نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: شروع اعمال امنیت در sql

شروع اعمال امنیت در sql

سلام دوستان
    من قبلا db های زیادی ساختم اما تا حالا تو بحث امنیت کار نکردم
    من می خوام در db که ساختم امنیت رو اعمال کنم از کجا باید شروع کنم؟ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول: شروع اعمال امنیت در sql

فکر کنم بهترین کار اینکه اول سئوال درستی بپرسید ... یعنی شما چه توقعی از امنیت در SQL دارید ... ؟ بعد از این که امنیت رو روی بانک پیاده سازی کردید (بقول شما البته ...) بانک شما دارای چه ویژگی خواهد شد ؟!

با سلام
    من می خوام در بانکم کنترل login ها و دسترسی های کاربران رو داشته باشم
    براب داده هام سطح دسترسی تعریف کنم
    به طور کلی discretionary access control و mandatory access control
    در ضمن علاوه بر امنیت اگه تو زمینه های زیر هم به من کمک کنید ممنون میشم
    log گیری
    تعریف transaction(تراکنش)
    همزمانی (cuncurrency)

با سلام.
    من میخام بدونم که
    دلیل اینکه میگن اعتبار سنجی Sql Server Authentication، از لحاظ امنیتی خوب نیس چیه؟

در این روش اعتبار سنجی باید یوزر و پسورد در رشته اتصال ذکر بشه.و اگر کسی بخاد میتونه با استفاده از نرم افزارهای کرک برنامه پایگاه داده ما را دی اسمبل کنه و به راحتی یوزر و پسورد ما را پیدا کنه.

آیا دلیلش همینه؟ نمیشه یوزر و پسورد رو از توی یه فایل DLL خوند یا از روشهایی مثل hash استفاده کرد. تا اطمینان بالا بره؟ آیا با استفاده از رمز گذاری یوزر و پسورد بازهم میشه اونو کرک کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    بحث اینه که وقتی به وسیله Windows Authentication اعتبارسنجی بشه شما هم از Domain Control ، کاربر مورد نظر رو محدود میکنید هم اینکه میتونید کل دسترسی هاشو ار SQL server ببندید.
    ولی در SQL Server هرچقدر پسورد قوی باشه و امنیت بالایی باشه، کاربر اگر دسترسی Administrator Local خودش رو داشته باشه و SQl server نیز روی سیستم خودش باشه میتونه سرویس رو Stop کنه و داده ها رو منتقل کنه.

نقل قول نوشته شده توسط Fahime_FM مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من قبلا db های زیادی ساختم اما تا حالا تو بحث امنیت کار نکردم
    من می خوام در db که ساختم امنیت رو اعمال کنم از کجا باید شروع کنم؟ممنون میشم کمکم کنید.

اول در زمینه اعمال امنیت در اس کیوال سرور یه کم مطالعه کن. بهتره اول با Management studio شروع کنی و در این محیط گرافیکی اعمال امنیت رو یاد بگیری. و یوزر ها و نقش ها رو بسازی. تو اینترنت متاسفانه من نتونستم کتاب خوبی گیر بیارم ولی با سرچ کردن عباراتی مث How to create login in Management studio و امثال آن میتونی اطلاعات خوبی بدس بیاری. پک های مولتی مدیای آموزشی هم هس البته زیاد بحث امنیتو بخوبی پوشش نمیدن ولی برای شروع بد نیست. مث پک SQl اینیاک.

در محیط Management studio برای شروع یک دیتا بیس ایجاد کن .در پوشه security مربوط به محیط Management studio بصورت پیش فرض ، Builtin Administrator قرار دارد اگه قبلا حذفش نکردی. وجود Builtin Administratorیعنی اینکه هر اکانت ویندوزی که از نوع ادمینستراتور باشه میتونه به SQL وصل بشه. حال ویندوزت را لوگاف کن و تو یه اکانت از نوع ادمین برو.بعد یه پروژه جدید بساز و به بانکت وصل شود بدون ذکر کردن یوزر و پسورد در رشته اتصال. میبینی که میتونی به بانکت وصل بشی.

حال این پروژه رو ببند و در قسمت کنترل پانل و User Account ، اکانت Guest را فعال کن و ویندوزت رو با اسفاده از اکانت Guest بیار بالا.
    یه پروژه مث پروژه قبلیت بساز و به بانک متصل شو.میبینی که دسترسی مجاز نیست. (اکانت Guest بصورت پیش فرص نمیتونه به SQL دسترسی داشته باشه مگر اینکه قبلا مجوز دسترسیشو فعال کرده باشی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان جنوبی

بحث اینه که وقتی به وسیله Windows Authentication اعتبارسنجی بشه شما هم از Domain Control ، کاربر مورد نظر رو محدود میکنید هم اینکه میتونید کل دسترسی هاشو ار SQL server ببندید.
    ولی در SQL Server هرچقدر پسورد قوی باشه و امنیت بالایی باشه، کاربر اگر دسترسی Administrator Local خودش رو داشته باشه و SQl server نیز روی سیستم خودش باشه میتونه سرویس رو Stop کنه و داده ها رو منتقل کنه
    منظور شما اینه که در اعتبارسنجی Windows Authentication امنیت بیشتری برقراره؟
    اگر دیتابیس روی سرور باشه کدام روش بهتره؟
    با تشکر

بله ، به صورت Windows authentication شما از امنیت بیشتری برخوردار هستید.
    برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببینید.

تاپیک های مشابه

1. امنیت در sql
    نوشته شده توسط AHMAD-AHMAD در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 07 اسفند 1386, 11:12 صبح
  2. امنیت در SQL Server ???
    نوشته شده توسط afshin61 در بخش SQL Server
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 27 دی 1386, 10:39 صبح
  3. امنیت در SQL
    نوشته شده توسط hassan1365 در بخش Classic ASP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 29 آبان 1385, 19:12 عصر
  4. امنیت 2000 SQL Server شماره 1 (مقاله)
    نوشته شده توسط بابک زواری در بخش SQL Server
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 10 آذر 1384, 18:00 عصر
  5. امنیت 2000 SQL Server شماره 2 (مقاله)
    نوشته شده توسط بابک زواری در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 10 آذر 1384, 17:59 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •