نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: بهترین نسخه لینوکس کدام نسخه است؟

بهترین نسخه لینوکس کدام نسخه است؟

بهترین نسخه لینوکس کدام نسخه است؟

و یک سوال دیگه اینکه چجوری می تونم فایل های exe رو اجرا کنم ؟

نقل قول: بهترین نسخه لینوکس کدام نسخه است؟

سلام.اول بگم که بهتره از واژه‌ی توزیع به جای نسخه و گنو/لینوکس به جای لینوکس استفاده بشه و دوماً توزیعی با عنوان "بهترین توزیع" وجود نداره و این بهتر بودن برای هر شخص به تناسب نیازهاش متغیره ولی توصیه میکنم اگه تازه وارد هستین توی دنیای گنو/لینوکس از توزیع اوبونتو (Ubuntu) استفاده کنید. در خصوص سؤال دومتون هم عرض کنم که گنو/لینوکس یک سیستم عامل کاملاً مجزا از ویندوز هست پس بسته های نرم‌افزاری خودش رو هم داره که معمولاً با پسوندهای deb یا rpm مشخص میشن. پس شما نمیتونید فایل‌های با پسوند EXE رو در محیط گنو/لینوکس اجرا کنید مگر در صورتی که برنامه‌ی واین (Wine) رو در توزیع گنو/لینوکس مورد نظرتون نصب کنید که در اون صورت هم واین هیچ تضمینی برای اجرای صحیح تمام برنامه‌های ویندوزی به شما نمیده و بهتر بگم٬ فقط تعداد کمی از نرم‌افزارهای ویندوزی در واین قابل اجراست البته نگران نباشید سیستم عامل گنو/لینوکس مخازن عظیمی از نرم‌افزارهای مختلف داره و میتونم بگم تقریباً برای تمام برنامه‌های ویندوزی یک معادل گنو/لینوکسی خوب وجود داره.
    آخرین ویرایش به وسیله shahramlp : جمعه 15 دی 1391 در 00:57 صبح

مثلا اگه برای کسی خواستم نصب کنم مثلا اگه خواست بازی کنه اون شخصه مثلا برای بازی ها هم نسخه لینوکسی اش هم میاد یا نه

نقل قول نوشته شده توسط sh711917 مشاهده تاپیک
    مثلا اگه برای کسی خواستم نصب کنم مثلا اگه خواست بازی کنه اون شخصه مثلا برای بازی ها هم نسخه لینوکسی اش هم میاد یا نه
    متأسفانه دست روی نقطه ضعف گنو/لینوکس گذاشتین نخیر به هیچ وجه بازیهای ویندوزی در لینوکس اجرا نخواهند شد و تا الان من ندیدم که نسخه‌ی گنو/لینوکسی یک بازی ویندوزی تولید شده باشه البته گنو/لینوکس هم بازیهایی برای خودش داره ولی با بازیهای ویندوزی قابل مقایسه نیست ولی گنو/لینوکس اونقدر مزایای دیگه داره که ضعف توی این قسمتش رو میشه نادیده گرفت البته شما میتونید گنو/لینوکس و ویندوز رو کنار هم داشته باشین و از هر دو استفاده کنید

یعنی می تونم هم مثلا ویندوز 7 داشته باشم هم ویندوز لینوکس
    حالا اول کدومشو باید نصب کنم مثلا اگه بخوام 7 و 8 نصب کنم اول باید 7 نصب کنم بعد 8 تو اونجا کدومشو باید اول نصب کنم

اقا قوی ترین نسخه لینوکس کدومه ماز لحاظ امنیت و زیبلیی و کاربر پسند بودن و سرعت بالا و ...

یعنی می تونم هم مثلا ویندوز 7 داشته باشم هم ویندوز لینوکس
    دوست گلم گنو/لینوکس خودش یک سیستم عامل هست و ویندوز یک سیستم عامل دیگه و هیچ ربطی به هم ندارن پس این اشتباه هست که بگیم 'ویندوز لینوکس' ویندوز توسط مایکرسافت تولید و پشتیبانی میشه و گنو/لینوکس توسط جامعه‌ی متن باز تولید و پشتیبانی میشه و هیچ ربطی این دو محصول به هم ندارن و کاملاً ساختار و معماری متفاوتی دارن.
    اقا قوی ترین نسخه لینوکس کدومه ماز لحاظ امنیت و زیبلیی و کاربر پسند بودن و سرعت بالا و ...
    همونطور که عرض کردم نمیشه یک درجه بندی برای گنو/لینوکس قائل شد همه‌ی توزیع‌های گنو/لینوکس از یک هسته‌ی مشترک که همون لینوکس هست استفاده میکنن ولی تفاوت‌های عمده‌ای در سایر نرم‌افزارهاشون با هم دارن.بنده به شما توصیه میکنم که یک سرچ ساده در گوگل بزنید و سعی کنید که یک دید عمومی و جامع نسبت به مفاهیم سیستم عامل و لینوکس پیدا کنید با صرف یکم وقت میتونید انتخاب بهتری داشته باشید.موفق باشید

کاربر جدید
    محل زندگی
    کوفه

هر کدوم از نسخه های گنو/لینوکس ، خصوصیات خاص خودشون رو دارن و باید ببینی به کدومش بیشتر احتیاج داری !
    مثلا از لحاظ زیبایی و کابرپسند بودن(راحتی) ، میتونی از نسخه های fedora و ubuntu استفاده کنی.

سلام
    میخواستم بدونم کلا گنو لینوکس چند نوع سیستم عامل داره میشه نسخه های مختلفش رو بنویسید
    بعدش تو کدوم سایت میتونم همه ی نسخه ها و مزیت هاش رو ببینم

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

distrowatch.com
    خیلی نسخه داره.هیچ کس نمیتونه حتی نصفش رو حفظ کنه چه برسه به همش.

کاربر دائمی آواتار R_Rajaee_Rad
    محل زندگی
    عالم برنامه نویسی

توزیع آریوس برای تازه کارهای لینوکس خیلی مناسبه

نقل قول نوشته شده توسط shahramlp مشاهده تاپیک
    متأسفانه دست روی نقطه ضعف گنو/لینوکس گذاشتین نخیر به هیچ وجه بازیهای ویندوزی در لینوکس اجرا نخواهند شد و تا الان من ندیدم که نسخه‌ی گنو/لینوکسی یک بازی ویندوزی تولید شده باشه
    سلام. چرا هستش. یکی دو تا نسخه از توزیع جنتو دیده بودم که چند تا بازی حرفه ای ویندوز رو باهاش بیرون داده بودن.
    در مورد بهترین دیسترو دوستان ابونتو آریوس و فدورا رو پیشنهاد داده بودن. به عنوان فردی که بیش از ۱۵ سال از گنو لینوکس استفاده کردم. ابونتو و آریوس که ازش مشتق شده رو پیشنهاد نمیدم. فدورا بد نیست برای شروع

سلام به اعضا
    کدوم سیستم از هر لحاظ بهتره

نقل قول نوشته شده توسط ……………… مشاهده تاپیک
    سلام به اعضا
    کدوم سیستم از هر لحاظ بهتره
    منظورت از سیستم چیه اونوقت؟!

تاپیک های مشابه

1. کدام نسخه لینوکس بهتر است
    نوشته شده توسط bbbbbbbbbbbbbbbbb در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 29 اسفند 1388, 17:01 عصر
  2. سوال: کدام نسخه از SQL Server 2008 برای برنامه نویسی با دلفی بهتر است؟!!
    نوشته شده توسط hedi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 16 شهریور 1387, 03:45 صبح
  3. بهترین نسخه لینوکس برای مبتدیان
    نوشته شده توسط Best Programmer در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 08 خرداد 1386, 13:24 عصر
  4. بهترین نسخه لینوکس
    نوشته شده توسط maleknet در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 02 خرداد 1386, 15:43 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار