نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: تحلیل و طراحی برنامه تعمیر و نگهداری

تحلیل و طراحی برنامه تعمیر و نگهداری

با سلام .
    دوستان من یکم تویه تحلیل و طراحی بانک اطلاعاتیم واسه برنامه تعمیر و نگهداری (PM) مشکل دارم.(کلا گیج میزنم)
    دوستان اگه نظر یا پیشنهادی دارن من با کمال میل می شنوم و می بینم
    حالا مفروضات :
    1- مشخص کردن قسمت ها یا بخش ها (مثل سالن 1 و سالن 2 و ...)
    2- مشخص کردن پرسنل
    3- لیست کلیه ی دستگاههای موجود در سالن ها
    4-زمانبندی واسه PM دستگاهها
    5-(در صورت خرابی دستگاهها) : علت خرابی - ساعت خواب دستگاه - قطعات استفاده شده - نیرو های استفاده شده - هزینه تعمیر قطعه در بیرون از شرکت - و و و (دیگه خوnتون استادید)

والا راستش من واسه تحلیل پایگاهم موندم و یکم گیج شدم .
    1 - دوستان میتونن بهترین مدل رو پیشنهاد بدن
    2 - آیا چیزی رو از قلم انداختم که ضروری بوده و در آینده واقعا واسم لازم بشه ؟؟
    3 - ارتباط بین جداولم رو چیکار کنم ؟(راستش تو اینش خیلی داغونم)

و در ادامه :

من یه جدول دارم که اسم سالن هام رو نگه میدارم با دوتا فیلد department id و departmanName
    یه جدول دیگه دارم که اسم ماشین هام رو نگه میدارم با دو تا فیلد mashinID و MashinName
    یه جدول دیگه دارم که پرسنل رو توش معرفی کردم .
    یه جدول دیگه رو هم نمیدونم چی بزارم و چطور طراحیش کنم واسه PMهام که تاریخ شروع و پایان pmرو واسم نگه داره و مثلا من بگم واسه این دستگاه هر هفته تا آخر سال پی ام درست کن یا پی ام رو ماهانه درست کن و و و (خودتون بهتر میدونید)
    حالا یه جدول دیگه هم میخواییم که توش دستگاههایی رو که خراب میشه داشته باشم که چه کارها و اعمالی روش انجام شده و این حرفها

حال 2 تا درخواست :
    1- اون دو تا جدول چه فیلدهای لازمم میشه (اونهایی که اطلاعات کافی و وافی دارن راهنمایی کنن)
    2- بعد از اینکه آرایش دیتابیسم تموم شد ٰٰدیگرام هام رو چطور به هم وصل کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول: تحلیل و طراحی برنامه تعمیر و نگهداری

80 تا بازدید داشته پستم ولی دریغ از یک جواب !!!!!! دو حالت داره ::::
    1 - یا من منظورم رو خوب نرسوندم
    2 - یا کسی حس و حال خوندن این مطلب و جواب دادن نداره

خوب واسه مشکل اول بهتره این رو بگم که خواستم چیه :::::
    من میخوام یه برنامه پی ام بنویسم و دقیقا تمام خواسته هام رو میدونم
    ولی تویه نوشتن جدول ها و آرایش فیلد هام موندم .
    تیبل سالن و بخش ها - تیبل ماشین و دستگاه هام - تیبل پرسنل - تیبل خرابی ها - تیبل پی ام - تیبل رفع عیب و خواب دستگاهها -

من تو تعداد فیلد مورد نیاز و ارتباطشون موندم . یعنی پی ام چی از من میخواد !!!!!!!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    خوزستان

برای PM باید شناسه تجهیز و کد PM زمان شروع PM، فاصله زمانی (مثلا روزانه، ماهانه، هر دو هفته 1 شنبه و ...) و کلا فیلدهایی رو که میدونی برای PMت رو باید توش بزاری.
    البته خب طبیعتا به خیلی چیزها بستگی داره تعداد جداولت، مثلا اگر چند تا تیم (نفر) داری برای PM، باید یک جدو دیگه مثلا بین پرسنل و PM بزاری!
    دقیقا منظورت از اینکه دیاگرام ها رو به هم وصل کنم چیه؟

پ.ن: من خودم دارم یک برنامه EAM مینویسم

منظور من هم همینه
    یعنی من چه فیلد هایی رو باید به جدول هام اضافه کنم و اینکه چه ارتباطی بین جدول هام بدم ؟
    4 تا جدول دارم
    tbldepartment که شامل دوتا فیلد depID و depName که اولی کلید اصلی و خودش پر میشه
    tblmashin که شامل دو فیلد mashinID و mashinName و mashinDepartment که اولی کلید اصلیه و خودش پر میشه
    tblperson هم که شامل 4تا فیلد آی دی و نام و نام خانوادگی و تلفن و آدرس هست
    tblchecklist هم که شامل تمام کارهایی هست که امکان داره روزانه یا ماهانه یا هر هفته یا هر چند وقت یک بار روی دستگاهها اعمال بشه که در اینجا ممکنه یک کار واسه تمام ماشین هام انجام بشه که شامل دوتا فیلد با نام checklistID و checklistName هستش و اولی کلید اصلیه
    حالا حرفم اینه که :
    1- من یه جدول دیگه میخوام واسه خواب دستگاههام و اینکه اگه خراب شد چند روز و چه کسانی از پرسنل جدول پرسنل و طی چه مدت و احتمالا با چه قطعات خریداری شده نو و یا شاید تعمیرکاری که از بیرون میاد ؛ دستگاه رو تعمیر کردن (بهترین جدول پیشنهادی طبق گفته هام چیه و چه فیلدهایی بزارم که بعدا مجبور نشم عوضشون کنم)
    2 - جدول PM من باید چه فیلد های رو داشته باشه ؟ اصلا چطور طراحیش کنم (مثلا : تاریخ شروع PM و تاریخ اتمام PM و و و)

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    خوزستان

واسه خواب یا Downtime باید یک جدول بسازی با فیلدهایی مثل (آی دی، شماره تجهیز، شماره دستور کار اگر داشته باشی، پرسنلی که درخواست داده، زمان دادن درخواست، زمانی که کار شده، وزمانی که دستگاه دوباره لانچ میشه و ...) و بین این جدول و جدول پرسنل باید یک جدول دیگه مثل Down_Labor بسازی که شامل کد کاربر و کد Downtime و فیلدهایی مثل زمان شروع و یک فیلد برای زمانی که صرف می کنن و سایر فیلدهایی که بر حسب نیاز وجود داره. برای قطعه هم باید اینکار رو بکنی و فیلدهات مثل( کد Downtime کد قطعه تعداد قطعه، نوع قطعه و ...) باید باشن. کلا اگر یک چیزی بخواد به جدول Downtime وصل بشه و رابطه اش یک به چند باشه، باید یک جدول دیگه بسازی. برای PM هم باید یک جدول بسازی که شامل کد PM، نوع PM، زمانبندی ( که احتمالا میتونی کد جدول tblCheckList که کارها توش ذخیره شدن باشه)، اولویت PM و... باشه. برای تاریخ و زمان هم میشه از زمان شروع و یک فیلد شامل ساعت کاری استفاده کرد هم میشه از اون چیزی که خودت گفتی استفاده کرد.

ممنون بابت لطفی که کردیو جواب دادی
    ای کاش این کار رو تویه یه فایل اکسس میکردی و یه نمونه میذاشتی
    البته با مشخص کردن ریلیشن هاش و کلید های خارجیش

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    خوزستان

خدایی این چند روز انقد بی حال شدم که نمیدونی و حتی پروژه خودمم خوابیده، فقط نمونه از جدول Dowbtime پروژه خودم میزارم امیدوارم به کارت بیاد:

CREATE TABLE `downtime` (
    `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
    `asset_id` int(11) DEFAULT NULL,
    `asset_downtime_type` enum('Emergency','Planned Maintenance','Project','Other') COLLATE utf8_unicode_ci DEFAULT NULL,
    `asset_downtime_cause` enum('Operation','Maintenace','Other') COLLATE utf8_unicode_ci DEFAULT NULL,
    `workorder_id` int(11) DEFAULT NULL,
    `reported_by` int(11) DEFAULT NULL,
    `reported_at` datetime DEFAULT NULL,
    `note` text COLLATE utf8_unicode_ci,
    `start_time` datetime DEFAULT NULL,
    `end_time` datetime DEFAULT NULL,
    `hours` double NOT NULL,
    PRIMARY KEY (`id`),
    KEY `asset_id_idx` (`id`),
    KEY `fk_asset_id` (`asset_id`),
    KEY `fk_workorder` (`workorder_id`),
    CONSTRAINT `fk_asset_id` FOREIGN KEY (`asset_id`) REFERENCES `asset` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE CASCADE,
    CONSTRAINT `fk_workorder` FOREIGN KEY (`workorder_id`) REFERENCES `workorder` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE CASCADE
    ) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=24 DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_unicode_ci

البته هنوز ناقصه، توی این جدول باید فیلدی هم برای PM بزارم که پروژه خودم هنوز به اونجا نرسیده!

دوستان کسی هست که یه نمونه بزاره ؟ یا لا اقل ارتباط ها رو یکم واضح و کامل توضیح بده یا مدل جامع پیشنهاد بده
    ارتباط جداول بین سالن ها و ماشین - ماشین با خرابی ها - و و و
    کلیدهای اصلی و خارجی و و و

امیدوارم مهندسین عزیزبعد از 124 بازدید یه محبت بکنن

باسلام
    دوست خوب مبحث تعمیر نگهداری خیلی گسترده است بستگی داره برای کجا بخای چه انتظاری ازش داری من سال 79 یک سیستم نوشتم با 20 - 30 تا تیبل که باید شامل دستگاه وتجهیزات وابزاروقطعات میبود یااینکه به سیستم اموال وانبار متصل میشد ودر سیستم تعمیر نگهداری رابطه دستگاه ها با ابزار وتجهیزات برقرار میشد که هر دستگاه شامل چه تجهیزات واجزایی هست وبلعکس هر یک از تجهیزات در چه دستگاههایی به کار میرفت
    وخود هر تجهیزات شامل چه اجزایی بود وچه ابزاری نیاز داشت وچه تخصصهایی برای هر عمل تعمیرات ونگهداری مورد نیاز بود که به سیستم پرسنلی متصل میشد
    در این سیستم سه نوع عملیات متناوبا اجرا میشدا- تعمیرات 2- نگهداری 3- پیش بینی نشده
    در نهایت گزارشات از این سیستم به این قرار بود
    ا-امروز چه عملیاتی باید روی چه دستگاهایی توسط چه کسانی با چه ابزاروتجهیزاتی باید انجام شود وبه چه مواد وقطعات مصرفی مورد نیاز است
    2-عملیات به تعویق افتاده وعلت
    3- گزارشات وآمار ونمودار توقف دستگاهها با علل در هر شیفت کاری
    وچندین گزارش ریز ودرشت که به یک گزارش نگار وصل گردید علاوه بر آن یک گزارش زنجیره ای هم لازم بود که گذاشته شد
    این سیستم از اون موقع تاحالا هرروز داره کارمیکنه منتها من اونموقعه از روی جوونی مجانی سیستمو بهشون دادم حاضر نشدن برای ارتقائش پول خرج کنند ولی خیلی جا برای بهینه شدنش داشت

شمااگر یک سیستم اساسی میخای بنویسی حواست باشه شرکتا پول به شخص نمیدن سیستمتو از طریق یک شرکت اسمو رسم دار بهشون بده
    بااین توضیحات میخای وارد دیتیل بشم یانه؟
    البته اون موقع من با اکسس نوشتم که دیتا بیس ام دی بی بود بعد به اسکیو ال سرور منتقلش کردم به دردت میخوره؟
    اگه وقت کنم سعی میکنم کمکت کنم

این دقیقا همون چیزی بود که من میخوام و کسی جواب نمیداد
    امیدوار شدم
    آره همین رو ادامه بده داداش . من همین رو میخوام
    توضیحات در پست بعدی

علاوه بر حرف هایه کاملی که شما دوست عزیز زدی و کامل بود و بعضی هاش شاید الان که من نگاه میکنم به کارم نیاد - من یه توضیح بدم
    واسه من یه گزارش نهایی مهمه :
    چه ماشینی چقدر و طی چه فواصل زمانی و خراب شده و هزینه ش چقدر بوده ؟
    البته منظورم از هزینه شامل : خرید قطعه نو - یا هزینه ی قطعه ی فرستاده شده به بیرون شرکت جهت تعمیر هم هست

دوست من همونطور که گفتم بحثش مفصله ونیاز به این داریم که بدونیم چرا برای چکاری میخای اگه یک پروژه درسی باشه میشه خلاصش کرد ولی اگر کاربردی بخای بستگی داره برای چطور جایی میخای اگر یک کارخانه عظیم باشه یا یک کارگاه کوچک فرق میکنه
    من این برنامه رو برای یک کارخانه تولید قطعات خودرو نوشتم
    اپراتور هروز فرم تعمیرات رو پر میکنه وطبق برنامه ارائه شده کارشو میکنه بقیه کارارو پردازشهای سیستمه که انجام میده در واقع یک بخش شامل اطلاعات پایه است بخشی به سیستمهای دیگر وصل میشه وبخشی مربوط به عملیات روزانه میباشد
    وبخش عمده کار تیبلهایی است که برای پردازش عملیات مورد نیاز است واپراتور از آن بیخبره الان که به سیستم نگاه کردم دیدم بیشتر از 60 تیبل دارم
    تازه بخش هزینه هایی که بابت قطعات وتعمیرات خارجی صرف میشه در سیستم اموال وتدارکات گنجانده میشه که در صورت نیاز مدیر تعمیر نگهداری از آن سیستمها درخواست گزارش میکنه

دقیاق یک پروژه ی دانشجوییه ولی استادمون در حد یک کارخونه عظیم و بزرگ گیر 3 پیچه
    خدا به خیر کنه
    هر روز تیبلم عوض میشه و فکر های جدید به سرم میزنه
    ممنون میشم بیشتر و واضح تر توضیح بدی تا مطلب رو بگیرم

دوستان کسی نیستراهنمایی کنه ؟
    این دوستمون هم که دیگه جواب مارو نداد
    دیگه نمیدونم چجوری بگم
    یکی یه مدل پیشنهاد کنه لطفا
    اگه با اکسس هم طراحی کنه و بزاره (البته با relation) ممنونش میشم

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    خوزستان

سلام
    اینطوری که تو میخوای هیچکس انجام نمیده چون کار حتی یکی دو ساعت نیست ممکنه چندین روز وقت بگیره ازت، بهتره از نرم افزارای آماده مثل PMWork و اینا استفاده کنی و سعی کنی بفهمی ساختار دیتابیسش چجوریه!
    از سایت irantpm.ir هم میتونی کمک بگیری اخیرا برنامه ای نوشتن، میتونی برای کسب اطلاعات باشون مکاتبه هم بکنی!

خوب از اونجایی که هیچکدوم از دوستان پا پیش نذاشتن به جز دوست خوبم shpegah که لطف کرد و یک فایل رو واسم فرستاد که اصلا سر در نیاوردم ازش ؛ تصمیم گفتم که خودم دیتابیس رو بسازم و اینجا بزارم تا دوستان فقط دانلود کنن و نظراتشون رو بدن که کجاهاش کسری داره و لطف کنن و روابط رو هم اعمال کنن بین جداول و نظراتشون رو در مورد کم و کاستی ها بگن .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: rar PM.rar‏ (17.2 کیلوبایت, 69 دیدار)

سلام
    من که همون اول عرض کردم بانک خیلی سنگینه شما خودت اصرار داشتی در حد یک کارخانه بزرگ باشه!!!
    فایلی که شما گذاشتی از نظر من به جواب نخواهی رسید شما باید یکسری اطلاعات پایه داشته باشی مثل همون مشخصات افراد مشخصات ماشین ومشخصات قطعات مصرفی و..... در حدی که میخای گستردگی سیستمت رو در نظر بگیری یک چند تیبل برای اطلاعات پایه عملیاتی که مد نظرت است مثل اینکه یک ماشین باچه پریودی باید عملیات نگهداری انجام بشه ویکسری هم تیبلهای خود عملیات یعنی چه عملیاتی انجام گرفته که میشود تقریبا اصلاح شده اطلاعات فرمی که اپراتور خط وارد فرم میکنه
    شما وقتی ماشین رو تعریف میکنی ویک آی دی بهش میدی در همه تیبلهای دیگه فقط باید از آی دی استفاده کنی نه اینکه شما در تیبل تعمیراتت اسم ماشین رو گذاشتی
    تااینجا نظری نداری ادامه بدم یانه

ادامه بده لطفا .
    من فهمیدم که باید جداولم رو کوچکتر کنم .
    حالا یکم در مورد جداول ACT-KIND-T و ACT-KIND-NB

نقل قول نوشته شده توسط jafar_sheibak مشاهده تاپیک
    ادامه بده لطفا .
    من فهمیدم که باید جداولم رو کوچکتر کنم .
    حالا یکم در مورد جداول ACT-KIND-T و ACT-KIND-NB
    این جداول مربوط به فعالیتهای بازرسی ونگهداری انجام گرفته است ولی به نظر من اینطوری به جواب نمیرسید علاوه بر اینکه دیگران هم نمیتوانند متوجه شوند

شما به یک یا چند جدول دارید که در آنها باید فعالیتهایتان را تعریف نمایید بستگی به نوع فعالیتهایتان دارد مثلا
    نوع بازرسی :آی دی فعالیت - کد فعالیت- نام فعالیت -شرح فعالیت -پریود فعالیت-آدی دستگاه وجزئی که باید کار روی آن انجام شود-آی دی گروه تخصصی(یاسرپرست گروه)-آی دی بانک ابزارهای مورد نیاز-آی دی بانک مواد مورد نیاز و....ودرجه اهمیت در صورت همزمانی بادیگر فعالیتها ویا عدم حضور نیرو یا ابزار -نیاز به توقف دستگاه هست یا خیر چقدر-مدت زمان معقول انجام فعالیت با تولرانس

نوع نگهداری:...

نوع سری کاری ....
    به همین ترتیب تمام انواع حالتهایی که به نظرتان میرسد در نظر گرفته و جداولش را تشکیل دهید
    یک جدول نهایی خواهید داشت که بااستفاده از اطلاعات فوق جدول پر میشود
    یعنی پس از پردازش اطلاعات فوق تعیین میکند که اگر شروع فعالیت فلان موقع باشدفعالیتهای بعدی در چه تاریخهایی خواهد بود یک کدوضعیت نیز دارد که مشخص میکند این فعالیت انجام شد یا به تعویق افتاد یا کنسل شد واینکه چه موقع انجام شد توسط چه کسانی با چه موادی چه ابزاری و... اگر دستگاه متوقف شد از چه لحظه تا چه لحظه ای و...

یک جدول مجزا نیز داریم که در آن اطلاعات تعمیرات پیش بینی نشده ثبت میگردد
    شامل آی دی دستگاه -نوع اشکال- تاریخ بروز اشکال-دستگاه متوقف شده یا خیر-از چه لحظه تا چه لحظه-
    مسئول - علت بروز اشکال-آدی سرپرست رفع اشکال-آدی مواد مورد نیاز -آی دی بانک ابزار مورد نیاز و....
    آخرین ویرایش به وسیله shpegah : شنبه 21 اردیبهشت 1392 در 16:06 عصر

برای در نظر گرفتن سالن هم من اسمش رو میزارم محل استقرار که میتوان برای محلهای تعریفشان کد در نظر گرفت با شرح محل در یک بانک ودر بانک مشخصه های هر دستگاه (یا همان ماشین) آی دی محل هم گنجانده میشود
    برای محاسبه توقفات یا همان خواب ماشینها من یک بانک جداگانه در نظر گرفتم که با توجه به اطلاعات مربوط به فعالیتها وتعمیرات پر میشود وباتوجه به تاریخ وساعت هر توقف دقیقا مشخص میکند که در هر شیفت کاری کدام دستگاهها متوقف شده اند و چه کسی مسئول است

حالا اگه فکر میکنی بخشی از قلم افتاده بگو تا اونو هم بگم

نوع نگهداری:...

نوع سری کاری ....

مرسی که تاپیک رو دنبال میکنید .
    زیر گروه یا فیلدهایه این دوتا رو هم بگید لطفا .
    من جدول رو طراحی میکنم و میزارم .

این زیر گروهها رو به عهده خودت گذاشتم تقریبا مثل بازرسی است بستگی به نوع دستگاههایی داره که داری برای اون شرکت میزاری کم وزیادش به خودت بستگی داره وهرچیزی که در ذهنت هست
    فقط یک نکته رو بگم که هر جا از اصطلاح آی دی یک چیزی استفاده کردم در یک جدولی که ربطی به اون جدول نداره یعنی باید مستر در نظر بگیری وبایک جدول دیتیلش را بسازی
    مثلا در جدول فعالیتها اگر گفتم آی دی دستگاه یعنی این آی دی در این جدول است و از این طریق وصل میشه به جدول شناسنامه دستگاهها وبقیه اطلاعات از جمله نام دستگاه در آن گنجانده میشه ویک رابطه یک به یکاست
    وهرکجا که گفتم آی دی بانک یک چیزی مثلا آی دی بانک تخصص ها یعنی این آی دی مستر است برای زیر جدول اطلاعات مربوط به هر فردی که در آن فعالیت شرکت داشته یعنی یک رابطه یک به چند
    دقت کنید در این زیر جدول هم فقط یک آی دی فرد قرار میگیرد بااطلاعاتش در مورد فعالیت انجام گرفته مثلا از چه ساعتی تا چه ساعتی کار کرده وچه کاری کرده و... واطلاعات شخصی فرد مثل نامش یا تخصصش در بانک دیگری
    که همان شناسنامه افراد است آورده میشود که باز این یک رابطه یک به یک است

کار زیادی روش نکردم ولی سعی میکنم امشب تا جایی که میتونم کاملش کنم .
    فقط ریلیشن هاش با شما ---- یا من ریلیشن میزارم شما نظر بدید .
    بازم ممنون که دنبال میکنید
    • نوع فایل: rar PM2.rar‏ (17.2 کیلوبایت, 31 دیدار)
    آخرین ویرایش به وسیله jafar_sheibak : یک شنبه 22 اردیبهشت 1392 در 15:06 عصر

نقل قول نوشته شده توسط jafar_sheibak مشاهده تاپیک
    کار زیادی روش نکردم ولی سعی میکنم امشب تا جایی که میتونم کاملش کنم .
    فقط ریلیشن هاش با شما ---- یا من ریلیشن میزارم شما نظر بدید .
    بازم ممنون که دنبال میکنید
    دوست عزیز من اگر جای شما بودم به جای اسم فیلد مثلا SalonId میگذاشتم SalonCode که بعدا از کلید خارجی که استفاده میکنم با این قاطی نشه من تغییرات رو میدم برات میفرستم فقط شما بادقت نگاه کن که متوجه تغییرات بشی
    به بانک person هم یک فیلد personLevel اضافه کردم که مشخصه تخصص را دارد حال به هر شکل میخای بانکش را بساز
    سه فایل چک لیست وتعمیرات ونگهداریت هم کلا اشتباه بود
    بازم میگم به تغییرات کاملا دقت کن میمونه سه تا تیبل دیگه برای افرادومواد وابزار که اگر جای شما بودم سه سه تا یعنی 9 تا میساختم برای سرعت عملکرد
    تاریخها رو همیشه نوع date/time بگیر اینو من براساس تجربه عملی چندین ساله میگم به 1001 دلیل که اینجا جاش نیست درسته که برنامه نویس برای شمسی کردن ممکنه کمی به مشکل بخوره ولی باور کن میرزه
    درجداولت به همان دلیل همیشه تاریخ بزار نه زمان اپراتور ها خدای اشتباهن نذار اشتباههای غیر قابل ردگیری بزاری که همه تقصیرا بیفته گردن برنامه نویس بیچاره اون موقع کل سیستمو میبرن زیر سوال واز طرفی چون دیگه بهش اعتماد ندارن آینده شغلیشو کامل ازبین میبرن
    فایلو توپست بعدی میفرستم

خدای اشتباهن نذار اشتباههای غیر قابل ردگیری بزاری که همه تقصیرا بیفته گردن برنامه نویس
    ممنون که تاپیک رو دنبال میکنی و پاسخ میدی و از این غیرتت نسبت به برنامه نویس لذت بردم .
    توضیحاتتون رو کامل متوجه شدم و دارم با شما پیش میرم تا به نتیجه برسم .

در ضمن به همان دلیلی که اپراتور زیاد اشتباه میکنه من همیشه از ID به عنوان کلید استفاده میکنم استفاده از آن خیلی برام لذت داره مخصوصا وقتی که درختی میخام اطلاعات رو اپدیت یا حذف کنم اینکارو باخیال راحت انجام میدم چون میدونم اشتباه اپراتوری در کار نیست
    اینم فایل بقیه اش باخودت
    • نوع فایل: rar PM.rar‏ (25.7 کیلوبایت, 77 دیدار)

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: تحلیل و طراحی برنامه تعمیر و نگهداری
    نوشته شده توسط jafar_sheibak در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 20 اردیبهشت 1392, 07:19 صبح
  2. سوال: گزارشگیری از برنامه تعمیر و نگهداری
    نوشته شده توسط omid1234567 در بخش Access
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 11 تیر 1390, 19:51 عصر
  3. پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 02 اردیبهشت 1390, 19:50 عصر
  4. سوال: کتاب در مورد تحلیل و طراحی سیستم و مدیریت پروژه ها و برنامه نویس حرفه ایی شدن
    نوشته شده توسط r_khan در بخش مباحث مرتبط با مهندسی نرم‌افزار
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 02 اردیبهشت 1390, 19:50 عصر
  5. قیمت طراحی برنامه - فوری
    نوشته شده توسط saeid taheri در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 03 اردیبهشت 1383, 20:37 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید