نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: چند سوال راجب کامپونت ها و Activex ها در دلفی 7

Question چند سوال راجب کامپونت ها و Activex ها در دلفی 7

سوال 1 :
    آقا من اگه تو برنامه ام یه کامپونت را Install کنم بعد exe برنامه ام را تو سیستم های دیگر که دلفی ندارند ببرم اجرا می شه ؟

سوال 2 :
    آقا من تو برنامه ام QuickReport را از Install Package نصب کردم حالا اگر exe برنامه ام را تو سیستم های دیگر که دلفی ندارند ببرم اجرا می شه ؟

سوال 3 :
    آقا من تو برنامه ام یک Activex را Import می کنم بعد روی دکمه Install کلیک می کنم حالا اگر exe برنامه ام را تو سیستم های دیگر که دلفی ندارند ببرم اجرا می شه ؟

در قسمت Project >Options>Packages و در قسمت Builth Runtime Packages بایدBPL ها رو Add کنی و الا روی کامپیوتر های دیگه هم باید BPL ها رو ببری
    You never know what you can do until you try

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان
    تشکر از جوابتون من از qreport استفاده کردم از همین روش مشکل حل می شه ؟؟؟

آره حل میشه ولی اگر از InstallShield استفاده می کنید می تونید اونجا هم بگید که از چه کامپوننتهائی استفاده کردید(البته کامپوننتهای اولیه خود دلفی) اونوقت خودش فایللهای مورد نیاز رو میاره

Question

نقل قول نوشته شده توسط mzjahromi
    در قسمت Project >Options>Packages و در قسمت Builth Runtime Packages بایدBPL ها رو Add کنی و الا روی کامپیوتر های دیگه هم باید BPL ها رو ببری
    حالا اگه Add کنی exe همه جا کار می کنه

معمولا آره ولی مثلا اگر از DataBase استفاده کرده باشی باید حتما BDE رو هم ببری.

Question

من الان از Ado استفاده کردم با چی ببرم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان
    با سلام
    اگر از دیتا بیس دیگه ای بجر دلفی هم استفاده کرده باشید می تونید با installshild10.5 راحت setup بسازید .
    سوال : من از فایلهای قلش swf هم استفاده کردم آیا چیزی داره که مثل qreport بشه استفاده کرد و نیاز به نصب flash player نباشه ؟؟؟؟
    نقل قول نوشته شده توسط دنی کوئیل
    سوال 1 :
    آقا من اگه تو برنامه ام یه کامپونت را Install کنم بعد exe برنامه ام را تو سیستم های دیگر که دلفی ندارند ببرم اجرا می شه ؟

سوال 2 :
    آقا من تو برنامه ام QuickReport را از Install Package نصب کردم حالا اگر exe برنامه ام را تو سیستم های دیگر که دلفی ندارند ببرم اجرا می شه ؟

سوال 3 :
    آقا من تو برنامه ام یک Activex را Import می کنم بعد روی دکمه Install کلیک می کنم حالا اگر exe برنامه ام را تو سیستم های دیگر که دلفی ندارند ببرم اجرا می شه ؟
    خواهشن جواب سوال های ما هنوز مانده دوستان

یه فکری کنید

فایلهای exe ایجاد شده در دلفی Stand-alone هستند، یعنی در زمان اجرا نیازی به همراه داشتند Package هایی که ازشون استفاده کردید ندارند و کدهای استفاده شده در این Package ها بصورت اتوماتیک به فایل exe متصل میشند، در نتیجه فقط وجود فایل exe کافیه.

استثناء 1: شما می تونید از طریق Project >Options>Packages این رفتار را تغییر بدید و از دلفی بخواید که کدهای موجود در Package ها را در فایل exe نهایی قرار نده. نتیجه این میشه که فایل exe کوچکتری خواهید داشت، اما باید تمام Package هایی را که ازشون در برنامه استفاده کردید، به همراه فایل exe در سیستم کاربر کپی کنید.

استثناء 2 : اگه در برنامه از DLL یا ActiveX خاصی استفاده می کنید، یا از کامپوننتی استفاده می کنید که نیاز به DLL یا فایلهای خاصی داره، باید اون DLL یا فایلها هم در سیستم کاربر نصب بشند. مثلا اگه از کامپوننت های dbExpress استفاده می کنید، باید درایورهای اونها را هم در سیستم کاربر نصب کنید، یا برای استفاده از ADO باید MDAC در سیستم کاربر نصب باشد.

تاپیک های مشابه

1. درخواست Activex
    نوشته شده توسط فرهاد.ف در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 24 آذر 1385, 13:09 عصر
  2. نسب activex در شبکه
    نوشته شده توسط sarami در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 24 مرداد 1385, 04:07 صبح
  3. اسم این ActiveX چیه؟
    نوشته شده توسط H_SH_VB در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1