نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: اشکال در هنگام اجرای برنامه پس از نصب !!!

Unhappy اشکال در هنگام اجرای برنامه پس از نصب !!!

من در نرم افزار خود از بانک اطلاعاتی ClientDataSet استفاده کرده ام و برای ساخت Setup هم از نرم افزار Wise Install استفاده می کنم.
    اما پس از نصب و اجرای نرم افزار من در کامپیوتری که دلفی بر روی آن نصب نیست پیغام Error Report ظاهر می شود و برنامه اجرا نمی گردد.
    آیا باید فایل خاصی را همراه نرم افزارم نصب کنم؟
    اگر این طور است لطفا بگویید چگونه؟ ( در ضمن خود برنامه Wise Install قابلیت ساپرت بانکهای اطلاعاتی دلفی را دارد اما در هنگام فعال سازی این قابلیتها از من یک مسیر را می خواهد که من نمی دانم برای چیست !!! ، لطفا راهنماییم کنید چون واقعا نیازمندم ).
    با تشکر از همگی

نقل قول نوشته شده توسط Mahmood_N
    من در نرم افزار خود از بانک اطلاعاتی ClientDataSet استفاده کرده ام و برای ساخت Setup هم از نرم افزار Wise Install استفاده می کنم.
    اما پس از نصب و اجرای نرم افزار من در کامپیوتری که دلفی بر روی آن نصب نیست پیغام Error Report ظاهر می شود و برنامه اجرا نمی گردد.
    آیا باید فایل خاصی را همراه نرم افزارم نصب کنم؟
    اگر این طور است لطفا بگویید چگونه؟ ( در ضمن خود برنامه Wise Install قابلیت ساپرت بانکهای اطلاعاتی دلفی را دارد اما در هنگام فعال سازی این قابلیتها از من یک مسیر را می خواهد که من نمی دانم برای چیست !!! ، لطفا راهنماییم کنید چون واقعا نیازمندم ).
    با تشکر از همگی
    از چه ابزار گزارشگیری استفاده کردی؟

یکی از فایلهائی که ClientDataSet استفاده میکنه Midas.dll هست. اونو کپی کردی؟
    ضمنا این فایل با کپی تنها کار نمیکنه. باید رجیستر هم بشه
    installer خودش این امکان رو بهت میده(که یک DLL رو رجیستر کنی) با دستور زیر هم میتونی

regsvr32 c:\windows\system32\midas.dll

من با wise کار نکردم ولی اگر مثل Install shield باشه این فایل یک فایل اطلاعاتی برای تنظیم BDE هست. میتونی توسط همون ویزارد ایجادش کنی. یا از فایلی که قبلا ایجاد کردی استفاده کنی(بدیهی است که در اولین بار باید ایجادش کنی)
    You never know what you can do until you try

از چه ابزار گزارشگیری استفاده کردی؟
    Rave Report

یکی از فایلهائی که ClientDataSet استفاده میکنه Midas.dll هست. اونو کپی کردی؟
    ضمنا این فایل با کپی تنها کار نمیکنه. باید رجیستر هم بشه
    این فایل در کدوم قسمت قرار داره ؟ ( توی پوشه پروژه اصلی که نیست )
    آیا آدرسش اینه : c:\windows\system32\midas.dll .
    آخرین ویرایش به وسیله Mahmood_M : چهارشنبه 26 بهمن 1384 در 20:03 عصر

گزینه ShowHiddenfiles رو رو کامپیوترت فعال کن و Search کن باید تو System32 باشه

installer خودش این امکان رو بهت میده(که یک DLL رو رجیستر کنی) با دستور زیر هم میتونی
    این دستور رو باید کجا وارد کنم ؟

توی Command ویندوز.
    یک ویژگی که Midas داره اینه که برنامه ات اجرا میشه ولی هر وقت بهش نیاز شد خطامیده. میتونی هنگام اولین اجرا با ShellExecute این دستور رو اجرا کنی. ولی بهتره با همون Installer این کار رو بکنی

راستش خوب متوجه نشدم ( میشه بیشتر توضیح بدید )
    به وسیله Installer چه طوری این دستور رو اجرا کنم؟

ببین دوست عزیز:
    اگر میخوای تو Installer این کار رو بکنی دیگه نیازی به اون دستور نیست. فایلت رو ابه لیست فایلهائی که قراره کپی بشن اضافه اش کن(هر جا رو کامپیوتر مقصد دوست داشتی کپی اش کن ولی بهتره تو System32 باشه) روش راست کلیک کن Properties رو بزن. یه گزینه با اسمی شبیه به Registration type باید داشته باشه. از اونجا Self Registration (یا یه چیزی شبیه به این) رو انتخاب کن

کاربر جدید
    محل زندگی
    شیراز
    نیازی به توزیع کردن midas.dll نیست
    فقط کافیست یونیت midaslib را در فهرست uses اضافه کنید!(دلفی 6 به بعد)

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران
    با سلام
    نقل قول نوشته شده توسط moryafa مشاهده تاپیک
    فقط کافیست یونیت midaslib را در فهرست uses اضافه کنید!(دلفی 6 به بعد)
    زمانی که فایلهای مورد نظر در کامپیوتر وجود ندارد باز هم خطا می دهد.
    موفق باشید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •