نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: mirror

mirror

سلام
    من روی یک کامپیوتر ویندوز 2000 سرور نصب کرده ام و dhcp وdns و activedirectory در ضمن این هارد رو به سه تا پارتیشن تقسیم کرده ام حالا بعد از مدتی یک هارد دیگر نیز خریده ام و می خواهم هاردها را با هم mirror کنم تا حالا این کار رو نکرده ام ولی شنیده ام که mirror برای وقتی است که هاردت رو به یک پارتیشن فقط تقسیم بندی کنی حالا با این اوصاف من باید چی کار کنم چون اگر دوباره از اول پارتیشن بندی کنم همه اطلاعات activedirectory و هر چه دارم از بین می رود

سلام
    شما بایستی دو تا هاردتون رو با هم RAID (Redundant Array of Inexpensive Disks) کنید شما موقع raid کردن در ویندوز 2000 سرور 3 حالت مختلف دارید

RAID 0 Striping - Volume Sets
    RAID 1 Mirroring/Duplexing
    RAID 5 Striping with parity

همانطور که ملاحضه میکنید حالت دوم دقیقا کاری هست که شما می خواهید انجام بدید . برای انجام این کار ابتدا باید hard Disk خود را از Basic به dynamic تبدیل کنید به روش زیر :

1- روی mycomputer کلیک راست کرده و Manage رو انتخاب کنید
    2- Disk ManageMent رو انتخاب کنید
    3- روی هارد مورد نظر کلیک راست کرده و Convert To dynamic disk رو انتخاب کنید.

هارد دیسک شما تبدیل به dynamic شده و الان شما میتونید عملیات raid کردن رو انجام بدید روش زیر را دنبال کنید
    1- روی قسمتی از فضای تخصیص داده نشده هارد دیسک dynamic کلیک راست کنید
    2- گزینه create Volume را انتخاب کنید
    3- در ابتدا next رو انتخاب کنید و بعد Mirrored volume را کلیک کنید
    4- دیسکی که میخواهید از اون mirror گرفته شود رو انتخاب کنید و add mirror را کلیک کنید.
    5- ممکن است سؤالاتی به دلیل اینکه داریو شما boot هست از شما پرسیده شود و شما بایستی اونها رو تایید کنید.

در شمن حتما ابتدا بر روی یک کامپیوتر دیگر آزمایش کنید که دچار اشتباهات احتمالی نشوید

پیروز باشید

نقل قول نوشته شده توسط صنم
    سلام
    تا حالا این کار رو نکرده ام ولی شنیده ام که mirror برای وقتی است که هاردت رو به یک پارتیشن فقط تقسیم بندی کنی
    دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم لزومی به این کار نیست به تصویر ضمیمه توجه بفرمایید ولی حتما قبل از انجام Mirroring با استفاده از نرم افزار هایی شبیه Norton Ghost از disk خود Image بگیرید که اگر احیانا به مشکل برخوردید امکان برگشت به عقب را داشته باشید همیشه باید احتمالات را جددی بگیرید مخصوصا در مواردی که اطلاعات مهم هستند.
    پیروز باشید
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg Pic.JPG‏ (58.0 کیلوبایت, 50 دیدار)

تاپیک های مشابه

1. Computer Mirror in Lan
    نوشته شده توسط FirstLine در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 15
    آخرین پست: چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:56 عصر
  2. Mirror
    نوشته شده توسط jupeter در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 24 خرداد 1385, 12:39 عصر
  3. منظور از نسخه Primary و Mirror چست؟
    نوشته شده توسط mr_esmaily در بخش VB.NET
    پاسخ: 0