نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: تعداد ایجاد زیر کلاس SQLiteOpenHelper با توجه به تعداد جداول دیتابیس!

تعداد ایجاد زیر کلاس SQLiteOpenHelper با توجه به تعداد جداول دیتابیس!

سلام دوستان

من چند روزی هستش که در مورد SQLite در اندروید مطالعه می کنم. و خوشبختانه الان می تونم بگم این مبحث رو هم یاد گرفتم. حالا تصمیم گرفتم که یه پروژه ی کوچیکی برای خودم شروع کنم به نوشتن تا تمرینی شده باشه.

اما مسئله ای که الان باهاش مواجه هستم اینه که در تمام جزوات یا نمونه کدهایی که خوندم یک جدول در دیتابیس ایجاد میشد و متناسب با اون ، یک کلاس که از SQLiteOpenHelper ارث می برد ایجاد می کردند.

سوال من اینه که چنانچه برنامه ی من دارای چند تا جدول باشه آیا باید به ازای هر جدول یک کلاس ایجاد کنم یا اون کلاسی رو که در بالا بهش اشاره کردم رو باید طوری تغییر بدم که همه جداول رو در بربگیره؟!

هر دو روش برای من مشکلی نداره یعنی ایجاد چند تا کلاس یا تغییر متدها رو بلدم، فقط می خوام بدونم کدوم اصولی تر هستش؟

ممنونم

نقل قول: تعداد ایجاد زیر کلاس SQLiteOpenHelper با توجه به تعداد جداول دیتابیس!

سلام

توصیه شخصی بنده اینه که تعریف همه جداولتون رو توی یک کلاس بزار و اگر تعداد جداولت زیاد هست برای کار با هر جدول یک کلاس مجزا قرار بده.

کاربر دائمی

----------
    آخرین ویرایش به وسیله hamyd_reza : سه شنبه 12 شهریور 1392 در 16:53 عصر

ممنونم.
    به نظرتون توی یه کلاس واسه هر جدول یک متد جداگانه بنویسم بهتره یا کلا یک متد واحد باشه و اسم جدول و مقادیر فیلدها رو به صورت پارامتر بگیرم؟!

کاربر دائمی

----------
    آخرین ویرایش به وسیله hamyd_reza : سه شنبه 12 شهریور 1392 در 16:53 عصر

نه ، قطعا یکی نیستند. بنابراین توصیه شما راه اول هستش؟!
    می دونید ، راستش هدف من از طرح این سوال اینه که میخوام بدونم بهینه ترین راه چیه تا بعداً در برنامه های بزرگتر با کند عمل کردن برنامه مواجه نشم.
    از وقتی که میزارید، واقعاً ممنونم.

تاپیک های مشابه

1. ایجاد زیر دامنه به تعداد زیاد
    نوشته شده توسط morteza_mokhtari در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 18
    آخرین پست: یک شنبه 26 خرداد 1392, 16:49 عصر
  2. سوال: ایجاد و حذف اشیاء کلاس در زمان اجرا به تعداد...
    نوشته شده توسط sajad_3dmax در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 25 دی 1390, 08:56 صبح
  3. ایجاد یک کلاس در Asp.net
    نوشته شده توسط tc1000 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 10:58 صبح
  4. پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 18 آذر 1384, 22:24 عصر
  5. ایجاد زیر شبکه
    نوشته شده توسط darya638 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1