نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: تفاوت .net با vb6

کاربر دائمی آواتار کم حوصله
    محل زندگی
    ایران - مشهد

تفاوت .net با vb6

سلام
    1 - واقعا تفاوت اصلی .net و vb6 در چیست؟؟؟
    2 - آیا مثلا برای من که فقط برنامه نویسی پایگاه داده ای می کنم تفاوتی مابین این دو است؟؟؟
    3 - آیا در .net چیزهایی هست که در وی بی معمولی نیست و ارزشمند باشه برای یادگیری
    در نظر بگیرید مثلا من چندین برنامه حجیم و سنگین دارم که هرکدام بالغ بر چند صد فرم می باشد آیا ارزش آن را دارد که من آن برنامه هارا با .net بنویسم یا نه ؟؟؟
    4 - ببخشید ها این سئوال را میکنم نگید خیلی ... هستم :( آیا در .net اونجور که از اسمش پیداست کارهای تحت نت انجام می دهند ( وب نویسی مثلا) یا نه اصلا کارش یک چیزی دیگه است
    5 - هدف از ایجاد .net و کنار گذاری روش وی بی 6 چی بوده ؟؟؟ :roll:

مرسی و ممنون :wink:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد مقدس
    من تازه .net را نصب کرده ام :
    اما همین قدر متوجه شدم که اصلا با یک زبان برنامه نویسی جدید و خیلی قوی طرف هستی. کد نویسی با خیلی راحت تر شده.
    ولی اگر بخواهی با وی بی قدیمی مقایسه اش کنی و با دستورات اون پیش بری اشکت را در می آورد. بلایی که سر من آورد.
    و دیگر اینکه اگر برنامه های بزرگت را از اول بنویسی خیلی راحت تری تا اینکه انها upgrade کنی و سپس دوباره کدها را تنظیم کنی.
    البته اگر upلقشیث شده آن را کنار بگذاری و از بعضی فرم هایش استفاده کنی بد نیست.
    و خلاصه اینکه باید بشینیم و به حال برنامه های قبلی گریه کنیم مخصوصاً اگر dao نوشته شده باشند.
    من فعلا از .net این را فهمیدم. :cry: :shock: :o :( :|

مهمان
    من با VB6 کار نکردم ولی تا اونجایی که شنیدم،یک از عیب هایی که داره این هست که کامپایلر نداره و دارای مفسر هست!

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran
    کم کم باید به سمت آن حرکت کرد زیرا بعد از چندین سال جایگزین کامل vb6 خواهد گردید
    علاوه براین
    در دات نت کدهای همه زبانهای .net به MSIL تبدیل میگردد که باعت میگردد مثلا C#‎ و vb.net سرعت اجرای برنامه هایشان با هم برابر باشد
    (کدای معدل آنها در MSIL تقریبا یکی است ) و این انتقادی که سالها بر وی بی وارد بود که سرعت برنامه هایش پایین است را جواب میدهد

دات نت ، یک مدل پیاده سازی نرم افزار است که توسط ماکروسافت ارائه و مهمترین دستاورد آن ، پیاده سازی نرم افزارهای مستقل از پلات فرم و نوع دستگاه ، با قابلیت دستیابی به داده ها از طریق اینترنت ، می باشد . فریمورک دات نت ، زیر ساخت دات نت را ایجاد می نماید.

دات نت باعث حل چه مشکلاتی شده است
    http://www.srco.ir/Articles/DocView.asp?ID=125

معرفی اولیه ویژوال بیسیک دات نت
    http://www.srco.ir/Articles/DocView.asp?ID=116
    دستیابی به داده ها در دات نت
    http://www.srco.ir/Articles/DocView.asp?ID=124

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tehran-TMU
    آفرین به سخا روش!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد مقدس
    چه عجب یک سایت ایرانی!!! :wink:

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran
    مزیت دیگه ی اون مدیریت شده بودن کدهای نوشته شده با آن است.زیرا مانند جاوا باید توسط یک ماشین مجازی اجرا گردد و همین خود باعث
    مدیریت برنامه توسط ماشین مجازی میکروسافت خواهد گردید

که از بروز بسیاری از خطاهای runtime جلوگیری میکند مثلا خطایی که از تقسیم بر صفر حاصل میگردد که در VB6 باعت پایان یافتن برنامه میگردید ولی در اینجا این خطا تو ماشین مجازی میکروسافت مدیریت میگردد و مثلا در textboxی که باید این عددی که تقسیم بر صفر شده را نشان میداد چیزی نوشته میشود که بیانگر بینهایت شدن مفدار میکند( infinite یا nun )

مورد دیگری که از تفسر کد بجای کمپایل آن در زمان اجرا حاصل میگردد امنیت بالاتر است زیرا در حین اجرا ماشین مجازی میکروسافت روی اجرای برنامه مدیریت خواهد داشت مفهومی که در زبان java وجود داشته است و یکی از علل امنیت بالای آن بوده است
    ( همین مساله موجب اجرای امن Applet ها در مرورگر میگردید که ActiveX ها از این امر بی بهره بودند و از لحاظ امنیتی دار ای مشکل)

برای مطالعه بیشتر این مفهوم اساسی(Managed Code) رجوع کنید به
    http://www.msdn.microsoft.com/thesho...35/default.asp

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran
    بله این سایت در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است
    اولین بار لینکش رو در www.iranasp.net دیدم که آن هم واقعا سایت بسیار خوبی است و مقالات متعددی در مورد دات نت دارد و نیز چندین مقاله در مورد VB.net و ADO .net

موفق باشید

این فایل PDF یکسری تفاوتهای ابتدایی بین VB.net و VB 6.0 رو شرح داده که خوندنش خالی از لطف نیست .

Re: تفاوت .net با vb6

نقل قول نوشته شده توسط کم حوصله
    سلام
    1 - واقعا تفاوت اصلی .net و vb6 در چیست؟؟؟
    2 - آیا مثلا برای من که فقط برنامه نویسی پایگاه داده ای می کنم تفاوتی مابین این دو است؟؟؟
    3 - آیا در .net چیزهایی هست که در وی بی معمولی نیست و ارزشمند باشه برای یادگیری
    در نظر بگیرید مثلا من چندین برنامه حجیم و سنگین دارم که هرکدام بالغ بر چند صد فرم می باشد آیا ارزش آن را دارد که من آن برنامه هارا با .net بنویسم یا نه ؟؟؟
    4 - ببخشید ها این سئوال را میکنم نگید خیلی ... هستم :( آیا در .net اونجور که از اسمش پیداست کارهای تحت نت انجام می دهند ( وب نویسی مثلا) یا نه اصلا کارش یک چیزی دیگه است
    5 - هدف از ایجاد .net و کنار گذاری روش وی بی 6 چی بوده ؟؟؟ :roll:

مرسی و ممنون :wink:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •