و سوال دیگر ، با توجه به اینکه ارسال متن برای من کفایت میکند ، آیا ساده ترین روش همان کامپوننت های Indy است یا روش دیگری نیز وجود دارد.
    این گزینه رو شرایط برنامه تعیین میکنه.

با تشکر از پاسخ های مفیدتان

بنده Port Forwarding را در قسمت NAT مودمم پیاده سازی کردم ولی جواب نداد. البته لازم است عرض کنم ISP ای که من از آن استفاده میکنم در قبال دریافت مبلغی IP Valid می دهد پس با این حساب IP که بنده در اینترنت از سایتهائی مثل WhatIsMyIP به عنوان IP خودم دریافت می کنم IP واقعی نیست.
    آیا راهی هست که بتوانم IP واقعی ام را پیدا کنم ؟
    ضمنا دو شماره سمت راست IP در هر بار اتصال به اینترنت عوض می شود و دو تای چپ ثابت است.

روشی که در LAN برای درستی ارتباط دو برنامه کلاینت و سرور به کار میبرم دستور زیر است که
    در طرف کلاینت در پنجره cmd مینویسم و در صورت پاسخ دادن برنامه سرور ( که در حال اجرا است ) درست بودن ارتباط را متوجه می شوم.

Telnet 192.168.1.1 1001
    192.168.1.1 آی پی سرور و 1001 شماره پورت اختصاص داده شده است
    آیا در اینترنت هم با دانستن آی پی واقعی ام همین دستور میتواند صحت ارتباط را نشان دهد یا روش دیگری باید بکار ببرم؟

آیا در اینترنت هم با دانستن آی پی واقعی ام همین دستور میتواند صحت ارتباط را نشان دهد یا روش دیگری باید بکار ببرم؟
    آِی پی واقعی یعنی چی؟
    ما یه آی پی ولید داریم ، یه اینولید.
    البته دقت کنید در یه شبکه محلی ، آی پی لوکالش به عنوان ولید برای همون شبکه مطرح هست.
    برای اینکه در اینترنت هم چنین آی پی داشته باشید. راهکارهای قبلی برایتان راهگشاست.

تاپیک های مشابه

1. سوال: عدم امکان ارتباط بین دو سرور 2005 نسخه Developer
    نوشته شده توسط کم حوصله در بخش SQL Server
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 22 مهر 1387, 12:05 عصر
  2. ارتباط بین برنامه های مجزا
    نوشته شده توسط MMR_1344 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 26 آبان 1386, 07:33 صبح
  3. امکان ارتباط بین MySQL و Microsoft Access
    نوشته شده توسط mmha_85 در بخش MySQL
    پاسخ: 6