نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: استفاده از attribute ها و فیلتر ها بر روی کلاس های پایگاه داده که با دیتابیس فیرست درست شده است

استفاده از attribute ها و فیلتر ها بر روی کلاس های پایگاه داده که با دیتابیس فیرست درست شده است

با سلام

من دیتابیس را به روش database first به وب سایتم متصل کردم حال می خواهم بر روی جداول از attribute ها و فیلتر ها استفاده کنم ولی چون در این روش اصلان کلاسی وجود ندارد در کتاب آموزشی که دارم مبحثی با عنوان "اعمال metadata به بک کلاس buddy " وجود دارد ولی متا دیتا مورد نظر اصلا وجود ندارد "[metadatatype(typeof(نام جدول)(]"
    حال باید چه کار کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دماوند

نقل قول: استفاده از attribute ها و فیلتر ها بر روی کلاس های پایگاه داده که با دیتابیس فیرست درست ش

[MetadataType(typeof(CategoryMetadata))]
    public partial class Category
    {
    public class CategoryMetadata
    {
    [ScaffoldColumn(false)]
    public int ID { get; set; }

[Required(ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "Required")]
    [Display(Name = "Name", ResourceType = typeof(SR.CategoryResource))]
    [DataType(DataType.Text, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "InvalidData")]
    [StringLength(100, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "StringLenght")]
    public string Name { get; set; }

[Required(ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "Required")]
    [Display(Name = "Description", ResourceType = typeof(SR.CategoryResource))]
    [DataType(DataType.MultilineText, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "InvalidData")]
    [StringLength(500, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "StringLenght")]
    public string Description { get; set; }
    }
    }

نقل قول: استفاده از attribute ها و فیلتر ها بر روی کلاس های پایگاه داده که با دیتابیس فیرست درست ش

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    امیدوارم منظور دوستمونmze666 رو متوجه شده باشید.
    مدلتون یک کلاس هم برای desiner.cs دارد، در کلاس مربوطه هر تغییری که بخواهید میتوانید بدهید.
    موفق باشید.

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    نقل قول نوشته شده توسط mze666 مشاهده تاپیک

[MetadataType(typeof(CategoryMetadata))]
    public partial class Category
    {
    public class CategoryMetadata
    {
    [ScaffoldColumn(false)]
    public int ID { get; set; }

[Display(Name = "Name", ResourceType = typeof(SR.CategoryResource))]
    [DataType(DataType.Text, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "InvalidData")]
    [StringLength(100, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "StringLenght")]
    public string Name { get; set; }

[Display(Name = "Description", ResourceType = typeof(SR.CategoryResource))]
    [DataType(DataType.MultilineText, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "InvalidData")]
    [StringLength(500, ErrorMessageResourceType = typeof(SR.ValidationMsg), ErrorMessageResourceName = "StringLenght")]
    public string Description { get; set; }
    }
    }
    لطفا راجع به SR که در این جا استفاده کردید؛ توضیح بدید.
    با سپاس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دماوند

بله این قطعه کد رو از یکی از پروژه هام کپی پیست کردم و یادم رفت قسمت های اضافی (که مربوط به سوال دوستمون نمیشه) رو حذف کنم.
    من در اکثر پروژه هام یک پروژه Class Library جدا درست می کنم (اینجا اسمش رو SR گذاشتم) و ریسورس ها (فایل های .resx) رو داخل اون قرار میدم. در حقیقت SR در اینجا namespace هستش.

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    نقل قول نوشته شده توسط mze666 مشاهده تاپیک
    بله این قطعه کد رو از یکی از پروژه هام کپی پیست کردم و یادم رفت قسمت های اضافی (که مربوط به سوال دوستمون نمیشه) رو حذف کنم.
    من در اکثر پروژه هام یک پروژه Class Library جدا درست می کنم (اینجا اسمش رو SR گذاشتم) و ریسورس ها (فایل های .resx) رو داخل اون قرار میدم. در حقیقت SR در اینجا namespace هستش.
    ممنون از پاسختون
    راستی میدونید برای اینکه محدودیت برای نوع فیلدها مثلا int بگذاریم باید چی کار کنیم؟ که اگه کاربر اون نوع رو وارد نکرد پیغام خطای مربوطه رو ببینه.
    با سپاس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دماوند

خواهش می کنم.
    خود MVC یادم نیست همچین قابلیتی رو داشت یا نه. فکر کنم DataType("Integer") بود. یا شایدم با Range Attribute. ولی اصلاً درست یادم نمیاد.
    در هر حال این لینک چیزی که می خواید رو داره + چندتا Attribute مفید دیگه.

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    لینکی که فرموده بودید دیدم؛ از یه خاصیت به نام [Integer] استفاده کرده بود ولی جزء DataAnnotationهای موجود نبود.
    با سپاس

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: فیلتر گذاری بر روی درایو های مشترک در شبکه در ویندوز 2003
    نوشته شده توسط daneshmand1354 در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 10 اسفند 1390, 13:31 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 07 بهمن 1390, 13:14 عصر
  3. استفاده از پایگاه داده اکسس به همراه ...(بد مشکلیه)
    نوشته شده توسط سمیه بختیاری در بخش Access
    پاسخ: 9
    آخرین پست: شنبه 01 مرداد 1384, 01:19 صبح
  4. استفاده از ردیف در هنگام فیلتر گیری
    نوشته شده توسط دنیای دلفی در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 16
    آخرین پست: چهارشنبه 04 شهریور 1383, 01:13 صبح
  5. مشکل کار با پایگاه داده Access در شبکه با استفاده از ADO ؟؟؟
    نوشته شده توسط hghodsi در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 28 مرداد 1383, 22:51 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •