صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 54 از 54

نام تاپیک: یک سناریو و پیاده سازی اون با دلفی

نقل قول: یک سناریو و پیاده سازی اون با دلفی

نقل قول نوشته شده توسط Gold مشاهده تاپیک
    والا indy من یکی رو که خیلی اذیت کرده. این دیلای مسخرش دیگه داغون کنندست.
    حتی مجبور شدم تو یکی از برنامه هام برم سراغ سوکت.
    ببخشيد منظور از delay در indy چيه؟ indy يك كتابخانه سوكت thread based , Blocked mode هست يعني تا اطلاعات كامل توسط سوكت دريافت نشه كنترل به برنامه برنميگرده براي كار با indy بايد به كار با thread ها هم مسلط باشيد اونوقط ميبينيد كه اين كتابخونه تا جايي كه تعداد thread ها اجازه بده بهترن كيفيت رو ارايه ميده و كاملا stable هست و ميشه براي پروژه هاي بزرگ هم روش حساب كرد

ولي هنوزم متوجه نشدم منظور از delay دقيقا چي بوده؟

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_Tips مشاهده تاپیک
    ببخشيد منظور از delay در indy چيه؟ indy يك كتابخانه سوكت thread based , Blocked mode هست يعني تا اطلاعات كامل توسط سوكت دريافت نشه كنترل به برنامه برنميگرده براي كار با indy بايد به كار با thread ها هم مسلط باشيد اونوقط ميبينيد كه اين كتابخونه تا جايي كه تعداد thread ها اجازه بده بهترن كيفيت رو ارايه ميده و كاملا stable هست و ميشه براي پروژه هاي بزرگ هم روش حساب كرد

ولي هنوزم متوجه نشدم منظور از delay دقيقا چي بوده؟
    خوشبختانه هم به indy مسلط هستم هم به تردها.
    در پروژه ای که برای مثال عرض کردم : قرار بود برنام ای شبیه به IDM بنویسم. برای این منظور تعداد دلخواه کانکشن میساختم و هر کانکشن هم در ترد مخصوص به خودش در حال دانلود از سرور بود.
    زمانی که سرور درگیر بود و نمیتونست با سرعت زیاد دیتا رو بفرسته ، برنامه منتظر میموند تا برادر ایندی همون قضایای بهینه سازی و حتی UseNagle رو رعایت کنه.
    واسه همین زمان دانلود کانکشن ها زیاد میشد. بنا بر این مجبور به استفاده از سوکت به طور مستقیم شدم. که دقیقا همین سناریو بدون هیچ افت سرعتی ، حتی بهتر از IDM پیاده شد.

نقل قول نوشته شده توسط Gold مشاهده تاپیک
    خوشبختانه هم به indy مسلط هستم هم به تردها.
    در پروژه ای که برای مثال عرض کردم : قرار بود برنام ای شبیه به IDM بنویسم. برای این منظور تعداد دلخواه کانکشن میساختم و هر کانکشن هم در ترد مخصوص به خودش در حال دانلود از سرور بود.
    زمانی که سرور درگیر بود و نمیتونست با سرعت زیاد دیتا رو بفرسته ، برنامه منتظر میموند تا برادر ایندی همون قضایای بهینه سازی و حتی UseNagle رو رعایت کنه.
    واسه همین زمان دانلود کانکشن ها زیاد میشد. بنا بر این مجبور به استفاده از سوکت به طور مستقیم شدم. که دقیقا همین سناریو بدون هیچ افت سرعتی ، حتی بهتر از IDM پیاده شد.
    خوب به نظر بنده اين نقطه ضعف indy حساب نميشه ! برنامه نويس بايد با توجه به نوع پروژه از ابزار موجود با توجه به تخصصشون در جاي درست استفاده كنه كه شما هم به همين نتيجه رسيديد و از روش ديگه اي استفاده كرديد. هرچند به نظر من دانلودر رو هم ميشه بدون delay به قول شما با همين indy پياده كرد.

در مورد محصولات synopse من هيچوقت ديد خوش بينانه نداشتم و ندارم. هر وقت به سايتش سر ميرنم حس ميكنم اونجا اصلا پدر و مادر و صاحب نداره هر پروژه براي خودش رها شده معلوم نيست روي چي متمركزن

براي Blocked Socket بهترين كتابخونه indy و براي NoneBlocked بهترين كتابخونه ICS هست و امتحانشو توي خيلي از پروژه ها پس داده. براي مورد دانلودر هم در يكي از برنامه هاي معروف از ICS استفاده شده بود كه اسمش الان خاطرم نيست.

البته فريموركهاي تجاري بزرگي هست كه قيمت بالايي دارن و ميشه ازشون استفاده كرد

بحث به سمت سوكتها رفت اميدوارم در موضوع اصلي بحث اختلال ايجاد نكرده باشم.

کاربر دائمی آواتار tomalaki
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_Tips مشاهده تاپیک

البته فريموركهاي تجاري بزرگي هست كه قيمت بالايي دارن و ميشه ازشون استفاده كرد
    میشه اگه در ذهن دارید چند تا از این فریمورک ها رو نام ببرید؟

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

در مورد تعداد 2000 ترد در نرم افزارها يه زماني من اين مشكل را داشتم يعني با كامپايلر دلفي 7 توي يك سيستم 32 بيتي نياز داشتم به تعداد بيش از 50 هزارتا ترد كه متوجه شدم به صورت پيش فرض تابع CreateThread را وقتي در يك سيستم عامل 32 بيتي صدا ميزنيم عملا تا تعداد حدود 2000 تا بيشتر نميشه ساخت ( اين همين موردي هست كه object pascal بهش اشاره كرده )
    اين مورد شايد نشه اسمشو گذاشت باگ ، شايد بشه اسمشو گذاشت حواس پرتي طراحاي اين داستان، شايدم دليلي نميديدن براي تعداد بيشتر تردها در يك نرم افزار :)
    يه سرچي زدم ديدم با تغيير پارامترها به شكل زير

CreateThread( nil,20480, @ThreadProc, nil,CREATE_SUSPENDED or STACK_SIZE_PARAM_IS_A_RESERVATION , thid) ;

اين محدوديت 2هزار تايي تا حدود 30 هزارتا برطرف شد.
    و البته بعدش هم يه نكته عجيب برخورد كردم يعني همين برنامه 32بيتي كه تا 30هزارتا روي سيستم عامل 32بيتي رفته بود بالا ، روي يك سيستم 64 بيتي با همين ساختار نتونست بيشتر از 5-6 هزارتا ترد بسازه...
    خلاصه بيخيالش شدم آخرش و به همين 30 هزارتا بسنده كردم :)

محل زندگی
    شیراز

جوکر جان، این برنامه ای که توی اون فروم گذاشتی با کامپایلر 32 بیتی کامپایل شده؟ میشه سورس برنامه رو بذاری تا من با 64 بیتی کامپایل کنم تا ببینم نتیجه چی میشه؟
    من با ویندوز 64 بیتی 6000 تا بیشتر نتونستم بسازم!

محل زندگی
    شیراز

من یه برنامه خیلی ساده درست کردم و سرور DataSnap رو توی یک VPS گذاشتم، دستور اول سه ثانیه طول کشید، اما بقیه اش توی کمتر از یک ثانیه جواب میده. جریان چیه؟ کش میکنه؟

دلیلش اینه که برقراری ارتباط اولیه طول میکشه. اگه ارتباط برقرار شده باشه دیگه زمانی صرف برقراری اتصال نمیشه.
    جریان چیه؟ کش میکنه؟
    کش کردن اونطوری نیست. اگر منظورت کش کردن داده ها باشه باید از این روش استفاده بشه:
    http://www.andreanolanusse.com/en/ca...tasnap-server/

محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط Object Pascal مشاهده تاپیک
    دلیلش اینه که برقراری ارتباط اولیه طول میکشه. اگه ارتباط برقرار شده باشه دیگه زمانی صرف برقراری اتصال نمیشه.

کش کردن اونطوری نیست. اگر منظورت کش کردن داده ها باشه باید از این روش استفاده بشه:
    http://www.andreanolanusse.com/en/ca...tasnap-server/
    عجب! با وجود اینکه سرور توی آمریکا هست خوب توی سه ثانیه اتصال برقرار میشه. حالا سرور ما که قراره وطنی باشه. تازه VPS هم رم 256 هست. که البته فکر نکنم خیلی به سرعت اتصال مرتبط باشه. با این وجود، خوشمون اومد الان یه برنامه چت گروهی با استفاده از Delphi Lab میسازم بریم حالش رو ببریم.

البته به این نکته هم توجه داشته باش که اگه به جای Http از TCP استفاده کنی سرعت تا حدودی بهتر میشه و توصیه میشه که در صورتی که تعداد کاربران همزمان زیاده از TCP بجای HTTP استفاده بشه.
    در ضمن توجه داشته باش که DataSnap تا حدود بسیار زیادی از dbExpress استفاده می کنه. اگه بشه کاری کرد که به جای اون از FireDAC استفاده بشه احتمال داره که سرعت کار تا 20% افزایش پیدا کنه. البته این مورد فعلاً برای من در حد تئوری است و دارم بر روی آن کار می کنم که ببینم امکان داره یا نه؟! اگر تونستم این کار را بکنم نتیجه رو در همین تاپیک قرار می دهم! این مورد هم به خاطر اینه که تست ها نشان داده اند که FireDAC تقریباً 25% از dbExpress سریعتر است. به نظرم اگر تیم توسعه دلفی کاری کنند که در مورد DataSnap غیر از استفاده از dbExpress انتخابهای دیگری هم داشته باشیم خیلی خوب میشه.
    آخرین ویرایش به وسیله BORHAN TEC : پنج شنبه 08 فروردین 1392 در 23:25 عصر

محل زندگی
    شیراز

البته به این نکته هم توجه داشته باش که اگه به جای Http از TCP استفاده کنی سرعت تا حدودی بهتر میشه و توصیه میشه که در صورتی که تعداد کاربران همزمان زیاده از TCP بجای HTTP استفاده بشه.
    آره، از TCP/IP استفاده کردم. البته در حد خیلی مبتدی، همون چیزایی که توی دلفی لبراتور بود. نه تیونی، نه متدهای حرفه ای، البته یه کوچولو تغییرش دادم.

محل زندگی
    شیراز

فقط یه چیزی، وقتی با ابزار آلات رفع تحریم اینترنت ( دیگه منظورم رو بفهمید ) استفاده میکنی ، اتصال با سرور برقرار نمیشه و Connection Refuse رو میده. چرا؟

محل زندگی
    شیراز

به نظرم اگر تیم توسعه دلفی کاری کنند که در مورد DataSnap غیر از استفاده از dbExpress انتخابهای دیگری هم داشته باشیم خیلی خوب میشه.
    به نظر من Embarcadero اگه پروژه mORMot رو بهینه کنه و روش کار کنه و توسعه اش بده و به عنوان یک کامپوننت بده بیرون خیلی بهتر خواهد شد.

الان داشتم توی وبلاگ حاج مارک گشت میزدم که چشم به این عنوان افتاد "Pushing the Limits of Windows: Processes and Threads" بعد که بازش کردم ببینم چه خبره دیدم این بحث دقیقاً همون چیزیه که قبلاً اینجا (توی این تاپیک) سرش جنگ بود (محدودیت در تعداد Thread های برنامه های 32بیتی ) خودم هنوز کامل نخوندمش ولی اگه بازم کسی با این موضوع مشکل داشت این مطالب رو بخونه مشکلی هم بود حاج Mark مثل شیر توی وبلاگش پاسخ میده
    Everything that has a beginning has an end. ... The End?

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. سوال: درک پیاده سازی کلاس در دلفی ؟؟!!
    نوشته شده توسط Modifier در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 27
    آخرین پست: جمعه 06 اسفند 1389, 19:29 عصر
  2. انواع روش های تشخیص هویت (پیاده سازی شده با دلفی)
    نوشته شده توسط khazaie01 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 10
    آخرین پست: سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:28 صبح
  3. طراحی و پیاده سازی پایگاه داده با دلفی
    نوشته شده توسط مریم رودباری در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 13 شهریور 1386, 18:47 عصر
  4. پیاده سازی مانیتورها در دلفی ( ناحیه بحرانی )
    نوشته شده توسط Farhad_Mohammadi در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 04 اسفند 1385, 03:52 صبح
  5. سابقه معتبر پیاده سازی توسط دلفی
    نوشته شده توسط NOROOZY در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 17 تیر 1383, 15:22 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید