نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: مشکل با ایجاد کانکشن استرینگ

مشکل با ایجاد کانکشن استرینگ

سلام دوستان من الان با sql server یه بانک درست کردم ..حالا از روش زیر میخام یه آدرس درست کنم که توی connection string ازش استفاده کنم.
    menu data>Add new data source
    بعدش یه چندتا next میدم میرسم به اونجا که نوع پایگاه داده رو مشخص میکنیم و من Microsioft sql server database file رو انتخاب میکنم و حالا وقتی میخام فایل رو انتخاب کنم میگه که این فایل توسط برنامه های دیگر استفاده میشه که فکر میکنم منظورش باید به sql server باشه..حالا من چجوری میتونم یه connection string ایجاد کنم؟
    نخسه sql server 2008 استفاده میکنم و VS 2010

کاربر دائمی آواتار amir22448
    محل زندگی
    بوشهر

نقل قول: مشکل با ایجاد کانکشن استرینگ

برای این که بخواید یه کانکشن استرینگ آماده کپی کنید یک وب سایت خالی ASP.NET رو بسازید.توش SQLDatasource بزارید.SQLDatasource رو با یکی از دیتابیس هاتون ارتباط بدین.بعد برو تو فایل web.confic کد زیر رو پیدا کن:

<add name="یه چیزی" connectionstring="کانکشن استرین آماده ی ایجاد شده این جاست" />

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بوشهر-بندر دیلم

سلام
    این مراحل رو انجام بده شاید کارت راه افتاد
    مرحله اول
    Presentation1.jpg

مرحله دوم
    Presentation2.jpg

نقل قول نوشته شده توسط mhq1368 مشاهده تاپیک
    سلام
    این مراحل رو انجام بده شاید کارت راه افتاد
    مرحله اول
    Presentation1.jpg

مرحله دوم
    Presentation2.jpg
    آقا مشکل اول حل شد ولی وقتی روی Test connection کلیک میکنم پیغام زیر رو میده
    ---------------------------
    Microsoft Visual Studio
    The database 'D:\HERASAT\HERASAT.MDF' cannot be opened because it is version 661. This server supports version 655 and earlier. A downgrade path is not supported.

Could not open new database 'D:\HERASAT\HERASAT.MDF'. CREATE DATABASE is aborted.

An attempt to attach an auto-named database for file D:\herasat\Herasat.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.
    OK

روی نام دیتابیس در sqlserver management studio کلیک راست و از منوی tasks گزینه detach رو انتخاب کنید و بعد در ویژوال استادیو دیتابیس رو انتخاب کنید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بوشهر-بندر دیلم

نقل قول نوشته شده توسط pro_man مشاهده تاپیک
    آقا مشکل اول حل شد ولی وقتی روی Test connection کلیک میکنم پیغام زیر رو میده
    Microsoft Visual Studio
    The database 'D:\HERASAT\HERASAT.MDF' cannot be opened because it is version 661. This server supports version 655 and earlier. A downgrade path is not supported.

Could not open new database 'D:\HERASAT\HERASAT.MDF'. CREATE DATABASE is aborted.

An attempt to attach an auto-named database for file D:\herasat\Herasat.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.
    OK
    ورژن دیتابیس تون با ورژن نصب شده Sql server یکی نیست

یعنی ورژن SQL Server نصب شده پایین تره
    فکر کنم اگه SQL Server R2 رو نصب کنید مشکلتون حل میشه

فکر کنم sql server R2 نصب کردم من ..تصویر ضمیمه رو یه نگاه بندازین
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg eer.jpg‏ (43.5 کیلوبایت, 105 دیدار)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بوشهر-بندر دیلم

ظاهرا نصبه
    میگم شما دیتابس رو خودتون درست کردین؟
    اگه آره با چه ورژنی از SQLدرست کردین؟

ظاهرا نصبه
    میگم شما دیتابس رو خودتون درست کردن؟
    اگه آره با چه ورژنی از SQLدرست کردین؟
    آره خودم درست کردم الان..
    با همین R2 درست کردم..یه جدول هم بیشتر نداره..
    اینجوری درست کردم:
    SSMS رو باز کردم و در قسمت Server Name . گذاشتم بعدش connect رو زدم بعدش دیتابیس رو ایجاد کردم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بوشهر-بندر دیلم

میشه دیتابیس تون رو برام بفرستین

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بوشهر-بندر دیلم

ببینید

SQL Server 2008 databases are version 655. SQL Server 2008 R2 databases are 661. You are trying to attach an 2008 R2 database (v. 661) to an 2008 instance and this is not supported. Once the database has been upgraded to an 2008 R2 version, it cannot be downgraded. You'll have to either upgrade your 2008 SP2 instance to R2, or you have to copy out the data in that database into an 2008 database (eg using the data migration wizard, or something equivalent).
    بخونید
    متوجه میشید.

آره خودم درست کردم الان..
    با همین R2 درست کردم..یه جدول هم بیشتر نداره..
    اینجوری درست کردم:
    SSMS رو باز کردم و در قسمت Server Name . گذاشتم بعدش connect رو زدم بعدش دیتابیس رو ایجاد کردم
    در server name به جای نقطه ، (local)\sqlexpress رو قرار بده تا به sqlserver express کانکت بشی و بعد دوباره دیتابیس رو بساز.

از داخل خود ویژوال استادیو هم ، از طریق add new item و با انتخاب service-based database میتونید دیتابیس رو بسازید.

نقل قول نوشته شده توسط mafaman2003 مشاهده تاپیک
    در server name به جای نقطه ، (local)\sqlexpress رو قرار بده تا به sqlserver express کانکت بشی و بعد دوباره دیتابیس رو بساز.

از داخل خود ویژوال استادیو هم ، از طریق add new item و با انتخاب service-based database میتونید دیتابیس رو بسازید.
    آقا این کاریو که گفتی کردم و درست شد..اما یه سوال این دیتابیسی که من الان با (local)\sqlexpress درست کردم و اینجوری کانکت شدم فرقی با اون روش کانکت شدن با . نداره که من کانکت میشدم؟

شما با نقطه(یا local) به سروری وصل میشی که با management studio نصب کردی(standard , enterprise , ... ). اگر سرورت لوکال(.) باشه در ویژوال استادیو برای انتخاب دیتابیس به جای Microsioft sql server database file باید microsoft sql server رو انتخاب کنی و دیتابیست رو باید attach کرده باشی.
    ولی با (local)\sqlexpress به اسکیوال اکسپرس وصل میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بوشهر-بندر دیلم

شما با نقطه(یا local) به سروری وصل میشی که با management studio نصب کردی(standard , enterprise , ... ). اگر سرورت لوکال(.) باشه در ویژوال استادیو برای انتخاب دیتابیس به جای Microsioft sql server database file باید microsoft sql server رو انتخاب کنی و دیتابیست رو باید attach کرده باشی.
    سلام دوست گرامی

من خودم Sql Server Express نصب کردم ولی با .(نقطه ) آدرس دهی میکنم یعنی

.\sqlexpress

آقا من تا حالا با SQL server کار نکردم اولین تجربم هستش..الان من میخام یه برنامه کتابخونه ساده درست کنم که باید حتما پایگاه داده اون با sql server ساخته بشه..یعنی من فقط به یه فایل دیتابیس نیاز دارم که با SQL SERVER ساخته شده باشه.بعدشم این برنامه ای که مینوسم فقط قراره روی کامپیوتر نصب بشه یعنی تحت شبکه نیست..
    حالا با این شرایط من چجوری DATABASE رو بسازم؟
    وقتی میخام وارد SQL SERVER بشم باید نقطه بزارم کانکت بشم یا چیزه دیگه باید بنویسم؟

کاربر دائمی آواتار فرید نجفلو
    محل زندگی
    تبریز

سلام دوست گرامی
    من خودم Sql Server Express نصب کردم ولی با .(نقطه ) آدرس دهی میکنم یعنی
    .\sqlexpress
    خوب اینکه نقطه خالی نیست. .\sqlexpressمعادل (local)\sqlexpressهست
    آقا من تا حالا با SQL server کار نکردم اولین تجربم هستش..الان من میخام یه برنامه کتابخونه ساده درست کنم که باید حتما پایگاه داده اون با sql server ساخته بشه..یعنی من فقط به یه فایل دیتابیس نیاز دارم که با SQL SERVER ساخته شده باشه.بعدشم این برنامه ای که مینوسم فقط قراره روی کامپیوتر نصب بشه یعنی تحت شبکه نیست..
    حالا با این شرایط من چجوری DATABASE رو بسازم؟
    وقتی میخام وارد SQL SERVER بشم باید نقطه بزارم کانکت بشم یا چیزه دیگه باید بنویسم؟
    با .\sqlexpress یا (local)\sqlexpress کانکت شو و دیتابیست رو بساز و بعد دیتابیس رو detach کن و انتقال بده به ویژوال استادیو.

اگر هم نمیخوای از management studio استفاده کنی در ویژوال استادیو دیتابیس رو بساز.
    از مسیر project>>add new item از طریق service-based database . در پنجره ظاهر شده dataset رو انتخاب کرده و next و در نهایت finish. از طریق پنجره server explorer میتونی تیبل ها و view ها و ... رو بسازی.

کاربر دائمی آواتار booysusa
    محل زندگی
    ایران سرای من است

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud.Afrad مشاهده تاپیک
    خوب اینکه نقطه خالی نیست. .\sqlexpressمعادل (local)\sqlexpressهست

با .\sqlexpress یا (local)\sqlexpress کانکت شو و دیتابیست رو بساز و بعد دیتابیس رو detach کن و انتقال بده به ویژوال استادیو.

اگر هم نمیخوای از management studio استفاده کنی در ویژوال استادیو دیتابیس رو بساز.
    از مسیر project>>add new item از طریق service-based database . در پنجره ظاهر شده dataset رو انتخاب کرده و next و در نهایت finish. از طریق پنجره server explorer میتونی تیبل ها و view ها و ... رو بسازی.
    درود
    تفاوت ساختن دیتابیس در ویژوال استودیو و ساختن دیتابیس در مانجمنت استودیو چی هست؟
    شما کدام را پیشنهاد میدید؟
    آدرس کانکشن استرینگشون باهم تفاوت داره؟

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

سلام
    هیچ فرقی نداره. اما تو خود برنامه مدیریت SQL دستت بازتره و به کلی امکانات دیگه دسترسی داری. هرکدومو خواستی استفاده کن. ولی خودم بهتون توصیه میکنم sql managment رو هم یاد بگیرید کم کم . کم کم نیاز به چیزایی پیدا میکنی که مجبوری بری رو منیجمنت. مثل مدریت اینیستنس ها و...

تاپیک های مشابه

1. سوال: نحوه ایجاد کانکشن استرینگ در دلفی 2010 یا XE
    نوشته شده توسط ehsan.moolaei در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 06 خرداد 1390, 00:20 صبح
  2. مشکل در ایجاد کانکشن
    نوشته شده توسط مهدی رحیم زاده در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 24
    آخرین پست: دوشنبه 09 شهریور 1388, 17:38 عصر
  3. سوال: نحوه ایجاد کانکشن استرینگ در sql2000
    نوشته شده توسط alih988 در بخش SQL Server
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 01 آبان 1387, 08:27 صبح
  4. ایجاد کانکشن استرینگ
    نوشته شده توسط soghra در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 10 بهمن 1386, 14:22 عصر
  5. مشکل provider در کانکشن استرینگ OLE DB
    نوشته شده توسط icmaster در بخش C#‎‎