نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: gui برنامه های دسکتاپ با Html5 ?

کاربر دائمی آواتار kingtak
    محل زندگی
    اینترنت

gui برنامه های دسکتاپ با Html5 ?

سلام دوستان
    من تصمیم گرفتم از سی شارپ به جاوا مهاجرت کنم.
    نرم افزار اکلیپس و مخلفاتشو دانلود کردم.
    چند تا سوال دارم:
    1- توی اکلیپس جایی برای طراحی فرم و رابط کاربری پیدا نکردم.آیا نرم افزار اکلیپس این امکان رو میده تا از طریق کشیدن و رها کردن مثل ویژوال ایتادیو رابط برنامه رو طراحی کرد؟

2- آیا میتونم با html5 رابط کاربری رو درست کنم و بعد شروع به کد نویسی کنم؟
    3- توی سی شاپ مهمولا با WPF و اینا اول رابط کاربری رو درست می کردم بعد با خیال راحت شروع به کد نویسی می کردم توی جاوا هم همچین امکاناتی هست؟
    اگه نرم افزار خاصی برای طراحی وجود داره که با اکلیپس سازگار باشه معرفی کنید.با لینکی که طریقه استفادشو یاد بده.

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: gui برنامه های دسکتاپ با Html5 ?

من سوالتون رو اشتباه فهمیده بودم! شما می خوای RIA تولید کنی! و همون طور که دوستمون گفته JavaFX چیزی که می خوای رو بهت میده!

در هر حال استفاده از Html در JavaFX یه کم محدوده گویا

اما به طور کلی در مورد به کار گرفتن و گذاشتن زمان روی JavaFX:
    بحث روی استفاده از تکنولوژی های وب (Html5 css3,...) در مقابل RIAها
    کلن RIAها بار ها و بارها توسط شرکت های مختلف امتحان شدند و اصولن هر دفعه در مقابل وب خالص شکست خوردند (مثل Flash، Applet، Flex، ...) این بار JavaFX هم شکست می خوره یا نه باید دید! اما کلن HTML5 و توسعه وب خالص روی مبایل خیلی سریع داره میره جلو!!! کسی دوست نداره روی روی گوشیش یا Ipadاش یا کامپیوتر کوچیک شخصیش جاوا نصب کنه تا از یه برنامه اینترنتی استفاده کنه!
    آخرین ویرایش به وسیله cups_of_java : پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392 در 15:38 عصر دلیل: درک اشتباه سوال

اگه میخوای چیزی شبیه WPF توی جاوا ایجاد کنی ، باید از JavaFX استفاده کنی. فوق العاده قدرتمند و منعطفه.
    البته هنوز در ابتدای راهه و بهتر هم میشه.

کاربر دائمی آواتار kingtak
    محل زندگی
    اینترنت

ببخشید این RIA چیه؟
    با JavaFX میتونم برای برنامه های دسکتاپ هم رابط کاربری بسازم یا فقط برای وبه؟
    من قصدم کار بر روی برنامه های دسکتاپ و موبایله.JavaFX میتونه کارمو راه بندازه؟

JavaFx برای ایجاد برنامه های دسکتاپی هست ولی میتونی برنامه ای که نوشتی رو ، توی مرورگر وب هم اجرا کنی (در سمت کلاینت).
    برای مبایل باید بری سراغ Java ME و برنامه نویسی برای Android

http://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Internet_application

برای وب هم توصیه من اینه که در سمت کلاینت از HTML5 ، CSS3 و JQuery استفاده کنی و البته همراه با Ajax.
    با اینا تقریبا هر چیزی که به ذهنت برسه میتونی ایجاد کنی.

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط kingtak مشاهده تاپیک
    ببخشید این RIA چیه؟
    با JavaFX میتونم برای برنامه های دسکتاپ هم رابط کاربری بسازم یا فقط برای وبه؟
    من قصدم کار بر روی برنامه های دسکتاپ و موبایله.JavaFX میتونه کارمو راه بندازه؟
    ای بابا! یعنی اون حدس اولیه من درست بوده!؟ برنامه وب می خوای بنویسی!؟ HTML5?

من قصدم کار بر روی برنامه های دسکتاپ و موبایله
    این رو شفاف کن! الان دیگه همه سازمان ها دنبال برنامه های وبی میرن که روی همه کلاینت ها (مرورگرهای PC، کامپیوتر های جیبی، گوشی ها و ... ) اجرا میشن.

برنامه های RIA برنامه هایی هستند که در اصل دسکتاپ هستند ولی از روی وب دانلود میشن اولین بار و بعد اجرا میشن و اصولن برای اجراشون شما به وب احتیاج داری! یعنی یه چیز پادرهوایی بین وب و دسکتاپ! مثل Adobe FLash یا Adobe Air! اینا قدیم واسه این بوجود اومده بودن که واسط های وب ضعیف بود و بتونن برنامه وبی داشته باشن که گرافیک دسکتاپی داشته باشه! اما به مرور زمان HTML و CSS و کتابخانه های جاوا اسکریپت واسط های وبی به اندازه ای قوی شدن که دیگه اون نیاز به RIA ها کمرنگ شد!!! ضمنن برای اجرای RIAها شما به نصب محیط اجراشون (مثل Flash یا JRE یا...) نیاز داری و روی مرورگر اجرا نمیشن به راحتی! به همین منوال سراغ J2ME هم نمی تونی بری چون برنامه های غیر وب صرفن موبایلی می تونی باهاش بسازی!

شما اگه دنبال نوشتن برنامه های HTML5 ای هستی که روی همه مرورگر ها (و موبایل ها هم) به راحتی اجرا شن باید از فریم ورک هایی استفاده کنی که سمت کلاینت Html5 و Responsive Design رو پشتیبانی می کنن.
    باید از چیزایی مثل این استفاده کنی. که دقیقن برای ساختن سریع برنامه های وبی هست که HTML 5 میده و روی موبابل ها هم دیده می شن.
    این هم JSFایش

تاپیک های مشابه

1. سوال: تولید اینترفیس برنامه دسکتاپ توسط html5
    نوشته شده توسط کاربر مبتدی در بخش C#‎‎
    پاسخ: 7
    آخرین پست: دوشنبه 23 بهمن 1391, 14:51 عصر
  2. پیاده سازی این دستورات php برای برنامه های دسکتاپ
    نوشته شده توسط عقاب سیاه در بخش PHP
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 06 خرداد 1391, 12:17 عصر
  3. سوال: شکل ظاهری برنامه های تحت جاوا GUI
    نوشته شده توسط welcome در بخش Java SE : نگارش استاندارد جاوا