نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: ساخت orm شخصی برای برنامه

کاربر دائمی آواتار aghayex
    محل زندگی
    https://telegram.me/Sed_kazem18

ساخت orm شخصی برای برنامه

با سلام
    دوستان من در برنامم از ef5 استفاده کردم و باتوجه که این برنامه که در حال ساختش هستم نسخه بازنویسی شده ی یه برنامه هست وقتی که زمان لود و بقیه موارد برنامه قدیمی که با ado.net رو هست رو با برنامه خودم مقایسه می کنم کلا افسرده میشم برا همین تصمیم گرفتم که یه orm شخصی برا برنامه استفاده کنم .
    حالا اگه دوستان در این حوزه فعالیتی داشتن لطف کنن راهنمایی کنن.

در مرحله اول اومدم کلاس هایی که ef طبق جداول و ویوهام درست کرده بود رو در یه پروژه اضافه کردم یعنی اشیا دیتابیس رو دارو و فقط می مونه ددستورات سلکت , درج , آپدیت برا هر کلاس ( که نماینده یه جدول هست ).
    آخرین ویرایش به وسیله mehdi.mousavi : پنج شنبه 29 فروردین 1392 در 07:40 صبح دلیل: ادغام دو پست متوالی

نقل قول: ساخت orm شخصی برای برنامه

سلام.
    حقیقتش متوجه دلیل افسردگی اتون نشدم! شما نباید برنامه ای که امروز می نویسید رو با برنامه حتی چند ماه قبل مقایسه کنید.
    در هر حال، دلیل این افسردگی هر چه که باشه، شما باید از نوشتن ORM خودتون پرهیز کنید. این امر 8 سال پیش شاید منطقی بنظر
    میرسید، اما امروزه، مطلقا دلیلی برای انجام این کار وجود نداره.

موفق باشید.

محل زندگی

آقا سید من دارم با wpf کار می کنم در برنامه قدیمی این برنامه که در حال بازنویسیش هستم داده ها در کسری از ثانیه لود میشن اما میام با ef همین کارو انجام می دم با تاخیر 8 ثانیه ای در بار اول مواجه میشم و در دفعات بعدی با تاخیر 3 ثانیه ای داده ها لود میشن و این مشکل رو در اینترنت هم سرچ کردم که در تمام موارد گفته بودن که چون ef تمام جوانب رو (امنیت و ... ) در نظر می گیره واین باعث کندی اون نسبت به ado.net هست اما این چیزا رو کاربر یا سفارش دهنده پروژه حالیش نیست و حق داره که برنامه ای با سرعت بالا داشته باشه و این باعث افسردگی و دل سردی من شده

نقل قول نوشته شده توسط aghayex مشاهده تاپیک
    آقا سید من دارم با wpf کار می کنم در برنامه قدیمی این برنامه که در حال بازنویسیش هستم داده ها در کسری از ثانیه لود میشن اما میام با ef همین کارو انجام می دم با تاخیر 8 ثانیه ای در بار اول مواجه میشم و در دفعات بعدی با تاخیر 3 ثانیه ای داده ها لود میشن و این مشکل رو در اینترنت هم سرچ کردم که در تمام موارد گفته بودن که چون ef تمام جوانب رو (امنیت و ... ) در نظر می گیره واین باعث کندی اون نسبت به ado.net هست اما این چیزا رو کاربر یا سفارش دهنده پروژه حالیش نیست و حق داره که برنامه ای با سرعت بالا داشته باشه و این باعث افسردگی و دل سردی من شده
    سلام.
    بدین ترتیب سوال درستی که باید مطرح میشد اینه: "وقتی من فلان Query رو روی فلان Model اجرا می کنم، 8 ثانیه طول میکشه تا داده ها Load بشه در صورتیکه وقتی مستقیما از ADO.NET استفاده می کنم داده ها به سرعت Load میشن. این کدهایی هستش که نوشتم، این Script ای که بتونید DB رو از روی اون ایجاد کنید، و این هم Sample Data ها... کسی می تونه بگه به چه دلیلی این Query هشت ثانیه زمان میبره؟".

حالا مواردی رو که نام بردم رو اینجا قرار بدید تا بررسی کنم به چه دلیل Query ی شما 8 ثانیه زمان میبره.

موفق باشید.

محل زندگی

صحبت شما کاملا درسته با صحبت چیزی حل نمیشه و باید یه پروژه این وسط باشه اما چون در جایی هستم که دسترسی به vs ندارم تا شب ساعت 9 نمونه پروژه رو قرار میدم و اگه این لطف رو برا من انجام بدی ممنون میشم .
    یه مطلب آقای نصیری در خصوص همین مشکل من زده که در آخر همون صفحه دوستی پرسیده که این مطلب شما تاثیری در کار من نداشت و جوابی هم نگرفت :
    http://www.dotnettips.info/post/1040...8c%d8%a7%d8%af
    آخرین ویرایش به وسیله aghayex : پنج شنبه 29 فروردین 1392 در 09:24 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دماوند

سلام.
    نوشتن یک ORM از پایه که کار بیهوده و زمانبری هستش. میتونید از Micro ORM ها مثل Dapper یا PetaPOCO و Massive و ... استفاده کنید که سرعت اجرای خوبی دارند و سبکترند
    اینجا یک Benchmark از انواع Micro ORM ها گذاشته شده. بخونیدش و بر اساس نیازتون انتخاب کنید.

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

من خودم همین کار رو کردم.پشیمون نیستم.
    ولی اگر قرار باشه یک پروژه دیگه بنویسم ساختار ORMی که نوشتم رو تغییر میدم.و این کار فقط یک دلیل داره.بی تجربه بودن من در نوشتن ORM قبلی.مطمئنا اگر بعد از اون هم قرار باشه کاری بکنم از یک ساختار جدیدتر استفاده میکنم.
    نوشتن ORM در ۹۹٪ مواقع اشتباه هست و نباید برای یک پروژه که دارید روش کار میکنید تصمیمگیری عجولانه بکنید.
    اگر مطمئن هستید که مشکل شما به هیچ شکل دیگه ای حل نمیشه اول چند تا ORM ساده و نمونه برای خودتون بنویسید تا با یک سری از مشکلات برخورد کنید.
    بعد از به دست اوردن تجربه در ساخت ORM پروژه ای که فعال و نیمه کاره هست رو دچار تغییرات اساسی کنید.

اول به پست آقای موسوی توجه کنید.

محل زندگی

شرمنده من adsl ام قطع شده الان با این اینترنت نفتی وصل شدم که مدام صفحه قطع میشه و نمی تونم نمونه پروژه رو آپ کنم در اولین فرصت این کارو می کنم

orm چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

en.wikipedia.org/wiki/Object_Relational_Mapping

محل زندگی

با عرض شرمندگی که کمی دیر شد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی

دوستان شرمنده دیر شد .
    این نمونه کد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

تاپیک های مشابه

1. نحوه ساخت فایل setup برای برنامه ای که از database استفاده میکند؟
    نوشته شده توسط Mehran27364 در بخش Setup و Deployment
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 15 بهمن 1388, 09:09 صبح
  2. ساخت فایل exe برای برنامه
    نوشته شده توسط student1363 در بخش Java SE : نگارش استاندارد جاوا
    پاسخ: 12
    آخرین پست: چهارشنبه 13 شهریور 1387, 23:45 عصر
  3. مشکل در ساخت فایل exe برای برنامه
    نوشته شده توسط mehdi_RM در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 09:17 صبح
  4. ساخت HTML Help برای برنامه های خود