نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: راهنمایی در انتخاب شیوه مناسب ذخیره تصویر

کاربر دائمی آواتار saghari
    محل زندگی
    Tehran

Question راهنمایی در انتخاب شیوه مناسب ذخیره تصویر

با سلام
    قرار است در بانک برنامه ای که در حال نوشتن آن هستم حدود 600 گیگابایت دیتا قرار بگیره که تقریبا 70 درصد آن فایل تصویر میباشد. حالا من نمیدونم با توجه به حجم دیتا ، داده ها رو مستقیم تو بانک ذخیره کنم بهتره یا فقط آدرسشون رو تو بانک نگه دارم؟ (ضمنا دیتابیس SQL 2000 میباشد)

کاربر دائمی آواتار habedijoo
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    پیشنهاد میکنم فصل 21 از کتاب Transact-sql انتشارات نص را بخوان .

نقل قول نوشته شده توسط saghari
    با سلام
    قرار است در بانک برنامه ای که در حال نوشتن آن هستم حدود 600 گیگابایت دیتا قرار بگیره که تقریبا 70 درصد آن فایل تصویر میباشد. حالا من نمیدونم با توجه به حجم دیتا ، داده ها رو مستقیم تو بانک ذخیره کنم بهتره یا فقط آدرسشون رو تو بانک نگه دارم؟ (ضمنا دیتابیس SQL 2000 میباشد)
    بابا بی خیال
    600 گیگا بایت دیتا رو میخای تو بانک ذخیره کنی :-0 میدونی چه بلایی سر بانکت میاره. اونا رو فیزیکی ذخیره کن و آدرسشو در بانک.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    بالای 300 گیگ از عملکرد SQL Server کم میشه و تا حدود 700 گیگ اوراکل از عملکرد بهتری برخورداره ؛
    نقل از مجله DBJournal

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Talking

نقل قول نوشته شده توسط بابک زواری
    بالای 300 گیگ از عملکرد SQL Server کم میشه و تا حدود 700 گیگ اوراکل از عملکرد بهتری برخورداره ؛
    نقل از مجله DBJournal
    سلام

بنظرم این دستمون واحد رو اشتباهی تایپ کردند. منظورشون 600مگا است.
    میدونید 600گیگ دیتا در SQL Server یعنی چی؟
    من یک بانک با 120تا جدول و تمام فیلداش حدود 1500تا است، را میشناسم. این بانکی که دوستمون مثال زدند بعید میدونم گستردا تر از این بانک باشه.
    این بانک اگه حجمش 600گیگ باشه باید حدود 13,000,000,000,000تا رکورد داشته باشه. فکر نمیکنید کمی غیر طبیعی است این همه فیلد.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

کاربر دائمی آواتار hadi2345
    محل زندگی
    تبریز
    با سلام .
    شاید حجم عکس ها بالاست (با پسوند خاص یا اندازه خاص) . به هر حال بهترین راه همینه که شما آدرس اونا رو ذخیره کنید . با اینکه امنیتش پایین تره .
    موفق باشید .

محل زندگی
    Tehran
    با سلام
    من اشتباه تایپ نکردم. این اطلاعات مربوط به حدود دو میلیون صفحه اسکن شده است که مربوط به یکی از سازمانهای دولتی میباشه. یکی از دلایلی که من شک داشتم اطلاعات رو خارج از بانک نگه دارم این بود که امنیت نگهداری اطلاعات برای این سازمان تا حدودی اهمیت داره. البته العان یک کد نوشتم که این فایل ها رو کد میکنه ولی هنوز هم برای انتخاب شیوه مناسب شک دارم. مخصوصا که باید دلایل انتخابم رو برای سازمان مربوطه توضیح هم بدم. سروری که اونا قراره برای این کار استفاده کنند 4 گیگابایت رم و دو پردازنده زون 2 گیگا داره. من واقعا تجربه عملی داشتن این حجم دیتا رو روی sql نداشتم. حالا اگه کسی از دوستان تجربه این کار رو داره لطفا منو راهنمایی کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است
    به تاپیک زیر نگاهی بنداز در مورد حجم داده ای در SQL است.
    http://www.barnamenevis.org/sh...ad.php?t=32602

محل زندگی
    Tehran
    با سلام
    ضمن تشکر از شما و توجه دوست عزیز. من فیچرهای SQL رو خوندم و اعداد اعلام شده اونها رو میدونم اما چیزی که نمیدونم و برام اهمیت داره اینه که توی یک شبکه ای که حدود 200 کاربر دارد (بطور متوسط 30 درصد همزمان از سیستم استفاده میکنند) با حجم دیتا و تعداد رکورد و سخت افزار اشاره شده اگه دیتا رو توی خود دیتابیس ذخیره کنم راندمان سیستم اینقدر پایین نیاد که اداره مربوطه بگه بابا این دیگه چه سیستم بدرد نخوریه (واقعا نمیدونم). مخصوصا که اونا یک تجربه بدی هم دارند (سیستم اتوماسیون اداری اونها که در ابتدا خیلی خوب جواب میداده بعد از گذشت 1 سال اینقدر کند شده که داد همه کاربران رو درآورده و آونها میخوان این سیستم رو عوض کنن).

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است
    دوست عزیز در این مورد اگر از استاد عزیز و محترم جناب آقای ثباتی که در بخش SQL هستند نظر خواهی کنید مطمئنا" به نتیجه خوبی خواهید رسید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb

نقل قول نوشته شده توسط M.kavyani
    دوست عزیز در این مورد اگر از استاد عزیز و محترم جناب آقای ثباتی که در بخش SQL هستند نظر خواهی کنید مطمئنا" به نتیجه خوبی خواهید رسید.
    سلام

یک پیشنهاد (البته مطمئن هستم Admin اون شبکه اینهارو برای این دیتابیس رعایت کرده گفتم شاید هم ...):
    اگه از حداقل از 3 هارد SATA استفاده کنید و قوانین FileGroup رو بخوبی روی این چندتا هارد رعایت کنید. فوق العاده سرعت SQL Server بالا میره.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

Wink

سلام

من هم یک پیشنهاد دارم و اون هم اینه که شما فایلها رو بیرون از SQL نگه داری و در زمان استفاده فقط اون روی شبکه بفرستی و بعد اینکه در خصوص امنیت این موضوع رو به ویندوز بسپری نه برنامه.
    بعد هم اینکه برای اطمینان از امنیت می تونید یک کامپوننت بنویسید که فایلها رو (یا حالا هر روش دیگه ای) تغییر بده و در زمان نمایش تصاویر رو با کامپوننت خودتون نمایش بدید.
    (در خصوص تغییر فایل یک برنامه کوچولو در آدرس زیر قرار داره که کامپوننت اون هم موجود هست Image Coder and Decoder
    http://bb.domaindlx.com/bRoseDev)

محل زندگی
    Tehran
    از راهنمائی شما سپاسگزارم.

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید