نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: رمزنگاری فایل های DLL

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Ram

رمزنگاری فایل های DLL

سلام دوستان.فرض کنید با استفاده از معماری سه لایه یه برنامه نوشتیم.حالا وقتی برنامه رو کامپایل می کنیم دو تا فایل DLL از لایه های DAL و BLL کنار فایل اجرایی ساخته میشه.من می خواستم بدونم چه راهکاری وجود داره که کسی نتونه از این DLL ها در برنامه خودش استفاده کنه.یعنی فقط توی برنامه ما قابل استفاده باشند.تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    root

نقل قول: رمزنگاری فایل های DLL

نقل قول نوشته شده توسط navidkhalilian مشاهده تاپیک
    سلام دوستان.فرض کنید با استفاده از معماری سه لایه یه برنامه نوشتیم.حالا وقتی برنامه رو کامپایل می کنیم دو تا فایل DLL از لایه های DAL و BLL کنار فایل اجرایی ساخته میشه.من می خواستم بدونم چه راهکاری وجود داره که کسی نتونه از این DLL ها در برنامه خودش استفاده کنه.یعنی فقط توی برنامه ما قابل استفاده باشند.تشکر
    سلام. با استفاده از نرم افزار Smart Assembly اون ها رو رمز نگاری کنید تا از Obfuscate شدن اون ها جلوگیری بشه .

موفق باشید/

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

این کار فایده نداره.
    همه هنر شما اینه که این فایل ها رو اینقدر درست طراحی کنی که اگر کسی هم استفاده کرد.نتونه باهاشون خرابکاری کنه.

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    این کار فایده نداره.
    همه هنر شما اینه که این فایل ها رو اینقدر درست طراحی کنی که اگر کسی هم استفاده کرد.نتونه باهاشون خرابکاری کنه.
    دوست عزیز منظورت از درست طراحی کردن چیه؟ یعنی دیگه چه جوری باید نوشت؟

محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط amir_pro مشاهده تاپیک
    دوست عزیز منظورت از درست طراحی کردن چیه؟ یعنی دیگه چه جوری باید نوشت؟
    یعنی اینقدر درست بنویسی که جرات داشته باشی DAL رو کدباز منتشر کنی.
    سطح دسترسی ها رو درست بنویسی.
    Authentication/Authorization رو سمت سرور انحام بدی.....

یعنی اینقدر درست بنویسی که جرات داشته باشی DAL رو کدباز منتشر کنی.
    سطح دسترسی ها رو درست بنویسی.
    Authentication/Authorization رو سمت سرور انحام بدی.....
    دوست عزیز لطفا میشه تمام این موارد رو که به این موضوع مربوط میشه رو بفرمایید. خیلی ممنونم

محل زندگی
    /dev/null

یعنی همه سطح دسترسی ها سمت سرور در DAL چک بشه.
    کاربر ها برای login به سرور پیغام بدن و جواب بگیرن که آیا login شد یا نه.
    کاربر ها هیچگونه سطح دسترسی اجرای مستقیم SQL روی database نداشته باشن و همه عملیات از طریق DAL باشه.

خیلی خیلی ساده میتونم بگم رمز SQL رو روی سیستم کلاینت نگهداری نکنید.اگر بتونید این رو انجام بدید حله.

نمیشه .
    تنها راهش همون نامفهوم کردن توابع و .. هست که اونم خیلی جاها نمیشه استفاده کرد .
    درضمن هرکی بخواد با یه دیکامپایلر راحت کد ها رو از دی ال ال شما برمی داره یا ...
    دات نته دیگه .

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

سلام
    فکر می کنم مثل این dll میخواید :
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط __UFNHGGI_H__ مشاهده تاپیک
    نمیشه .
    تنها راهش همون نامفهوم کردن توابع و .. هست که اونم خیلی جاها نمیشه استفاده کرد .
    درضمن هرکی بخواد با یه دیکامپایلر راحت کد ها رو از دی ال ال شما برمی داره یا ...
    دات نته دیگه .
    اصلا هم اینطور نیست.تنها راهش طراحی درسته که میشه انجام داد و من انجام دادم و هیچ ترسی هم از لو رفتن DAL ندارم.
    و اگر کسی درخواست کنه به جز راهنمایی کدش رو هم بهش میدم.

اصلا هم اینطور نیست.تنها راهش طراحی درسته که میشه انجام داد و من انجام دادم و هیچ ترسی هم از لو رفتن DAL ندارم.
    و اگر کسی درخواست کنه به جز راهنمایی کدش رو هم بهش میدم.
    شما یه برنامه کلاینت سروری رو مثال زدین و میگین که هیچ عملیاتی روی کلاینت انجام نشه و DAL روی سرور هست و درخواست لاگین به همراه یوزر و پسورد به سرور فرستاده بشه و برنامه سرور لاگین کنه و یه تاییده لاگین به برنامه کلاینت بده. تا اینجاش درست. ولی حالا شما دارین میگین که DAL برنامتون رو به همراه راهنمایی های کدش به من میدین؟ مگه تو DAL پسورد بانک چک نمیشه و کارهای دیگه پس چه طوری ریسک می کنید این کارا می کنید. شاید من یه جای صحبتتون رو درست متوجه نشدم. لطفا راهنماییم کنیم چون برنامم آماده تحویل و میخوام از این مورد هم مطمئن بشم. خیلی ممنون

محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط amir_pro مشاهده تاپیک
    شما یه برنامه کلاینت سروری رو مثال زدین و میگین که هیچ عملیاتی روی کلاینت انجام نشه و DAL روی سرور هست و درخواست لاگین به همراه یوزر و پسورد به سرور فرستاده بشه و برنامه سرور لاگین کنه و یه تاییده لاگین به برنامه کلاینت بده. تا اینجاش درست. ولی حالا شما دارین میگین که DAL برنامتون رو به همراه راهنمایی های کدش به من میدین؟ مگه تو DAL پسورد بانک چک نمیشه و کارهای دیگه پس چه طوری ریسک می کنید این کارا می کنید. شاید من یه جای صحبتتون رو درست متوجه نشدم. لطفا راهنماییم کنیم چون برنامم آماده تحویل و میخوام از این مورد هم مطمئن بشم. خیلی ممنون
    پسورد بانک نباید HardCode بشه.

میتونید یکی از این روشها رو پیش بگیرید:
    ۱.مشخصات لاگین کاربر همون مشخصات کاربر SQL باشه.
    ۲.DAL با کاربر sa وارد بشه و رمز ها رو با یک table مقایسه کنه.

کاربر تازه وارد آواتار vahid_dadaism
    محل زندگی
    تهران

من با FastCodeموافق هستم. با این وجود نظرم اینه:
    شما DLL های مایکروسافتم نگاه کنید. هیچکدوم کد نشدن. به چه دردی میخوره کد بشه؟ مهم اینه طراحی کد مناسب باشه. نرم افزار JetBraind dotPeek هم برای نمایش داخل dll ها هست. نرم افزار خوبیه. میتونید ببنید داخل dll برای مثال System.Data چه خبره و چطور پیاده شدن!
    برای مثال: شما یه وب اپلیکیشن دارید تولید مکیند. لایه کسب و کار و داده رو هم درست نوشتید. حالا برای connection string برای مثال از وب کانفیگ استفاده کنید و این connection رو بعنوان پارامتر ورودی به سازنده کلاساتون تو کسب و کار و سپس لایه داده ارسال کنید و کار کنید. الان رشته اتصالی با پایگاه داده روی وب سرور هست و کسی اگر DLL هارو هم برداره نمیتونه با دیتابیس شما کار کنه. تنها شرط ایجاد ارتباط یک برنامه خارجی با دیتابیس رشته اتصالی هست که اون رو شما تو وب کانفیگ ذخیره کردید. اشتباه بزرگ اینجاست که ما میاییم و رشته اتصالی رو برای امنیت بیشتر(فک میکنیم کار خوبی میکنیم اما نمیکنیم) میبریم میزاریم تو لایه داده و اونجا هم با n تا الگوریتم مختلف کدش میکنیم. غافل از اینکه اگه یه نفر dllلایه داده رو برداره و بره دیگه رفته...
    ////
    خلاصه به نظر من اگر معماری که دارید طراحی میکنید رو درست پیاده کنید هیچ نگرانی از بایت دیده شدن کدهاتون یا لو رفتن DLL ها نداشته باشید.

با سلام ... در استفاده از SmartAssembly شک نکنید که dll ها رو نا خانا میکنه ... من تست کردم نرم افزارم نتونست اتباط بگیرهدر معماری سه لایه انتقال کد ها به سرور باید بگم شاید در مورد سرور به کلاینت کار ساز باشه اما در مورد نرم افزاری که سرور نداره یه چیز مسخره هست (مگه سایته)دوستان من خوم زیاد دنبال همچین کاریم اما فعلا تنها راهی که به ذهنم میرسه ایه که dll ها رو داخل فایل اجرایی ذخیره کنیم با برنامه های خاص ... اون موقع میشه با SmartAssembly هم پک کرد ... در واقع امنیتش بیشتر میشه ...

دوستان عزیز راه های زیادی برای Obfuscate کردن کدهایی که تحت .net نوشتید هستش. مثل SmartAssembly ، Xenocode ، Agile.NET ، CryptoObfuscator ، Dotfuscator و موارد دیگر .
    ولی حقیقتش با این روشها هم که کدهارو ناخوانا کنید فایده نداره همیشه یه راهی هست برای مهندسی معکوس.

تاپیک های مشابه

1. مشکل upload فایل های dll
    نوشته شده توسط raha2006 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 12:47 عصر
  2. ساختن فایل های dll
    نوشته شده توسط harry potter در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 01 دی 1384, 22:18 عصر
  3. کار با فایل های .dll
    نوشته شده توسط persianshadow در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1