صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 51 از 51

نام تاپیک: بهترین روشهای انجام پروژه .

Off Topic: اگه وقت کردی و دوست داشتی، یخورده هم روی املاء خودت هزینه کنی بد نیست.

کاربر تازه وارد آواتار Delphi_OnLine999
    محل زندگی
    استان خراسان رضوی
    سلام دوستان این بحث یکی از مفید ترین بحث ها بود.
    نکات ارزنده و خوبی اشاره کرده بودند دوستان من هم تاکید می کنم
    _اگر پروژه اول شما است در مورد زمان اتمام آن دچار اشتباه نشوید و زمان که یکی از فاکتور های مهم انجام یک پروژه است را به طور تقریبی می توان گفت دو برابر زمان پیش بینی خود تعیین کنید ...
    _سعی کنید کدهای برنامه را از هر جهت تست کنید که در مراحل بعدی کار -پیشرفت پروژه-دچار اشتباه و خطا نشوید.
    _کدهای خود را تا حد ممکن مستقل و دسته بندی کنید تا در پروژه های بعدی به راحتی قابل دسترسی و استفاده قرار گیرند.
    و نکته آخر اینکه قبل از شروع پروژه اهداف خود مشخص کنید و تا حد امکان با برنامه ریزی برنامه خود را تکمیل کنید.

سلام دوستان
    بحث بسیار جالبیه چرا ادامه نمی دین ؟؟؟؟؟
    از همتون به خاطر تا همین جاشم ممنون ...
    شما می تونید چشم ما را به دنیا ی برنامه نویسان حرفه ای باز کنید
    راستش من یه سئوال داشتم من یه پروژه ای رو قبول کردم حدود 5 ماهه در مورد تلفن گویاست که البته تنهایی دارم انجامش می دم الان حدس میزنم حدود 70 یا حتی 80 در صد کار را انجام داده باشم . تا اینجای کار من بدون قرارداد پیش اومدم به نظر شما حالا باید چی کار کنم ؟؟؟؟
    چند نکته :
    1. این اولین پروژه ی کاریه منه ...
    2. در مورد این که چقدر از کار را انجام دادم به قول دوستان من نمی تونم دقیقا معلوم کنم یه لحظه فکر می کنم فقط یه هفته دیگه کار داره 5 دقیقه بعدش به این نتیجه می رسم 2 ماه دیگه کار می بره ... خلاصه در این مورد من کلی با خودم درگیری دارم
    حالا می شه لطفا یه کم هم منو راهنمایی کنید !!!
    راستی من چند روزه که دیگه واقعا زدم به سیم اخر و فکر می کنم که دیگه بدون قرارداد نمی تونم ادامه بدم
    ممنون می شم راهنمایی کنید

کاربر دائمی آواتار vesal
    محل زندگی
    تهران
    اگر اشتباه نکنم فکر کنم RUP مربوط به همین می شد نه؟

کاربر دائمی آواتار delphiprog3000
    محل زندگی
    Kerman

Lightbulb

سلام به تمامی دوستان و اساتید محترم...

در این مورد یه pdf جالب داشتم. امیدوارم برای دوستان مفید واقع بشه.

به امید موفقیت.........
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار alinaghiha
    محل زندگی
    تاکستان
    دوست عزیز تاپیک خوبی انتخاب نکردید
    لطفا تاریخ درج آخرین مطلب رو ببینید
    فایل جالبی بود
    ممنون
    اما بهتره تو یه تاپیک جدید ادامه بدید
    موفق باشید

Lightbulb

ولو اینکه این تاپیک قدیمی است و با حضور اساتید اظهار نظر من بی ادبیه اما :

من به همه دوستان توصیه می کنم حتما با دو روش RUP و MSF آشنایی پیدا کنن و مطالعه عمیقی داشته باشن. (MSF متعلق به Microsoft است)

اینها همون درسهایی که در دوره دانشگاه ناپلئونی قبول شدیم و راحت از کنارشون رد شدیم!

برای مطالعه RUP کتاب مرجع کاربردی متدولوژی RUP از انتشارات دانشگاه اصفهان رو پیشنهاد میکنم. بسیار آسان و تشریحی در قالب داستان توضیح داده !!
    برای MSF هم مرجع فارسی ندیدم. کتاب مرجع اون
    Analyzing Requirements and Defining .NET Solution Architecture
    است (وای خدا چقدر اسمش بلنده !) که از انتشارات مایکروسافته و آفست اون در بازار پیدا میشه.
    (بطور خلاصه Solution میگن)

بعدش هم بنظر من یک ترکیبی از سه متد مهندسی نرم افزار سنتی (کتاب "روگر اس پرسمن" رو ببینید) و RUP و MSF رو در پروژه هاتون بکار ببرید.

یعنی چی ؟

یعنی اینکه بر اساس نوع پروژه به یکی از روشها بیشتر متمایل بشید و بتدریج نوع خاصی از روش اجرای پروژه خودتون رو بدست بیارید.

جالب به اینه که استاد بنده جناب آقای فرامرز فروزان روش جدیدی رو که ترکیبی است و بیشتر جنبه پیاده سازی اون قوی هستش رو با نام XMethod معرفی کرده اند که در مجلات نرم افزار داخلی (بخصوص متعلق به مجتمع فنی تهران) میتونید اونها رو پیدا کنید.

اگر خدا عمری داد و وقتی شد تجارب خودم رو براتون می نویسم.

با سلام
    چند روزی بود که به سایت نیومده بودم
    تاپیکتون خیلی جالب بود!
    من نظر خودم رو درباره برنامه نویسی دارم، البته با گفته ebnsina مخالف نیستم و گفته ایشون درسته اما تو ایران و با برنامه های زرد که ما می نویسیم زیاد تاثیر نداره.
    خیلی مهمه که روی کاغذ شما چیزی نوشته باشید که یادتون بندازه دارید چیکار می کنید یا چیکار باید بکنید.(در زمان آینده) اینکه شما برای یک پروژه مثلا اندیکاتور که در یک اتاق کوچیک قرار مورد استفاده قرار بگیره نباید الگوریتم بنویسید (باید تو ذهنتون همه چی باشه) و یا اینکه فلوچارت بکشید! یا اینکه RUP را پیاده سازی کنید.

مشتری رو باید قافلگیر کنید. خودتون باید کاری که مشتری انجام میده رو یاد بگیرید. یه برنامه نویس می شناسم که برای نوشتن برنمه طلا فروشی حدود 2 ماه رفت اونجا کار کرد، حتا برای برنامه فرش فروشیش 2 تا مشاور گرفت.

وقتی تو یک شرکت کار می کردم ، یک همکار داشتم که می رفت پیش مشتری ها و خدماتشون رو انجام می داد. با همشون دوست می شد و حتی بعد از 2 ماه براشون CD های نرم افزار های دیگه می برد و یا با هم می رفتن بیرون!!! اما الان که من که از اون شرکت اومدم بیرون (حدود 2 ساله) مشتری همون شرکت اومد و نرم افزار حسابداری رو از جایی دیگه می خواست بخره ، چرا ، چون می گفت خدمات پشتیبانیشون خوب نیست ! چون اون همکارم هم از اونجا اومده بیرون و بجاش کسه دیگه ای اومده. خود مشتری گفت که اون قدیمیه خیلی بهتر بود.
    فقط با عوض شدن خدمات دهنده یک مشتری که امکان آوردن مشتری دیگری هم داشت از بین رفت!!!

تو نرم افزار ها قیمت خیلی مهمه : اگه یک شرکت بزرگ بگه 100.000 و شما بگید 50.000 اون شرکت برنده هستش. چون اون خیلی پروژه داده. اون تعداد کارمنداش زیاده. تیپ اونا فرق میکنه. شما یک نفرید و تجربتون کمه. اونا خدمات پشتیبانیشون قویه و ....
    به نظر من این راسته که خدمات پشتیبانیتون ضعیف خواهد بود، 100%. شما اگه 5 تا برنامه نوشته باشید حتما توش خطا خواهید داشت (مامولا افراد حرفه ای خطاهای بزرگ می کنن!) و یا اگر هم خطا نداشته باشید ، مشتری سفارش کار جدید رو میده و شما اگه همین کار تو 5 تا برنامتون تکرار شه ، نخواهید توانست خدمات دهنده خوبی باشید و اگر هم مشتری از شما راضی نباشه باید با ترس و لرز رزومه کاریتون رو جایی بدید چون ممکنه مشتری جدید بره تحقیق کنه و بقول معروف زیرابتون بره.

درباره پروژه های بزرگ من یک برنامه نویس می شناسم که اون به من دلفی رو یاد داده. اینم بگم که ایشون 2 ماه پیش تو سایت عضو شد و به من "خیلی سایت باحالیه" و بعد از 1 ماه دوباره گفت "احمد خیلی سایتش تکراری و کنده" (البته به بچه های سایت بی احترامی نشه ها)
    این آقایی که میگم مدیر برنامه نویسی یک شرکت هستش و تا اونجا که من می دونم تو دو جا کار می کنه و روزی 150 صفحه مطالعه داره ، اما تنها برنامه بزرگش ، یک برنامه حسابداری بوده و چون میدونه که شرکتی نیست که بتونه خوب ساپورتش کنه و کار تیمی قوی توش باشه نمیره جای دیگه.وقتی برنامه املاک بهش پیشنهاد شد 2 هفته ای نوشت، زیاد بزرگ نبود اما تحت شبکه با 5 کاربر داره کار یک املاکی معروف تو قم رو راه می اندازه. من خودم برنامه نویسای نرم افزارهای حسابداری رو میشناسم ، بیشترشون تک نفری برنامه رو نوشتن و حتا می ترسن با یکی دیگه کار کنن. ترس از اینکه کسی که جدید میاد جاشونو بگیره ، کودن باشه ، نتونن گروهی کار کنن و ...

یکی دیگه از بچه ها رو میشناسم که تو یک سایت برنامه رایگان گذاشته و حتا از تهران و خوزستان برای برنامش تماس داشته که می خواستن رمز برنامش رو بپرسن! برنامش کوچیکه اما کارایی بالا داره. (http://www.CheIT.Net) این برنامه ها رو فقط برای تست کیت ها و زیربرنامه های جدیدش نوشته و هر چند ماه ورژن جدیدش رو میزاره تو سایت(اینم بگم که نسخه جدیدش تو راهه). خوب این هم یه راه یاد گرفتن برنامه نویسیه.

سرتون رو درد آوردم.
    موفق و پیروز باشید.

Talking

دوباره سلام
    تو این تاپیک خیلی بحثها باید بشه و نمی شه همه رو یک جا گفت.
    راستی
    "Off Topic: اگه وقت کردی و دوست داشتی، یخورده هم روی املاء خودت هزینه کنی بد نیست."
    من خودم میدونم املام خوب نیست
    اگه میشه آقای کرامتی هم درباره پروژه هاشون تعریف کنن ممنون میشم.

در ابتدا پس از دریافت خواسته های مشتری(امکانانی که نرم افزار در شرایط کمینه یا بیشینه باید داشته باشد) می بایست ارزیابی درستی از توانائی مالی مشتر ی بنمائید بعد از این مرحله بر اساس ارزیابی پیشین خود سه طرح کاری (منظور توانائی ههای مختلف نرم افزار) در سه سطح توانائی ارائه نمائید پس از تائید یکی از طرحها و عقد قرارداد، تازه می بایست مدتی را به شناخت سیستم دستی یعنی پروسه ای که تاکنون به صورت دستی انجام انجام شده و بر اساس آن قرار است یک سیستم مکانیزه طراحی گردد صرف نمائید در یک سیستم بزرگ این زمان ممکن است تا دو ماه به طول بکشد. این کار می بایست توسط بیش از یک نفر انجام گیرد. در پروسه شناخت سیستم دستی با تمام افراد آن سیستم در بخشهای مختلف مصاحبه انجام شود و فرایند کار را به درستی نوشت و یا حتی اگر لازم بود تصحیح کرد. طی این پروسه الزامی می باشد چون بر اساس این شناخت است که دیتا فلو ها و دیتا دیاگرام ها طراحی می شود و بر اساس آن اسکریپت ها و روالها تنظیم گردیده و بر اساس دیتا دیاگرام ها موجودیت ها Entity و روابط بین آنها که به Relationship ها بوجود می آید (بحث طولانی است و در این مقال نمی گنجد

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران

با سلام

یک نکته را هم من به صحبتها دوستان اضافه کنم.
    اگر پروژه شما یک سیستم یکپارچه است می توانید از استانداردهای موجود در بازار استفاده کنید.
    مثلا سیستم حسابداری یک استاندارد خاصی در گزارشات دارد که اگر از آن پیروی کنید بهترین نتیجه را می دهد و در آخر به نطرات مشتریها باید توجه شود و خیلی با احتیاط در سیستم تغغیرات اعمال شود چون مشتری ها فکر خودشان را می کنند و ایده ها را می دهند که فقط به درد خودشان می خود.
    موفق باشید

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •