نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: نحوه ایجاد ثبت وقایع ( تاریخ ثبت رکورد و تاریخ ویرایش رکورد و نام کاربر ) در برنامه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نحوه ایجاد ثبت وقایع ( تاریخ ثبت رکورد و تاریخ ویرایش رکورد و نام کاربر ) در برنامه

سلام دوستان

من برنامه ای دارم مینویسم که کارش نسبتا تمومه و حالا میخوام وقتی که کاربر اپراتور هر رکوردی رو ثبت میکنه به همون تاریخ و ساعت و دقیقه روزی که داره ثبت میکنه داخل فیلد مربوط به CreatedRecord تاریخ همون روز بیوفته ....
    بعبارتی جدولی داریم با این فیلد ها
    1 - ردیف
    2 - شماره پرونده
    3 - درخواست کننده
    4 - مبلغ
    5 - بابت
    6 - تاریخ دریافت مبلغ ( که کاربر میتونه تغییر بده )
    7 - تاریخ ایجاد رکورد
    8 - تاریخ ویرایش رکورد
    9 - نام کاربری ثبت کننده رکورد
    10 - نام کاربری ویرایش کننده رکورد

خوب ،

مثلا اپراتور میاد اطلاعات جدول و پر میکنه ثبت اطلاعات میکنه !!!
    در واقع میخوام طوری باشه که کاربری که اطلاعات رو ثبت میکنه تاریخ و ساعت و دقیقه ایجاد رکورد اتومات بیفته و تحت هیچ شرایطی قابل تغییر نباشه ( جلوگیری از سواستفاده کاربر ) و حتی اگر رکورد ویرایش شد تاریخ و ساعت و دقیقه که رکورد ویرایش شده رو اتومات ثبت کنه و نام کاربری ثبت کننده رکورد هم موقعی که کاربری که ثبت اطلاعات کرده رو هم اتومات بنویسه و کاربری هم که رکورد و ویرایش کرده هم اتومات بنویسه

امیدوارم منظورم و خوب رسونده باشم

خیلی گشتم اما مطالب جامع پیدا نکردم ....

نیازمند یاری سبزتان هستیم

نقل قول: نحوه ایجاد ثبت وقایع ( تاریخ ثبت رکورد و تاریخ ویرایش رکورد و نام کاربر ) در برنامه

برای اینکه کاربر رو بدست بیارید UserID اون کاربر رو به فیلد User کاربر اضافه کنید ( لازم نیست یک فیلد برای نام کاربر داشته باشید. یک فیلد با نام USerID اضافه کنید که یک ارتباط با UserTable داشته باشه. (جدول کاربران))

به همین شکل برای ویرایش

وقتی یک کاربر وارد سیستم شما میشه باید ID اونو به عنوان CurrentUser در یک متغیری جایی به صورت عمومی ثبت کنید (بهتره بره توی Settings)
    هروقت رکوردی ساخته میشه یا ویرایش میشه موقع ثبت سایر اطلاعات این دوتا فیلد رو هم پر کنید.

تاریخ رو هم با متد Now از DateAndTime دریافت می کنید. برای تبدیل به تاریخ شمسی باید از Globalization استفاده کنید.
    بهتره ساعت ها رو از SQL server بگیرید نه از رایانه ای که در حال کار باهاش هستید البته !

کاربر هم هیچوقت نمیتونه این فیلدهارو مستقیما دست کاری کنه چون در برنامتون جایی برای ورود اطلاعات این بخش در نظر نمی گیرید
    فقط در کد ثبت می کنید.

دیتابیس هم اگر اکسس هست رمز دار می کنید. برای SQL server این رشته سر درازی داره ولی معمولا چون دیتابیس اصلی در رایانه ی سروره و کسی به صورت مستقیم بهش دسترسی نداره مشکل شما حله !

اصولا هیچ فرقی بین این قسمت کار شما با آنچه تا حالا انجام داده اید نیست !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: نحوه ایجاد ثبت وقایع ( تاریخ ثبت رکورد و تاریخ ویرایش رکورد و نام کاربر ) در برنامه

این توضیحات و میدونستم دوست عزیز

من یکم کمک برای اجرایی شدن مطالب تئوری شما میخواستم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

اگه نمونه سورسی باشه یا یه راهنمایی جامع ممنون میشم ...

مطمئن هستم خیلی ها این سوال رو دارن و دوست دارن حل کنند اما نمیتونند

شما یک sub بنویسین که Datetime و Username یا UserID رو بگیره و در table لاگ که درست کرده اید ، Insert کنه.... هر جا نیاز به ذخیره داشتید ، این Sub رو call کنید. حتی می تونین Event رو بهش ارسال کنید.

عزیز من !
    این یک کد یکپارچه نیست که با یک کپی و پیست کارش انجام بشه !
    چندین ماژول کد لازمه و در جاهای مختلفی باید تکنیکها رو پیاده کنید .

اگه انتظار دارید سورس بزاریم که باید عرض کنم سر در آوردن از کدهای آماده خیلی دردسرش بیشتر از این میشه که خودتون از ابتدا کد رو پیاده کنید !
    اگر شما به صورت مبتدی کار با هر زبان برنامه نویسی را بلد باشید پیاده سازی این تکنیک کار ساده ای است.

در غیر این صورت سری به یکی از کتابهای برنامه نویسی بزنید و یک باز خوانی انجام دهید

موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

دوست عزیز ، من هر رکوردم فیلد تاریخ ایجاد رکورد داره و فقط میخوام تاریخ روزی که ثبت اطلاعات شده بیفته تو فیلد رکوردم .....
    و بقیه هم به همین صورت

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل ثبت نام کاربر در برنامه تحت شبکه
    نوشته شده توسط hf.farhadi در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 22 شهریور 1390, 23:00 عصر
  2. نحوه ایجاد و ثبت امضا دیجیتال؟
    نوشته شده توسط vahid_xml در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 16 فروردین 1389, 09:08 صبح
  3. نحوه ایجاد و ثبت امضا دیجیتال؟
    نوشته شده توسط vahid_xml در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 14 فروردین 1389, 10:38 صبح
  4. ثبت نام کاربر در برنامه ای با دیتابس DBIsam
    نوشته شده توسط nasr در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1385, 10:33 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید