نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: کند بودن برنامه های تحت Net.

کاربر دائمی آواتار ehsan_ansaripoor
    محل زندگی
    isfahan

Question کند بودن برنامه های تحت Net.

سلام به همه دوستان
    نمی دونم شما هم قبول دارید که برنامه هایی که تحت Net. نوشته میشه خیلی کنده
    مثلا بنده یک برنامه ساده ای که نوشتم حدود 3 ثانیه طول میکشه تا Load کنه ولی نمونه مشابه در VB6 به 1 ثانیه هم نمی رسید
    آیا علت خاصی داره و میشه سرعت را بیشتر کرد ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است
    وقتی برنامه Relase بشه سرعتش میره بالا تر.

ربطی به Release نداره . اگر مطمئنی برنامه ات ایراد به خصوصی نداره ، احتمالا" این بهترین سرعت اجرائیه که میتونی تجربه اش کنی . محیط زمان اجرای دات نت بالذات کند است .

یه مساله ای برای من همیشه سوال بر انگیز بوده که از نظر منطقی باید با Compile شدن در زمان Runtime سرعت load کاهش پیدا کنه اما یادمه یه جایی خوندم که اتفاقا برعکس سرعت افزایش هم پیدا می کنه. سعی می کنم منبع این حرفم رو پیدا کنم چون مربوط به حدود بیش از 1 سال پیشه.
    هر که بر مرکب باطل نشیند ، در سراى پیشمانى فرودش مى‏آورند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    حالا هیچ راهی برای زیادکردن سرعت وجود نداره؟

کاربر دائمی آواتار ehsan_ansaripoor
    محل زندگی
    isfahan
    سپاسگزارم از توجه دوستان.
    فکر کنم دلیل اصلی کند بودن برنامه های تحت Net. این باشه که احتیاج به ریجستر شدن نداره که البته این موضوع را نقطه قوت Net. می دونند

کند بودن برنامه های تحت Net.

سلام دوست عزیز.سرعت Net. اونقدر ها هم که فکر می کنی پایین نیست.شما باید کد نرم افزار را کنترل کنی.مثلاً شما باید به جای اینکه داخل رویداد formload کد نویسی کنی یک sub یا function تعریف کنی و کد ها را داخل اون گذاشته و اون را صدا بزنی.مزیت این کار اینه که برنامه اول اجرا شده و بعد کد ها را اجرا می کنه.امید وارم که مشکل شما با این کار حل بشه.در صورتی که مشکل شما حل نشد با ایمیل من در رابطه باش تا از راه های دیگری کمکت کنم

کاربر دائمی آواتار Sub Zero
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: کند بودن برنامه های تحت Net.

نقل قول نوشته شده توسط itmicro مشاهده تاپیک
    شما باید کد نرم افزار را کنترل کنی.مثلاً شما باید به جای اینکه داخل رویداد formload کد نویسی کنی یک sub یا function تعریف کنی و کد ها را داخل اون گذاشته و اون را صدا بزنی.مزیت این کار اینه که برنامه اول اجرا شده و بعد کد ها را اجرا می کنه.
    با این حرف شما مخالفم . هدف استفاده از پروسیجر و فانکشن چیز دیگه ایه . کافیه با F11 برنامه رو Trace کنید تا ببینید برنامه به چه ترتیبی و چطوری اجرا میشه .

نمی دونم شما هم قبول دارید که برنامه هایی که تحت Net. نوشته میشه خیلی کنده
    مثلا بنده یک برنامه ساده ای که نوشتم حدود 3 ثانیه طول میکشه تا Load کنه ولی نمونه مشابه در VB6 به 1 ثانیه هم نمی رسید
    آیا علت خاصی داره و میشه سرعت را بیشتر کرد ؟
    در جواب سوال شما باید عرض کنم که هر نرم افزاری براساس قابلیتهای سخت افزاری روز طراحی میشه . اینکه شما بخواید برنامه نوشته شده با vb6 رو با برنامه مشابه اون در دات نت روی یک سیستم اجرا کنید(قدیمی یا جدید) و سرعت لود شدن اونا رو مقایسه کنید ، نتیجه حاصله ملاک درستی نیست . اگه اینطوریه ،میشه گفت سرعت برنامه های نوشته شده با فاکس پرو ده ها برابر بیشتر از برنامه های نوشته شده با vb6 است . اما قابلیتهای این کجا وان کجا. البته بعد سخت افزاری تنها یک طرف قضیه است . از لحاظ نرم افزاری هم شما نمی تونید قابلیتهای Vb6 رو vb.net مقایسه کنید .
    یک راهکار خوب برای بالا بردن سرعت اجرا اینه که با توجه به نیاز برنامتون زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنید .اگه کارتون با vb6 راه میافته نیازی نیست از دات نت استفاده کنید.

ناگفته نماند مشکلی هم که ما برنامه نویسها داریم اینه که نمیتونیم خریدار یا مشتری رو به خاطر اینکه برناممون رو تحت دات نت نوشتیم مجاب کنیم سخت افزارش رو ارتقا بده.

کاربر دائمی آواتار sepehr.net
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: کند بودن برنامه های تحت Net.

حرف دوست عزیز Sub Zero کاملا درسته.
    معمولا برنامه هایی که با دات نت نوشته میشوند برای سیستم هایی مناسب هستند که از لحاظ سخت افزاری قدیمی نباشند. یکی از اصلی ترین دلایلی که هنوز از vb6 استفاده میشه هم همینه . چون ما نمیتونیم کاربر رو وادار کنیم که سیستم خودش رو ارتقاع بده. خودمون باید برنامه رو با سیستم اون طراحی کنیم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •