نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: جستجو روی نقشه یک شهر

جستجو روی نقشه یک شهر

سلام

برای یه برنامه مجبورم نقشه شهر رو طبق محدوده های شهرداری اسکن کنم و در برنامه با توجه به اسم خیابان یا محله خاصی عکسی از آن محدوده نمایش داده بشه

یه جوری باید اسم خیابانها و کوچه ها رو به سیستم داد و محل ها بر اساس این پارامترها نمایش داده شود

مثلا با زدن اسم خیابان "شهید .." نقشه محدوده آن را نشان دهد

دوستان اگر تجربه در این خصوص دارند یه راهنمائی کنید که اصلا شدنی هست یا راه بخصوصی داره

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    من یک کاری رو برای متروی تهران انجام دادم اما تمام سیستم بر اساس نقشه های اتوکد بود ؛ میشه بیشتر در این زمینه توضیح بدی ؟
    در ضمن فردا یا پس فردا اون سی دی رو برات میفرستم عجله که نداری ؟

سلام عزیز

یه اداره رو در نظر بگیر مشتری زنگ میزنه میگه فلان نقطه شهر رو مثلا اتفاقی افتاده یا باید تعمیراتی صورت بگیره و کاربر محل دقیق رو نمیدونه اسم رو وارد میکنه و چون از قبل یه جوری (که دنبال اون هستم) نقاط مهم در روی عکس مشخص شده است روی مونیتور نمایش داده می شود و پرینت اون قسمت به مامور مربوطه داده میشه تا برای تعمیر مراجعه کنه

حالا میخوام بدونم چطور میشه این کار رو انجام داد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    بستگی داره اینکه بخوای تصویر نقشه ات رو یک تکه بگیری یا چندتکه ؛ در فرض اینکه یک تکه در نظر بگیری هر رکورد شما در بانک متناسب بایک (X,Y ) روی نقشه هست که برای نمایش اون میتونی از یک دایره به مرکز (X,Y ) و شعاع یکی دو میلیمتر استفاده کنی و اگر تصویرت چندتکه باشه ( برای نمایش بهتر ) هر رکورد با یک شماره تصویر و یک نقطه مثل حالت اول متناسب هست که این نقطه روی اون تصویر باید نمایش داده شود.
    اگر مشکلی بود بگو تا بیشتر توضیح بدم ( البته این برای نمایش Bitmap هست و برای Vector جریان کاملا فرق میکنه )

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبریز
    این کاری که شما می گید نیازی به برنامه نویسی نداره. بهترین راه استفاده از GIS هستش. بیشتر از اون چیزی که میگی رو بهت میده. ولی برای برنامه نویسی ایطوری باید عمل کنی که اولا باید نقشه رستری طوری باشه که خطای مختصات شبکه زیاد نباشه ( چون برای دادن مختصات به مشکل بر می خوری ).
    برای پیکسل سمت چپ پایین روی عکس ( نقشه ) باید مختصات زمینی آن نقطه رو تعریف کنی بعد برای سایر نقاط هنگام حرکت موس مختصات زمینی اون رو بر اساس مقیاس و موقعیت کرسر موس ( مختصات پیکسل ) محاسبه کنه.
    پایگاه داده ها را بر اساس مختصات زمینی تعریف کن. ( دارای دو فیلد X,Y در UTM یا Phi , Landa ) سپس می تونی با مقایسه مختصات پایگاه با مختصات زمینی محاسبه شده برای عکس راحت اون محل رو پیدا کنی.
    البته نظر بنده اینطوریه شاید سایر اساتید نظر بهتری داشته باشند.

کاربر دائمی آواتار سار
    محل زندگی
    تورین-ایتالیا
    از نقشه های GIS استفاده کن
    دارای فایلی با فرمت DBF هست که به راحتی میتونی توش سرچ کنی و + دو فایل دیگه برای نمایش نقشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    تا اونجا که با آقای شهریار در اینباره صحبت شد گویا نقشه مربوطه یک اسکن میباشد و بالطبع باید به شکل بیت مپ استفاده شود.

بابک جان درسته

من دنبال این موضوع هستم بدبختی اینه آخر ساله مالی هست و من شدیدا درگیر بانک هستم اگر میتونین یه کمکی بکنین

ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •