مشاهده دست آورد نظرسنجی: آیا با ادامه بحث موافقید؟

رای دهنده
15. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • موافق نیستم

0 0%
  • موافقم

15 100.00%
صفحه 3 از 8 اولاول 12345 ... آخرآخر
نمایش نتایج 81 تا 120 از 291

نام تاپیک: ارتباط با موبایل از طریق کامپیوتر و ارسال SMS

من اونو ندیدم ولی ما اینجا هدفمون اینه که خودمون کار کنیم
    این کامپوننت علاوه بر پروتکل at command از دو پروتکل دیگه به نام های Nokia MBus - Nokia FBus که همون طور که از اسمشون معلومه به نظر مختص نوکیا هست نیز استفاده میکنه. اینها چی هستن ؟
    اونشکلی عمومی بودن کم میشه.
    تازه همین ATهم بعضی گوشیها همه شو پشتیبانی نمیکنن.
    You never know what you can do until you try

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط mzjahromi
    اونشکلی عمومی بودن کم میشه.
    تازه همین ATهم بعضی گوشیها همه شو پشتیبانی نمیکنن.
    درسته ولی من میخواستم بدونم اصلا چی هست ؟ مثل At-command هست ؟

خوب حالا باید برای ادامه کار چه کار کنیم ؟؟؟؟
    ارسال SMS که انجام شد . من خودم دارم فعلا روی دریافت SMS کار میکنم . همون Event که نوشته بودم .
    بقیه دوستان کسی نظری نداره ؟؟؟

این دستور یعنی چی ؟ ATE
    در توضیحش نوشته بود Command Echo
    یا این یک
    AT&K Select Flow Control
    آخرین ویرایش به وسیله salar_sh : سه شنبه 13 تیر 1385 در 16:26 عصر دلیل: این پست به دلیل تکراری بودن بطور خودکار ادغام شده است.

بقیه دوستان کسی نظری نداره ؟؟؟
    همه مشکل همینه
    این دستور یعنی چی ؟ ATE
    اگر دقت کنید وقتی که شما یک دستور رو اجرا میکنید در خروجی همون دستور رو هم مشاهده میکنید(اصطلاحا اکو میشه) این دستور به شما کمک میکنه که اکو رو خاموش یا روشن کنید.که به طور پیش فرض روشن هست
    یا این یک
    AT&K Select Flow Control
    این دستور و دستور IFC مربوط به FlowControl هست و پارامترهای زیر رو داره

&K[0] No flow control.
    &K3 Hardware flow control (RTS/CTS), default.
    &K4 Software flow control (XON/XOFF).

برداشتی که من ازش داشتم نحوه کنترل ارسال اطلاعات هست(با توجه به مکانیزم پورت سریال)

همونطور که گفتم من امکان تست ندارم
    اینو یه تست بکن

AT+CNMA New Message Acknowledgement to ME/TA
    3GPP TS 27.005, Section 3.4.4 /3/. PDU is entered as specified in 27.005. This command is available only
    when +CSMS=1 is supported.

Note: It depends on the +CSMS settings and the AT interface state (data/command mode) whether the
    acknowledgement is automatically handled or the +CNMA command is waited from the terminal
    before sending an acknowledgement.

Command
    Text mode(+CMGF=1):
    +CNMA
    PDU mode (+CMGF=0):
    +CNMA=[<n>[,<length>[<CR>
    PDU is given<ctrl-Z/ESC> ]]]
    +CNMA?

Response
    PDU mode (+CMGF=0):
    +CNMA: (0-2)

اونطور که برداشت میشه این دستور فقط برای گوشیهائی هست که حالت 1 در ارسال پیام رو که اگه اشتباه نکنم همون مد متنی باید باشه . ظاهرا گوشی شما این مد رو پشتیبانی میکنه و باید این دستور بدردتون بخوره

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    من نفهمیدم که منظور شما چی هست . ولی AT+CNMA که کار نکرد و خطا گرفت . هیچ مرجعی برای دستورات At نیست ؟ یا E-book ؟

هیچ مرجعی برای دستورات At نیست ؟ یا E-book ؟
    چرا هست توی گوگل باید جستجو کنید ولی
    مراجع هم چیزی بیشتر از اونائی که من نوشتم توضیح نمیدن

کاربر دائمی آواتار pooyeshpajooh
    محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    با تشکر از اقای ذوالقدر
    من کابل سریال گوشی سامسونگ مدل x480 رو تهیه کردم و در هایپر ترمینال دستور at
    ودستورهای at+cgmi و at+cgmm رو تست کردم جواب داد ولی سایر دستورات(مخصوصا ارسال sms ) خطا می دهد ایا دستورات at برای گوشی های متفاوت فرق می کند اگر دستورات دیگری هست لطفا بفرمایید تا امتحان کنیم

نه فرقی نمی کنه ولی بعضی از گوشیها یه سری از دستورات رو پشتیبانی نمی کنن.
    من یک سری از دستورات At رو ارسال کرده بودم که متاسفانه پاک شد
    در اولین فرصت مجددا ارسال خواهم کرد

اینهم یک سری AtCommand

دستور ارسال SMS

AT+CMGS=<CR><TEXT><CTRL-Z><CR>CR>

دستور خواندن یک پیام از حافظه
    (پیام موجود در مدخل 2 حافظه را باز میگرداند)

AT+CMGR=2

دستور مربوط به خواندن اطلاعات دفترچه تلفن
    تعداد مدخلهای دفترچه تلفن بین ,اول و, دوم است

AT+CPBS?

دستور خواندن مدخل i از دفترچه تلفن

AT+CPBR=2

خواندن کلیه پیامهای موجود در حافظه

AT+CPMS?

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    سلام . من به یه مشکل جدید برخوردم . با استفاده از At-command من پیام رو ارسال میکنم ولی اگه متن پیام بیشتر از 159 کاراکتر باشه ارسال نمیشه . چه پیشنهادی در این مورد دارید ؟؟؟

همونطور که میدونید یک SMS نمیتونه بیشتر از 160 حرف باشه.
    باید اون رو به دو تکه بشکنید.
    حالا این کار رو چطوری انجام بدید که اونجا در قالب یکی دیده بشه الان نمیدونم ولی سعی میکنم پیداش کنم

اصلا نیاز به این چیزها نیست

شما میتونید خیلی راحت با برنامه نویسی یه کام پورت از طریق GSM مودم و یا یه گوشی یه موبایل SMS بفرستید

میتونید کامند هاشو خیلی راحت از تو اینترنت پیدا کنید و یا به من ایمیل بزنید

alimazaheri@yahoo.com

محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    من یه مشکل برای ارسال های متعدد پشت سرهم در برنامه نویسی دارم وقتی در یک حلقه مثل (while do( روی پورت کام دستور ارسال اس ام اس رو می نویسم متن اولی رو کامل می نویسه ولی متن دومی را ناقص می نویسد فکر می کنم سرعت نوشتن روی پورت کام
    خیلی پایینه
    چه طوری میشه تا نوشته شدن کامل همه متن روی پورت کام برنامه رو متوقف کرد تا بقیه دستورات اجرا نشن وچه جوری می شه مطمئن شد که اس ام اس حتما
    ارسال شده
    من از زبان برنامه نویسی دلفی استفاده کردم

چه طوری میشه تا نوشته شدن کامل همه متن روی پورت کام برنامه رو متوقف کرد
    هر دستوری که میفرستی بعد از اجرا مقداری رو بر میگردونه( در ساده ترین حالت یک OK ) این میتونه به شما کمک کنه
    وچه جوری می شه مطمئن شد که اس ام اس حتما
    ارسال شده
    اینو من تست نکردم ولی فکر میکنم باید Report رو فعال کنی

محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    برای اینکه متوجه بشویم یک اس ام اس تازه رسیده است یا نه من از روش زیر استفاده کردم
    تمامی nمدخل حافظه را با دستور at+cmgr=nچک کردم اگر جمله REC UNREADوجود داشت ان اس ام اس خوانده نشده است وجدید است وپس از خواندن ان مدخل حافظه را بادستور AT+CMGD=Nپاک می کنیم
    همچنین می توان کالر ای دی فرستنده را با همان دستور با تجزیه مقدار بازگشتی به دست اورد

ایا کسی روش بهتری سراغ دارد

کاربر دائمی آواتار Happy_davood
    محل زندگی
    تبریز
    سلام
    خوب جریان AT+CMGR چی هست . اصلاً مدخل حافظه یعنی چی ؟ ضمناً این دستور برای گوشی من خطا می ده . گوشی Sony Ericsson از نوع K300 هست .

ضمناً میشه یه دستور از نوع PDU برای ارسال SMS بزارید تا من تست کنم ؟

ممنون

خوب جریان AT+CMGR چی هست . اصلاً مدخل حافظه یعنی چی ؟ ضمناً این دستور برای گوشی من خطا می ده . گوشی Sony Ericsson از نوع K300 هست .
    ممکنه گوشی تون فقط PDU رو ساپورت کنه
    ضمناً میشه یه دستور از نوع PDU برای ارسال SMS بزارید تا من تست کنم ؟
    برای چه شماره ای؟
    این سایت رو ببین

محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    مدخل حافظه یعنی ایندکسی جهت دسترسی به محتویات حافظه
    مثلا at+cmgr=1 محتویات اس ام اس شماره 1 حافظه

اگر گوشی شما مد متنی را ساپورت می کند قبل از دستور at+cmgr=n
    (بجای n یک عدد از یک تا ماکزیمم تعداد اس ام اس حافظه گوشی )
    دستور at+cmgf=1 را برای تغییر مد گوشی به متن به کار ببرید دیگر خطا نخواهد داد

عاقبت جوینده یابنده بود

محل زندگی
    تبریز
    ممنون از توجه شما .خوب من دستور AT + CMGR=1 رو تست کردم منتهی خطای شماره 500 رو داد . برای دستور AT + CMGF=1 خطای شماره 303 رو داد .

خوب شماره ای که می خوام براش بزنم می تونه این باشه : 09329477571

البته می خوام با این دستوری که شما می فرستید اول از ارسال اطمینان پیدا کنم و بعد خودم سعی کنم تا دستورات رو ایجاد کنم . آدرس سایتی هم که فرستاده بودید جالب بود .

ضمناً من از طریق آدرسی که داده بودید یه دستور ایجاد و اجرا کردم منتهی ارسال نشد .

البته می خوام با این دستوری که شما می فرستید اول از ارسال اطمینان پیدا کنم و بعد خودم سعی کنم تا دستورات رو ایجاد کنم . آدرس سایتی هم که فرستاده بودید جالب بود .
    متاسفانه در حال حاضر امکان تست ندارم

آیا موبایلتون دستورات AT رو ساژورت میکنه؟
    دستور دیگه ای رو اجرا میکنه؟

محل زندگی
    تبریز
    بله ساپورت می کنه
    چند تا دستور رو هم آزمایش کردم . حتی با برنامه های آماده که تو اینترنت پیدا کردم SMS هم زدم .
    گوشی Sony Ericsson k300i هست .

محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    نقل قول نوشته شده توسط Happy_davood
    بله ساپورت می کنه
    چند تا دستور رو هم آزمایش کردم . حتی با برنامه های آماده که تو اینترنت پیدا کردم SMS هم زدم .
    گوشی Sony Ericsson k300i هست .
    ببینید دستور ?=AT+CMGF چی رو بر می گردونه ؟ اگه عدد 0 رو برگردوند PDU را ساپورت می کنه اگه 1 برگردوند TEXT رو ساپورت می کنه اگه (1و0) هردو را

با تشکر از همه دوستان .. راستش من با C#‎ فقط دیتا بیس اونو کار کردم و برنامه های APPLICATION می نویسم و در حال حاضر بنا به ضروروت کاری لازمه که دراین زمینه هم کار کنم یعنی ارتباط با مودم GSM و سرویس sms از طریق اینترنت . تا اینجا استفاده زیادی از این تاپیک کردم اما نمی دونم کارم و از کجا شروع کنم . لطفا با توجه به تجربه من از C#‎ میشه منو راهنمایی کنین که از کجا باید شروع کنم . لطفا کتاب یا مرجع مناسبی اگه سراغ دارین معرفی بفرمایین . با تشکر خیلی زیاد

اینجا زبان برنامه نویسی خاصی مد نظر نیست.
    شما با توجه به امکاناتی که زبان برنامه نویسیتان در اختیارتان قرار میدهد با پورت سریال و GSM Modem یا یک گوشی ارتباط برقرار کنید , دستورات این تاپیک را اجرا کنید. اگر جائی با مشکل برخورد کردید سوال بپرسید

من تازه این تاپیک رو دیدم ، قبلا این کار رو کردم ابتدا به ساکن هم کار راحتی هست یعنی فقط کافیه دستورات AT رو به پورتی که GSM Modem روش نصب هست بفرستید ، گوشیها هم معمولا GSM مودم دارند و وقتی به کامپیوتر وصلشون میکنید اون مودم شناسایی میشه ؛
    اما یکسری نکات هست که کار رو نسبتا سخت میکنه ، اگر بخواهید یک پروژه عملیاتی بنویسید : اولیش درست کار کردن با کامپورتها و درست ست کردن TimeOutها هست بخصوص زمانی که میخواهید چند تا SMS پشت سر هم بفرستید ، حتما باید مواظب درست فرستاده شدن پیام قبلی بشید حتی باید Retry Attempt ست بکنید.
    بعد باید حواستون باشه که با اینکه لیست دستورات AT بهم شبیه هستند ولی بعضا فرق هم میکنند بخصوی در مورد Responsهای اساسی مثل OK, Err و... که بعضی وقتی 0.1 هستند بعضی وقتها Yes, No و.... خلاصه اینارو پارامتری کنید بهتره.
    جدای از اینا دیدم در مورد هزینه ارسال SMS و شماره خاص سوال کرده بودید ، این درگاه های مخابراتی ارسال SMS رو مخابرات در اختیار شما هم قرار میده ، البته ما خودمون از طریق مکفا گرفتیم که یک شماره 8 رقمی اگر اشتباه نکنم بهمون دادن ،قیمتهاش هم بستگی به اینکه چندتا پیش خرید بشه فرق داره ولی اگر اشتباه نکنم در صورت پیشخرید 50000 اس ام اس ، هر پیامی رو 8 تومن حساب میکردند ، حالا هرچی کمتر بگیریند بالاتر میره.
    برای نوشتن فارسی هم باید متن هاتون رو به فرمت PDU بفرستید ، چون یونیکد رو پشتیبانی میکنه اما بعضی گوشیهای قدیمی ساپورتش نمیکنند، کلا جدای از امکان ارسال فارسی استفاده از فرمتهای PDU امکانات جالب و بعضا خنده داری هم بهتون میده.

اینم لیست یکسری از دستورات AT برای گوشیهای نوکیای عزیز

یک ذره کار با PDU داستان داره این برای شروع بد نیست .

سلام دوستان. بحث جالبی است و دوست دارم از آن استفاده کنم.
    گوشی من Motorola V3I است. یک کابل USP هم ازش دارم. آیا منم می تونم این کار رو انجام بدم؟

تونستنی میتونید
    باید سعی کنید بهش Command ارسال کنید و جواب بگیرید.
    پستهای اول تاپیک رو مطالعه کنید

کاربر دائمی آواتار vahidiran
    محل زندگی
    کرمان
    دوستان می خواستم بدونم چه جور میشه پورت رو خالی کرد من این کار رو کردم ولی بعضی وقت ها جواب می ده اونم به نظرم اینه که دستورات قبلی هنوز روی پورت هستند
    vb.net 2005

با سلام
    من دستور AT + CMGR=1 رو تست کردم خطای شماره 500 رو داد . برای دستور AT + CMGF=1 هم خطای شماره 303 رو داد .
    ولی بعضی از دستورات رو اجرا می کنه !!!
    گمان می کنم Happy_davood نیز همین مشکل رو داشتند !!!
    در ضمن ارسال SMS هم خطا می دهد.
    این کارها رو هم از طریق usb و هم از طریق bluetooth امتحان کردم.

محل زندگی
    کرمان
    مشکل رو پیدا کردم برای ارسال از یک تا یمر استفاده کنید بعد هر موقع روی پورت کلمه ok یا error رو دید برای دستور بعدی به مودم اقدام کنید خلاصه هر دستوری بعد از یک زمانی جواب داره یا ok یا error یا حتی می تونید time out تعریف کنید و اگر دستورات رو پشت سر هم بریزد رو پورت مودم قاطی می کنه یعنی فرصت نمی کنه؟

این رو در نظر داشت باشید که یه سری از گوشیها یه سری دستورات رو اجرا نمی کنن یا اینکه یه سری دستورات رو محدودتر اجرا میکنن. ولی بعد از ارسال دستور همونطور که دوستمون هم اشاره کردن حتما باید یه جواب بگیرید یا یه مدتی رو صبر کنید.
    من دستور AT + CMGR=1 رو تست کردم خطای شماره 500 رو داد . برای دستور AT + CMGF=1 هم خطای شماره 303 رو داد .
    ولی بعضی از دستورات رو اجرا می کنه !!!
    این دستورات رو کجا اجرا میکنید؟
    Hyperterminal یا برنامه؟

محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    مشکل من در ارسال اسم ام اس به صورت فارسی است گوشی من فارسی رو ساپورت میکنه
    من #کد را هم امتحان کردم جواب نداد کسی می دونه چه جوری فارسی ارسال می شه

محل زندگی
    کرمان

Talking

در جواب دوست قبلی بگم به نظرمن در سمت گیرنده هم باید دستورات تبدیل شوند مثلا اینکه وقتی بصورت یونی کد می فرستید یعنی اونو کد کرده اید (Encode) و در سمت گیرنده هم باید اونو از حالت کد خارج کنید (Decode)
    در ضمن خطای شماره 500 یعنی خطای ناشناخته برای مودم
    یه PDf من اینجا گداشتم که مال شرکت موتورلا امریکا است که در سال 2000 منتشر شده است امیدوارم که اجازه انتشارش رو داشته باشم ( ما که گانتشارش دادیم)
    تقریبا تمامی AT Command ها رو می تونی به دست بیاری همین طور فرمت خروجی اونو و چه جواب هایی می تونه داشته باشه ، در ضمن لیست همه خطا ها با شما خطا ها هم هستش حتی با این می تونید voice کار کنید و یا اینکه Call خودتونو reject کنید اینجوری بگم از جون آدمیزاد تا شیر مرغ داخلش هستش حالا اگه چیزی داخلش نبود ممکن از سال 2000 به بعد به اون اضافه شده
    اینم به گم که با این مرجع هر کاری بخواهی می تونی بکنی ، از این به بعد دانش برنامه نویسی است که بدردت می خوره ، نه دانش دانستن الگوریتم

سپاس
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط mzjahromi مشاهده تاپیک
    این رو در نظر داشت باشید که یه سری از گوشیها یه سری دستورات رو اجرا نمی کنن یا اینکه یه سری دستورات رو محدودتر اجرا میکنن. ولی بعد از ارسال دستور همونطور که دوستمون هم اشاره کردن حتما باید یه جواب بگیرید یا یه مدتی رو صبر کنید.

این دستورات رو کجا اجرا میکنید؟
    Hyperterminal یا برنامه؟
    با سلام

در برنامه Hyperterminal تست می کنم.

ارسال sms مخصوصا با فرمت PDU در Hyperterminal زیاد ساده نیست(خیلی سخت میشه ازش جواب گرفت)

محل زندگی
    iran kashuuuuuuun
    اگه بخواهیم یه اس ام اس بیش از 144 کاراکتر بفرستیم(2 اس ام اس ) بطوریکه در مقصد هرد و اس ام اس با هم خونده بشن چیکار باید بکنیم
    ایا باید کد خاصی در انتهای اس ام اس اول بگذاریم ؟

گوشی من موتورولا وی تری آی هست. آیا منم می تونم این کار رو بکنم؟ اگه آره باید از کجا شروع کنم؟

نقل قول نوشته شده توسط hasina مشاهده تاپیک
    گوشی من موتورولا وی تری آی هست. آیا منم می تونم این کار رو بکنم؟ اگه آره باید از کجا شروع کنم؟
    پستهای اول تاپیک رو بخونید تا هم ببینید میتونید این کار رو بکنید یا نه
    هم ببینید از کجا باید شروع کنید

ببخشید بچه ها Hyper terminal کجاست ؟

محل زندگی
    کرمان
    از
    Program Files بعدش
    Accessories بعدش
    Communications و در آخر هم Hyper Terminal

صفحه 3 از 8 اولاول 12345 ... آخرآخر