صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 121

نام تاپیک: نتیجه کارکردن با قیمت پایین همینه!

نقل قول: نتیجه کارکردن با قیمت پایین همینه!

بحث آموزش با انجام کار فرق میکنه. ببینید من اکثر مطالبی که بلدم (هرچند اندک) رو توی شرایطی یاد گرفتم که هیچ منبع فارسی بدرد بخوری برای اون موضوع نبوده. اینکه آموزش رایگان میگذارم بخاطر اینه که بقیه برای یادگیری اون، مسیر سختی که من رفتم رو نخوان طی کنن و این مسئله در دراز مدت باعث رشد کشور میشه و ازطرفی درآمدهای جانبی هم برای خودم ایجاد میکنه (مثل تبلیغی که برای فروش کتابم یا کلاسهای آموزشی که برگزار میکنم میشه یا افزایش آمار بازدید سایت و... که موضوع بحث نیست). بحث اصلی ما الآن اینه که فردی که الآن دانش انجام کار رو داره، چرا به قیمت خراب کردن بازار کار، سفارش قبول کنه؟ اصلاً چرا نهادی نیست که واقعاً به شکل درست قیمت گذاری کنه؟ مثلاً قیمتی که الآن گفتن، برحسب ساعت کاری بیان میشه درصورتی که اصلاً تجربه ای که پشت کار بوده درنظر گرفته نشده. مثلاً من نوعی الآن میتونم کاری رو در 1 ساعت انجام بدم که یک نفر دیگه ممکنه در 10 ساعت انجام بده. طبق قیمت گذاری فعلی، باید من پول یک ساعت کار رو بگیرم و تجربه ای که باعث شده اینقدر سریع بتونم کار کنم درنظر گرفته نشده. دلیل این روش قیمت گذاری میدونید چیه؟ یک کلام: اونی که قیمت گذاری میکنه، برنامه نویس نیست و دغدغه های برنامه نویسان رو نمیدونه.
    از این جهت با حرفتون موافقم که اگه فرد برای یادگیری زحمت و تلاش و هزینه بیشتری متحمل میشد، کارش رو ارزون نمیفروخت اما در شرایطی که منابع آموزشی موجود، اکثراً گران و فاقد کیفیت هستند، چاره ای برای بهبود نسبی دانش جمعی نیست. البته منظورم آموزشهای خودم نیست. بیشتر منظورم آموزشهای خوبی هست که توی اینترنت به رایگان و یا با قیمت کم میشه پیدا کرد. بهرحال باید یک کاری بکنیم که دانش و آگاهی جمعی و بالا بره ولی بعد از اون، باید مراقب باشیم که این علم، ارزان فروخته نشه.

منتظر تایید آدرس ایمیل

ما که جز خجالت چیزی واسمون نموند با خوندن این موضوع !
    گاهی اوقات فکر میکنم ( البته بلا نسبت خیلی ها و عذر خواهم - خودم رو میگم اصلا ) گدایی بهتر از کدنویسی هست !
    گرچه نحوه امرار معاش من ازین راه نیست و در کل کاسب ( بازاری ) هستم ! اما گاهی احساس میکنم واقعا تو ایران کدنویسی یعنی حقارت ! ( بازم عذر میخوام )
    من الان به کارگرای مغازم اگر 5000 تومن کمتر بدم فردا دیگه نمیبینمشون ! اما یه سری از دوستان کدنویس به هر قیمتی اینکار ومیکنن !
    واقعا متاسفم :)

البته یکی از دلایلی که باعث میشه کارگرای مغازه شما با حقوق 5000 تومان کمتر قانع نباشن اینه که جای دیگه با حقوقی که میخوان براشون کار هست. یعنی اگه همه جا همدست بشن و حقوق کارگرها رو کاهش بدن، اونها هم نمیتونن کاری کنن چون برای امرار معاش مجبورن کار کنن. اما اوضاع برنامه نویسی متأسفانه اینقدر بهم ریخته که حقیقتاً با قیمتی که ارزش واقعی کار هست، متقاضی وجود نداره. یکی از اهداف نهاد هم همینه که با قیمت منصفانه همیشه پروژه برای انجام گیر اعضاش بیاد. وقتی به قول معروف گرسنگی نکشن، مجبور نمیشن کارشون و وقتشون رو به قیمتی کمتر از ارزش واقعی ارائه بدن. به مرور هم که کارها و پروژه های بزرگ و نسبتاً پیچیده توسط نهاد انجام بشه، وقتی با قیمت صحیح وارد مذاکره با سایر ارگانها میشه، اونها هم کمتر مخالفت میکنن چون کیفیت کار رو قبلاً دیدن و ضمناً یک فرد مراجعه نکرده که نگران کیفیت کار باشن یا دست کم بگیرنش. اصولاً توی ارتباطهای ارگان با ارگان، لحن صحبت خیلی فرق میکنه. بخصوص توی کشور ما.

کاربر دائمی آواتار colors
    محل زندگی
    کــردســــــــــتــان

سلام

به نظر من این مساله جدیدی نیست و ثابت هم شده که همچین افرادی که درخواست چنین پروژه های رو داشته باشن, معمولا افراد کم سن و سال و تخیلی هستن که دوتا مث خودشون بهشون پاسخ میدن. از هر 100 پروژه اینجوری 99 تاش یا انجام نمیشه و یا کلا ناقص اجرا میشه و نحایتا هزینه ای رو دو بدل نمیشه.
    کسی که توانای انجام یه پروژه به صورت واقعی رو داشته باشه, هیچوقت خودشو با این قیمت قانع نمیکنه.
    الان بیشتر دوستان متوسط و حرفه ای این فروم واقعا یه همچین پروژه ای رو با همچین قیمتی انجام میدن؟ من که نمیدم!

کاربر دائمی آواتار colors
    محل زندگی
    کــردســــــــــتــان

آها راستی منم از این جور دردسرها کم نداشتم.

پارسال یه بنده خدای گیر داده به من, آقا تو یه بازی مث مای اف سی بزن, من قسم میخورم که از درآمد تبلیغات سایت ماهی 300-400 تومن بهت بدم . این جالب ترین پیشنهادی بوده که تو زندگیم گرفتم

کاربر دائمی آواتار habibvafapour
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط colors مشاهده تاپیک
    سلام

به نظر من این مساله جدیدی نیست و ثابت هم شده که همچین افرادی که درخواست چنین پروژه های رو داشته باشن, معمولا افراد کم سن و سال و تخیلی هستن که دوتا مث خودشون بهشون پاسخ میدن. از هر 100 پروژه اینجوری 99 تاش یا انجام نمیشه و یا کلا ناقص اجرا میشه و نحایتا هزینه ای رو دو بدل نمیشه.
    کسی که توانای انجام یه پروژه به صورت واقعی رو داشته باشه, هیچوقت خودشو با این قیمت قانع نمیکنه.
    الان بیشتر دوستان متوسط و حرفه ای این فروم واقعا یه همچین پروژه ای رو با همچین قیمتی انجام میدن؟ من که نمیدم!
    من که با این حرف موافق هستم هر جایی که برای من کار پیدا شده به عنوان یک developer من رو میخواستن.
    http://www.site118.ir/ این شرکت هم توی روزنامه خبرجنوب شیراز هفته ای یک بار آگهی میزنه که برنامه نویس php لازم دارن با حقوق ماهیانه 800 تومان وقتی میری اونجا بهت میگن ما بیشتر از 400 بهت نمیدیم. تا جایی هم که من خبر دارم هنوز هزینه همین سایت رو به طراح ندادن
    نمونه زیاد دارم که آگهی میدن و همین مشکل رو دارن
    http://bsp7.ir/
    http://khamfars.com/

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بابل

به نظر من تمام مشکلات این مدل قیمت گذاری ها بر می گرده به اینکه تو مملکت ما بین برنامه نویسی و طراحی سایت با یکی از CMSهای Open source تفاوتی قائل نمی شوند و تقریبا همه فقط دنبال ظاهری زیبا و سریع هستند.

Open source واقعا خدمت و نعمتی بزرگ برای همه مخصوصا توسعه دهنده ها هست اما ورود اون به جامعه ما باعث شده که به دلیل رایگان بودن و سهولت ایجاد سایت هزینه ها پایین بیاد و اکثر مردم هم که فقط حاصل کار (یعنی چیزی که می بینند)براشون مهمه پس روی می آورند به این سمت و فرقی بین برنامه نویسی و استفاده از برنامه های متن باز قائل نیستند. شما اگر همین الان سری به انجمنهای وردپرس و جوملا بزنید می بینید که چقدر حجم کاریشون بیشتر از دوستانی هست که از پایه برنامه نویسی می کنند.

خود من هر از گاهی پروژه هایی به دستم میرسه که مربوط به تغییر افزونه های این CMS هاست که خود این مثلا طراحها هیچ چی ازش سر در نمی آورند و موقع تسویه حساب که می رسد رقم های مسخره پرداخت می کنند.

کاش شرایط طوری بود که حوزه کامپیوتر در انحصار خود ما مهندسان کامپیوتر می ماند تا هر کسی نمی توانست به راحتی با خواندن دو جلد کتاب از مولفی که فقط ترجمه های بی مصرف بیرون می دهد! این طور حوزه کاری ما را دچار مشکل کند

اوه اوه بحث دیگه کم کم داره خطرناک میشه

بابا به آموزش رایگان دیگه واسه چی گیر میدید
    این بحثها خطرناکه.
    یه کمی جدی میگما!

میدونید وقتی اومدید آزادی مردم رو سلب کنید و انحصار بوجود بیارید، یعنی میشه همون سرمایه داری افراطی که حتی خود غربیها هم ازش فرار کردن. یعنی حداقل یه عده در برابرش مقاومت کردن. مثلا جنبش نرم افزار آزاد و بازمتن چطور بوجود آمدن، حرفشون هدفشون چی بود، از چی شاکی بودن، چه ایرادهایی به سرمایه داری و انحصار و غلبهء تجارت بر آزادی های طبیعی و روابط انسانی گرفتن؟

اینکه مردم رو مجبور کنید بخاطر پول و تجارت دیگران، از آزادی و علایق و اعتقادات شخصی خودشون هم محروم بشن، خب یجورایی خطرناکه، حمله به لیبرالیسمه، گسترده تر شدن و قویتر شدن قدرت مرکزی با یک ایدئولوژی خاصه، ایدئولوژی ای که خودش در عمل معلوم نیست چقدر درست و کامل باشه، ایدئولوژی ای که خودش میتونه خطرناک باشه و شواهد و مستندات متعددی هست که از درست و کامل بودن دربست خیلی فاصله داره و سعادت بشر رو تضمین نمیکنه به هیچ وجه.

همین الان قوانین انحصاری و حمایت از تجارت به قدر کافی هستن و تازه بعضیا اعتقاد دارن زیادتر از اونچه هم که درسته هستن.

دیگه به آموزش رایگان و اینکه مردم دوست دارن توی اینترنت چکار بکنن یا نکنن گیر ندید.

شاید با برقراری و اجرای کپی رایت و اینها مسئله حل بشه. چرا راه دور میرید سراغ آموزش رایگان که در طول تاریخ یکی از دستاوردهای بزرگ بشریت بوده؟

همون آمریکا که وضعش اینقدر خوبه خودش منشاء اصلی تمام اینهاست.

بعدم این چیزای رایگان نباشه که دیگه بدتر انحصار میشه.
    اونی که پول داره همینطوریش امتیاز داره نسبت به دیگران، چه برسه به اینکه آموزش هم پولی باشه و هرکسی نتونه براحتی به هر اطلاعات و امکاناتی حتی برای یادگیری دسترسی داشته باشه.

اصلا همین اینترنت رو یه تفکر باز و غیرانحصاری ایجاد کرده که امروز من و شما اینقدر امکانات رایگان و آزاد داریم.

من خودم بخش اعظم چیزهایی که یاد گرفتم و لذت بردم و ارضا شدم و به خواسته های خودم رسیدم بخاطر همین منابع رایگان و آزاد گسترده بوده. از ویکیپدیا بگیر تا منابع آموزشی برنامه نویسی در همه سطحی و همه چیزی از مبتدی تا آخرین علم و فناوری پیشرفتهء دنیا.
    اینا نبود چکار میتونستم بکنم؟ چی میشدم؟
    همین الان مثلا علاقه داشتم توی کلاسهای آموزشی که مدیران سایت برنامه نویس میزنن هم شرکت کنم، ولی دیدم پول ندارم!
    حداقلش این منابع آزاد و رایگان هم هست که آدم اگر پول نداره و از بعضی چیزها و منابع محروم میشه باز با زحمت و همت بیشتر جبران کنه تاحدی که میتونه.

اینم که آموزش رایگان هست و CMS بازمتن هست و میشه خیلی از پروژه ها باهاشون راحت و سریع و ارزان انجام بشه توسط افرادی که سواد برنامه نویسی آنچنانی هم ندارن، دلیل نمیشه بگید اینا بد هستن و باید جلوشون رو گرفت.
    نه بنظر من این به سادگی پیشرفت علم و فناوری امکانات و تغییر شرایط محیطه و این دیگران هستن که باید خودشون رو با این تغییرات تطابق بدن.
    در طول تاریخ بارها این تغییر شرایط و ضعیف شدن یا حتی منقرض شدن یکسری از شغلها و فعالیت ها پیش اومده و چیز جدید و عجیبی نیست که حالا بخوایم در فیلد خودمون براش استثنایی قائل بشیم.
    اصولا بعد از دوران انقلاب صنعتی و علم و فناوری ای که ما الان داریم اینطور پدیده ها کاملا طبیعی و اجتناب ناپذیر هستن.

شما اصلا چرا اصرار دارید که تعداد و نوع فرصتها در فیلد برنامه نویسی باید یک جور خاص باشه و همونطور باقی بمونه؟
    بخواید و نخواید این فیلد همینه. تغییر میکنه. اونم تغییرات سریع و گسترده نسبت به خیلی فیلدهای دیگر.
    موقعی که واردش شدید و توش میخواید بمونید باید این مسائل رو هم میدونستید و میپذیرفتید.
    حالا اگر نمیدونستید، یا به هر علتی شاید اشتباه کرده باشید، خب مشکل شخصی شماست!

شاید اصلا ظرفیت رشتهء ما الان در این کشور در همین حده و بیشتر نیست. شاید حتی بیشتر از ظرفیت افراد واردش شدن و روش حساب کردن.

اگر مردم کم مریض بشن و دکتر زیاد باشه، نمیان یه کاری کنن که مردم بیشتر مریض بشن، بلکه این مشکل شخصی دکترهاست و اونا باید کمتر یا قانع بشن. حتی اگر راه دیگری نباشه باید برن رانندگی کنن بجاش پزشکی!!

حالا برنامه نویس هم که کمتر شد، طبیعتا ارزشش هم به نسبت بیشتر میشه و فرصت کاری بهتر برای افرادی که تونستن درش باقی بمونن یا جدید وارد میشن بوجود میاد.
    مهم اینه عرضه و تقاضا باهم تعادل داشته باشن.
    مسئله اینست.

شاید واقعا امروز دیگه به این تعداد زیاد از برنامه نویسانی که میخوان همه یا بیشتر سایتها رو سفارشی و از صفر کدنویسی کنن نیازی نیست.
    باید این واقعیت رو دید و پذیرفت.
    وقتی این همه CMS بازمتن و رایگان هست که با سرعت و راحتی میشه خیلی سایتها و سیستمها رو باهاشون راه انداخت و مردم هم به همون راضی هستن، خب دلیلی نداره بخوایم کمبود تصنعی ایجاد کنیم در این زمینه. به سادگی باید گفت بخشی از فرصتهای کاری برنامه نویسی به این شکل و بخاطر پیشرفت فناوری و تغییر شرایط از بین رفته. هرچند شاید اینطور هم نباشه. مثال میزنم. شاید همین برنامه ها هم در مقابل بازار برنامه نویسی یا بازار دیگر خاص خودشون رو ایجاد کرده باشن.

اگر هم فکر میکنید که برنامهء شما بهتره و مزیت داره و باید به CMS ترجیح داده بشه، خب بازم این شما هستید که باید این مسئله رو به مردم و مشتری ها نشون بدید و اونا با میل خودشون انتخاب کنن که پروژه رو به شما بدن و پول بیشتری هم بپردازن. شما که نمیتونید انتظار داشته باشید صرفا بر اساس ادعای شما دیگران این رو بپذیرن یا مجبور باشن به این کار! شاید اصلا نیاز و سطح توقع مشتری در همون حده و همون قدر حاضره براش پول بده. بهرحال پول و کار خودشه و در نهایت خودشه که باید تصمیمیگری کنه.

بعدم این همه که افراد دارن میگن برنامه نویس هستیم و اینقدر تبلیغ و شکایت میکنن، واقعا بنده فکر نمیکنم اینطورها باشه. افراد کمی هستن که واقعا برنامه نویس به اون معنا باشن. بقیه همش ادعا میکنن و انتظار دارن و شکایت میکنن، ولی بارها میبینی چیزهای پیش پا افتاده یا اساسی رو نمیدونن و توی چیزهایی که نباید گیر میکنن و میان سوال و کمک مطرح میکنن.
    وگرنه مثلا همین آقای شهرکی مگه تاحالا این همه نگفته که کارش خوب گرفته و مشکلی نداره؟
    همینطور بعضی افراد موفق دیگر.

جالب بود: کاش شرایط بود که حوزه کامپیوتر در انحصار خود ما مهندسان کامپیوتر می ماند تا هر کسی نمی توانست به راحتی با خواندن دو جلد کتاب از مولفی که فقط ترجمه های بی مصرف بیرون می دهد! این طور حوزه ماری ما را دچار مشکل کند

آخه چیزی هم که یاد نمیگیرند ... با احترام به کل دوستای مث آقای شهرکی که واسمون انقدر زمان گذاشتن تا ما php یاد بگیریم

باید بگم با خوندن چند تا کتاب و جزوه یا هرچیزی آدم برنامه نویس نمیشه .. " لا اقل من اینجوریم " برنامه نویس یا نرم افزار نویس کسی که بتونه یه پروژه ی کامل و بزرگ تحویل بده نه این آدما که ارزش نمیدونن چیه

خود من قبل عید قرار بود یه فروشگاه بگیرم ... بهش گفته بودم 1 تا 2 تومن بعد پسر خالش با 50 تومن واسش چند صفحه html درست کرده بود ....

دلم میخواست سرمو بزنم به دیوار خورد کنم

واقعا عاقبت برنامه نویسایه ایرانی در چند سال اینده در ایران به کجا میرسه؟؟؟اگه یکی ازتون بپرسه میخوام تو ایران برنامه نویس شم,بگه نظرتون چیه چی جوابشو میدین؟؟؟دقیقا مشکل من همینه.علاقه دارم ولی انگیزه و امیدی اصلا ندارم به اینده یه برنامه نویس!!!!!خواهشن کسایی که تجربه بالایی دارن بگن امثال ما دانشجو نرم افزاریا عاقبتمون چی میشه؟؟؟کدوم راه بهتره که در اینده احساس پشیمونی نکنیم؟؟؟؟؟

چیزی که بنظر بنده میاد اینه که یکی از دلایل در همین قدم اول، نبود اطلاعات و شناخت و معیار قابل اطمینان است.

مثلا من چند بار دینام ماشینم رو بردم پیش یکی درست کنه و دمار از روزگارم درآورد.
    والا بلا اگر یه برقکار کار درست میشناختم حاضر بودم دو برابر سه برابر هم پول بهش بدم یا تا هر حدی که برام صرف میکرد (اگرم اولش حاضر نبودم ولی بعد از اون تجربیات تلخ دیگه این اشتباه رو تکرار نمیکردم). مگر خل بودم برم چند بار کلی هم وقت و اعصابم تلف بشه؟
    ولی موضوع این بود که یه برقکار کار درست سراغ نداشتم و آشنا ماشنا نداشتم و خلاصه کسی مورد اعتماد و با تجربهء قابل اتکا که بتونم در این مورد ازش سوال کنم و راهنماییم کنه. بخاطر همین چاره ای نداشتم جز اینکه رندوم برم سراغ هر مغازه ای که روی شیشه زده برقکار اتومبیل و باطری سازی و اینها!

پس یک موضوع کلیدی اینه که چطور درجهء تخصص و توانایی های افراد نسبت به هم و اینکه هرکس برای چه کاری مناسبه و کارش چه کیفیتی داره و در چه حدی است، معرفی و مشخص بشه به متقاضی ها/مشتریان/کافرماها.

آدمها و شرکتهای پولدار هم هستن که دنبال آدم میگردن. ولی آدم واقعی هرکاری رو پیدا کردن و بهش اعتماد کردن هم دشواره. بخاطر همین معمولا یکی رو که گیر میارن و محک میخوره، دیگه به سادگی ولش نمیکنن. حتی شاید طرف بعدا از کارش بزنه، کیفیت کارش ایراد پیدا کنه، پول زیادی بگیره، سوء استفاده کنه، ولی چون پیدا کردن یکی دیگه بجاش دشواره و ریسک داره مجبورن اون آدم رو تحمل کنن.

اینا رو که میگم خودم شاید تجربه نکرده باشم، ولی دور و بر دیدم و شنیدم.

واقعا نیروی انسانی ارزشمند رو پیدا کردن دشواره و کمبود هست در این زمینه.

شما میگید کار آدمهای حرفه ای رو آدمهای ناشی از بین بردن.
    ولی در واقعیت چیزی که بنده دیدم اینه که اون آدمهای حرفه ای اگر شناخته بشن بعیده که یه آدم ناشی بتونه کار اونا رو خراب کنه. تازه آدم ناشی تجربه های تلخ و نارضایتی ایجاد میکنه که در نتیجه قدر آدمی که کار رو درست و با کیفیت انجام میده بیشتر شناخته میشه.

پس ما نگیم مشکل وجود آدمهای ناشیه. نگیم چرا آموزش باید رایگان باشه!
    ببخشید مگر هرکسی میتونه هرچیزی رو قشنگ یاد بگیره و قشنگ انجام بده؟
    حالا میخواد همه و بهترین آموزشها هم رایگان باشن.
    بازم تفاوت فاحشی بین افراد وجود خواهد داشت.
    همه کس اونقدر همت و استعداد و فرصت ندارن که.
    مگر آموزش قرصه که بخوری و یاد بگیری و بتونی درست و به این راحتی کامل بهش عمل کنی؟

بازم میگم که اگر واقعا کسی وارد باشه و اگر واقعا بهش نیاز باشه، وجود آدمهای ناشی نمیتونه فرصتهای کاریش رو بگیره؛ مگر اینکه همون مسئلهء مشکل در شناسایی این افراد برای مشتری ها وجود داشته باشه!

اون چیزی که با آموزش در این حد که تقریبا هرکسی بتونه به راحتی یاد بگیره و انجامش بده و در عمل جایگزین افرادی با استعداد و همت و توانایی برتر بشه، باید گفت ماهیت خود اون چیزه که در همین حد محدود میشه بهش اکتفا کرد.
    مشکل وجود اون افرادی که چنین کاری رو یاد بگیرن و انجام بدن نیست. بلکه خود کاره که ساده و محدوده و نیازی به بیشترش نیست (یا درمقابل دردسر و هزینش صرف نمیکنه).
    اگر یه سایت رو میشه با CMS هرکسی انجام بده، پس دیگه اصلا بحث رقابت با برنامه نویسهای حرفه ای در این زمینه منتفی است! برنامه نویسی سفارشی درمورد اون اصولا ضرورت و دلیلی نداره. باید اونطور چیزها رو اصلا از حیطهء کاری برنامه نویسها خارج کنید. اینکه یه زمانی اینطور نبوده که دلیل نمیشه؛ خب فناوری و امکانات پیشرفت کرده و شرایط عوض شده! بنده این وسط چیز غیرعادی و نادرستی نمیبینم، مگر اینکه با پیشرفت فناوری و آزادی و رفتارهای طبیعی بشریت در این زمینه و تغییر، بطور کلی مشکل داشته باشیم.

حالا من نمیدونم شاید حیطهء کاری و فرصتهای برنامه نویسی به مرور کمتر شده، ولی بنظرم اینطور نیست.
    شاید بیشتر نوع و روش برنامه نویسی عوض شده.
    آدم نباید بچسبه به یه چیزی بگه فقط همین و چرا وضع خراب شده و باید برش گردونیم به حالت اول یا حالتی که صرفا تصور میکنیم باید اونطور باشه!
    مثل داستان اون دو موش که شاید خونده باشید. یادتونه یکیشون بعد از ته کشیدن منبع غذا، بجای منتظر موندن رفت تا منبع غذای جدیدی پیدا کنه؟
    اگر یه حیطهء کاری برنامه نویسی به مرور از بین رفته یا درحال از بین رفتنه، ما باید قبل از اینکه کاملا تموم بشه و تحت شرایط نامساعد و فشار و عجله و اضطرار مجبور به این کار بشیم، خودمون یه فکری بکنیم، بریم ببینیم شاید حیطه های کاری جدیدی در برنامه نویسی بوجود اومدن و درحال رشد هستن، شاید بریم زبانهای دیگری یاد بگیریم به این خاطر، شاید باید بریم روی پلتفرمهای جدیدی برنامه نویسی یاد بگیریم، و کسی چه میدونه شاید هم دیگه انتظار ما از کار در زمینهء برنامه نویسی اونقدری مطابق واقعیت نباشه و باید فکری اساسی تری بکنیم، مثلا از برنامه نویسی دورتر بشیم و به سراغ فعالیت های دیگر مرتبط با فناوری اطلاعات و رایانه بریم، و شاید حتی یه رشته ها و حیطه های کاملا متفاوتی. هرچند بنده فقط مثال میزنم و میگم آدم باید هر جور واقعیتی رو ببینه و بپذیره؛ وگرنه فکر میکنم کاربرد رایانه و فناوری اطلاعات هر روز با سرعت بیشتر هم شده و درحال بیشتر شدنه، و حتی در زمینهء برنامه نویسی هم فکر میکنم این روند درکل وجود داشته و داره.

ولی ما نباید اصرار داشته باشیم تا ابد با PHP کار کنیم.
    نباید اصرار داشته باشیم تا ابد برنامه نویسی وب انجام بدیم.
    نباید تا ابد برای PC. شاید باید به پلتفرمهای دیگری کوچ کنیم.
    شاید اصلا ما هم باید بجای کدنویسی سفارشی همه چیز از ابتدا، بریم و با CMS ها کار کنیم و با استفاده از اونا رقابت کنیم. اینطوری مثلا شما که برنامه نویسی بلد هستید شاید یک سر و گردن بالاتر هم قرار بگیرید نسبت به افرادی که با CMS کار میکنن ولی برنامه نویسی حرفه ای بلد نیستن. ولی اگر بخواید روی عدم استفاده از CMS اصرار داشته باشید، ممکنه رقابت با این افراد براتون صرف نکنه، چون زحمت و زمانی که شما صرف میکنید و دستمزدی که باید بابتش بگیرید تا براتون صرف کنه خیلی بیشتره.

البته تمام این نباید وقتی هست که انتظار داشته باشید از بابت کار و زحمت خودتون به پولی که میخواید برسید. وگرنه که میتونید تا هروقت که میخواید به هرچی علاقه دارید بپردازید.
    اینکه روی یه چیزی اصرار داشته باشیم و بخوایم برامون همه چیز داشته باشه و همیشه همونطور بمونه، خب یه مقدار واقعگرایانه نیست و قضیهء هم خدا و هم خرما میشه بنظرم!
    آخرین ویرایش به وسیله eshpilen : چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 در 12:40 عصر

eshpilen عزیز من منظورم از حرفام نبود شناخت و شرایط تو ایرانه

من اون بنده خدا رو میدونم چند وقت دیگه میاد میگه بابا هر چقدر میخوای بگیر خودت انجامش بده

اما در کل چرا نباید همه چیز اصولی باشه ... چرا هر کی از راه میرسه ادعا میکنه؟

حرف شما درست که برنامه نویسی قدرت تحلیل مساله است منم گفتم آدمی که بتونه یه پروژه تحویل بده با یه کد نویس صرف خیلی فرق داره

اما نباید این اطلاعات یه جایی تصحیح بشه

این آدمی که گفتم شرایط مالی بدی هم نداره اما بلانسبت بچه های اینجا عقل نداره

نقل قول نوشته شده توسط majidariamanesh مشاهده تاپیک
    eshpilen عزیز من منظورم از حرفام نبود شناخت و شرایط تو ایرانه

من اون بنده خدا رو میدونم چند وقت دیگه میاد میگه بابا هر چقدر میخوای بگیر خودت انجامش بده

اما در کل چرا نباید همه چیز اصولی باشه ... چرا هر کی از راه میرسه ادعا میکنه؟

حرف شما درست که برنامه نویسی قدرت تحلیل مساله است منم گفتم آدمی که بتونه یه پروژه تحویل بده با یه کد نویس صرف خیلی فرق داره

اما نباید این اطلاعات یه جایی تصحیح بشه

این آدمی که گفتم شرایط مالی بدی هم نداره اما بلانسبت بچه های اینجا عقل نداره
    خب دیگه منم روی این تاکید کردم که صورت مسئله رو درست تعریف کنیم و علل و راهکارهای غلط ارائه ندیم.
    آخه حتی گفتن که آموزش رایگان مشکل ایجاد میکنه!!
    والا یه مزیت بزرگ رشتهء ما همینه که همه جور منابع و امکاناتی رایگان و آزاد داره بخصوص از طریق اینترنت.
    اگر اینطور نبود فکر نمیکنم این رشته الان اینقدر گسترده و متنوع و جالب و لذت بخش و در دسترس همگان بود با قدرت زیادی هم که داره.
    همه چیز هم که تجارت نیست. درسته پول و تجارت مفید و مهمه، اما خیلی چیزهای مهم و مفید و ضروری دیگر هم در دنیا وجود دارن.
    نباید که بخاطر تجارت همه چیز رو بصورت مصنوعی محدود و انحصاری و به عموم تحمیل کرد!
    تازه همین منابع و ابزارهای رایگان بنظر بنده به احتمال زیاد باعث گسترش و قدرت شدید تجارت و درآمد در این حیطه شده. حالا شاید ما استفادهء بهینه نمیکنیم یا شرایطش رو نداریم، بعد میایم همینطوری یه چیزی میپرونیم.
    البته جنگ های جهانی و خیلی از تهدیدهای بزرگ برای بشر هم سر همین تفسیرهای غلط و انتظارات و دیدگاههای غیرواقعگرایانه ایجاد شدن. مثل تقابل کمونیسم و سرمایه داری!
    انسان باید فکرش رو باز کنه و واقعیت ها رو ببینه و بپذیره.
    سرمایه داری افراطی خوب نیست. تجارت و پول رو معیار برتر و بلاشک همه چیز قرار دادن درست نیست.
    همینطور کمونیسم هم بنظر بنده یک تفکر افراطی و غیرواقعگرایانه و بنابراین غلط و خطرناکه.
    مردم بالاخره باید توانایی پیشرفت و کسب دارایی رو هم داشته باشن. بازار آزاد و تجارت هم باید وجود داشته باشه.
    ولی آزادی های طبیعی و امکان پرداختن به علاقمندی ها و پیشرفت و رضایت شخصی و غیرتجاری هم باید وجود داشته باشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بابل

من که اول گفتم open source خدمتی بزرگ به همه مخصوصا برنامه نویس هاست ولی به درد مملکتی که مردمش نمی تونند فرقی بین برنامه نویسی و نصب افزونه قائل بشوند نمی خوره. عاقبتش رو هم که می بینید. اتنظار دارند با چند هزار تومان براشون فیس بوک درست کنیم.

کسی که فقط با افزونه نصب کردن چند ساعته می تونه یه سایتی رو راه بندازه که برای شما هزینه برداره و زمان خیلی بیشتری رو برده خب قدر همون وقتی که گذاشته از مشتری طلب میکنه. پس دیگه نمی تونید معترض باشید که چرا همچین قیمتهایی رو مشتری ها می دهند.

منظور من از این بحث این بود که بالاخره باید طوری از نظر صنفی این مسئله هم بهش توجه بشه به عنوان یه تهدید تا بتونیم وضعیت شغلی مون رو سر پا نگه داریم. حالا این ایدئولوژی هایی که واسه حرفام ساختی رو دیگه نمی دونم از کجا آوردی . پیشنهاد می کنم اگر نوشته های حسن عباسی دنبال می کنی دیگه این کار رو نکنی!!چون نتیجه خوبی نداره.

منتظر تایید آدرس ایمیل

سلام.
    کتابی رو که eshpilen اشاره کردن می تونید از لینک زیر دریافت کنید:

کتاب صوتی "چه کسی پنیر مرا جابجا کرد"
    حجم : 10.2 مگابایت

کامروا باشید.

فکر کنم همه میدونیم مشکل توی کشور ما چیه. درواقع مشکل شناخته شده است. راه حل مهمه. لطفاً اگه راه حلی سراغ دارین ارائه بدین وگرنه گوش همه از شنیدن این مشکلات پره. یک راه حل رو ما داریم پیگیری میکنیم: تشکیل نهاد. حالا توی چهارچوب نهاد هر چیزی که به نظرتون مفید میرسه بیان کنید لطفاً.

کاربر دائمی آواتار R_Rajaee_Rad
    محل زندگی
    عالم برنامه نویسی

راه حل:
    دوستان چه طوره یه چیزی شبیه اتحادیه (از نوع انلاین) مشتکل از طراحان وب ایرانی درست کنیم تا اگر پروژه ای به تورمون خورد با ارسال مشخصات پروژه به این اتحادیه قیمت گذاری بشه؟

آقای شهرکی من سعادت حضور نداشتم اما مثلا راه اندازی یک بانک و یه پرتال مثل همین لینک که دادین میتونه جالب باشه

اما پروژه وقتی تعریف میشه قیمت رو مدیران ارائه میدن و بسته به توانایی ها پروژه تقسیم میشه بین اعضا

مثلا من یه پروژه تعریف میکنم و حدود قیمت هم میدم

شما به عنوان کارشناس این پروژه رو قیمت گذاری میکنید و بعد شخص یا اشخاص انجام دهنده رو هم مشخص میکنید.

مسلما پروژه ای که به این شکل تحت نظر یه نهاد و گروه مجوز دار شکل میگیره اعتبار بیشتری هم کسب میکنه

این وسط میمونه فقط شرکت هایی که انحصار طلب هستند و باید یه فکری هم به حال اونا کرد

چنین ایده ای داریم منتها قرار نیست همیشه تواناییها یکسان بمونه و پروژه های بزرگ همیشه نصیب حرفه ایها بشه و بقیه دائماً پروژه های کوچک بگیرن. بلکه کسانی که ضعیف تر هستن، توی دوره های آموزشی که در شهرهای مختلف با هزینه خیلی کمتر از سایر آموزشگاهها برگزار میشه شرکت میکنن و اونها هم به مرور حرفه ای میشن.

نقل قول نوشته شده توسط S A F A R I مشاهده تاپیک
    راه حل:
    دوستان چه طوره یه چیزی شبیه اتحادیه (از نوع انلاین) مشتکل از طراحان وب ایرانی درست کنیم تا اگر پروژه ای به تورمون خورد با ارسال مشخصات پروژه به این اتحادیه قیمت گذاری بشه؟
    حالا این اتحادیه به قول آقای شهرکی اگر بتونه یه مرکزیت هم داشته باشه و بتونه مجوز های لازم رو هم داشته باشه دیگه همه بهش اعتماد میکنند.

نقل قول نوشته شده توسط majidariamanesh مشاهده تاپیک
    مسلما پروژه ای که به این شکل تحت نظر یه نهاد و گروه مجوز دار شکل میگیره اعتبار بیشتری هم کسب میکنه
    این وسط میمونه فقط شرکت هایی که انحصار طلب هستند و باید یه فکری هم به حال اونا کرد
    شرکتها و افراد انحصارطلب برای ما مهم نیستن. مهم اینه که ما خودمون یک تعداد اعضا داریم که قرار نیست دیگه از گرسنگی بمیرن و بخاطر این مسئله حاضر بشن به هر قیمتی پروژه بگیرن. حرکت در چهارچوب نهاد، کاملاً اختیاریه و کسانی که خودشون رو وفادار به نهاد بدونن و اصطلاحاً دنبال تک خوری نباشن، از امتیازاتی مثل برند نهاد و گرفتن قراردادهای بزرگ و آموزشهای ارزان قیمت و... بهره مند میشن.

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    چنین ایده ای داریم منتها قرار نیست همیشه تواناییها یکسان بمونه و پروژه های بزرگ همیشه نصیب حرفه ایها بشه و بقیه دائماً پروژه های کوچک بگیرن. بلکه کسانی که ضعیف تر هستن، توی دوره های آموزشی که در شهرهای مختلف با هزینه خیلی کمتر از سایر آموزشگاهها برگزار میشه شرکت میکنن و اونها هم به مرور حرفه ای میشن.
    دقیقا اینم معضلیه واسه خودش !!!!

یکی از کارهای خوبی هم که با لطف شما انجام شده حضور برنامه نویسا کنار همه... برای کارهای بزرگی که یه نفری نمیشه انجامش داد مثلا من خودم یه ایده واسه یه بازی آنلاین دارم که تنهایی هیچ وقت تموم نمیشه و اعتماد هم نمیتونم به کسی راجع به باز کردن ایده بکنم

امیدوارم با شرکت تو جلسه های بعدی بتونیم کاری کنیم که همه بتونیم موفق باشیم و هم هنرمون رو جای درستی به کار ببریم هم منفعت مالی کسب کنیم

البته این رو هم بگم که ایده اصلی تشکیل چنین نهادی رو دوست خوبم مهرداد مطرح کرد و من هم فقط گوشه کوچکی از کار رو دارم پیش میبرم. اینو گفتم که حق ایشون ضایع نشه و کسی فکر نکنه همه کارها رو من دارم پیش میبرم و خودم هم احیاناً درگیر غرور کاذب نشم

کاربر دائمی آواتار qartalonline
    محل زندگی
    تبریز

به نظر من یه نهادی تشکیل بشه و برنامه نویسان بتونند تو اون عضو بشن و عضویت هم بگونه ای باشه که برنامه نویس همه اطلاعات خودش رو (اطلاعات شناسنامه - حساب - آدرس - تماس - ...) به طور کامل وارد کنه و این اطلاعات توسط نهاد بررسی بشه و بعد از احراز هویت برنامه نویس ، نهاد یه شناسنامه ای رو برای برنامه نویس ایجاد میکنه که تو اون شناسنامه اطلاعات برنامه نویس به همراه پروژه هایی که انجام داده قرار میگیره و کلیه قرارداهای بین برنامه نویس و کارفرما توسط نهاد نظارت بشه در اینصورت اگه برنامه نویسی مرتکب اشتباه بشه نهاد براش امتیاز منفی درنظر میگیره و بر عکس و یا اگه کارفرما از برنامه نویس راضی بود اعتبار برنامه نویس بالا بره .

در اینصورت مشتری میتونه با خیال راحت برنامه نویس مورد نظرش رو انتخاب کنه و بهش اعتماد کنه و هم برنامه نویس مجبور میشه پروژه رو به درستی انجام بده .

دقیقا اینم معضلیه واسه خودش !!!!

یکی از کارهای خوبی هم که با لطف شما انجام شده حضور برنامه نویسا کنار همه... برای کارهای بزرگی که یه نفری نمیشه انجامش داد مثلا من خودم یه ایده واسه یه بازی آنلاین دارم که تنهایی هیچ وقت تموم نمیشه و اعتماد هم نمیتونم به کسی راجع به باز کردن ایده بکنم

امیدوارم با شرکت تو جلسه های بعدی بتونیم کاری کنیم که همه بتونیم موفق باشیم و هم هنرمون رو جای درستی به کار ببریم هم منفعت مالی کسب کنیم

کاربر دائمی آواتار R_Rajaee_Rad
    محل زندگی
    عالم برنامه نویسی

شرکتها و افراد انحصارطلب برای ما مهم نیستن. مهم اینه که ما خودمون یک تعداد اعضا داریم که قرار نیست دیگه از گرسنگی بمیرن و بخاطر این مسئله حاضر بشن به هر قیمتی پروژه بگیرن. حرکت در چهارچوب نهاد، کاملاً اختیاریه و کسانی که خودشون رو وفادار به نهاد بدونن و اصطلاحاً دنبال تک خوری نباشن، از امتیازاتی مثل برند نهاد و گرفتن قراردادهای بزرگ و آموزشهای ارزان قیمت و... بهره مند میشن.
    البته این رو هم بگم که ایده اصلی تشکیل چنین نهادی رو دوست خوبم مهرداد مطرح کرد و من هم فقط گوشه کوچکی از کار رو دارم پیش میبرم. اینو گفتم که حق ایشون ضایع نشه و کسی فکر نکنه همه کارها رو من دارم پیش میبرم و خودم هم احیاناً درگیر غرور کاذب نشم
    موارد خیلی خوبیه
    اما یک سوال
    ماهیت این مجمع صنفی بهتر نیست از ایده های جوامع کاربری لینوکس پیروی کنه؟یعنی یه حالت ناسودبری داشته باشه و برپایه دونیت کار کنه؟

فکر نمیکنم زیاد جالب بشه. البته هر کس دوست داشته باشه میتونه از نهاد حمایت کنه ولی وقتی اعضا حق عضویت پرداخت کنن (هرچند اندک)، بیشتر روی نهاد احساس مالکیت و تعهد میکنن و وقتی نهاد دوره آموزشی با هزینه اندک میگذاره، بخاطر همون حق عضویت کمی هم که پرداخت میکردن، میان و شرکت میکنن.

کاربر دائمی آواتار engmmrj
    محل زندگی
    تهران

به نظر من هر کسی یک تخصیصی داره ، یعنی اینکه وقتی شما دارید یک نهاد تشکیل میدن نیاز به یک مدیر کار کشته دارین که طبیعتا یک برنامه نویس نمی تونه این نقش را ایفا کنه و شایدم منظور شما از آقا بالا سر این بوده که هیچ مدیر یا سمتی وجود ندارد که اگر مدیر وجود نداشته باشه که کشتی نهادتون به ته اعماق دریا سقوط می کنه منظور نهادمون بود .

در چه تاریخی استارت تشکیل نهاد رو میزنین ؟

مدیر قطعاً داریم ولی مدیری که خودش برنامه نویس باشه. بعلاوه وقتی همه کارها با مشورت پیش بره، کار مدیریت هم نسبتاً راحت خواهد شد.

کاربر دائمی آواتار h.rezaee
    محل زندگی
    تهران

سلام . به نظر بنده یکی دیگه از راه حل ها می تونه تاسیس مدرسه برنامه نویس ها باشه. که هر فرد رو از ابتدا با اصول و پایه منطقی بالا بیاره . بعد از گذروندن دوره های مختلف ، فرد رو به گروه ها یا شرکت هایی که نیاز به اون متخصص دارند معرفی بشن. همچنین در انجمن بیان شده توسط آقای شهرکی عضو بشه.

سلام خدمت اساتید
    در مورد نهادتون که بنده خیلی آماتورتر از اینم که اسمم رو برنامه نویس بذارم و بخوام راجع بهش صحبت کنم. اما کار قشنگیه و براتون آرزوی موفقیت میکنم

اما در مورد بحثتون میخواستم مواردی رو خدمت دوستان عرض کنم که یکم بیشتر خودشون رو تحویل بگیرن:

من شخصا از روی علاقه به سمت وب کشیده شدم با همون منابع انلاین که می فرمایید کار با سیستم های مدیریت محتوا رو یاد گرفتم و ابتدا برای خودم توسط وردپرس سایتی در زمینه ای غیر از رایانه زدم. بعد از مدتی همون علاقه باعث شد که سراغ انواع دیگه سیستم های مدیریت محتوا برم و تقریبا با بیشترشون کار کردم از هر نوعی چندتاشون رو یادگرفتم. بعد مدتی دوستان ازم خواستن براشون سایت بزنم و همین سرآغازی شد برای اینکه به این قضیه به چشم کسب درآمد نگاه کنم و ...

اما واقعا فکر میکنید من خواستم و یا تونستم جای شما رو بگیرم؟
    اگر از من میپرسید یقینا خیر!

من از همون ابتدا به محدودیت های کارم پی بردم و هیچ وقت اسمم رو برنامه نویس نذاشتم! همیشه هم وقتی مشتری میپرسید یا با تعجب میگفت فلانی فلان قدر میگره و گوش میبره، براش توضیح میدادم که کار ما فرق داره. بازارمون فرق داره. ارزش کارمون فرق داره. اون پول وقت و تجربه اش رو میگیره اما به درد کسی میخوره که تجربه اون رو نیاز داره !

بعد مدتی دیدم نمیتونم جوابگوی نیاز مشتری ها بشم، کار تنوع نیاز داره اما تنوع کمه!
    رفتم دنبال یادگیری css و html تا بتونم قالب فارسی کنم و تنوعی که میخوام رو با تکیه بر قالب های خارجی بدست بیارم. حتی اون موقع هم خودم رو برنامه نویس ندونستم و همون روال قبل رو در برخورد با مشتری هام داشتم.

بارها مشتری امکاناتی خواست که نیاز به برنامه نویسی داشته و من نمیتونستم. گفتم نمیتونم و فرستادم سراغ برنامه نویس، قیمت کار و ارزشش رو هم گفتم. بعضی می خواستن، بعضی ها هم که کارشون حرفه ای نبود، به زور با افزونه یا html سر و تهش رو هم میاوردم.

----------------------------
    مدتی هم هست که بنا به دلایلی رفتم سراغ python و بعد هم به خاطر علاقه سراغ php رفتم. البته مدت زیادی هم نیست که با php کار میکنم. و جا داره همینجا از آقای شهرکی عزیز تشکر کنم که هرچی از php میدونم از آموزش های ایشون بوده!
    ----------------------------

حالا به نظر شما بجز بند بالا، مواردی که عرض کردم پا کردن تو کفش شماست؟ اگه اینقدر سطح کارتون رو پایین میدونید، بهتره تو دیدگاهتون تجدید نظر بکنید.

کی تونسته با CMS کار شما رو بکنه؟ اگه واقعا برنامه نویس حرفه ای هستید، قطعا سایتی که شما با توجه به نیاز کاربر طراحی می کنید زمین تا آسمون با CMS ها فرق داره!

وقتی یه مغازه دار خرد که نیازهای سطحی داره یا یه وبلاگ نویس میاد سراغ شما و یه سایت ساده اما خوشگل میخواد، بهش میگید چند میلیون هزینه کنه و به این کارتون افتخار میکنید؟ پس احترام به مشتری کجاست؟ واقعا اون نیاز به برنامه نویس داره؟ این مردم هم مثل شما به زور پول درمیارن و خیلی ها نیازهاشون اونقدر نیست که هزینه های آنچنانی بکنند... بعضی ها فقط میخوان یه سایت برای معرفی خودشون داشته باشند.

شما به عنوان یه برنامه نویس حرفه ای باید بازار رو طبقه بندی کنید. نیازها رو طبقه بندی کنید.مشتری ها رو طبقه بندی کنید. ممکنه برای یه نفر یه سایت ساده وردپرسی با یه قالب زیبا انتخاب بهتری باشه و اصلا درست نیست به خاطر سود خودتون بفرستیدش سراغ برنامه نویسی و هزینه دستش بذارید.

مثلا با طراحی قالب یا افزونه های اختصاصی و تخصصی برای همین cms ها میشه کلی درآمد کسب کرد که کار هرکسی نیست و فقط یه برنامه نویس از پسش برمیاد.

لطفا ارزش ارتون بشناسید و در کنار ارزشی که برای خودتون قائل هستید برای مشتری ها هم احترام قائل باشید. مشکل شما cms و آموزش رایگان نیست. اگه به گذشته خودتون نگاه کنید خیلی هاتون هم از همین اینترنت و همین آموزش های رایگان به اینجا رسیدید و مطمئنا هنوز هم از اینترنت به عنوان یه منبع مطمئن و به روز استفاده می کنید.

برای همتون آرزوی موفقیت میکنم. امیدوارم من رو هم به عنوان عضو کوچکت جامعه تون بپذیرید و بتونم روزی به جایگاه بزرگانی مثل شما برسم

آقا خدایی هم این همه فعالیت هست.
    افراد ببینن اگر علاقهء زیادی به برنامه نویسی ندارن میتونن به فکر فعالیت دیگری باشن.
    فعالیت های دیگری هست که وارد شدن در اونا اینقدر تخصص و یادگیری سخت و طولانی هم نداره.
    البته بعضیا یه سرمایهء اولیه میخوان اما بعضیا هم نه.
    خدایی چرا اینقدر اصرار روی برنامه نویسی و یادگیری و همت محدود و بعدش هم انتظار و شکایت؟

از قضا بنده چند وقتیه گهگاه میرم یه مشاور املاک برای کارهای کامپیوتری بهشون کمک میکنم.
    همین چند روزه فهمیدم که درآمد مشاور املاک خوبه و زحمت و دردسرش هم به نسبت برنامه نویسی کمتره.
    بعد این افرادی که توی کار خرید و فروش و ساخت و ساز هم هستن که هیچی واقعا پول براشون مسئله ای نیست.
    همین یک ساعت پیش املاک نشسته بودم؛ الان تازه اومدم خونه.
    یه طرفی که توی همین کار خرید و فروش و ساخت و ساز بود اومده بود بنگاه و صحبت سر یه مورد اوکازیون بود که مشاور املاک بهش میگفت اگر پول داری بیا بخر در عرض چند ماه حدود 300 میلیون سود داره توش. طرف فروشنده عجله و نیاز شدید به پول داشت که زیر قیمت میفروخت.
    اون طرفی که مشاور بهش اینو گفت خیلی راحت گفت کل سرمایهء من یک میلیارد بیشتر نیست و بصورت ساختمان و اینهاست و الان نقد ندارم!
    من اول تعجب کردم طرف به این راحتی میزان دارایی خودش رو گفت. با وجود اینکه گفت نقد نیست و بصورت املاکه.
    یعنی من بودم میترسیدم اصلا بگم یک میلیارد سرمایه دارم و نمیامدم همینطور به هرکسی بگم.
    ولی بعد فکرش رو کردم دیدم بابا توی این کارها ماشالا اینقدر درآمد و ثروت هست که این طرف با یک میلیارد واقعا جزو سرمایه دارهای جزء محسوب میشه!!
    یعنی آدمهایی با ثروت به مراتب بیشتر از این توی این کارها زیاده و همه میشناسن.

واقعا اگر کسی فقط دنبال پوله بنظر من اشتباه اومده دنبال برنامه نویسی. مگر اینکه واقعا با استعداد و خبره باشه.
    الان شما هیچ سرمایه ای هم نداشته باشید از همون مشاور املاک هم شروع کنید بنظر من شدنیه و شانس زیادی دارید که در آینده پولدار بشید.
    زیاد هم سخت نیست و زیاد هم طول نمیکشه تاجایی که بنده فهمیدم تاحالا.
    خیلی از افراد از همین راه پولدار شدن.
    مشاور املاک درآمدش بد نیست ولی از همین راه میتونید وارد خرید و فروش و بعدها حتی ساخت و ساز شخصی هم بشید اگر حوصله و فرصتش رو داشتید.

بعنوان مشاور املاک مورد اوکازیون میاد خودت جابجا میکنی یجوری یا با یکی که سرمایه داره خلاصه یه حرکتی میزنید.
    همینطور اگر بقدر کافی تلاش کنید و زرنگ باشید میبینی خیلی سریعتر و راحتتر و بیشتر از رشته های دیگه پولدار میشید.
    وقتی برید توی اینطور محیط و این کار زود خیلی چیزها رو یاد میگیرید. والا چیزی نیست که هوش و سواد خاصی بخواد. هرکسی هم میتونه هروقت شروع کنه حتی بدون سرمایهء خاصی. همون مشاور املاک هم به تنهایی درآمدش بد نیست؛ شایدم تونستید از همون درآمد بعد از چند سال یه سرمایهء اولیه کافی جمع کنید واسه خودتون. ولی زرنگ باشید این بین اینقدر پول میشه اینور و اونور کرد که لقمه های گنده ای گیرتون بیاد و خیلی زودتر راه بیفتید.

ماشالا چقدر هم مشاور املاک هست همه جا، ولی همشون ظاهرا درآمد دارن.
    بخش بزرگی از فعالیت تجاری مملکت ما رو همینطور فعالیت ها تشکیل میده و عدهء زیادی درش کار میکنن.
    بخاطر همینه لابد که با این همه مشاور املاک اشباع نمیشه!

پول میخوای فقط دلالی.
    از این به اون.
    توی ایران راه واقعگرایانه برای پولدار شدن اینه.
    خرید و فروش.
    ساخت و ساز.
    هیچی هم نداری از مشاور املاک شروع کن.
    میتونی بری ببینی جایی بعنوان همکار میخوان یا نه؛ لازم نیست حتما سرمایه و مجوز و محل از خودت باشه.
    حتی کسانی که سرمایه دارن هم اگر مدتی مشاور املاک کار کنن اولش خیلی خوبه براشون، یا شاید حتی لازم باشه برای موفقیت؛ خیلی هاشون اصلا مشاور املاک هم دارن اگر دیده باشید؛ چون بواسطهء مشاور املاک خیلی فرصتها ایجاد میشن.
    اینقدر آدمهای پولدار توی این کارها خواهی دید و سر و کار خواهی داشت که خودبخود کلی چیز یاد میگیری و راه برای پول درآوردن راحت و امید پیدا میکنی و کلی ایده و انگیزه میاد توی وجودت.

بنده به هرکسی که فقط دنبال پوله، هرچه راحتتر و سریعتر و بیشتر، توصیه میکنم روی این حرفا بطور جدی فکر و خیلی بهتر اینکه مدتی آزمایش و تست کنه ببینه راست میگم یا نه.
    بعید میدونم کسی بره توی این محیط خلاف این رو تشخیص بده و دنبال پول باشه بخواد دوباره بیاد دنبال رشته های علمی و فنی مثل برنامه نویسی.

میتونم بگم ایران بخاطر شرایط اقتصادی غیرعادی که از زمان انقلاب تا حالا پیش اومده، از این نظر یکی از فرصتهای برتر در کل دنیاست برای پولدار شدن راحت و سریع!!

کاربر جدید آواتار facefeed
    محل زندگی
    ایران - گیلان - لاهیجان

سلام ، تشکر از جناب مهندس شهرکی عزیز بابت ایجاد چنین تاپیک های مفید :)
    من خیلی دوست داشتم تو این نشست شرکت کنم اما متاسفانه به خاطر مشکلات شخصی و بیماری مادرم نتونستم بیام و باید ازش مراقبت میکردم که البته بی فایده بود و ایشون فوت کردن :(
    ایشالا تو نشست های بعدی حتما شرکت میکنم چون خودم یکی از مخالفان شدید افراد خرابکاری هستم که واقعا بازار رو به حدی خراب کردن که طرف از دانشگاه آزاد زنگ میزنه برای پروژه ای که باید کاربر رجیستر کنه ، لاگین کنه ، پروفایل ادیت کنه ، صفحه پروفایل داشته باشه و صفحه ادمین هم داشته باشه رو انتظار داره با 50 هزار تومن براش انجام بدم :|
    آخه 50 هزار تومن الان چه ارزشی داره؟!!!!
    من برای سنگ قبر مادرم دارم با هزار مکافات 700 هزار تومن جور میکنم ، نه میتونم چونه بزنم نه هیچ! اولا قبول دارم که اون آقا زحمتشو داره میکشه و این پول حقشه!! در ثانی اگر هم بخوام اعتراض کنم ، اونقدر به کار خودش اعتقاد داره که میگه اگه ارزونتر میخوای برو یه جا دیگه! این همه سنگ تراشی تو شهر هست! نمیاد سابقه کاری خودشو با یه کار ارزون خراب کنه که!!
    من موندم همه دارن تو سر و کله هم میزنن که خدمات یا کالای خودشون رو گرون تر بدن دست مردم اما این جمع محترم IT همیشه دارن روی کمتر کردن قیمت و غیرواقعی کردن و خرابکاری کردن پافشاری میکنن!!

به خدا ارزش کار ما خیلی بالاتر از اینی هست که فکر میکنید :|
    گاهی مجبوریم 3-4 یا 5 ساعت مدام پشت کامپیوتر بشینیم! وقتی به خودمون میایم میبینیم چشم و گردن و کمر و پا داغون شده! نه غذایی ! نه آبی! به خاطر اینکه کاری که داریم به مشتری میدیم با کیفیت باشه!
    اونوقت چندتا تازه به دوران رسیده میان یه کار رو به نصف یا 1/4 قیمت میدن به مشتری !!

کاش واقعا این نهاد تشکیل بشه! یه نهادی که قیمت ها رو سر و سامون بده و از برنامه نویسا حمایت کنه! حق کپی رایت اجرا بشه :)
    ایشالا تو جلسات بعدی حتما شرکت میکنم، باز هم از تلاش های آقای شهرکی ممنونم :)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران، شیراز، ... ، خونمون، روبروی مانیتور

به نظر من تمام مشکلات این مدل قیمت گذاری ها بر می گرده به اینکه تو مملکت ما بین برنامه نویسی و طراحی سایت با یکی از CMSهای Open source تفاوتی قائل نمی شوند و تقریبا همه فقط دنبال ظاهری زیبا و سریع هستند.
    خوب دوست عزیز باید هم همینطور باشه
    مشتری چکار داره که سایتش با CMS نوشته شده یا از اول ساخته شده؟! اصلا مشتری میفهمه CMS چیه؟! مشتری فقط میخواد کارش انجام شه و هزینش تا حدامکان پایین باشه.
    این 1 مساله کاملا طبیعیه که وقتی با CMS هزینه پایین تر میاد مشتری هم بره دنبال همون.

از 2 پست اول آقا حمیدرضا لذت بردم.
    دلیل نداره کاری که با CMS انجام میشه رو از اول برنامه نوشت و هزینه و وقت اضافی تحمیل کرد.
    بجاش میشه رفت دنبال ایده های جدید، خلاقیت، کارهای بزرگ و...

بنده چندین بار هم این موضوع رو گفتم و دوستان زحمت کشیدن القابی رو به من دادن! از جمله مخرب بازار!

اما به نظر من مهمتر از همه این ها چیزیه که هیچکدوم از شما بهش فکر هم نمیکنید.
    من شخصا اولین پروژه ای که به صورت تجاری انجام دادم رو قیمت پایین گرفتم.
    شاید یکی از دلایلش این بود که نمیدونستم چه قیمتی باید بدم.
    الان هم هرچی میگردم واقعا هیچ مرجعی واسه اطلاع رسانی نیست.
    هیچ مرجعی نیست که قیمت درست و حسابی ارائه بده.
    حداقل 1 جا باشه که مشتری هم توی گوگل سرچ کرد قیمت همونا بیاد و بفهمه که برنامه نویس قیمت الکی بهش نمیده!
    بنظر من بجای انحصار یکم فکر اطلاع رسانی بهتر باشید

موفق باشید

به نظرم حرف شما درسته حق برنامه نویسان خیلی بیشتر از اینهاست بعد از چند سال نشستن پشت کامپیوتر و کدنویسی چشم و گردن و کمر نابود میشه!! و یه جورایی خیلی زحمت میکشن!
    اما راه حل چیه؟!!
    کسانی که میخوان تازه وارد این حوزه بشن چطور شروع کنند؟
    به هر حال باید کمی تجربه به دست بیارند و همون روز اول نمیشه که پروژه ی میلیونی طلب کنند!
    این نهادی که گفتند به نظر خوب میاد باید گسترش پیدا کنه توی تمام استانها . از طرف دولت که هیچ حمایتی از مشاغل IT که نمیشه پس باید چاره ای اساسی اندیشیده بشه!

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

تنها کاری که تونستم بکنم این بود که سایت طرف رو اصلا نگاه نکردم تا توی گوگل بهش امتیاز نخوره و یه بازدید بهش اضافه نشه :ی

والا من دو ماه پیش با یکی از آشناهامون که توی مجلس پارتی و از این چیزا داره بحث اتحادیه واسه طراحی وب رو مطرح کردیم که هنوز جوابی ازشون نگرفتم و در کل بگم ما خیلی وقته که دنباله این کار هستیم .

که خوردیم به انتخابات ...

اقا جالبه تو امریکا شغل برنامه نویسی چند ساله داره می شه بهترین شغل اینجا اصلا بهش بها نمی دن آخه چرااااااااااااااااااااااا ااااا

کاربر دائمی آواتار nsco_nsco
    محل زندگی
    ایران

سلام
    نقل قول نوشته شده توسط sh711917 مشاهده تاپیک
    اقا جالبه تو امریکا شغل برنامه نویسی چند ساله داره می شه بهترین شغل اینجا اصلا بهش بها نمی دن آخه چرااااااااااااااااااااااا ااااا
    اخه اینجا ایران هست با همه کشورهای دنیا فرق داره این شالله 50 سال دیگه به اهمیت برنامه نویسی ایرانی ها پی میبرند یا علی.

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 14
    آخرین پست: یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 23:27 عصر
  2. جایگزین شدن قیمت بالاتر به جای قیمت پایین تر در فرم خرید
    نوشته شده توسط primumus در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 21 تیر 1390, 12:41 عصر
  3. گفتگو: قیمت بالا یا پایین ؟!
    نوشته شده توسط aminghaderi در بخش ارزیابی نرم افزار
    پاسخ: 13
    آخرین پست: دوشنبه 12 مهر 1389, 22:11 عصر