نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: نمونه کد برای نوشتن برنامه سرور وب سرویس با دلفی - به صورت ویندوز اپلیکیشن

کاربر دائمی آواتار ali_reza_nazari
    محل زندگی
    http://www.QurandDaily.ir

نمونه کد برای نوشتن برنامه سرور وب سرویس با دلفی - به صورت ویندوز اپلیکیشن

سلام

توی شرکت ما تعداد زیادی کلاینت با فاصله های دور هست
    آنتی ویروس هم به صورت دستی آپدیت میشه
    قبلا حجمش کم بود. حدود 20 مگ، الان شده 200 مگ
    اگه در زمان دانلود ارتباط قطع بشه باید از ابندا دانلود کنند. هر دانلود هم حدود 2 ساعت طول میکشه

من روشهای سوکت پروگرمینگ و دانلود اچ تی تی پی رو تست کردم. مشکل پیدا می کنیم. به دلیل فایروالهای متعدد و ...
    روشی که خوب جواب میده روش وب سرویس هست
    مشکلات نوشتن وب سرویس با دات نت:
    1- اگه قرار باشه کل 200 مگ به صورت خروجی بافر ارسال بشه. خیلی از رم مصرف میشه
    2- نمی تونیم بفهمیم چقدرش رو دانلود کردم
    3- امکان رزیوم نیست
    4- در یک دوره حدود 600 اتصال به سرور برای دانلود رو داریم

کاری که من پیشنهاد می دم :
    1- نوشتن برنامه وب سرویس سرور با دلفی به صورت تحت ویندوز
    2- بازکزدن فایل در برنامه و ایجاد تنها یک اتصال
    3- برنامه کلاینت بگوید از کجا تا کجای فایل را می خواهد دانلود کند - پارت بندی
    4- امکان توسعه بیشتر

مشکل :
    من این مثالی از این روش پیدا نکردم که بتونه کمکم کنه و استارت کار رو بزنه که من هم بتونم کاملش کنم و به هدفم برسم

به این نوع وب سرویس میگن : وب سرویس سوپ با ایندی کامپوننت
    توی خود دلفی تنظیمات اولیه اش به صورت خوکار نوشته میشه. اما من جایی برای نوشتن توابع و پابلیش اونها پیدا نکردم
    درکل اگه این روش جواب بده میشه با اون برنامه هایی سوکت پروگرمینگ رو شبیه سازی کرد
    مثل چت و دانلود و ریموت و ....

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نقل قول: نمونه کد برای نوشتن برنامه سرور وب سرویس با دلفی - به صورت ویندوز اپلیکیشن

میشه بفرماییدشباهت وب سرویس و وب اپلیکیشن در این سوالتون چیه؟
    وب سرویس سرور با دلفی به صورت تحت ویندوز
    به این میگند : سرویس اپلیکیشن.
    نیازتون رو برای نوشتن سرویس بیشتر توضیح بدید.؟
    من نیازی به نوشتن همچین سناریویی رو متوجه نشدم.
    البته آنتی ویرستون رو هم نمیدونم چیه؟
    اما به نظر من 2 راه حل برای این کار میتونه وجود داشته باشه:
    1 - استفاده از آنتی ویروسهای سرور کلاینت : این آنتی ها به صورت لوکال کلاینتهاشون رو آپدیت میکنند. و فقط سرور به اینترنت وصل میشه.
    2- استفاده از آنتی هایی مثل nod32 که قابلیت اتوماتیک آپدیت از روی سرور لوکال رو دارند.
    موفق باشید.

محل زندگی

نقل قول: نمونه کد برای نوشتن برنامه سرور وب سرویس با دلفی - به صورت ویندوز اپلیکیشن

سلام
    ببینید کلاینت های ما از طریق اینترانت به هم متصل هستند. بعضی آی پی ولید و بعضی هم داینامیک هستند
    مدیر بخش امنیت و شبکه قبلا سیستم کلاینت سروری رو تست کرده و متاسفانه به خیلی دلایل فقط 40 درصد سیستم ها آپدیت شدند.
    آنتی ویروس سیمانتک هست و حجم آپدیت ها 200 مگ میشه
    قطعی ارتباط زیاد داریم.
    اول یک سیستم دانلود اچ تی تی پی نوشتند که مشکل پیدا کرد.
    بعد من می خواستم با دات نت وب سرویس بنویسم که فایل رو با یک برنامه ویندوزی دلفی از وب سرویس بگیره.
    مشکل توی حجم زیاد داده و ندونستن مقدار دانلود شده بود
    قرار شد وب سرویس رو اینجوری بنویسیم که اسم فایل و شروع و پایان پارت مورد نظر رو بگیره و مثلا فایل رو یک مگ یک مگ از وب سرویس بگیره و ما بفهمیم چقدرش دانلود شده
    ولی اینقدر فایل توسط وب سرویس باز و بسته میشه که سرور اذیت میشه و اگه ما بخواهیم به غیر از فایل آپدیت آنتی ویروس فایلهای دیگه ای رو هم به این ترتیب دانلود کنیم دیگه کار سرور تمومه
    یکی از نیروهای بخش نرم افزار گفت که هندل فایل رو باز نگه دارید تا هربار مجبور نباشبد که فایل رو باز کرده و قسمتی از اون رو توی بافر قرار بدید.
    خوب روش خوبی بود ولی توی وب سرویبس آی آی اس امکانش نبود. لااقل من نمی دونستم
    دنبال وب سرویس دلفی می گشتم دیدم که یک وب سرویس داره که دی ال ال می ده برای آی آی اس و یک وب سرویس میده به صورت اپلیکیشن
    که وب سرویس اپلیکیشن دقیقا چیزی بود که من می خواستم. چون هم می تونستم فایل رو در طی روز و دانلود برای همه درخواست ها باز نگه دارم و هم چون ویندوزی بود می تونستم نمودار و مقدار ترافیک و ... رو نیز مشخص کنم.
    برای همین این سئوال رو پرسیدم.
    قبلا با سوکت ایندی سعی کردم این کار رو بکنم. البته الان هم اگه بشه اون رو دوست دارم. اما وقتی سرور داشت به یک کلاینت فایل می فرستاد و کلاینت دوم درخواست می داد. برنامه سرور ارور می داد و کلوز می شد. اگه روش سوکت میشد که خیلی بهتر بود
    در نهایت هرکدام از این دو روش که بشه من باید بتونم نیازهای زیرم رو برطرف کنم
    1- دانلود فایل از سرور به کلاینت به قدرت مشخص کردن سرعت و قابلیت رزیوم
    2- امکان ایجاد ارتباط بین کلاینت و سرور برای فهمیدن اینکه کلاینت روشن هست یا نه و امکان ارسال پیام
    3- ایجاد یک ریموت ساده جهت عکس برداری از کلاینت و ارسال تصویر به کلاینت مدیر و ترنسفر فایل

حالا هر روشی رو که شما صلاح بدونید رو بگید که من مسیرم رو براساس اون تغییر بدم و بتونم به هدفم برسم.

ممنون از راهنمایی تون

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

در نهایت هرکدام از این دو روش که بشه من باید بتونم نیازهای زیرم رو برطرف کنم
    1- دانلود فایل از سرور به کلاینت به قدرت مشخص کردن سرعت و قابلیت رزیوم
    2- امکان ایجاد ارتباط بین کلاینت و سرور برای فهمیدن اینکه کلاینت روشن هست یا نه و امکان ارسال پیام
    3- ایجاد یک ریموت ساده جهت عکس برداری از کلاینت و ارسال تصویر به کلاینت مدیر و ترنسفر فایل
    این مواردی که گفتید با توضیحات بالا که دادید یکم ضد و نقیض نیست .
    برای دانلود یک فایلی از سرور چه نیازی به موارد 2 و 3 وجود داره !!!!! مخصوصاً توی شبکه ی شما که تعداد کلاینت زیاد هست !!!
    خوب دوست عزیز به جای اینکه صورت مسئله را برای این مشکلاتی که توضیح دادید با راه حل های غیر منطقی پاک کنید سعی کنید مشکل را پایه ای حل کنید شما که میگید تعداد زیادی کلاینت دارید خوب باید زیرساخت خوبی توی شبکتون داشته باشید یا اگر ندارید درصدد تصحیح این مورد باشید تا اینکه به این شکل مشکل را حل کنید
    قبلا حجمش کم بود. حدود 20 مگ، الان شده 200 مگ
    اگه در زمان دانلود ارتباط قطع بشه باید از ابندا دانلود کنند. هر دانلود هم حدود 2 ساعت طول میکشه
    این گفته ی شما نشون می ده که زیر ساخت خوبی ندارید
    اگر یک زیر ساخت خوبی داشته باشید با یک FTP ساده هم کار شما راه می افته .

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

چرا سرور آنتی ویروس راه اندازی نمی کنید؟
    دلایلی که برای استفاده نکردن از آنتی ویروس کلاینت سروری ارائه کردید نشان از این بدون که مدیر قسمت شما تجربه در این کار نداشته و...
    خیلی از جاهای بسیار بزرگ دارند از این روش استفاده می کنند

البته اگه از نسخه endpoint سیمانتک که هم مدیریت بسیار خوبی دارد و مشکل این که در هر بار بخوای 100 یا 200 مگابایت آپدیت توسط کلاینت ها رفع شده است
    فکر کنم چون حجم آپدیت هاش کمتره برای شبکه شما گزینه خوبی باشه در ضمن نسخه 11 اون هم رایگان می باشد.
    فقط یک سری بگ ها داره که باید باهاش ساخت البته زیاد مشکل ساز نیست.

محل زندگی

این مواردی که گفتید با توضیحات بالا که دادید یکم ضد و نقیض نیست .
    نه. منظورم اینه که هدف نهایی موارد گفته شده هست و باید سیستمی که طراحی میشه بتونه همه کارهای بالا رو انجام بده

خوب دوست عزیز به جای اینکه صورت مسئله را برای این مشکلاتی که توضیح دادید با
    راه حل های غیر منطقی پاک کنید سعی کنید مشکل را پایه ای حل کنید شما که میگید
    تعداد زیادی کلاینت دارید خوب باید زیرساخت خوبی توی شبکتون داشته باشید یا اگر
    ندارید درصدد تصحیح این مورد باشید تا اینکه به این شکل مشکل را حل کنید

این
    گفته ی شما نشون می ده که زیر ساخت خوبی ندارید
    اگر یک زیر ساخت خوبی داشته
    باشید با یک FTP ساده هم کار شما راه می افته .
    دوست عزیز من فقط که نمی خوام مشکل آنتی ویروس رو حل کنم. می خوام یک نرم افزار درست بشه که بتونه با کلاینت های آی پی ولید و غیر ولید ارتباط داشته باشه.
    و در نهایت کارهای زیر رو انجام بده :
    1- انتقال فایل - آپلود و دانلود
    2- ارتباط داده ای مثل چت و نمایش پیام و ارسال یک سری اطلاعات از کلاینت به سرور
    3- کپچر دسکتاپ
    4- ریموت ساده که کلاینت مهمان رو به کلاینت میزبان متصل کنه
    5- ارتباط دو طرفه بین کلاینت و سرور

کلا تا اونجایی که من فهمیدم 2 روش وجود داره
    1- سوکت پروگرمینگ - که من نتونستم باهاش کار کنم و با شکست مواجه شدم
    2- وب سرویس از نوع ویندوزی که دوستمون جناب گلد فرمودند صحیحیش سرویس اپلیکیشن هست. دوستان گفتند این سیستم جدید تر و مطمئن تر هست و بهتر عمل می کنه

سیستم باید بتونه تا اونجایی که میشه در مقابل تغییرات تنظیمات فایروال های امنیتی و پورت های بسته شده و ... مقاوم باشه. یعنی اگه فردا یک نرم افزاری پیدا شد به نام فایروال و اومد یه بلایی سر شبکه آورد بتونم با کمی تغییرات برنامه رو با مشکلات امنیتی هماهنگ کنم.
    در مورد زیر ساخت هم مشکلی نداریم. یک سری تدابیر امنیتی هست که نمیزاره از اف تی پی استفاده کنیم. چون این تعداد کلاینت و اینترانت ملی و هک و ... خیلی سختی ها سر راه گروه امنیت اطلاعات گذاشته
    هر گروهی از یک جا با اینترانت ملی (یکی با سیسکو و یکی با ای دی اس ال و ...) به شبکه متصل هستند. پهنای باندها مختلفه. تعدادشون به حدود 2000 کلاینت می رسه و خیلی مشکلات دیگه

حالا اگه ممکنه کمک کنید و بگید برای رسیدن به هدف های گفته شده کدام روش بهتره
    و هر کدوم بهتر بود کمک کنید تا سیستمش نوشته بشه و کدهاش همینجا در اختیار سایرین برای تجربه های بیشتر قرار داده بشه

با توضیحاتی که فرمدید بنده به طور واضح متوجه شدم ، زیر ساخت شبکه شما دچار مشکلات اساسی هست.
    اما در مورد صحبتهای شما :
    در ابتدا شما فرمودید مشکل در آپدیت آنتی ویروس ، اما حالا گزینه های مدیریتی شبکه رو هم اضافه کردید.
    نکاتی رو که شما ذکر فرمودید ، نه در قالب یک پست بلکه برای هر کدام باید چندین پست و آموزش ایجاد شود.
    که از حوصله این جمع یا این بخش خارج هست.
    بنده نزدیک به 4 ساله در حال نوشتن برنامه مدیریت شبکه هستم. که بعد این مدت تازه میتونم بگم که برنامم تا حدودی کامل شده.
    اگر مایل به انجام این پروژه و استفاده از آن هستید ، میتونید به بنده پست خصوصی بدید ، تا شماره تماس خدمتتون بدم و با هم در مورد این پروژه صحبت کنیم.
    موفق باشید.

محل زندگی

باسلام
    در نهایت من تنها یک نمونه برنامه ساده می خواهم که توسط وب سرویس دلفی و با گزینه ایندی کامپوننت (در زمان ایجاد وب سرویس انتخاب می شود) می خواهم که در آن یکی دو تابع وجود داشته باشد ، که با اجرای آن برنامه سایر برنامه ها، مثل اپلیکیشن ها و یا ای اس پی دات نت بتوانند به وب سرویس متصل شده و از آن توابع استفاده نمایند.

و دیگر اینکه بگویید با دورنمای توضیح داده شده ، شما کدام سیستم را انتخاب می نمایید؟ وب سرویس یا سوکت پروگرمینگ ایندی؟

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
    آخرین ویرایش به وسیله ali_reza_nazari : شنبه 31 تیر 1391 در 08:17 صبح

نمونه زیر رو امتحان کنید و جوابش رو اینجا قرار بدید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

تاپیک های مشابه

1. کمک برای نوشتن برنامه
    نوشته شده توسط Milad Mohseny در بخش C#‎‎
    پاسخ: 14
    آخرین پست: سه شنبه 19 اردیبهشت 1385, 16:48 عصر
  2. ابزار مورد نیاز برای نوشتن برنامه تلفن گویا
    نوشته شده توسط vahid salehi در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 20 فروردین 1385, 10:29 صبح
  3. کمک برای نوشتن برنامه
    نوشته شده توسط EvereX در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 06 دی 1384, 01:09 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید