نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: تست یک نرم افزار ساده

Thumbs up تست یک نرم افزار ساده

نرم افزار زیر به جهت بررسی نمایش زبان فارسی در تمام گوشی ها ایجاد شده است،لذا از شما تقاضا دارم تا نسبت به تست آن اقدام و به سوالات زیر پاسخ دهید تا اشکالات احتمالی را برطرف کنم.

نکته:این نرم افزار بر روی آندروید 2.2 به بالا قابلیت اجرا دارد.

1.در صفحه اول کدام دکمه را به صورت صحیح مشاهده می کنید؟
    2.در صفحه دوم کدام دکمه را به صورت صحیح مشاهده می کنید؟
    3.گوشی شما از زبان فارسی پشتیبانی می کند یا خیر؟
    4.نام گوشی شما چیست؟
    5.ورژن آندروید گوشی شما چیست؟

دانلود نرم افزار

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

نقل قول: تست یک نرم افزار ساده

متن هردو دکمه به درستی نمایش داده شد. متن موجود در صفحه ی بعد هم همینطور

گوشی من Samsung Galaxy Gio هست، فارسی رو پشتیبانی می کنه و نسخه ی 2.3.3 هست.

نقل قول نوشته شده توسط meysam.rabie مشاهده تاپیک
    نرم افزار زیر به جهت بررسی نمایش زبان فارسی در تمام گوشی ها ایجاد شده است،لذا از شما تقاضا دارم تا نسبت به تست آن اقدام و به سوالات زیر پاسخ دهید تا اشکالات احتمالی را برطرف کنم.

نکته:این نرم افزار بر روی آندروید 2.2 به بالا قابلیت اجرا دارد.

1.در صفحه اول کدام دکمه را به صورت صحیح مشاهده می کنید؟
    2.در صفحه دوم کدام دکمه را به صورت صحیح مشاهده می کنید؟
    3.گوشی شما از زبان فارسی پشتیبانی می کند یا خیر؟
    4.نام گوشی شما چیست؟
    5.ورژن آندروید گوشی شما چیست؟

دانلود نرم افزار

عکس محیط نرم افزار که فراموش کردم

3.jpg2.jpg1.jpg

از جناب Nevercom بابت دیگر دوستی تشکر میکنم و همچنین از اینکه جامعه ما ایرانی ها به جایی رسیده که بی تفاوت از کنار همدیگه عبور میکنیم واقعا متاسفم.

منم نصب کردم درست بود.
    گوشیم galaxy nexus و اندروید ورژن 4.1.1

کاربر دائمی آواتار Modernidea
    محل زندگی
    »مشهد الرضا«

سلام

1و2 هر دو دکمه و هر دو صفحه برای من به درستی نمایش داده میشود.
    3. از فارسی پشتیبانی میکند.
    4. Sony Xperia P
    5. اندروید 4.0.4

ایشالا سورس برنامه را چه موقع میبینیم که من مبتدی یاد بگیرم؟

Modernideaراست میگن. کی کد برنامه رو ببینیم؟ بالاخره باید جنبه یادگیری داشته باشه :دی

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

حالا که این بحثش پیش امده، بهتره همه تجربیاتمون رو به اشتراک بزاریم تا اگر خواستیم برنامه ای فارسی بنویسیم بدونیم با چه مشکلاتی ممکنه مواجه بشیم و راه حلش چی هست.

بحث ساپورت فارسی برای نسخه های قبل از ICS مطرح هست و از این نسخه به بعد ساپورت فارسی و عربی اضافه شده.

بیشتر گوشی های موجود در ایران فارسی رو ساپورت می کنن و ظاهراً بیشترین مشکل مربوط به گوشی های HTC هست.

با استفاده از کلاس PersianReshape میشه به راحتی مشکل نمایش عبارات فارسی رو حل کرد.
    مثلاً میشه اولین باری که برنامه نمایش داده میشه در یک Dialog دو تا متن رو نمایش داد، یکی متن استاندارد و یکی با استفاده از کلاس PersianReshape (مثلاً عبارت "من این نوشته را درست می بینم" ) و از کاربر خواسته بشه یکی رو انتخاب کنه و با توجه به انتخاب کاربر اشخیص داده بشه نیاز به تبدیل متن هست و یا خیر. (و نتیجه رو در SharedPrefrences ذخیره کنیم تا نیاز به پرسش دوباره نباشه)

آیا دوستان تجربه ای در مورد مورد های متفاوت از این دارن ؟ مثلاً تو بازار میبینم که تو کامنت برخی برنامه ها نوشتن که متن ها برعکس نمایش داده میشه، اما من با این مشکل روبرو نشدم، آیا شما با همچین موردی مواجه شدید ؟ راه حل چیه و بیشتر تو چه گوشی هایی این موارد رو دیدید ؟

ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن تا همه استفاده ببریم.

کاربر دائمی آواتار sajadpm
    محل زندگی
    مشهد

تست شد بر روی galaxy s2 هر دو نوشته درست بود !
    ورژن آندروید 4.1.3
    لطفا راه حلی برای فارسی کردن آیتم های simplecursoradapter هم پیدا کنید

کاربر دائمی آواتار Modernidea
    محل زندگی
    »مشهد الرضا«

سلام

مثلاً میشه اولین باری که برنامه نمایش داده میشه در یک Dialog دو تا متن رو نمایش داد، یکی متن استاندارد و یکی با استفاده از کلاس PersianReshape (مثلاً عبارت "من این نوشته را درست می بینم" ) و از کاربر خواسته بشه یکی رو انتخاب کنه و با توجه به انتخاب کاربر اشخیص داده بشه نیاز به تبدیل متن هست و یا خیر. (و نتیجه رو در SharedPrefrences ذخیره کنیم تا نیاز به پرسش دوباره نباشه)
    اگر همیشه عمل تبدیل(Reshape) فارسی انجام بشه، مشکلی پیش میاد؟ شما دیدید جایی که کسی از تبدیل اشکال بگیره و بگه که با تبدیل شدن نوشته ها اشتباه دیده میشه؟
    اینکه میگید کامنت گذاشتن که کلمات برعکس دیده میشه؛ در مورد همین تبدیل کردن است؟

در مورد تجربه هم باید بگم که من دوتا کلاس Reshape کردن فارسی را استفاده کردم یک یکی Arabic Reshaper هست و یکی Farsi Reshaper که همینطور که در لینک مشاهده میکنید یکی از هم وطن هامون در سایت Stackoverflow این کلاس را قرار دادند.
    در مورد کلاس اولی، وقتی از این کلاس در Toast استفاده میکردم متوجه شدم بعضی از کلمات (درست یادم نیست فکر کنم "ی" بود) را به صورت چهارخانه نشان میداد، وقتی کمی در اینترنت گشتم به کلاس دومی برخوردم و وقتی کمی بررسی کردم دیدم که این کد این مشکل را حل کرده است. به همین دلیل و شرطی را معین کردم که اگر ورژن دستگاه کاربر از 3 پایین تر بود از کلاس دومی برای Reshape کردن استفاده کند.
    البته این را هم بگم که مشکل نشان دادن چهار خانه در نسخه اندروید پایین تر از 3 در emulator به وجود می آمد.

در مورد گوشی هایی هم که فارسی پشتیبانی نمیکنند راهی وجود داره که البته خیلی محدود است و شاید زیاد کارایی نداشته باشه، ولی میگم شاید که گره از کار کسی باز کنه و یا کسی بتونه این راه را گسترش بده :-؟
    ببنید، کلاسی به نام ViewPager که اکثرا همراه Fragment استفاده میشه در اندروید وجود داره که در ورژن های پایین تر از 3 اندروید(اگر اشتباه نکنم!) تعریف نشده، اما گوگل یا بهتر بگم (xadeveloper)راهکاری برای این مشکل ارائه دادند.
    این راه کار کتابخانه یا بسته ای به نام android-support-v4.jar هست که اگر این کتابخانه را به برنامه اضافه کنید میتونید در همه نسخ اندروید از ViewPager و Fragment استفاده کنید. وقتی از کلاس ViewPager و Fragment استفاده میکیند یعنی اینکه بعضی از امکاناتی که یک گوشی اندروید با نسخه 4 دارد را شما در تمام گوشی های با ورژن های پایین تر را نیز دراید، یکی از این امکانات نمایش فارسی است، که یا به صورت مستقیم یا با Reshape کردن امکان پذیر میشه.
    ولی خوب محدودیت های زیادی داره، مثلا فقط اجزایی که در دل ViewPager قرار دارند امکان نمایش فارسی را دارند، مثلا شما یک TextView را در ViewPager و Fragment قرار میدید و متن فارسی را در آن Reshape میکنید و نمایش داده میشود. اما اگر همین نوشته را به صورت Toast نمایش دهید به صورت چهار خانه نمایش میدهد. مشکلات دیگری هم در نمایش وجود دارد، مثلا وقتی عددی را با متن مخلوط میکنید، متن بهم ریخته نمایش داده میشود.
    من این موضوع را در emulator بررسی کردم.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Modernidea : دوشنبه 07 اسفند 1391 در 20:20 عصر دلیل: اشتباه اطلاعاتی

کاربر دائمی آواتار sajadpm
    محل زندگی
    مشهد

با تشکر از توضیحات جناب Modernidea من هم همین مشکل حرف (( ی )) رو داشتم و با جستجویی که کردم در جایی گفته بود می تونیم به جای استفاده از حرف (( ی )) از حرف (( ي )) که با کلید های (( shift + x )) استفاده کرد که این مشکل مربع حل شده و به صورت (( ی )) نمایش داده می شود امتحان کردم جواب داد .

نقل قول نوشته شده توسط Nevercom مشاهده تاپیک
    مثلاً تو بازار میبینم که تو کامنت برخی برنامه ها نوشتن که متن ها برعکس نمایش داده میشه، اما من با این مشکل روبرو نشدم، آیا شما با همچین موردی مواجه شدید ؟ راه حل چیه و بیشتر تو چه گوشی هایی این موارد رو دیدید ؟

ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو به اشتراک بزارن تا همه استفاده ببریم.
    راه حلی که دادین فعلا بهترین راه هست و لی من به دنبال راهی میگردم که به لیست زبان های گوشی دسترسی پیدا کنم و بدون اینکه از کاربر پرسیده بشه روش مورد نظر استفاده بشه.
    در مورد اینکه کلاس PersianReshape روی چه گوشی هایی جواب میده باید بگم که من تست های زیادی کردم و متوجه شدم :
    1.آندروید 4 به بالا با هردو روش کاملا سازگار و بحث فارسی سازی کلا در گوشی های پایین تر از این ورژن که فارسی رو پشتیبانی نمیکنند مورد استفاده قرار میگیره.
    2.گوشی سامسونگ چون از زبان فارسی پشتیبانی میکنه چه در حالت معمولی و چه با کلاس PersianReshape متن در textview و button درست نمایش میده
    3.گوشی های htc فقط با کلاس PersianReshape امکان نمایش فارسی رو در textview و button دارند
    4.گوشی های سونی اریکسون button رو با هردو روش درست ولی textview رو فقط در حالت معمولی صحیح نمایش میدن.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 10
    آخرین پست: چهارشنبه 08 آذر 1391, 06:52 صبح
  2. آموزش: نرم افزار ساده دبیرخانه
    نوشته شده توسط spring69 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 11
    آخرین پست: سه شنبه 05 مهر 1390, 17:41 عصر
  3. مبتدی: نرم افزار ساده دنباله
    نوشته شده توسط morteza561 در بخش ارزیابی نرم افزار
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 01 بهمن 1388, 01:02 صبح
  4. یک نرم افزار ساده