نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: نحوه اضافه کردن کریستال ریپورت 13 به .net 2010 و ساخت فایل نصب ساز کریستال در .net

نحوه اضافه کردن کریستال ریپورت 13 به .net 2010 و ساخت فایل نصب ساز کریستال در .net

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
    تو این چند وقت خیلی دیدم که دوستان در اضافه کردن کریستال ریپورت به .net 2010 مشکل دارن بران شدم که یک اموزش کوچک و در حد بضاعتم به دوستان بدهم . جهت آموزش این کار من قدم به قدم پیش میرم

گام اول :
    اگر روی سیستمتون قبلا کریستال رو نصب کرده اید که به .net اضافه شود ان را حذف کنید

گام دوم :
    از مسیر زیر این فایل رو دانلود کنید و سپس اجرا کنید حجم فایل 2.21m هستش
    http://support.installshield.com/kb/...rUninstall.exe

گام سوم :
    به مسیر های زیر برید اگر هر کدوم از این فولدرها وجود دارند اون هارو حذف کنید
    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Macrovision\FLEXnet Connect
    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\FLEXnet

گام چهارم :
    حالت نوبت به نصب فایل هایی میرسد که جهت اضافه کردن کریستال ریپورت به انها نیاز دارید نکته اینجاس که شما وقتی در حال حاضر کریستال رو به برنامه اضافه میکنید میگه باید اون رو از مسیر های بالا دانلود کنید و بروی سیستم نصبش کنید ولی سایت رسمی کریستال ریپورت به ادرس های ایپی ایران رو تحریم کرده و شما نمیتونید از سایت کریستال این فایل هار و دانلود کنید . برای دانلود شما میتونید به ادرس زیر برید و فایلهایی رو که جهت اجرای برنامه به انها نیاز دارید رو از این مسیر دانلود کنید و بعد از نصب برنامه کریستال به محیط .net شما اضافه میشود.

دانلود از سافت گذر - نرم افزار اصلی - بخش 1 - 200 مگابایت
    http://dl.softgozar.com/Files/Softwa....com.part1.rar
    دانلود از سافت گذر - نرم افزار اصلی - بخش 2 - 78 مگابایت
    http://dl.softgozar.com/Files/Softwa....com.part2.rar

گام پنجم :
    مسئله به همین جا ختم نمیشود شما وقتی که کریستال رو به محیط دات نت اضافه کردید در هنگام اجرای برنامه باز با پیغام خطا مواجه میشوید که جهت رفع این مشکل تنها کافیست که به قسمت تنظیمات پروژه رفته یعنی روی سلوشن خود کلیک راست کرده و از قسمت پراپرتیس بیاید نوع دانت فریم ورک رو از حالت دانت فریم ورک کلاینت به دانت فریم ورک تغییر دهید با انجام این کار مشکل شما حل خواهد شد و برنامه اجرا میشود.

گام ششم :
    گاهی بعد از اتصال دیتابیس به کریستال ریپورت باز دوباره برنامه به شما پیغام خطا میدهد جهت رفع این مشکل کافی است که شما در app.config این تغییرات رو بدهید
    قسمت زیر رو پاک کنید :

<startup><supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/></startup>

و جاش این رو کپی کنید البته اگه دات نتی که شما انتخاب کرده اید ورژن 4 میباشد

<startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
    <supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/>
    </startup>

تا اینجا شما موفق شده اید که کریستال رو به برنامه اضافه کنید و دیتابیس رو به ان وصل کنید و برنامتون رو اجرا کنید و خروجی را مشاهده نمایید یک نکته که لازم میدونم بگم این هست که جهت اینکه شما بتونید کریستال ریپورت ویور رو درون محیط برنامتون بیارید در صورتی که به لیست ابزار ها اضافه نشده بود باید dll های مورد نظر از مسیر زیر به برنامه اضافه کنید که من تنها در اینجا به بیان مسیر بسنده میکنم و از نحوه اضافه کردن ان اجتناب میکنم به امید انکه خود دوستان این مسئله را بلد هستند .
    C:\Program Files\SAP BusinessObjects\Crystal Reports for .NET Framework 4.0\Common\SAP BusinessObjects Enterprise XI 4.0\win32_x86\dotnet
    در این مسیر تمامی فایل هایی که برای اجرای کریستال نیاز هست وجود دارد و تنها کافی است که شما ان را به برنامه اضافه کنید.

خوب دوستانی هم از اینکه برنامه خود رو بروی سیستم های مشتری برده اند و با خطای عدم نصب کریستال روی سیستم کاربر مواجه شده اند جهت رفع این مشکل شما باید موتور های کریستال رو بروی سیستم کاربر نصب کنید شما میتونید این موتور ها رو از مسیر زیر بدست بیارید :
    نسخه 32 بیتی :
    http://dl.softgozar.com/Files/Softwa...tgozar.com.exe

نسخه 64 بیتی :
    http://dl.softgozar.com/Files/Softwa...tgozar.com.exe

اگر دوستان فایل نصبی خود را با دانت میسازن زمانی که تیک گزینه نصب کریستال رو هم میزنن با مشکل مواجه میشوند مشکل اینجاست که دو فایل بالا در مسیر فایل های نصبی دانت نیست شما باید این دوفایل رو دانلود کنید و در مسیر موتور ها یا همان فایلهای نصبی دانت اضافه کنید جهت اضافه کردن تنها کافیست که این دو فایل رو در مسیر زیر کپی نمایید :
    C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\Bootstrapper\Packages\Crystal Reports for .NET Framework 4.0

لازم میدونم اینم بگم که دوفایل بالا رو وقتی دانلود کردید باید اسم فایل هارو تغییر دهید و به اسم زیر تبدیل کنید تا دانت انها را بشناسد . اینم بگم حتما باید هردو فایل باشد جهت ساخت فایل نصب ساز

فایل اول :
    CRRuntime_32bit_13_0.msi

فایل دوم :
    CRRuntime_64bit_13_0.msi

در انتها اگر دوستان در جایی دچار مشکل شدن بپرسم امیدوارم که بتونم راهنماییشون بکنم

منبع :

فروم سایت سافت گذر و چند سایت رفرنس خارجی ولی در هر صورت از افراد و سایتهایی که این موارد رو به من یاد دادم کمال تشکر رو دارم

نقل قول: نحوه اضافه کردن کریستال ریپورت 13 به .net 2010 و ساخت فایل نصب ساز کریستال در .net

دوست عزیز یعنی اینقدر دنگ و فنگ داره!

اطلاع نداری روی نسخه 2010 کریستال موجوده؟

نقل قول: نحوه اضافه کردن کریستال ریپورت 13 به .net 2010 و ساخت فایل نصب ساز کریستال در .net

دوست گرامی
    در نسخه اصلی .net کریستال موجود نیست چون ماکروسافت کریستال رو روی خود .net قرار نداده تا کاربر خودش کریستال رو اضافه بکنه و اینکه شرکت سازنده کریستال قدرت مانور بیشتری در ارتقاع کریستال داشته باشه و اگر هم روی سی دی شما دیدی کریستال همراه خود .net هست یا باید با همین شرایط به .net اضافش بکنی یا ایرانی ها با دست کاری .net کریستال رو بهش اضافه کردن که باز بعضی از موارد بالا همچنان گریبان گیر شما خواهد بود ولی بگم تمامی این کارها رو شما میتونی ظرف چند دقیقه انجامشون بدی کار سختی نیست فقط دانلود اون مواردی که گفتم مهمه
    امیدوارم که موفق باشید

کاربر دائمی آواتار kordestan
    محل زندگی
    جوانرود

alirezaahmadreza جان ممنون از آموزشیه قشنگت....خیلی وقت بود این مشکلو داشتم تو کریستال ریپورت خیلی دنبالش گشتم تا اینکه به آموزشیه تو برخورد کردم....خیلی به دردم خورد.....مکشکل منو به کل حل کرد...فقط مونده نسخه ی اجرا روی سیستم مشتری که امیدوارم با این آموزش قشنگت جواب بده
    زور سپاس

کاربر دائمی آواتار kordestan
    محل زندگی
    جوانرود

با سلام...من دوتا فایلو دانلود کردم و اسماشون رو تغییر دادم ولی اجرا نمیشه این پیغامو نشون میده:
    Capture.PNG
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون میشم

سلام دوستان
    من يه برنامه با vb.net 2010 و crystal report 13 نوشتم. برنامه موردي نداره و به راحتي اجرا ميشه به بانك وصل ميشه ، گزارشاتش به راحتي اجرا و لود ميشن و در كل هيچ ارور و مشكلي نداره.
    اما وقتي از برنامه ستاپ درست ميكنم ، و اجراش ميكنم ، گزارشاتش بالا نمياد و ارور ميده حتي روي اون سيستمي كه برنامه رو باهاش نوشتم هم ارور ميده.
    لطفا هر كسي از دوستان اطلاعاتي در اين زمينه داره كمك كنه، خيلي ضروريه!
    عكس error:

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

چند روزه گرفتار شده بودم كه با گام شش مشكلم حل شد :

<startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
    <supportedRuntime version="v4.0" sku=".NETFramework,Version=v4.0"/>
    </startup>

متشكرم

خیلی ممنون از آموزشت
    خیلی زحمت کشیدی.

سلام، همه این کارها رو انجام دادم ولی تو تولباکس نمیاد!! چیکار کنم؟

سلام، همه چی درست شد ولی توو تولباکس نمیاد، میشه یکم بیشتر راهنمایی واسه اضافه کردن تو تولباکس بکنین؟

با سلام
    با تشکر از شما
    من تنظیمات گفته شده را انجام دادم ولی هنوز وقتی یک فایل از نوع کریستال تعریف می کنم همون صفحه اول قبل از انجان تنظیمات که می گه باید کریستال را دانلود کنید (صفحه زیر)میاد
    می شه لطفا راهنمایی کنید.
    CRYSTAL REPORTS® FOR VISUAL STUDIO 2010
    Crystal Reports for Visual Studio 2010 is a free download for adding presentation quality reports to WPF, WinForms, and ASP.Net Web Sites.
    Major new features include:

• 64-bit runtime
    • WPF viewer
    • Enhanced embedded report designer
    • Support for exporting to XLSX

Learn more and download Crystal Reports for Visual Studio 2010 today.

سلام به همه اینجا کلی استاد و متخصص برنامه نویسی هست که هرکی براخودش کسی هست
    اما یکی نیومد درست توضیح بده این کریستال ریپورت چه جوری تو 2013 نصب کنیم
    رفتم دانلود کردم SAP Crystal Reports 13.0 for Visual Studio 2010
    ولی چیزی بر 2013 نیافتم
    نصبم کردم ولی چیزی تو پنجره برنامه اضافه نشد!

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: نحوه اضافه کردن کامپوننت DLL در VS.net 2010
    نوشته شده توسط hosseinab در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 28 فروردین 1391, 16:14 عصر
  2. آموزش: مقالات آموزشی در خصوص نحوه کار با کریستال ریپورت در vs 2010 و ایجاد گزارشات crosstab
    نوشته شده توسط atiyeh در بخش ابزارهای گزارش سازی
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 30 بهمن 1390, 12:51 عصر
  3. سوال: نحوه ارسال مقدار به پارامترهای استور پراسیجر در کریستال ریپورت در دلفی 2010
    نوشته شده توسط tazarvmmr در بخش ابزارهای گزارش سازی در دلفی
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 06 دی 1390, 20:29 عصر
  4. نحوه اضافه کردن فایل dll به کریستال
    نوشته شده توسط moh_mas در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    آخرین پست: پنج شنبه 08 فروردین 1387, 21:34 عصر
  5. نحوه اضافه کردن "ضمیمه" به سیستم php bb
    نوشته شده توسط saeed_ed در بخش PHP
    آخرین پست: دوشنبه 29 فروردین 1384, 07:06 صبح

برچسب های این تاپیک