سلام
من در SQL تازه کار هستم.
من یک جدول در اختیار دارم در محیط Sql server.
چند کاربر هم تعریف کردم با سطح دسترسی های مختلف.
ولی می خواهم کاری بکنم که بتوانم برای یک کاربر مشخص بگویم فقط امکان مشاهده (و یا ویرایش) چند ستون را از جدول مورد نظر داشته باشم.
مثلا از یک جدول که از اطلاعات شخصی و مالی افراد را در بر می گیرد،می خواهم بگویم کاربر الف فقط امکان مشاهده و ویرایش ستون مربوط به نام و نام خانوادگی و شماره کارت ملی را دارد و حق مشاهده و ویرایش بقیه ستون ها را نداشته باشد.
نکته مهم تر اینکه من تا حالا از TSQL استفاده نکردم و اگر امکانش هست راه غیر از کد نویسی را معرفی کنید.
من ابتدا فکر کردم می توان از طریق create view حل کنم برای همین یک view درست کردم از ستون های مورد نظر خودم ولی نتوانستم اختیارات کاربر را به همان view مورد نظر محدود کنم.منظورم اینه که کاربر مورد نظر علاوه بر دسترسی به آن view به خود جدول اصل کاری هم دسترسی داشت.
ممنون می شم اگر کسی در این تالار بتواند یک روش آسان که من مبتدی بتوانم آن را انجام دهم بدون نیاز از Tsql
پیشنهاد دهد.
اگردقیق تر بخواهم توضیح دهم این است که من از این محدویت دسترسی می خواهم در نرم افزار ArcGIS که یک نرم افزار مربوط به تحلیل اطلاعات مکانی است و در رشته های نقشه برداری و شهرسازی و..کاربرد دارد می خواه م استفاده کنم.
یعنی با کلیک کردن روی یک ملک فقط مشخصات نام مالک را ببینم و اطلاعات مربوط به عوارض پرداخت شده ان را نبینم.