نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: راه اندازی Reporting Services در شیرپوینت 2010

کاربر دائمی آواتار amin1softco
    محل زندگی
    پای آن سرو بلند

راه اندازی Reporting Services در شیرپوینت 2010

با سلام خدمت دوستان عزیز
    در این مقاله قصد دارم نحوه راه اندازی سرویس گزارش گیری یا همان Reporting Service را خدمت شما ارائه دهم .
    در ابتدا ما تنظیمات لازم در سرور دیتابیس را انجام خواهیم داد و سپس تنظیمات نهایی را در مرکز مدیریت شیرپوینت برای ارتباط با این سرویس انجام خواهیم داد .
    تنظیمات سرور دیتابیس

اگر در هنگام نصب SQL Server ویژگی Reporting Service را فعال کرده اید میتوانید به مرحله بعد بروید در غیر اینصورت اولین مرحله نصب این سرویس میباشد ، فایل اجرایی نصب SQL Server 2008 را اجرا کرده و پس از گذراندن مراحل اولیه در صفحه Feature Selection گزینهReporting Services را فعال کنید و ادامه مراحل را طی کنید تا این سرویس نصب شود :

پس از نصب این سرویس ، Reporting Services Configuration Manager را باز کنید :
    به قسمت Web Services Url بروید و بر روی URLs کلیک کنید تا از صحت عملکرد وب سرویس مطمئن شوید :
    پس از انجام مراحل بالا شما میتوانید به سرور شیرپوینت رفته و این سرویس را برای استفاده پیکربندی کنید .

تنظیمات سرور شیرپوینت
    وارد سرور شیرپوینت شده و به مرکز مدیریت بروید ، به قسمت General Application Settings رفته و بر روی Reporting Service Integration کلیک کنید :
    نکته : اگر این گزینه در تنظیمات شما وجود ندارد Add-in زیر را دریافت و بر روی سرور شیرپوینت خود نصب کنید :
    در صفحه بعد آدرس سرور دیتابیس و مشخصات ارتباط با آن را وارد نمایید تا مراحل یکپارچه سازی این سرویس با سرور شیرپوینت انجام شود :

اگر همه چیز با موفقیت انجام شود شما صفحه همانند صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد :
    نکته : اگر قسمت فعال سازی این ویژگی در سایت ها و مجموعه سایت ها با خطا مواجه شد شما میتوانید این کار را به صورت دستی انجام دهید .

نمایش گزارشات در صفحات شیرپوینت
    پس از تنظیمات بالا شما میتوانید گزارشات خود را در شیرپوینت نمایش دهید ، برای این کار ابتدا فایل گزارش خود را در یکی از مخازن اسناد شیرپوینت بارگزاری نمایید ، سپس یک صفحه جدید ساخته و یا به یکی از صفحات موجود رفته و بر روی ویرایش صفحه کلیک کنید ، سپس از قسمت Insert گزینه WebPart رو انتخاب کنید :

به گروه SQL Server Reporting رفته و SQL Server Reporting Services Report Viewer را انتخاب کنید :

سپس به قسمت Edit Webpart بروید :
    در قسمت Report گزارشی را که بارگزاری کرده بودید را انتخاب کرده تا بتوانید گزارش را مشاهده کنید :
    در ادامه این مقاله نحوه پیاده سازی یک گزارش را با استفاده از این سرویس و با کمک ویژوال استدیو بررسی خواهیم کرد.
    منبع

کاربر جدید آواتار Ariaee.Tahereh
    محل زندگی
    Tehron

نقل قول: راه اندازی Reporting Services در شیرپوینت 2010

با سلام و عرض خسته نباشيد
    من تمامي مراحل بالا رو يك به يك رفتم و Reporting Service هم در ابتدا نصب كرده بودم وچون ادمين شبكه شخص ديگري بود Account مربوط به Reporting Service رو خودم ست كردم

وبعد بروي Service.msc هم سرويس Report همين user ست شده و با موفقيت هم آلارم داد و بقيه موارد با مشكل مواجه ميشوم با error زير چه كنم مهندس

کاربر دائمی آواتار amin1softco
    محل زندگی
    پای آن سرو بلند

تا یاد دارم به حروف کوچک و بزرگ حساس بود شما اینجوری باید مشخص می کردید TBE\aiaee تست کنید ...

محل زندگی
    Tehron

تا یاد دارم به حروف کوچک و بزرگ حساس بود شما اینجوری باید مشخص می کردید TBE\aiaee تست کنید
    نه متاسفانه نشد

محل زندگی
    Tehron

سلام مجدد دوستان مشكلم حل شد فكر ميكنم همه شما در ابتدا نصب Reporting Service به اين مشكل برخورد كنيد ولازم دونستم تجربه رو اينجا هم بنويسم در ابتدا user كه براي Reporting Service استفاده ميكنيد بايد قابليت dbCreator داشته باشد من در ابتدا از Reporting Services Configuration Manager يك Service Account جديد تعريف ميكنم و با ادمين sql دسترسي dbCreator بهش ميدم و يك db جديد هم تعريف ميكنم به صورت Default حالتش Native هست ولي من Report Server Mode را Sharepoint Integrated انتخاب ميكنم و مراحل مربوط به Reporting را درقسمت CA انجام ميدهم ديگه مشكلي ندارم

تاپیک های مشابه

1. نحوه راه‌اندازی یک WebApplication بر روی یک هاست؟؟؟
    نوشته شده توسط مهدی کرامتی در بخش مقالات مرتبط با Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 184
    آخرین پست: دوشنبه 28 مرداد 1398, 12:27 عصر
  2. راه اندازی Web Service همراه با SSL
    نوشته شده توسط r0ot$harp در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 25 شهریور 1390, 22:25 عصر
  3. نحوه راه اندازی سایت داخلی
    نوشته شده توسط ehsan_ets در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 8
    آخرین پست: چهارشنبه 25 خرداد 1390, 22:35 عصر
  4. راه اندازی یک سیستم رای گیری