نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: replication in mysql

replication in mysql

سلام
    برای انجام عملیات replication ، از Sql Server استفاده کنم بهتر هست یا MySql ?
    برنامه دسکتاپ ویندوز هست و برنامه تحت وب نیست ، سیستم عامل هم ویندوز.
    یک مرکز استان و 10 شهرستان داریم که همه بهم شبکه هستند.
    هر شهرستان باید اطلاعات ورود و خروج پرسنل را داخل دیتابیس ذخیره کنه و مرکز استان هم بتونه اطلاعات تمام شهرستان ها را ببینه، برای اینکه سرعت دسترسی به اطلاعات بیشتر بشه و شهرستان ها در زمان قطعی ارتباط با مرکز هم بتونن اطلاعات ورود و خروج را وارد کنن ، توی هر شهرستان یک دیتابیس هست و توی مرکز استان هم یک دیتابیس دیگه.
    هر تغییر توی دیتابیس هر شهرستان باید به سرعت توی دیتابیس مرکز هم اعمال بشه .
    شهرستان X کاری به اطلاعات شهرستان y نداره اما مرکز اطلاعات تمام شهرستان ها را باید بتونه ببینه.

نقل قول: replication in mysql

مساله ای که اینجا وجود داره اینه که شما نمی تونی یک SLAVE داشته باشی که 10 تا MASTER داشته باشه! باید یک MASTER داشته باشی که 10 تا SLAVE داشته باشه. چون اگر SLAVE به روز بشه MASTER متوجه نمی شود. شاید راه بهتر استفاده از MySQL Cluster باشه. تو SQL سرور شما می تونید زمان به روز رسانی ها رو تنظیم کنی به راحتی و رابط کاربری مناسبی داره ولی باید بستر شبکه ات کامل باشه یعنی Domain Controller داشته باشی و Master و Slave با نام شناخته بشن نه IP.

ولی مدلی که شما می خوای مدل Replication نیست. آیا کلیدهای اصلی با هم تطابق دارن؟ ساختار دیتابیس از اول باید Replicate پذیر باشه. البته شاید SQL Server راه حل بهتری برای این موضوع داشته باشه.
    آخرین ویرایش به وسیله miladamirzadeh : جمعه 17 شهریور 1391 در 12:50 عصر

مرسی
    آره من هم یکم جستجو کرده بودم و به این مشکل master/slave پی بوردم !
    هنوز هیچ طراحی برای دیتابیس انجام نشده ، فعلا میخوام ببینم از چه دیتابیسی استفاده کنم و شیوه پیاده سازی دیتابیس به چه شکل باشه
    به نظرتون بهتر نیست خودم دستی این کار را انجام بدم ؟ یعنی برنامه بیاد اطلاعاتی که توی شهرستان تغییر کرده را به سرور بفرسته ؟ سرور فقط میخواد اطلاعات را ببینه و گزارش تهیه کنه ، نمیخواد ویرایشی روی اطلاعات شهرستان ها داشته باشه

آره. فقط باید مدیریت قطع ارتباط، مدیریت به روز رسانی اطلاعات جدید و ... رو داشته باشی. تا الان سیستم هایی که باهاشون درگیر بودم دیتابیس متمرکز داشتن. و قطع ارتباط با دیتابیس مرکزی به معنای خوابیدن سیستم ها بوده!

تاپیک های مشابه

1. replication
    نوشته شده توسط betanam در بخش SQL Server
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 12 اسفند 1388, 15:46 عصر
  2. یک هاست مجانی php و MySQL میخوام
    نوشته شده توسط م در بخش PHP
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 13 بهمن 1388, 20:33 عصر
  3. replication
    نوشته شده توسط betanam در بخش SQL Server
    پاسخ: 15