با عرض پوزش از همه عزیزان بابت دیر کرد در آموزش
همانطور که می دانید متاسفانه از این نرم افزار آموزش های زیادی موجود نیست من هم هر چی یاد گرفتم از خودم بوده و مطمئناً مطالبی که در دسترس دارم پراکنده هستن
وقت گذاشتن برای اینکه این مطالب رو شسته و رفته براتون گذاشتن یه کم زمان گیر هست
ببخشید خلاصه
بعد از اون مطالب پایه ایی باید بدونیم که SharePoint رو چطوری نصب کنیم و امکاناتی که می خوایم چیه
اینجا من زدم SP 2013 نگران نباشید 2013 رو آموزش میدم اما برای شروع بکار خواهشاً از نسخه Sharepoint Server 2010 استفاده کنید ( بعداً میریم سراغ 2013 )
اول از همه یه برنامه مثل VM Warre برای راه اندازی SP (که از این به بعد مخفف Share point هست )روی سیستم خودتون نصب کنین
حالا باید یه Win Server 2008 r2 رو بگیرید و روی VM Ware نصب کنین
یادتون باشه windows رو Update کنین
بعد از این مراحل برید سراغ نصب SP
هنگام نصب به اینترنت متصل باشید
وقتی وارد فایل نصب SP می شید یک گزینه میبینید برای نصب پیش نیازهای SP بنام PreRequerment این فایل رو اجرا کنین و منظر بمونین تا همه پیش نیاز ها از اینترنت گرفته بشه
SP دو نسخه داره
Stand Alone : همراه خودش دیتابیس sql و ... رو نصب میکنه و دیگری
FARM : که قبل از نصب این نسخه حتماً باید SQL Server 2008 R2 رو داشته باشید.

خب توصیه من برای شروع کار اینه Stand Alone نصب کنین تا با SharePioint آشنا بشیم ...

جسارت نباشه که اینو گفتم و آموزش دومم رو به این بحث اختصاص دادم اما بدونین یکی از سوالهایی که هنگام گزینش ازتون برای SP میکنن توی همین مراحل نصب هست...
چون مراحل نصب SharePoint یک مقدار دردسر داره ( البته برای تازه کارا )

راستی برای این گفتم VM Ware چون نصب Sharepoint رو چندین بار تست کنین اگه نیاز به نصب ویندوز شد فقط یه نسخه از ویندوز توی VM Ware نصب کنین و بعد مجدداً نصب SharePoint رو انجام بدید
ولی سعی کنین جایی از SharePoint استفاده کنین که تحت Domain باشه آخه معمولاً بحث های شبکه زیاد پیش میاد توی SharePoint برای همین زیاد خودتون رو درگیر این بحث ها نکنین فعلاً چون بسیار پیچیده میشه بحث هایی که داریم

پیش نیاز های یک سیستم که می خواین ازش استفاده کنین سعی کنین امکانات زیر رو داشته باشه
Ram : 8 Gig
Hard : 100 G
نترسین :)
SharePoint برای کارهای بزرگ ساخته شده پس این حداقل امکاناتی هست که نیاز دارید...
زود زود آموزش بعدی رو میذارم
پس اول از همه SharePoint رو نصب کنین تا بریم سراغ ادامه مباحث