نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: عدم کارکرد صحیح فیلدهای محاسباتی در دلفی7

Exclamation عدم کارکرد صحیح فیلدهای محاسباتی در دلفی7

با سلام و ارادت، لطفا من را در این موضوع راهنمایی فرمایید چون خیلی برایم مهم است:

من فیلدی از نوع Calculated در یک ADOQuery ایجاد کرده ام. و بر طبق اصول در روال OnCalcFields این کوئری، کد محاسبه آن را هم نوشته ام برای سهولت فرض کنید مثل زیر :

myADOQuery.myCalcField.Value := 10

قاعدتا باید در تمام رکوردها مقدار این فیلد برابر عدد 10 شود.

اما مشکل اینجاست که در زمان نمایش گرید مرتبط با این کوئری در مواقع مختلف یکی از فیلدها محاسبه نمی شود. مثلا در هنگام باز شدن اولیه کوئری، فیلد مورد نظر در رکورد اول، محاسبه نشده و نمایش داده نمی شود !! اما در بقیه رکوردها مشکلی وجود ندارد.

جالب اینست که اگر به رکورد انتهایی کوئری با دستور یا با استفاده از اسکرول در گرید، بروم
    فیلد محاسباتی مورد نظر در آخرین رکورد محاسبه و نمایش داده نمی شود ولی فیلد محاسباتی اولین رکورد و سایر رکودها مشکلی ندارند !!

تصویر ضمیمه این مشکل را بهتر نمایش داده است.

خواهش می کنم، دوستان و اساتید راهنمایی بفرمایند.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

دوست عزیز در صورت نگاه به عکس متوجه میشوید که حتما این گزینه Active بوده است وگرنه برای سایر فیلدها هم چیزی محاسبه نمیشد.

بهر حال با چنین تنظیمی هم مشکل باقی است . اما از شما متشکرم که در بحث شرکت کردید.

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    لطفاً یک این پروزه را ضمیمه کنید، (فقط این قسمتش را، یا یک پروژه دیگر که فقط این مشکل را نشان بده)
    من نتونستم این مشکل را بازسازی کنم.
    آخرین ویرایش به وسیله اَرژنگ : سه شنبه 04 بهمن 1384 در 03:26 صبح

خیلی ممنون
    چون اصل پروژه خیلی بزرگه یک پروژه مثالی ایجاد میکنم و ضمیمه خواهم کرد.

باز هم تشکر

با تشکر از ارژنگ عزیز
    مشکل را خودم پیدا کردم.
    علت دقیقی نداشت ولی با نصب مجدد دلفی 7 مشکل حل شد و حالا داره درست کار میکنه.

نزدیک به یک هفته این مشکل منو سر کار گذاشته بود !

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •