نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: مشکل در برقراری ارتباط بین دو جدول

کاربر دائمی آواتار saghari
    محل زندگی
    Tehran

Question مشکل در برقراری ارتباط بین دو جدول

با سلام
    من تو برنامه ای که دارم مینویسم برای وارد کردن نام شهرها یک table درست کردم که دارای 2 فیلد CityId بعنوان کد شهر , CityName بعنوان نام شهر میباشه . حال جدولی دارم که مشخصات پرسنلی رو در خودش نگه میداره از جمله شهر محل تولد - شهر محل صدور شناسنامه و ... که من برای هر جا که باید نام شهری بیاد از فیلدی معادل CityId جدول شهر استفاده میکنم. حال مشکل اینجاست که من میخوام وقتی cityId در جدول شهر تغییر میکنه این تغییرات بصورت آبشاری در تمام فیلدهای شهر بانک دوم هم عمل بشه ولی هر کاری کردم فقط یکی از فیلد های شهر بانک دوم را تونستم بطور آبشاری به بانک شهر متصل کنم. لطفا در مورد راه حل منو راهنمایی کنید.

شما از SQL اگر استفاده میکنید میتوانید بین این دو جدول خود یک Relation ‌برقرار بکنی و سپس در موقع زدن ارتباط بین این دو جدول بگویید که در زمان Update جدول شهرها جدول پرسنلی شما هم UPdate شود همینطور برای DELETE کردن ولی شما در اصل موضوع هیچ احتیاجی برای اینکار ندارید زیرا شما باید در جدول پرسنلی خود فقط کد شهر را ذخیره نمایید و با یک فیلد Lookup میتوانی نام شهر را هم نمایش بدهی و اصولا کد یک شهر در جدول نمی شود که تغییر کند و اصولا چون یک شهر ممکن است که در چندین پرونده پرسنلی ذخیره شود اصولا و منطقا نباید قابلیت حذف داشته باشه
    به هر حال میتوانید کار بالا را انجام دهید.

می تونید از Cascade Update استفاده کنید .
    You never know what you can do until you try

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •