نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: تست استفاده شدن اطلاعات در جداول ارتباطی

کاربر تازه وارد آواتار lajevardi106
    محل زندگی
    شهر مقدس قم

Question تست استفاده شدن اطلاعات در جداول ارتباطی

سلام
    جدولی دارم که با چندین جدول در ارتباط است و دیتای آن در آن جداول استفاده میشود (از طریق ID و کلید خارجی)
    آیا ممکن است به هنگام حذف اطلاعات جدول اصلی، به صورت اتوماتیک تشخیص دهد که آیا این اطلاعاتی که میخواهد حذف شود در جایی استفاده شده است یا خیر.
    یا این که باید استفاده یا عدم استفاده شدن این اطلاعات را در تک تک جداول مرتبط در داخل برنامه چک کنم؟

نقل قول: تست استفاده شدن اطلاعات در جداول ارتباطی

تا جایی که اطلاع دارم توی مباحث بانک اطلاعتی یه مبحثی به اسم "قیدها" داریم..
    این مبحث میاد همین مواردی رو که گفتین چک میکنه..به صورت خودکار..فقط شما باید براش مشخص کنید..
    مثلا اگه یه جدول کالا داریم و یه جدول قیمت:
    کالای برنج در جدول اول وجود داره..قیمتش هم توی جدول دوم..
    حالا اگه یه کالای روغن توی جدول اول وجود نداشته باشه و بخواهیم توی جدول دوم روعن ثبت کنیم خود دیتابیس تشخیص خطا میده..
    البته من این مواردی رو که گفتم رو خیلی وقت پیش خوندم زیاد یادم نیست چی به چی بود..اگه اشتباه میکنم دوستان بگن تا منم اطلاعاتم کامل بشه..ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    به جبر روزگار تهران هستم.

نقل قول نوشته شده توسط lajevardi106 مشاهده تاپیک
    سلام
    جدولی دارم که با چندین جدول در ارتباط است و دیتای آن در آن جداول استفاده میشود (از طریق ID و کلید خارجی)
    آیا ممکن است به هنگام حذف اطلاعات جدول اصلی، به صورت اتوماتیک تشخیص دهد که آیا این اطلاعاتی که میخواهد حذف شود در جایی استفاده شده است یا خیر.
    یا این که باید استفاده یا عدم استفاده شدن این اطلاعات را در تک تک جداول مرتبط در داخل برنامه چک کنم؟
    سلام.
    اگر ارتباط بین جداول رو برقرار کنید (باید خودتون این ارتباط رو برقرار کنید) ، موقع حذف یک کلید اصلی (همون جدول اولیه شما که جداول دیگه بهش وابسته هستن)، اگر اون مقدار در جداول وابسته (که کلید خارجی دارند) وجود داشته باشه ، خود sql به شما خطا میده که نمیشه کلیدی رو پاک کرد که در جداول دیگه به عنوان کلید خارجی استفاده شده.
    پس تنها کاری که باید انجام بدید اینه که رابطه بین جداول رو برقرار کنید (منظورم همون تعیین کلید اصلی و خارجی هست).
    موفق باشید.

اگر به صورت ویژوال ارتباط رو برقرار میکنید ، در پنجره Foriegn key Relationships در قمست General کلید خارجی رو تعریف میکنید. کافیه در همین پنجره از گروه Database Designer قسمت Insert and update specification گزینه های Delete Rule و Update Rule را روی Cascade بزارید تا در صورتی که در جدول اصلی رکوردی حذف یا آپدیت شد در جدول های دیگر کلید خارجی به صورت خودکار به روز یا حذف بشه. در اینصورت نیازی نیست برای حذف یا برزورسانی کلیدهای خارجی کوئری بزنید.

تاپیک های مشابه

1. سوال: استفاده از اطلاعات جداول بانک در jquery یا javascript
    نوشته شده توسط hassan1198 در بخش jQuery
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 26 دی 1391, 18:35 عصر
  2. استفاده از ProgressBar زمان Load شدن اطلاعات یک ADOQuery در Grid
    نوشته شده توسط behzadboloori در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 11
    آخرین پست: یک شنبه 28 آذر 1389, 16:55 عصر
  3. پاک شدن اطلاعات بانک پارادوکس
    نوشته شده توسط E.rahimi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 14